Wietrzenie magazynu!

Wyprzedajemy dziesiątki produktów w niższych cenach!

Bezlusterkowiec Sigma FP

ID: 17268

sigma
cena 8590 zł
eRaty 12 x 767 zł


Foto-Plus ekspert
kontakt z opiekunem produktu
zapytaj o produkt lub cenę
Zalecane akcesoria

Aparat cyfrowy Sigma FP

To najmniejszy i najlżejszy bezlusterkowy aparat na świecie. Wykorzystuje 35mm pełnoklatkowy sensor Bayer z 24,6 mln efektywnych pikseli. Przód i tył aparatu został pokryty stopem aluminium dla polepszenia wytrzymałości i przewodnictwa cieplnego. Kompaktowy korpus SIGMA fp ma wbudowany radiator i jest uszczelniony w 42 punktach, co wzmacnia jego odporność na kurz i zachlapanie, a dzięki temu czyni go idealnym narzędziem na długie godziny pracy w ekstremalnym środowisku. Dzięki kompaktowej wielkości i dużej elastyczności SIGMA fp zapewnia radość z pełnoekranowej jakości obrazu.

Sensor pełnoklatkowy

Bezlusterkowiec Sigma FP

Wyposażony w podświetlany pełnoklatkowy sensor Bayer 35mm z 24,6 mln efektywnych pikseli, SIGMA fp jest w stanie wykonywać wysokiej rozdzielczości zdjęcia i filmy wideo

Solidny i lekki aluminiowy korpus

Bezlusterkowiec Sigma FP

Przód i tył aparatu pokryty jest odlewanym aluminium, co zapewnia doskonałą wytrzymałość i rozpraszanie ciepła, gwarantując jednocześnie niski ciężar korpusu.

 

Konstrukcja odporna na kurz i zachlapania

Aparat SIGMA fp jest chroniony pyło- i brzygoszczelnymi uszczelkami w 42 punktach korpusu. Co w połączeniu z obiektywami odpornymi na kurz i zachlapanie pozwala fotografować w deszczu, podczas burz piaskowych czy w innych ekstremalnie trudnych warunkach.

Radiator inspirowany profesjonalnymi kamerami kinowymi jest umieszczony między wyświetlaczem LCD a korpusem aparatu. W połączeniu z aluminiową powłoką zewnętrzną SIGMA fp osiąga wysokie wskaźniki rozproszenia ciepła. Zapobiega to przegrzaniu podczas użytkowania aparatu w wysokich temperaturach czy podczas długich godzin fotografowania lub filmowania.

Szybki Autofocus

Bezlusterkowiec Sigma FP

 

 

Za ustawianie ostrości odpowiada zoptymalizowany, ultradźwiękowy silnik HSM (hypersonic motor). Dzięki nowym algorytmom ustawianie ostrości odbywa się o 30 % szybciej niż w poprzednich modelach. Napęd nie ma klasycznych połączeń mechanicznych, taka konstrukcja pozwala na ręczne doostrzanie bez konieczności przełączania w tryb MF.

Gwinty do pasków i statywu

Bezlusterkowiec Sigma FP

SIGMA fp jest wyposażony w gwint ¼ cala zarówno dla mocowania paska po obu stronach korpusu, jak i statywu. Zapewnia to większą swobodę korzystania z aparatu, począwszy od zamocowania go na statywie w orientacji pionowej po przymocowanie paska do użycia w orientacji pionowej po wkręceniu go w otwór w podstawie.

Migawka elektroniczna

Wstrząsy, hałas i opóźnienia to wady migawek mechanicznych. SIGMA fp został zaprojektowany w taki sposób, aby zminimalizować te negatywne efekty i stworzyć system dostosowany do różnych sytuacji fotograficznych. Dodatkowo brak mechanicznej migawki sprawia, że konstrukcja aparatu SIGMA fp jest prostsza, co z kolei dodatnio wpływa na jego niezawodność. Sceny wymagające precyzji, w których potrzebne jest wyeliminowane nawet najmniejszych drgań, sytuacje gdzie nie można ingerować w atmosferę fotografowanej sceny, czy fotografowanie z szybką reakcją, by nie stracić idealnego ujęcia teraz są w zasięgu ręki z Sigmą fp.

Schemat kolorystyczny „Teal and Orange”

Ten nowy tryb kolorów polega na tworzeniu wysokiego kontrastu miedzy kolorami pomarańczowymi, którymi cechuje się skóra ludzka, a turkusowymi (niebieskozielonymi), które są ich dopełnieniem, co pozwala uzyskać bardzo żywe ujęcia. Tego schematu można używać zarówno podczas robienia zdjęć, jak i w trybie filmowania.

Światło wypełniające (Fill Light)

Funkcja wcześniej dostępna tylko w SIGMA Photo Pro, oprogramowaniu SIGMA do tworzenia zdjęć, teraz została włączona do systemu SIGMA fp. Korzystanie z niej umożliwia regulację jasności obrazu poprzez doświetlenie cieni, bez zmiany ekspozycji obszarów podświetlonych. Zapewnia to większą kontrolę nad tworzeniem szczegółowego obrazu, nawet w obszarach trudnych do kontrolowania przy użyciu samych ustawień korekty ekspozycji. Zakres regulacji, który poprzednio wynosił +/- 2,0 teraz został rozszerzony do +/- 5,0, co umożliwia jeszcze dokładniejsze dostosowanie jasności.

Kontrola tonów i tryb kolorów (Tone Control and Color mode)

Menu kontroli tonów ma teraz opcję ręcznego ustawiania, poza wcześniej dostępnymi opcjami automatycznymi (Strong/Mild), co pozwala użytkownikowi samodzielnie dostosować krzywą tonową. SIGMA fp jest również pierwszym aparatem SIGMA, który ma suwak „efektu: w menu trybu kolorów. Można go użyć do ustawienia siły efektu do zastosowania na 11 poziomach, od -5 do +5, co umożliwia precyzyjne dostrojenie trybu koloru. Wprowadzono również nowe przyciski „TONE” i „COLOR”, które zapewniają szybki dostęp do menu regulacji tych opcji. Dzięki tym ulepszonym funkcjom i różnorodnym elementom obsługi SIGMA fp wspiera i ułatwia tworzenie pełnych detali obrazów, niezależnie czy jest to zdjęcie czy film.

Bezlusterkowiec Sigma FP

Zaawansowane technologie tworzenia obrazu i wideo

Tryb HDR

Fotografowanie w trybie HDR wykorzystuje elektroniczną migawkę do robienia wielu zdjęć o różnej ekspozycji (3 klatki dla fotografii i 2 klatki dla wideo) jednocześnie, które można połączyć w jedno zdjęcie czy film z dużym zakresem dynamicznym, który nie mógłby być uzyskany podczas pracy w trybie normalnym.

Kinograf

SIGMA fp posiada funkcję tworzenia „Kinografów”, które są hybrydami fotografii i wideo (animowane GIFy). Dzięki tej funkcji SIGMA fp jest w stanie tworzyć unikalne zdjęcia, w których części nieruchomego obrazu mogą się poruszać.

Uwaga: Funkcja Kinografu ma być dostępna poprzez aktualizację oprogramowania układowego zaplanowaną na termin późniejszy.

AF z wykrywaniem twarzy/oczu

Funkcja AF z wykrywaniem twarzy/oczu pozwala SIGMIE fp automatycznie ustawić ostrość na oczach fotografowanej osoby. Może natychmiastowo ustawić ostrość na oczach modela, nawet podczas wykonywania portretu za pomocą obiektywu o dużej średnicy i małej głębi ostrości.

Ustawianie ostrości

Funkcja ta podświetla w określonym kolorze krawędzie części sceny, które są ostre. Służy do ręcznego ustawiania ostrości.

Wsparcie tworzenia filmów

SIGMA fp jest wyposażony w funkcję „Wizjera reżysera”, która pozwala użytkownikowi symulować różne kąty widzenia i wygląd obrazu na kamerach video. Wspiera aparaty głównych producentów powszechnie stosowanych w technice filmowej. Obsługuje nie tylko najnowsze aparaty wielkoformatowe takie jak ARRI ALEXA LF i RED MONSTRO 8K, ale także kamery i obiektywy anamorficzne. Obsługiwane kamery kinowe:

[ARRI]: ARRICAM/ARRIFLEX, ALEXA LF/ALEXA Mini LF, ALEXA SXT, ALEXA Mini, AMIRA, ALEXA 65, ALEXA XT

[SONY]: VENICE

[RED]: MONSTRO 8K, HELIUM 8K, DRAGON 6K, EPIC MX 5K, GEMINI 5K

Uwaga: Funkcja nagrywania/odtwarzania wideo z włączoną funkcją wizjera reżysera ma być dostępna poprzez aktualizację oprogramowania układowego zaplanowaną w terminie późniejszym.

Obsługa nagrywania wideo RAW

Obok profesjonalnych kamer filmowych SIGMA fp to pierwszy bezlusterkowy aparat cyfrowy z wymiennymi obiektywami, który obsługuje zewnętrzne nagrywanie w 12-bitowym formacie CinemaDNG. Dzięki możliwości rejestracji w rozdzielczości 4K UHD/24 kl/s, generuje dane wideo, które można wykorzystać podczas filmowania. Obsługuje również nagrywanie All-I (All-Intra), co umożliwia utrzymanie wysokiej jakości obrazu przy jednoczesnym zmniejszeniu rozmiaru pliku, umożliwiając dostęp do rejestracji i edycji danych oświetlenia. Można wybrać format nagrywania, który najlepiej odpowiada celowi użytkownika.

Funkcje porównywalne do profesjonalnych kamer filmowych

Tryb filmowy SIGMA fp oferuje szereg specjalnych funkcji, które są porównywalne z funkcjami profesjonalnych kamer filmowych. Od wyświetlania kąta migawki i wyświetlania krzywej informacji o ekspozycji i kolorach, aż po wzór zebry. Aparat oferuje funkcje i możliwości pokazywania na wyświetlaczu informacji, których można używać w taki sam sposób, jak w przypadku konwencjonalnego sprzętu filmowego.

Płynne przejście między trybami fotografowania (Still) i filmowania (Cine)

Interfejs użytkownika został zoptymalizowany pod kątem różnych trybów fotografowania, zachowując charakterystyczny „feeling” aparatów SIGMA, w tym pokrętła i przyciski QS (Quick Set). SIGMA fp wyposażono w specjalnie zaprojektowany system operacyjny oraz ustawienia wyświetlania danych dla każdego trybu pracy (Still/Cine). Za pomocą specjalnego przełącznika można swobodnie poruszać się między tymi trybami. To nowa jakość w fotografii, która wykracza poza granice tradycyjnych aparatów przeznaczonych do robienia zdjęć lub nagrywania filmów.

Konwerter MC-21

Konwerter SIGMA MC-21 umożliwia stosowanie wymiennych obiektywów z mocowaniami SIGMA SA i SIGMA CANON EF na aparatach systemu L-Mount. Zastosowanie MC-21 zwiększa kompatybilność i poszerza wybór aparatów i obiektywów z mocowaniem L-Mount, co znacznie poszerza możliwości systemu L-Mount.

L-Mount

Mocowanie L-Mount to mocowanie zoptymalizowane pod kątem aparatów bezlusterkowych. W 2018 roku Lecia Camera AG, Panasonic Corporation i SIGMA stworzyły L-Mount Alliance i ogłosiły, że będą opracowywać własny system aparatów, oparty na tym samym standardzie. SIGMA fp jako aparat bazujący na mocowaniu L-Mount może być używany z różnymi obiektywami L-Mount oferowanymi przez Leica i Panasonic, a także z obiektywami SIGMA. Dzięki L-Mount aparaty wykraczają poza granice między producentami, oferując niespotykany dotąd poziom uniwersalności i możliwości.

Bezlusterkowiec Sigma FP

Bezlusterkowiec Sigma FP cena: 8590 zł

dostępny do 3 dni
Pamięci i czytniki
Obiektywy
Torby, plecaki, pokrowce
Statywy i stabilizatory
Akcesoria czyszczące

Przetwornik obrazu

Typ przetwornika
Maryca CMOS-BSI
Wielkość przetwornika
35.9 x 23.9 mm 
Liczba pikseli
24,6 mpx 

Optyka

Mocowanie obiektywu
L-MOUNT 
Mnożnik ogniskowej
x1

Ustawianie ostrości

Typ i zakres pomiaru
System detekcji kontrastu, pojedynczy AF, ciągły AF (z funkcją przewidywania obiektów w ruchu), ręczne ustawianie ostrości 
Punkty pomiaru
49 punktów pomiaru
 
Tryby pracy AF
-5EV~18EV(F1.4:ISO100) / Auto, 49-punktowy fokus, tryb swobodnego ruchu, tryb AF z wykrywanie twarzy/oczu, tryb śledzenia AF 

Ekspozycja

Rodzaje pomiaru światła
Ewaluacyjny, punktowy, średnia centralnie ważona , -5~18EV (50mm F1.4: ISO100)
Tryby ekspozycji
(P) Program AE (możliwa zmiana programu), (S) Priorytet czasu otwarcia migawki AE, (A) Priorytet przysłony AE, (M) Manualny 
Czasy otwarcia migawki
30 – 1/8000 sek., bulb (max. 5 minut) 
Czułość ISO
ISO 100-25600, rozszerzona czułość ISO 6, 12, 25, 50, 51200, 102400 
Szybkość robienia zdjęć
Zdjęcia pojedyncze, zdjęcia seryjne (H: 18/sek., M: 5/sek., L: 3/sek.), samowyzwalacz (2 sek./10 sek.), interwał . Maksymalna liczba zdjęć w serii H: 12 klatek, M: 12 klatek, L: 24 klatki
Balans bieli
12 rodzajów (auto, auto -priorytet źródła światła, światło dzienne, cień, zachmurzenie ,światło żarowe, świetlówka, lampa błyskowa, temperatura barwowa, niestandardowe 1, niestandardowe 2, niestandardowe 3) 

Zapis obrazu i dźwięku

Rejestracja zdjęć
RAW Wysoki:6000×4000 (3840x2560) Niski:3008x2000 (1920x1280) *() w trybie DC Crop  

JPEG

[21:9]
Wysoki:6,000×2,576 (3,840×1,648)
Średni:4,240×1,824 (2,736×1,168)
Niski:3,008×1,288 (1,920×824)
[16:9]
Wysoki:6,000×3,376 (3,840×2,160)
Średni:4,240×2,392 (2,736×1,536)
Niski:3,008×1,688 (1,920×1,080)
[3:2]
Wysoki:6,000×4,000 (3,840×2,560)
Średni:4,240×2,832 (2,736×1,824)
Niski:3,008×2,000 (1,920×1,280)
[A Size (√2:1)]
Wysoki:5,664×4,000 (3,616×2,560)
Średni:4,000×2,832 (2,560×1,824)
Niski:2,832×2,000 (1,808×1,280)
[4:3]
Wysoki:5,344×4,000 (3,408×2,560)
Średni:3,776×2,832 (2,416×1,824)
Niski:2,672×2,000 (1,712×1,280)
[7:6]
Wysoki:4,672×4,000 (2,992×2,560)
Średni:3,312×2,832 (2,112×1,824)
Niski:2,336×2,000 (1,488×1,280)
[1:1]
Wysoki:4,000×4,000 (2,560×2,560)
Średni:2,832×2,832 (1,824×1,824)
Niski:2,000×2,000 (1,280×1,280)
Rejestracja filmów
CinemaDNG(8bit / 10bit/ 12bit)/ MOV:H.264 (ALL-I/ GOP)
3,840×2,160 (UHD 4K) / 23.98p, 25p, 29.97p, FHD(1,920x1,080) / 23.98p, 25p, 29.97p, 59.94p, 100p, 119.88p
Limit zapisu CinemaDNG :karta UHS-II UHD 8bit poniżej 25fps, FHD 12bit poniżej 60fps, przenośny dysk SSD:UHD 12bit 24fps, FHD 12bit poniżej 60fps, FHD 8bit poniżej 120fps
Format nagrywania filmu [wyjście zewnętrzne HDMI]
3,840×2,160 (UHD 4K) / 4:2:2 8bit 29.97p / 25p / 23.98p 1,920x1,080 (FHD) / 4:2:2 8bit 119.88p / 100p / 59.94p / 50p / 29.97p / 25p / 23.98p
Rejestracja dźwięku
Linear PCM (2ch 48kHz/16bit) 

Podgląd obrazu

Wizjer
Brak wizjera elektronicznego 
Wyświetlacz LCD
Kolorowy wyświetlacz LCd TFT, Format obrazu 3:2, 3:15, Ok. 2100000 punktów, Panel dotykowy 

Złącza

Stopka na akcesoria
Standardowe gniazdo gorącej stopki
 
Gniazdo mikrofonowe
Mini jack stereo Φ 3,5mm (z obsługą zasilania) 
Gniazdo słuchawkowe
brak 
Gniazdo HDMI
Typ D (ver.1.4) 
Gniazdo SDI
brak 
Gniazdo USB
USB3.1 GEN1 typ C 
Gniazdo kart pamięci
Karta pamięci SD /SDHC / SDXC (obsługiwane UHS-II)

Inne funkcjonalności

Stabilizacja obrazu
Elektroniczny system stabilizacji obrazu
Łączność bezprzewodowa
brak
 
Współpraca z lampą błyskową
Standardowe gniazdo gorącej stopki, montowane poprzez adapter na bocznej ściance aparatu 

Zasilanie

Akumulator, zasilacz
1 x akumulator Sigma BP-51 (Litowo - jonowy 7.2 VDC, 1200 mAh ) + ładorwka
Czas pracy
Ok. 280 zdjęć/ filmowanie Ok. 70 minut

Parametry fizyczne

Wymiary
112.6 x 69.9 x 45.3 mm 
Waga
422 g (korpus z baterią oraz kartą pamięci)
370 g (tylko korpus) 
 • Aparat SIGMA FP
 • Pasek + zaczepy do paska
 • Ładowarka z portem USB-C (do potwierdzenia)
 • adapter z USB-A na USB-C
 • Akumulator Sigma BP-51
 • Adapter goracej stopki
 • Dekiel do korpusu
 • Pełnoklatkowa matryca CMOS BSI 24,6 mpix
 • Korpus wykonany z wysokiej jakości stopu aluminium, aparat jest mały, zgrabny i solidnie wykonany
 • Zapis video w formacie RAW na zewnętrzny rekorder (12-bit CinemaDNG format)
 • Migawka elektroniczna
 • Wbudowany pomiędzy matrycę a ekran LCD odpromiennik ciepła
 • Korpus uszczelniony w 42 miejscach przed kurzem, wilgocią i zachlapaniem
 • Autofokus z detekcją twarz oraz oka
 • Funkcja fokus-peaking
 • Tworzenie krótkich animacji z poziomu aparatu (CINEMAGRAPH)
 • Funkcja kontroli tonacji zdjęcia
 • Fotograficzny tryb HDR
 • Funkcja rozjaśniania ciemnych obszarów zdjęcia (Sigma Fill Light)

Masz ten produkt?
Zachęcamy do zostawienia opinii o produkcie. Pomóż innym dokonać wyboru.

Brak opinii. Dodaj pierwszą opinię!

Masz pytania odnośnie do tego produktu?