Wzorzec CALIBRITE ColorChecker Passport Photo 2

ID: 22540

cena 485 zł
eRaty 60 x 10 zł


Foto-Plus ekspert
kontakt z opiekunem produktu
zapytaj o produkt lub cenę
Wersje i konfiguracje produktu
Wzorzec CALIBRITE ColorChecker Passport Photo 2
485 zł
dostępny od ręki

CALIBRITE ColorChecker Passport Photo 2 

 

Passport Photo 2 to idealne rozwiązanie dla każdego fotografa, poszukującego dokładnych i spójnych kolorów oraz dużej elastyczności. Połączenie wzorców kolorów i oprogramowania oraz dowolnego narzędzia do edycji Lightroom®, Photoshop®, CaptureOne® lub Canon® DPP, zapewnia najbardziej zaawansowaną kontrolę nad kolorami.

Passport Photo łączy w sobie cztery wzorce kolorystyczne umieszczone w poręcznym, kieszonkowym etui, które zabierzesz i wygodnie użyjesz w każdych warunkach. Wraz z dołączonym oprogramowaniem do kalibracji ColorChecker Passport staje się najbardziej mobilnym i funkcjonalnym narzędziem do profilowania Twojego aparatu

Kieszonkowy rozmiarów Passport Photo 2 o wymiarach zaledwie 125,0 x 90,0mm można zabrać ze sobą w dowolne miejsce i być przygotowanym na każdą sytuację fotograficzną, która pojawi się na drodze.

 

 

Passport Photo 2 – jeszcze większa kontrola barw

X-Rite stworzył branżowy standard ColorChecker Passport 10 lat temu. Dzięki nowej i udoskonalonej wersji, możesz fotografować i tworzyć lepiej niż kiedykolwiek dotąd.

ColorChecker Passport Photo 2 to idealne rozwiązanie dla każdego fotografa, poszukującego dokładnych i spójnych kolorów oraz dużej elastyczności. Połączenie wzorców kolorów i oprogramowania oraz dowolnego narzędzia do edycji Lightroom®, Photoshop®, CaptureOne® lub Canon® DPP, zapewnia najbardziej zaawansowaną kontrolę nad kolorami.

ColorChecker Passport Photo łączy w sobie cztery wzorce kolorystyczne umieszczone w poręcznym, kieszonkowym etui, które zabierzesz i wygodnie użyjesz w każdych warunkach. Wraz z dołączonym oprogramowaniem do kalibracji ColorChecker Passport staje się najbardziej mobilnym i funkcjonalnym narzędziem do profilowania Twojego aparatu.

 

Oprogramowanie Camera Calibration v2.0

Twórz profile dla aparatów cyfrowych dzięki wzorcowi ColorChecker Classic lub ColorChecker Digital SG. Oprofilowany aparat zapewnia dokładne odwzorowanie barw w oparciu o aktualne warunki oświetleniowe oraz kombinację aparat – obiektyw. Pozwala to na dużą oszczędność czasu podczas późniejszej edycji. Wsparcie dla wzorca ColorChecker Digital SG zawiera szerszy gamut kolorów, co przekłada się na jeszcze dokładniejszy profil ICC.

 

Wzorzec 18% szarości
18% wzorzec szarości określany często jako "średnia szarość” to branżowy standard wykorzystywany do uzyskania spójnej ekspozycji obrazu oraz sprawdzenia warunków oświetleniowych, szczególnie ważnych dla fotografii portretowej. Użyj go ze światłomierzem lub zmierz światło aparatem, aby sprawdzić poziom oświetlenia. Ponadto można stosować go także do neutralizowania balansu kolorów oraz usuwania dominant barwnych.

 

Wzorzec balansu bieli
Ustawiaj samodzielnie balans bieli w aparacie, dostarczając precyzyjny punkt odniesienia dla całej sesji, bez konieczności korygowania każdego pojedynczego obrazu.

Wzorzec klasyczny
Od pond 40 lat, 24-polowy, klasyczny wzorzec jest standardem branżowym stosowanym do wizualnej oceny kolorów oraz tworzenia niestandardowych profili aparatu.

Wzorzec kreatywny
Dodawaj do zdjęć unikalną atmosferę poprzez zaledwie jedno kliknięcie. Wzorzec umożliwia sprawdzenie szczegółów w cieniach, przepaleń w światłach oraz pozwala kontrolować dominanty barwne.

Wtyczka Lightroom®
Twórz własne profile DNG aparatu bezpośrednio w programie Adobe® Lightroom®.

Ochronne, przenośne etui
Praktyczne etui umożliwia ustawienie wzorca w dowolnej pozycji, dzięki czemu będzie dobrze widoczny w każdym kadrze. W zestawie znajduje się również poręczna smycz.

Obsługa przez oprogramowanie innych firm
Klasyczny wzorzec ColorChecker Classic obsługiwany jest także przez rozwiązania firm trzecich:

 • Hasselblad Phocus
 • Black Magic DaVinci Resolve
 • 3D LUT Creator

 

X-Rite dzięki największemu w branży doświadczeniu w dziedzinie kolorymetrii, opracował ColorChecker Passport Photo 2 dla wymagających perfekcjonistów.

 

 

Jeden Passport. Ogrom barwnych i inspirujących miejsc do odkrycia.

To przepustka do bardziej doskonałego świata, do bezstresowego i spójnego świata barw, do krainy nieskończonych możliwości twórczych. ColorChecker Passport Photo 2 to niezastąpione narzędzie, które pomaga lepiej uchwycić naturalne kolory oraz zapewnia możliwie najdokładniejszy obraz od ujęcia, po edycję.

Zarządzanie barwą polega na uzyskaniu tych samych kolorów na każdym etapie pracy, od ujęcia po finalny wydruk fotografii. Oznacza to, że aparat przechwytuje naturalne kolory, Twój monitor je wyświetla w prawidłowy sposób, a wydruk zgodny jest z tym, co widzisz na ekranie.

ColorChecker Passport Photo 2 to niezbędne ogniwo w zarządzaniu całym obiegiem pracy fotograficznej. Do dyspozycji mamy cztery wzorce, zapewniające wszystko czego potrzebujesz do ustawienia ekspozycji, balansu bieli i profilowania aparatu oraz kreatywnej edycji.

 

WZORZEC 18% SZAROŚCI
18% wzorzec szarości to branżowy standard wykorzystywany do uzyskania spójnej ekspozycji obrazu i/lub koloru w filmie i fotografii. Użyj go ze światłomierzem lub zmierz światło aparatem, aby sprawdzić poziom oświetlenia. Ponadto można stosować go także do neutralizowania balansu kolorów oraz usuwania dominant barwnych.

 • Ustawienie poprawnej ekspozycji fotografowanej sceny
 • Sprawdzenie wskaźników oświetlenia – szczególnie istotne w fotografii portretowej
 • Samodzielne balansowanie neutralnych szarości w posiadanym aparacie

 

WZORZEC BALANSU BIELI

Precyzyjne ustawienie balansu bieli na starcie to naturalne kolory i doskonały punkt odniesienia w dalszej obróbce. Wzorzec zapewnia neutralny odnośnik w każdych warunkach oświetleniowych i odbija światło równomiernie w całym spektrum widzialnym. Tworząc w aparacie niestandardowy profil balansu bieli, można prawidłowo zrekompensować różne scenariusze światła zastanego.

 • Eliminacja dominant barwnych
 • Poprawa jakości kolorów na wyświetlaczu aparatu
 • Szybsza i łatwiejsza obróbka zdjęć, brak konieczności późniejszej korekty dla pojedynczych obrazów

Uwaga: Użytkownicy zapisujący pliki w formacie RAW mogą wykonać zdjęcie wzorca w każdym momencie sesji, natomiast dla fotografujących w formacie JPEG zdjęcie wzorca powinno być pierwszym w sesji.

 

„Dlaczego nie mogę użyć dowolnego, białego obiektu?”

Ustawienie balansu bieli za pomocą kartki papieru lub innego szarego elementu w scenie wydawać by się mogło świetnym pomysłem. Niestety większość obiektów nie jest spektralnie neutralna w różnym typie światła. Nieprawidłowy balans bieli spowoduje powstanie niepożądanych zafarbów i brak spójności kolorystycznej pomiędzy zdjęciami robionymi w zmieniających się warunkach oświetleniowych, co może znacznie spowolnić postprodukcję.

 

WZORZEC KLASYCZNY

Sfotografowanie zgodnego z przemysłowym standardem wzorca ColorChecker Classic to ważny krok do uzyskania spójnych i przewidywalnych kolorów podczas sesji zdjęciowej. ColorChecker Passport Photo to przenośna wersja klasycznego, 24-polowego wzorca ColorChecker Classic. Użycie go w połączeniu z dołączonym oprogramowaniem umożliwia tworzenie profili DNG/ICC, uwzględniających panujące warunki oświetleniowe, a tym samym osiągnięcie spójności, przewidywalności oraz powtarzalności kolorów na każdym zdjęciu w sesji i z każdego użytego aparatu.

Wzorzec klasyczny to również możliwość wizualnego porównywania barw. Uwzględnij wzorzec w sesji zdjęciowej, otwórz zdjęcie wzornika w swoim programie do edycji foto i potraktuj je jako referencyjny odnośnik do korekty kolorystycznej. Każde z 24 wzorcowych pól kolorystycznych reprezentuje barwy naturalnych obiektów, takie jak błękit nieba, odcienie skóry czy zieleń liści. Próbki odbijają światło w sposób, w jaki robią to naturalne obiekty. Każde pole jest indywidualnie barwione pigmentem dla osiągnięcia czystych, gładkich i nasyconych kolorów bez przebarwień i domieszek innych odcieni.

 

WZORZEC KREATYWNY

Wzorzec kreatywny pobudza kreatywność i zapewnia kontrolę nad kolorem na każdym etapie pracy. Wzorzec posiada cztery rzędy próbek referencyjnych przeznaczonych do edycji zdjęć za pomocą jednego kliknięcia pipetą.

 • Dwa rzędy próbek nadających „ciepły” lub „chłodny” wygląd pozwolą na wprowadzenie przyjemnych i powtarzalnych zmian. Uwolnij kreatywność ocieplając odcienie skóry lub pogłębiając nasycenie zieleni i błękitów krajobrazu. Wystarczy „kliknąć” na próbkę referencyjną, aby podejrzeć zmiany i wybrać wersję, która będzie optymalna. Następnie wystarczy zapisać ustawienia i zastosować je do pozostałych zdjęć w danej sesji. W ten sposób wszystkie obrazy będą jednolite – to takie proste!
 • Klin ekspozycji służy do wizualnej oceny, kontroli i edycji szczegółów w światłach lub cieniach obrazu. Klin podzielony jest na dwie grupy próbek: jasne i ciemne. Jasne próbki różni 1/3 F-stop. Ciemne próbki ułożone są w taki sam sposób, wyjątek stanowi ostatnia, która jest najciemniejszą próbką we wzorcu. Różnica ekspozycji pomiędzy najciemniejszą, a kolejną z ciemnych próbek wynosi 1/10, a współczynnik zakresu dynamiki jasności wynosi w przybliżeniu 32:1

 • W górnej części wzorca kreatywnego znajduje się 8 pól definiujących widmo HSL (barwa, nasycenie, jasność), aby zapewnić wierność kolorów we wszystkich odcieniach. Dzięki nim, wychwycić można i edytować nawet minimalne przesunięcia kolorystyki, używając suwaków HSL w aplikacji foto.

 

OPROGRAMOWANIE DO KALIBRACJI

Teraz jeszcze potężniejsze – twórz samodzielnie profile DNG i/lub ICC aparatu!

Twórz profile dla aparatów cyfrowych dzięki najbardziej rozpoznawalnemu w branży 24-polowemu wzorcowi ColorChecker Classic lub ColorChecker Digital SG oraz oprogramowaniu ColorChecker Camera Calibration lub wtyczce do Adobe Lightroom®.

Ta zaawansowana technologia tworzenia profili zapewnia doskonałe wyniki nawet przy małych polach referencyjnych oraz przy praktycznie wszystkich nietypowych źródłach sztucznego światła. Dodatkowo, oprogramowanie z funkcją auto-detekcji wykryje wzorzec automatycznie. Bez względu na to, czy fotografujesz jednym aparatem, czy kilkoma, w łatwy sposób osiągniesz poprawne kolory i utrzymasz nad nimi pełną kontrolę.

• Minimalizacja różnic kolorystycznych pomiędzy aparatami i obiektywami

• Neutralna kolorystyka i dopasowanie do różnych źródeł światła

• Zachowanie balansu kolorystycznego w różnych scenach i ujęciach


Profile DNG Dual-Illuminant

Profil dual-illuminant uwzględnia dwa różne przeważające źródła światła do utworzenia jednego wspólnego profilu, który zastosować można w bardzo różnych warunkach oświetleniowych. Profil Dual-Illuminant można stworzyć na podstawie dwóch z dwudziestu jeden obsługiwanych illuminantów, co umożliwia stworzenie profilu dla prawie każdej sesji. Profile Dual-illuminant pozwalają na swobodę poruszania się pomiędzy skrajnie różnymi środowiskami bez konieczności przełączania profili.

 

OCHRONNE ETUI W KIESZONKOWYM FORMACIE

ColorCheckerPassport Photo 2 został zaprojektowany z myślą o maksymalnej wygodzie użytkowania, dzięki czemu sprawdzi się podczas każdej sesji. Wykonana z wytrzymałego materiału obudowa, zabezpiecza cztery wzorce kolorystyczne ColorChecker przed uszkodzeniami i przedłuża ich trwałość.

Etui ColorChecker Passport Photo można ustawić w wielu pozycjach, dzięki czemu dopasujesz go do każdej sceny. W zestawie znajduję się również poręczna smycz dzięki której Passport zawsze znajdzie się pod ręką!

Wzorzec CALIBRITE ColorChecker Passport Photo 2 cena: 485 zł

dostępny od ręki
DOTYCZY oprogramowania ColorChecker Camera Calibration

Sugerowane, minimalne wymagania dla systemu Windows:
System operacyjny: Microsoft Windows 7® 32 lub 64 bit Microsoft Windows 8® 32 lub 64 bit Microsoft Windows 8.1® 32 lub 64 bit Microsoft Windows 10® 32 lub 64 bit Wszystkie systemy operacyjne powinny mieć zainstalowany najnowszy dodatek Service Pack
Pamięć RAM: minimum 2 GB (rekomendowane 4GB)
Wyświetlacz: rozdzielczość 1024 x 768 lub wyższa
Minimum 4 GB wolnego miejsca na dysku
Łącze internetowe wymagane do aktualizacji oprogramowania
 
Sugerowane, minimalne wymagania dla systemu Mac:
System operacyjny: MacOS X 10.13x lub nowszy (z zainstalowanymi najnowszymi aktualizacjami
Pamięć RAM: minimum 2 GB (rekomendowane 4GB)
Wyświetlacz: rozdzielczość 1024 x 768 lub wyższa
Minimum 4 GB wolnego miejsca na dysku
Łącze internetowe wymagane do aktualizacji oprogramowania
 
Obsługiwane formaty profili
DNG
ICC
 
Kompatybilne oprogramowanie
<italic>Profile DNG oraz ICC</italic>
Adobe® Lightroom® 2.0 lun nowszy (Classic lub CC)
Adobe® Photoshop® Camera Raw 4.5 lub nowszy
Adobe® Photoshop® CS3 lub nowszy
Adobe® Photoshop® Elements 7 lub nowszy
Adobe® Bridge CS3 lub nowszy

TYLKO Profile ICC
Capture One Ver 7 lub nowszy
Canon DPP 4
 
Wykorzystanie w programie do wywoływania plików RAW
Dowolny edytor plików RAW z możliwością próbkowania ustawień balansu bieli kliknięciem
 
OBSŁUGIWANE JĘZYKI
Produkt dostępny w następujących wersjach językowych:
angielski
francuski
włoski
niemiecki
hiszpański
portugalski
chiński (uproszczony)
japoński
 
ColorChecker Passport Photo 2
Wymiary: 125 x 90 x 9 mm
Waga: 80 gr
Zakres wilgotności: 85% lub mniej
Zakres temperatur dla normalnego użytku obudowy: 0-40°C
 • 24 pola kolorystyczne zawarte w klasycznym wzorcu ColorChecker, wzorzec kreatywny oraz dwa pola z 12 i 18% szarością
 • samodzielne tworzenie profilu DNG i/lub ICC aparatu
 • korekta świateł i cieni oraz dominant barwnych
 • zaawansowana kontrola nad ekspozycją i kolorami
 • powtarzalność i spójność materiału podczas tworzenia i edycji
 • wszechstronność w minimalistycznej formie

Masz ten produkt?
Zachęcamy do zostawienia opinii o produkcie. Pomóż innym dokonać wyboru.

Opinie o Wzorzec CALIBRITE ColorChecker Passport Photo 2

Średnia ocena: 4 / 5 na podstawie opinii
Paweł - ocena: 4
Produkt z roku 2019.

Masz pytania odnośnie do tego produktu?