Prawdziwe raty 0% - Na wybrane produkty!

Rekorder dyskowy Blackmagic Design Video Assist 7" 12G HDR

ID: 17950

blackmagic
cena 5499 zł
eRaty 60 x 114 zł


Foto-Plus ekspert
kontakt z opiekunem produktu
zapytaj o produkt lub cenę
Zalecane akcesoria

Rekorder dyskowy Blackmagic Design Video Assist 7" 12G HDR

Rekorder dyskowy Blackmagic Design Video Assist 7" 12G HDR

 

Przedstawiamy Blackmagic Video Assist 12G HDR

Nowy Blackmagic Video Assist 12G HDR to profesjonalny podgląd i rekorder w jednym urządzeniu - dedykowany do dowolnej kamery SDI lub HDMI we wszystkich formatach HD, Ultra HD, 2K i 4K DCI! Całkowicie nowy projekt zawiera innowacje, takie jak jaśniejszy ekrany - 2500 nit do pracy w HDR, wskaźnik Tally, ulepszone funkcje wspomagania ostrości, 3D LUT i natywne nagrywanie RAW Blackmagic z obsługiwanych kamer!

Dzięki 12G-SDI i HDMI 2.0 w modelach 5 ”i 7” otrzymujesz wsparcie dla nagrywania z praktycznie dowolnego urządzenia we wszystkich formatach do 2160p60. Jaśniejszy ekran dotykowy zapewnia doskonały widok nagrania dla cyfrowego filmu HDR i podczas pracy na zewnątrz w słońcu. Nowa konstrukcja obejmuje również zmodernizowane baterie i obsługuje dwie standardowe baterie serii L firmy Sony. Oznacza to, że Blackmagic Video Assist 12G jest niesamowicie wszechstronny i jest idealnym rozwiązaniem dla następnej generacji cyfrowych rekorderów kinowych, masteringu produkcji na żywo oraz testowania i pomiaru emisji!

 

Rekorder dyskowy Blackmagic Design Video Assist 7" 12G HDR

Rekorder dyskowy Blackmagic Design Video Assist 7" 12G HDR

Rekorder dyskowy Blackmagic Design Video Assist 7" 12G HDR

 

Idealny do kina cyfrowego

Nagrywanie i monitorowanie na żywo! Dzięki niesamowitej wszechstronności Blackmagic Video Assist 12G doskonale nadaje się również do nagrywania z kamer, a nawet jako odtwarzacz klipów! Ponieważ pliki są kompatybilne z nagrywarkami dyskowymi HyperDeck, możesz nawet użyć Video Assist jako nagrywarki polowej lub ultra przenośnego zakresu transmisji! Video Assist to fantastyczne rozwiązanie do transmisji, ponieważ masz zarówno wejścia HDMI, jak i 12G-SDI, a także ma wbudowane lunety i 3D LUT! Zakresy pomagają również mistrzom kontroli jakości zapewnić zgodność ze standardami transmisji przed transmisją strumieniową.

 

Uaktualnij możliwości lepszego nagrywanie dla aparatów cyfrowych

Blackmagic Video Assist 12G HDR to idealne ulepszenie dla aparatów, ponieważ jego super jasny wyświetlacz 2500nit jest większy niż małe wyświetlacze w aparatach konsumenckich, a także dodajesz profesjonalne funkcje wspomagania ostrości i formaty plików lepszej jakości.

Video Assist to także świetne rozwiązanie dla profesjonalnych kamer, ponieważ można go użyć do uaktualnienia starszych kamer nadawczych do nowoczesnych formatów plików używanych w najnowszym oprogramowaniu do edycji. Niezależnie od używanego oprogramowania do edycji, Video Assist pozwala na ich obsługę, ponieważ możesz nagrywać w Apple ProRes, Avid DNx i Blackmagic RAW. Zarówno wejście HDMI, jak i 12G-SDI, możesz podłączyć go do dowolnej kamery konsumenckiej, kamery nadawczej, a nawet kamer DSLR. Następnie w obsługiwanych aparatach możesz nawet uaktualnić do stylu pracy RAW za pomocą Blackmagic RAW!

Rekorder dyskowy Blackmagic Design Video Assist 7" 12G HDR

 

Duży monitor HDR z łatwymi w obsłudze elementami sterującymi

Innowacyjny interfejs użytkownika z ekranem dotykowym LCD zapewnia niesamowitą kontrolę. Na ekranie znajdują się dedykowane przyciski do odtwarzania, zatrzymywania i nagrywania, a także mini oś czasu do przewijania nagrań. Na wyświetlaczu LCD znajduje się kod czasowy, standard wideo, status multimediów oraz poziomy audio. Zakresy można włączyć za pomocą ekranu dotykowego, a także asystenta ustawiania ostrości i ekspozycji. Istnieje również szeroki zakres ustawień sterowanych z dużego wyświetlacza LCD. Dodatkowo możesz ładować i zapisywać 3D LUT!

Rekorder z dwoma nośnikami do nieprzerwanego nagrywania

Video Assist wykorzystuje powszechnie dostępne nośniki kart SD, dzięki czemu można nagrywać na łatwe do uzyskania karty pamięci flash. Pliki są wystarczająco małe, aby umożliwić długie nagrywanie na standardowych kartach SD lub szybszych kartach UHS-II. Większy model Video Assist 12G 7" zawiera nawet 2 gniazda kart SD, dzięki czemu można wymieniać dowolne pełne karty nawet podczas nagrywania, co pozwala na nagrywanie o nieskończonej długości. Standardowe karty SD lub szybsze karty UHS-II są idealne do transmisji, ponieważ są małe, wysoka prędkość i niedrogie.

Rekorder dyskowy Blackmagic Design Video Assist 7" 12G HDR

Rekorder dyskowy Blackmagic Design Video Assist 7" 12G HDR

Rekorder dyskowy Blackmagic Design Video Assist 7" 12G HDR

 

Nagrywanie bezpośrednio na zewnętrzne dyski USB-C

Jeśli wymagane jest nagrywanie na inne typy nośników, wówczas port rozszerzeń USB ‑ C umożliwia podłączenie zewnętrznego dysku flash do nagrywania. Dyski flash USB-C mają ogromną pojemność, ponieważ nie podlegają ograniczeniom rozmiaru. Ponadto możliwe jest nagrywanie na ten sam dysk, którego używasz do nagrywania oraz do edycji, więc nie musisz tracić czasu na kopiowanie plików przed rozpoczęciem postprodukcji. Dyski flash są tak szybkie, że mogą nagrywać formaty o dużej szybkości przesyłu danych, które są zbyt duże dla niektórych tańszych kart multimedialnych, takich jak Ultra HD z wysoką liczbą klatek na sekundę. Wyobraź sobie dodanie Blackmagic MultiDock 10G dla łatwej kompatybilności SSD z innymi nagrywarkami, takimi jak modele Hypermeck Blackmagic. Dostajesz nawet menu ekranowe do zarządzania dyskami zewnętrznymi za pomocą ekranu dotykowego!

Zaawansowane 12G-SDI - wejścia i wyjścia HDMI 2.0

Video Assist oferuje szeroką gamę połączeń audio i wideo, takich jak wieloprocesorowy interfejs 12G-SDI dla urządzeń SD, HD i Ultra HD SDI. HDMI jest dołączone do kamer HDMI i monitorowania do telewizorów konsumenckich i projektorów wideo. 7-calowy model wyposażony jest w wejścia Mini XLR, które są przeznaczone do wejścia audio z mikrofonów i zewnętrznych mikserów audio. Połączenie USB-C umożliwia podłączenie dysków flash lub macierzy dyskowych do nagrywania, co pozwala na wyjątkowo długie czasy nagrywania, a ponieważ nagrywasz na dysk multimedialny, możesz edytować bezpośrednio z tego dysku po sesji, eliminując dodatkowe kopiowanie plików. Video Assist zawiera nawet złącze zasilania 12V DC z blokowanym złączem zasilania.

1.Analog Audio In

2.SDI In/Out

3.HDMI In/Out

4.Headphone Jack

5.+12V External Power Connection

6.USB‑C Expansion Port (on base)

7.LANC

 


Rekorder dyskowy Blackmagic Design Video Assist 7" 12G HDR

Rekorder dyskowy Blackmagic Design Video Assist 7" 12G HDR

 

Obsługa HDR w bardzo jesnym i z szerokim gamutem monitorem LCD

Będziesz gotowy na najnowsze przepływy pracy HDR dzięki obsłudze standardów HDR i niezwykle jasnemu ekranowi z szeroką gamą kolorów. Ponadto ekran o wysokiej jasności umożliwia filmowanie na zewnątrz w jasnym świetle słonecznym! Wbudowane zakresy zmieniają się nawet w zakresy HDR podczas pracy w formatach HDR! Pliki są oznaczone prawidłowymi informacjami HDR, a następnie wejścia SDI i HDMI automatycznie wykrywają standardy wideo HDR. Statyczne metadane PQ i HLG są obsługiwane zgodnie ze standardem ST2084. Jasny wyświetlacz LCD ma szerszą gamę kolorów, dzięki czemu może obsługiwać zarówno Rec. 2020 i Rec. 709 przestrzeni kolorów. Wbudowana gama kolorów LCD Video Assist obsługuje nawet 100% formatu DCI-P3.

Wbudowane zakresy zapewniają zgodność ze standardami

Video Assist oferuje pełne wewnętrzne monitorowanie przebiegu, dzięki czemu możesz zapewnić zgodność ze standardami transmisji. Wyświetlacz kształtu fali zapewnia tradycyjny widok poziomu luminancji (jasności) sygnału wejściowego lub odtwarzanego. Wyświetlacz wektoskopu pozwala zobaczyć intensywność kolorów na poziomach odniesienia 100% SDI. Otrzymasz również wyświetlacz parady RGB, który jest idealny do korekcji kolorów i sprawdzania nielegalnych poziomów. Histogram pokazuje rozkład białych i czarnych szczegółów na zdjęciach oraz przycinanie świateł i cieni. Wbudowane zakresy można nawet nakładać na wideo na żywo lub jako mały obraz w widoku w prawym górnym rogu lunety!

Najnowsze Multi Rate 12G-SDI dla SD, HD i Ultra HD

Otrzymujesz pełne wsparcie najpopularniejszych standardów wideo. Połączenia SDI i HDMI są wieloprocesorowe, więc obsługuj SD, HD i Ultra HD. Formaty SD obejmują NTSC i PAL. Standardy HD 720p obejmują 720p50 i 59,94p. Formaty z przeplotem HD 1080i obejmują 1080i50 i 59,94. Formaty HD 1080p obejmują 1080p23.98, 24, 25, 29,97, 30, 50, 59,94 i 60p. Możesz nawet robić formaty 1080 PsF. Ultra HD jest obsługiwany do 2160p59.94. Możesz nawet nagrywać 2K i 4K DCI do 25p do pracy z filmami cyfrowymi

 

Rekorder dyskowy Blackmagic Design Video Assist 7" 12G HDR

 

Załaduj niestandardowe 3D LUT aby odtworzyć wygląd filmu!

Niektóre kamery mogą wyświetlać logarytmiczną przestrzeń kolorów, aby zachować zakres dynamiczny, co jest idealne do późniejszej postprodukcji, jednak gdy pliki te są wyświetlane na monitorze, mogą wyglądać płasko i wyprane. 3D LUT rozwiązują ten problem, ponieważ umożliwiają zastosowanie „podglądu” na monitorze, dzięki czemu można zorientować się, jak będą wyglądać gotowe obrazy podczas edycji. LUT można zastosować tymczasowo tylko do monitorowania lub można je wypalić w plikach do użycia podczas edycji podczas przechwytywania Blackmagic RAW. Video Assist współpracuje ze standardowymi w branży 17 i 33 punktowymi plikami 3D LUT lub możesz pracować z wbudowanymi LUT, takimi jak Extended Video, Film to Video, Film to Rec.2020 i więcej.

Rekorder dyskowy Blackmagic Design Video Assist 7" 12G HDR

Postprodukcja Przyjazne formaty plików!

Video Assist nagrywa przy użyciu standardowych otwartych formatów plików, dzięki czemu nie musisz tracić czasu na transkodowanie multimediów. Pliki są kompatybilne ze wszystkimi programami postprodukcyjnymi, dzięki czemu możesz pracować z wybranym oprogramowaniem, w tym z DaVinci Resolve Studio. Nagrywanie działa w standardowych 10-bitowych plikach Apple ProRes we wszystkich formatach i ze wszystkich kamer HDMI lub SDI lub 12-bitowych Blackmagic RAW po podłączeniu do obsługiwanych kamer. Blackmagic RAW jest najszybciej rozwijającym się formatem RAW, a programiści mogą pobrać i używać bezpłatnego pakietu Blackmagic RAW SDK, aby dodać obsługę swoich aplikacji. Co najważniejsze, pliki multimedialne działają we wszystkich systemach operacyjnych!

 

Rekorder dyskowy Blackmagic Design Video Assist 7" 12G HDR

 

Najpopularniejsze oprogramowanie wideo

Pliki z Blackmagic Video Assist 12G są wspólne i są kompatybilne ze wszystkimi systemami operacyjnymi lub w większości programów wideo. Nośniki można sformatować za pomocą ExFAT lub HFS +, dzięki czemu można łatwo uzyskać dostęp do multimediów na komputerach i uzyskać dostęp do plików takich jak zwykłe dyski. DaVinci Resolve jest idealny do użycia z Video Assist, ponieważ oferuje edycję, korekcję kolorów, postprodukcję audio i efekty wizualne w jednym programie. Dodatkowo możesz bezpłatnie pobrać DaVinci Resolve na komputery Mac, Windows i Linux! Możesz także używać nagranych plików w innym popularnym oprogramowaniu, takim jak Premiere Pro i Final Cut Pro X. Dzięki Video Assist Twoje media są wspólne, więc Twoje pliki pozostaną czytelne w przyszłości.

Rekorder dyskowy Blackmagic Design Video Assist 7" 12G HDR cena: 5499 zł

pytaj o dostępność
Zasilanie
Wyświetlacz
LCD dotykowy
Rozmiar
7" (17.8 cm)
Rozdzielczość
1920 x 1080
Jasność
2500 nit
Zagęszczenie
323 ppi
Wbudowane funkcje
Histogram, Picture-in-Picture, RGB Parade, Vectorscope, Waveform
Wejścia/wyjścia wideo
1 x HDMI Type A (HDMI 2.0a) Input
1 x Micro BNC (12G-SDI) Input
1 x HDMI Type A (HDMI 2.0a) Output
1 x Micro BNC (12G-SDI) Output
Wbudowane audio
HDMI: 8-Channel
SDI: 16-Channel
Wejście audio
1 x 3.5 mm stereo jack
Wbudowany głośnik
Mono
Wejście/wyjście USB
1 x USB Type-C
Interfejs SD
2 x UHS-II SD
Nagrywanie
Obsługiwane kodeki
ProRes 422 HQ, ProRes 422, ProRes 422 LT, ProRes 422 Proxy, DNxHR HQX, DNxHR SQ, DNxHR LB, DNxHR HQX MXF, DNxHR SQ MXF, DNxHR LB MXF
Wsparcie wideo
SDI Video Standards
Format SD
525i59.94 NTSC, 625i50 PAL
Format HD
720p50, 720p59.94, 720p60
1080p23.98, 1080p24, 1080p25, 1080p29.97, 1080p30, 1080p50, 1080p59.94, 1080p60
1080PsF23.98, 1080PsF24, 1080PsF25, 1080PsF29.97, 1080PsF30
1080i50, 1080i59.94, 1080i60
Format 2K
2Kp23.98 DCI, 2Kp24 DCI, 2Kp25 DCI
2KPsF23.98 DCI, 2KPsF24 DCI, 2KPsF25 DCI
Format Ultra HD
2160p23.98, 2160p24, 2160p25, 2160p29.97, 2160p30, 2160p50, 2160p59.94, 2160p60
Format 4K
4Kp23.98 DCI, 4Kp24 DCI, 4Kp25 DCI
Próbkowanie video
4:2:2 YUV
Głębia koloru
10-bit
Przestrzeń kolorystyczna
REC 601, REC 709, REC 2020
Wsparcie HDR
HDR10, Hybrid Log Gamma
HDMI Video Standards
Format SD
525i59.94 NTSC, 625i50 PAL
Format HD
720p50, 720p59.94, 720p60
1080p23.98, 1080p24, 1080p25, 1080p29.97, 1080p30, 1080p50, 1080p59.94, 1080p60
1080i50, 1080i59.94, 1080i60
Format Ultra HD
2160p23.98, 2160p24, 2160p25, 2160p29.97, 2160p30, 2160p50, 2160p59.94, 2160p60
Format 4K
4Kp23.98 DCI, 4Kp24 DCI, 4Kp25 DCI
Zasilanie
12 DC
Zasilanie bateryjne
2 x L-Series (NP-F Sony)
Wymiary
19.3 x 13.06 x 3.68 cm
Waga
824.99 g
 • Blackmagic Design Video Assist 7" 12G HDR
 • Zasilacz
 • Dotykowy ekran LCD o rodzielczości 1920 x 1080 - 7"
 • Duża jasność: 2500 nit
 • Nagrywanie/obsługa do 2160p60
 • Zapis w 10-bit 4:2:2 ProRes lub DNx
 • Wejście HDMI i 12G-SDI Video
 • Zapisywanie na dwie karty SDHC/SDXC oraz zewnętrzne dyski SSD
 • Histogram i poziomy audio na wyświetlaczu
 • Zasilanie dwoma bateriami
 • Wbudowane funkcje: Histogram, Picture-in-Picture, RGB Parade, Vectorscope, Waveform

Masz ten produkt?
Zachęcamy do zostawienia opinii o produkcie. Pomóż innym dokonać wyboru.

Brak opinii. Dodaj pierwszą opinię!

Masz pytania odnośnie do tego produktu?

przez Marek1200 9 listopada 2021 o 20:26