Lustrzanka Pentax 645 Z


pentax
  cena 24999 zł
  eRaty 12 x 2233 zł


  kontakt z opiekunem produktu
  zapytaj o produkt lub cenę

  Wersje i konfiguracje produktu

  Lustrzanka Pentax 645 Z + Pentax D-FA 645 55mm f/2.8
  27999 zł
  dostępny u dostawcy
  Lustrzanka Pentax 645 Z
  24999 zł
  dostępny u dostawcy

  Zalecane akcesoria

  Aparat cyfrowy, średnioformatowy Pentax 645 Z

  Cyfrowa lustrzanka średnioformatowa Pentax 645 Z wyposażona jest w matrycę CMOS o wymiarach 43,8 x 32,8 mm i rozdzielczości 51,4 mln pikseli. Dzięki polu obrazowania większemu 1,7 raza od matrycy aparatu małoobrazkowego, można osiągnąć bardzo płytką głębię ostrości, a wysoka rozdzielczość pozwala rejestrować niezwykle szczegółowe obrazy. Z myślą o zachowaniu jak najwyższej ostrości zdjęć, aparatu Pentax 645 Z nie wyposażono w filtr dolnoprzepustowy, który redukuje przekłamania barw i morę, ale równocześnie powoduje obniżenie ostrości obrazu.

  W aparacie zastosowano nowy system automatycznego ustawiania ostrości SAFOX 11, w którym użyto soczewek dyfrakcyjnych aby obniżyć poziom aberracji. System autofokusa jest szybki i precyzyjny, a dzięki zastosowaniu czujnika o wysokiej czułości, działa od poziomu luminancji -3EV. Aparat wyposażono w 27 czujników AF, w tym 25 krzyżowych.

  W porównaniu do modelu Pentax 645 D wzmocniono migawkę, która teraz wytrzymuje 100 tys. cykli. Magnezowa obudowa zewnętrzna jest uszczelniona w 76 miejscach (w tym pokrętła, przyciski i pokrywki), co zapewnia odporność na wilgoć i zapylenie. Producent gwarantuje także prawidłowe działanie w temperaturach do -10°C.

   

   

  Niezrównana siła rozdzielczości I naturalna atmosfera, dostarczana przez dużą matrycę CMOS.

  Rozdzielczość i głębia ekspresji dzięki wymiarowi pola obrazowania – to powód dla którego aparaty średniego formatu są wybierane do profesjonalnej fotografii. W takich przypadkach jakość obrazu to najwyższy priorytet. PENTAX 645Z jest wyposażony w dużą matrycę CMOS o wymiarach 43,8 x 32,8 mm. Z polem obrazowania mniej więcej 1,7 raza większym niż format pełnej klatki (35 mm) można uchwycić wyższy stopień ostrości i lepiej oddać nastrój zdjęcia. Ponieważ głębia ostrości jest płytka, można łatwo kontrolować efekty rozmycia tła. PENTAX 645Z może dawać ekscytujące, pełne wyrazu efekty szczególnie jeśli skupisz się na jednym punkcie który chcesz podkreślić na zdjęciu.

  Wykrocz poza standardy obrazowania wysokiej jakości
  51.4 million efektywnych pikseli

  PENTAX 645Z ma około 51.4 milion efektywnych pikseli. Taka liczba to ewidentna zaleta jeśli chcesz fotografować obiekty wymagające bardzo dobrej rozdzielczości np. krajobrazy. Różnica w ostrości i ilości detali jest łatwa do zauważenia nawet na odbitkach wielkości A3. Każde zdjęcie zawiera dużą ilość informacji, różnice tonalne są łatwiejsze do uniknięcia a obróbka plików RAW pozwala śmiało zmieniać parametry i indywidualizować wykończenie zdjęcia bez martwienia się że możesz je popsuć.

  Poszerzenie ustawień ekspozycji
  Max. ISO 204,800

   Maksymalna wartość ultra wysokiej czułości ISO 204800 była możliwa do osiągnięcia dzięki delikatnej lecz gruntownej obróbce szumów za pomocą procesora obrazów z wysokim współczynnikiem SN. Nawet przy bardzo wysokich ustawieniach ISO można osiągnąć doskonałą jakość zdjęć, z niewielkim poziomem szumów i nieostrości na brzegach. Jeśli dysponujesz szerszym zasięgiem ustawień przesłony i migawki nawet w tych samych warunkach oświetleniowych możesz pokazać tyle nieostrości ile chcesz i wyrażać takie emocje, na jakie masz ochotę.

  Obrabiaj w ciągu chwili około 51.4 miliona efektywnych pikseli

  Procesor obrazów PRIME III

  W aparacie 645Z możesz znaleźć najnowszy procesor obrazów PENTAXA, PRIME III. Jego maksymalna szybkość obróbki jest około pięciu razy większa niż prędkość PRIME II. Dzięki takiemu przyspieszeniu możesz obrabiać w ciągu jednej chwilki olbrzymie ilości danych, wytworzonych przez ok. 51.4 miliona pikseli. PRIME III oznacza również ulepszone wyniki np. funkcji Instant Review

  Aparat który wyzwala potencjał rozdzielczości obiektywu

  Bez filtra AA

  Filtry dolnoprzepustowe, pomimo redukcji przekłamania barw i mory, również obniżają ogólną ostrość obrazu. Projekt PENTAXA 645Z zakładał usunięcie takiego filtra z matrycy gdyż wysoka rozdzielczość to priorytet. Dlatego ta konstrukcja potrafi wyzwolić pełen potencjał obiektywu i rozdzielczości matrycy – na zdjęciu krajobrazu będą dobrze widoczne pojedyncze liście na drzewach

  Nowe funkcje: korekcja dyfrakcji i aberracji chromatycznej

  Funkcja kompensacji obiektywu

  PENTAX 645Z posiada w pełni rozwiniętą opcję korygowania obiektywu. Do korekcji dystorsji i powiększenia dodano korygowanie aberracji chromatycznej, iluminacji pobocznej i dyfrakcji. Dyfrakcja ma miejsce przy domykaniu przesłony obiektywu i PENTAX 645Z koryguje ją w bardzo efektywny sposób. Dodatkowo aparat poprawia efekt rozszczepienia światła podczas obróbki plików RAW, wspierając w znaczący sposób wykończenie zdjęć o wysokiej jakości.

  Najlepsza rozdzielczość obrazów dostarczana przez dużą matrycę CMOS O wysokiej liczbie pikseli

  Dokładna i precyzyjna gradacja
  Duża matryca CMOS posiada szeroką plamkę i sygnał wyjściowy odpowiednio wysokiego stosunku SN do tak wysokiej liczby pikseli. Nazbyt rozjaśnione powiększenia i strata cieniowania detali to coś z czym na pewno się nie spotkasz na zdjęciu z PENTAXA 645Z a zmiany tonalne są odtwarzane jedynie dla obszarów o wysokiej liczbie pikseli. Płynne połączenie pomiędzy cieniami i kolorami daje zdjęcia z większą ilością detali.

  Piękne obszary rozmyte i trójwymiarowy efekt na zdjęciach
  Efekt rozmycia jest również główną cechą aparatów średnioformatowych. Głębia ostrości jest płytka więc rozmycie jest gładkie. Obiekty uchwycone na największej przesłonie wyglądają bardziej trójwymiarowo niż te obserwowane gołym okiem. Funkcje, oferujące miękkie, trójwymiarowe obrazy bogate w detale, tworzą wyjątkową, znaczącą atmosferę na zdjęciu, charakterystyczną dla średnioformatowych aparatów.

  Szybka reakcja

  Szybkość – to cecha której brakowało średnioformatowym aparatom cyfrowym. Szybsze i elastyczne operacje uzyskano przez odnowienie całego procesu obróbki obrazu. W porównaniu z PENTAXEM 645D poprawiono, obok autofokusa, operację obróbki obrazu Instant Review. Nowy aparat posiada także pamięć buforową dużej pojemności która sprawia że czas zapisywania plików na karcie pamięci został skrócony. To pomaga w płynnym robieniu serii zdjęć w formacie RAW. Nigdy jeszcze żaden średnioformatowy aparat nie dostarczał tak komfortowej pracy migawki. PENTAX 645Z jest idealnym aparatem do robienia zdjęć portretowych i do fotografowania obiektów w ruchu.

  Zaawansowany, wysoce precyzyjny system autofokusa 

  SAFOX 11

  W aparacie PENTAX 645Z zastosowano nowy AF system - SAFOX 11- w którym użyto soczewek dyfrakcyjnych aby obniżyć poziom aberracji. Ostrząc obrazy na matrycy można osiągnąć najwyższą precyzję ogniskowania. Dołączono także czujnik wykrywania źródła światła aby wyeliminować nawet najmniejszy wpływ specyficznych źródeł światła na wyniki autofokusa. Ten precyzyjny system ostrzenia i reakcji jest najlepszy dla obrazów o wysokiej rozdzielczości.

  Superb focusing precision
  F2.8 beam compatible AF

  Wyjątkowa precyzja ogniskowania

  Autofokus zgodny ze snopem światła F2.8 

  Trzy punkty AF w samym centrum wspomagają F2.8 snop światła – jeśli się używa obiektywu z maksymalną wartością przesłony f/2.8, jest możliwa bardzo wysoka precyzja mechanizmu ogniskowania. Ta funkcja przydaje się szczególnie gdy głębia ostrości jest bardzo płytka lub ostrzy się bardzo mały wycinek zdjęcia.

  Uchwyć ciemne obiekty, trudne do zobaczenia-3EV kompatybilny z AF

  Przez użycie czujnika AF o dużej czułości można osiągnąć granicę luminancji –3EV (25 punktów centralnych). Nawet fotografując obiekty tak ciemne że trudne do zauważenia gołym okiem system AF ostrzy płynnie i trafia gdzie trzeba w szerszym zakresie zdjęć.

  Doskonały potencjał ostrzenia27 AF points

  Aparat posiada 27 punktów AF, w tym 25 punktów krzyżowych z sensorami liniowymi w kierunkach pionowym i poziomym. Doskonałe umiejętności ostrzenia na dany obiekt dotyczą wszystkich sytuacji.

  Aparat analizuje obiekt i optymalizuje go dzięki funkcji łączącej i kontrolnej

  Ta funkcja wykrywa dystrybucję koloru na wyświetlaczu i optymalizuję funkcję łączącą i kontrolną dla automatycznej ekspozycji (AE) autofokusa (AF) i balansu bieli. Podstawą działania jest system analizy sceny łączący czujnik pomiaru RGB z około 86 000 pikseli i PRIME III. Jest to możliwe dzięki całościowej analizie zdjęć, wysokiej precyzji ; konsekwentne robienie zdjęć przynosi najlepsze efekty.

  Precyzyjna analiza, wierne oddanie koloru, kształtu i ruchu

  Sensor pomiaru RGB z ok. 86,000 pikselami

  PENTAX 645Z używa sensora pomiaru RGB z 86 000 pikselami aby rejestrować zdjęcia w czasie rzeczywistym, wykrywając jasność, kolor i ruch w tak precyzyjny sposób że rezultaty przenoszą nas w inny wymiar, kompletnie różny od tradycyjnego systemu pomiaru opartego na 77 strefach. Granica słabej luminancji to –1EV (ISO 100/55 mm f/2.8). Ponadto ta funkcja potrafi osiągać wysoką dokładność kontroli ekspozycji nawet w złych warunkach oświetleniowych.

  Korzystne oddawanie koloru we wszystkich miejscach na zdjęciuMatrycowy auto balans bieli

  PENTAX 645Z jest wyposażony w matrycowy auto balans bieli który dzieli ekran na małe sekcje i przyporządkowuje najodpowiedniejszy balans bieli każdej z nich. Ta funkcja rozwiązuje problem różnic w temperaturze koloru spowodowanych różnymi źródłami światła, lub obszarami cienia i słońca, dając stabilne odwzorowanie kolorów podobne do tego jakie obserwuje się gołym okiem.

  Duża szybkość zapisu plikówPodwójne wejście (slot)

  Podwójne wejście (slot) jest zgodne ze standardem US-I. Duża szybkość zapisu i oczyszczania pamięci buforowej powoduje że można szybciej robić zdjęcia. Dodatkowo pliki są zapisywane w sposób sekwencyjny na dwóch oddzielnych kartach aby rejestrować duplikaty i oddzielić pliki RAW i JPEG. Można także używać kart Eye-Fi i FLU (O-FC1 opcjonalnie).

  Uwaga: Karty Eye-Fi i FLU z funkcją bezprzewodowego LAN mogą być użyte w wejściu SD2.

  Elastyczny kąt

  Uchylny wyświetlacz LCD, który może być ustawiony w zakresie -35° to 125°.

  PENTAX 645Z posiada wyświetlacz LCD z mechanizmem uchylnym. Można nim poruszać 35° w dół i 125° w górę. Ten 3,2 calowy szerokokątny panel o wysokiej rozdzielczości, z około 1.037 milionem punktów pozwala na robienie zdjęć z dołu i z góry cały czas kontrolując obraz Live View z komfortowej pozycji. Jest on zbudowany w technologii air gapless (bez pęcherzyków powietrza) która zapobiega powstawaniu wewnętrznych odblasków. Wzmocnione szkło z pokryciem warstwą AR pozwala na doskonałą widoczność, chroni przed zadrapaniami i zgnieceniem a także jest bardzo wytrzymałe.

  Możliwość kontrastu AFLive View

  Ten model posiada funkcję Live View która pozwala na precyzyjne sprawdzanie ogniskowania na powiększonym obrazie (maksimum 16x). Dodatkowo, oprócz Kontrastu AF, można ustawić funkcję ‘Focus Peaking’ (najlepsze ostrzenie) i wykrywanie twarzy AF. Wprowadzając efekty takie jak zawarte w funkcji Obrazy Niestandardowe i balans bieli na wyświetlaczu można poszerzyć swój zakres ekspresji.

  Osiągnięcie mobilnego robienia zdjęć z wolnej ręki

  Zintegrowany projekt

  PENTAX 645Z odziedziczył po swoim poprzedniku, PENTAXIE 645, tradycyjny styl lustrzanki – posiada on zintegrowany wizjer, jednostkę sensoryczną obrazu i uchwyt. Dzięki temu można osiągnąć świetne, niezawodne wyniki jeśli chodzi o celność autofokusa i przestać martwić się złym połączeniem na stykach lub błędami ogniskowania z powodu złego umocowania obiektywu. Oprócz tego zoptymalizowano balans ciężkości aparatu i wyprofilowano uchwyt w ten sposób że jest on łatwy do utrzymania w ręku – w ten sposób stworzono aparat średnioformatowy idealny do zdjęć z wolnej ręki.

  Otwarte pole widzenia, dostępne tylko w aparacie średnioformatowym             Optyczny wizjer

  TW aparacie zastosowano pryzmat trapezoidalny aby obudowa stała się bardziej kompaktowa. Bagnet jest odchylony do przodu o 9 stopni, optymalizując ścieżkę optyczną dla mniejszych wysokości. Jako system okularowy wprowadzono teleskop Kepplera osiągając zarówno duży stopień powiększenia jak i szeroki kąt – dlatego wizjer ma pole widzenia tak szerokie jak aparaty pełnoklatkowe (35 mm). Pole widzenia wynosi ok. 98% a matówka jest wymienna. Standardowo dołączamy matówkę natural bright matte screen która ułatwia ostrzenie na najwyższym poziomie

  Zaliczenie testów 100,000 cykli                                                                               Bardzo trwały mechanizm

  PENTAX 645Z posiada szybki i wytrzymały napęd który wyszedł zwycięsko z testów podczas których zrobiono ponad 100 000 zdjęć czyli dwa razy tyle ile wytrzymał PENTAX 645D. Ta cecha nie tylko pozwala na zdjęcia seryjne ale także na ponawiane sesje zdjęciowe ludzi i poruszających się obiektów i tworzenie archiwów cyfrowych; wszystko to spełnia wymagania profesjonalistów.

  Uszczelniony korpus, odporny na deszcz i kurz                                    Konstrukcja odporna na niekorzystne warunki pogodowe i kurz

  Przewidując niekorzystne warunki podczas sesji zdjęciowych na zewnątrz ten aparat posiada konstrukcję odporną na zachlapanie i kurz.   Uszczelniono starannie 76 różnych miejsc, w tym przyciski, pokrętła i pokrywki, aby były w pełni odporne na krople deszczu, wilgoć i zapylenie. Ta sama konstrukcja została użyta w przypadku obiektywów AW więc jeśli się je podłączy do tego aparatu to uzyska się urządzenie którym można robić zdjęcia nawet w bardzo niekorzystnych warunkach, podczas deszczu i w dużym zapyleniu.

  Robienie zdjęć nawet w chłodnym klimacie                                    Gwarantowane dobre działanie w temperaturach do -10°C

  Ten aparat był testowany w temperaturach sięgających -10°C i potwierdził swoją przydatność, celność, elastyczność i zużycie baterii. Można zawsze zabierać go do pracy w niskich temperaturach w których wiele urządzeń cyfrowych sobie nie radzi.

  Poszukiwanie połączenia lekkości i wytrzymałości                                                Zewnętrzna obudowa magnezowa

  Zewnętrzne części aparatu i uchylny wyświetlacz LCD są zrobione z lekkiego i wytrzymałego stopu magnezowego. Ten materiał bardzo dobrze absorbuje wstrząsy i odprowadza ciepło, posiadając również

  Wysoka precyzja i wytrzymałość obudowyRama z odlewanego ciśnieniowo aluminium

  Aby uzyskać ramę która jest w stanie utrzymać stopkę, wizjer i system optyczny ścieżki autofokusa potrzebny jest wytrzymały materiał i wyważony projekt. Odlewane ciśnieniowo aluminium jest bardzo wytrzymałe, sztywne i można z niego utworzyć precyzyjną konstrukcję. Dodatkowo system sensora obrazowego został przymocowany do ramy poprzez osłonę rozprowadzającą ciepło. Ciepło rozchodzi się przez tylną sekcję ramy, działającej jak radiator; w ten sposób redukuje się szumy powstałe na skutek ciemnego prądu.

  Usuwanie kurzu przez wibracje ponaddźwiękoweDR II i alert kurzu

  PENTAX 645Z jest wyposażony w system DR II (Dust Removal II), aby uniknąć problemów z osadzaniem się cząsteczek kurzu. DRII potrafi usunąć w efektywny sposób kurz osiadający na powierzchni matrycy CMOS przez wprawienie w ponaddźwiękowe wibracje filtra redukcyjnego UV/IR z elementem piezoelektrycznym.

  Stwórz zdjęcia robiące wrażenie z efektem 3D i wysoką czułością

  Funkcje nagrywania filmów

  Z aparatem PENTAX 645Z możesz nagrywać filmy w systemie Full HD z maksymalną prędkością 60 klatek na sekundę z przeplotem i HD z maksymalną szybkością 60 klatek na sekundę progresywną. Nawet przy tej samej rozdzielczości, biorąc pod uwagę duży obraz generowany przez PENTAX 645Z, zarejestrowane klatki będą posiadać ogromną ilość detali 3D, porównywalną do kamery filmowej 35 mm lub aparatu pełnoklatkowego. Ponieważ do obróbki można użyć funkcji Obrazy Niestandardowe, zawierającej takie tryby jak efekt krosowania, filmy mogą posiadać szeroki wachlarz tonalny. Inną zaletą jest fakt że można rejestrować filmy także przy minimalnym oświetleniu. Aparat posiada wbudowany mikrofon stereofoniczny i zewnętrzne wejście mikrofonowe (poziomy mogą być dostosowane do potrzeb).Format kompresji danych to MPEG-4 AVC/H.264 a format pliku to MOV.

  Rejestruj filmy z rozdzielczością cztery razy większą niż Full HD

  Filmy poklatkowe 4K

  Funkcja filmu poklatkowego 4K pozwala na rejestrowanie obrazów z interwałem i łączenie ich w jeden film. W takim przypadku rozdzielczość jest około cztery razy wyższa niż w przypadku filmów Full HD więc można zobaczyć naprawdę  super ostre obrazy. Tryb także obsługuje formaty Full HD i HD.

  - Format kompresji to Motion JPEG, format pliku to AVI.
  - Interwał może zostać ustawiony w przedziale od 2 sekund do godziny a czas nagrywania wynosi od 14 sekund do 99 godzin. Dostępny maksymalny czas nagrywania może się zmieniać w zależności od wielkości interwału.

  - Maksymalna szybkość migawki to 1/30 sekundy
  - Aby odtworzyć film nagrany jako 4K Film Poklatkowy/Interwałowy wymagany jest program komputerowy który obsługuje odtwarzanie takich filmów.

  Formaty nagrywania wspierające pliki TIFFRAW/JPEG/TIFF

  Istnieje możliwość wybrania formatu: RAW, JPEG i TIFF. Dla obrazów RAW obsługiwany jest format PEF, stworzony przez PENTAX, i format DNG, który można obrabiać z aplikacjami Adobe. Pliki JPEG mogą być rejestrowane równocześnie z plikami RAW z dużą elastycznością jeśli chodzi o wymiar i ustawienia jakości obrazu. Można wybrać rozszerzenie TIFF jeśli zależy ci na zapisywaniu w formacie nieskompresowanym.

  * Pliki TIFF nie mogą być zapisywane jednocześnie z formatami RAW i JPEG.

  Bogaty wybór opcji regulacji dostępny w menu aparatu – obróbka plków RAW w aparacie

  Pliki RAW mogą być obrabiane w aparacie I zapisane z rozszerzeniem JPEG lub TIFF. PENTAX 645Z posiada także cały zestaw opcji regulacji obrazu przy wysokiej prędkości przesuwu klatki. Ciesz się wolnością obróbki obrazów używając tylko swojego aparatu.

   [Opcje regulowane, dostępne podczas obróbki obrazów RAW]
  ● Ustawienia nagrywania: Format Pliku (JPEG/TIFF), Format obrazu, Zarejestrowane Piksele JPEG, Jakość JPEG, Przestrzeń Kolorów
  ● Korekcja obiektywu: Korekcja dystorsji, Dostosowanie poprzecznej aberracji chromatycznej, Korekcja Oświetlenia bocznego, Korekcja dyfrakcji, Korekcja Rozszczepienia Kolorów
  ● Balans bieli
  ● Obrazy niestandardowe
  ● Filtr cyfrowy
  ● HDR (tylko przy robieniu zdjęć HDR)
  ● Czułość
  ● Wysokie-ISO NRn

  Uchwyć obiekty zmieniające się z każdą chwiląZdjęcia seryjne i ich kompzycja

  Migawka zostanie włączona automatycznie z wcześniej ustawionym interwałem i numerem zdjęć. Ta funkcja nadaje się do rejestrowania obiektów powoli zmieniających się w czasie. Jest także możliwe połączenie interwałów z wielokrotną ekspozycją. Interwały mogą być ustawione w przedziale od 2 sekund do 24 godzin z maksymalną liczbą 2 000 rozmaitych, ekspresyjnych zdjęć.

  Automatyczne tworzenie obrazów z szerokim zakresem dynamiki

  HDR (High Dynamic Range – szeroki zakres dynamiki)

  Pojedynczy obraz HDR jest tworzony z trzech obrazów o różnych ekspozycjach. Oprócz dopasowania amplitudy ekspozycji* 1 do danej sceny aparat może automatycznie korygować małe zmiany kompozycji pomiędzy obrazami*2. Można również się cieszyć łatwym wykonywaniem zdjęć HDR z ręki. Ponieważ oryginalne trzy obrazy, używane w tej technice, są zapisywane jako pliki RAW można używać je oddzielnie. Wszystkie trzy obrazy są zapisywane także jako pojedynczy plik RAW, ułatwiając zarządzanie danymi.

  1* Amplituda ekspozycji może być ustawiona tylko podczas robienia zdjęć

  *2 Automatyczne dopasowanie pozycji może nie być możliwe w przypadku dużych rozbieżności lub różnic we wzorach, w zależności od fotografowanego obiektu.

  Wybieraj tryb kompozytowy w zależności od swoich intencji i preferowanej ekspresji. Wielokrotna ekspozycja

  Określ liczbę zdjęć (od 2 do 2 000) i połącz je w jeden obraz. Za każdym przyciśnięciem migawki aparat dostosowuje ekspozycję i obrazy są łączone – rezultaty możesz sprawdzić na wyświetlaczu LCD. Aby łatwiej było wyrazić różne intencje twórcze można wybrać z trzech dostępnych opcji trybu kompozytowego.

   [Tryb kompozytowy]
  ● Średni
  Tworzy obraz kompozytowy z średnimi ustawieniami ekspozycji. W ten sposób możesz się cieszyć łatwą fotografią z wielokrotną ekspozycją bez dopasowywania jej na każdym zdjęciu
  ● Dodawany
  Tworzy obraz kompozytowy dodając ekspozycję poszczególnych zdjęć kumulacyjnie
  ● Jasny
  Porównuje każde zdjęcie, wybiera jego jaśniejsze obszary i łączy je. Ciemniejsze obszary są pomijane więc jest to bardzo efektywny tryb do fotografowania obiektów z podkreśleniem efektu kontrastu, np.: księżyca, fajerwerków lub oświetlonych budynków.

  Odmiana kontroli tonalnejObraz niestandardowy

  Tryb Obraz Niestandardowy pomaga ci dopasować obiekt fotografowany do twoich intencji i upodobań w dziedzinie ekspresji. PENTAX 645Z oferuje 11 odmian elastycznej kontroli obrazu aby dopasować efekt to twoich preferencji. Możesz dopasować między innymi: nasycenie kolorem, odcień, klucz, kontrast i ostrość .

  *parametry które można dopasować mogą się zmieniać w zależności od opcji trybu Obraz Niestandardowy.

   Custom Image Options

  • Bright
   Snappy colours with diversity, whose recreation are close to that in memory
  • Natural (default setting)
   A natural, unexaggerated finish that is perfect for any subject
  • Portrait
   Expresses skin in a healthy tone
  • Landscape
   Makes the blue in the sky and green in trees more vivid for a highly sharp image
  • Vibrant
   Blue is represented as indigo, and red as scarlet for a unique and refined nuance
  • Radiant
   Colour tints are emphasized, which is effective for reviving flat or low-saturation
  • Muted
   Toned down colour saturation while leaving the core of the colour
  • Bleach Bypass
   Low colour saturation and high contrast for the feel of an old print
  • Reversal Film
   High colour saturation and contrast make images and finish with impact
  • Monochrome
   With 8 different monochrome filters, you can create a rich array of tones
  • Cross Processing
   Unique colours and contrast are created through a reproduction of film processing methods

  19 różnych efektów specjalnych Filtr cyfrowy

  Podczas odtwarzania obrazów można zastosować filtr cyfrowy – jest 19 opcji do wyboru. Obrabiając obrazy RAW w aparacie wybierz filtr który chcesz zastosować i zapisz obraz.

  * nie można zastosować filtra cyfrowego w trakcie robienia zdjęć.

  [Opcje filtra cyfrowego]
  Dopasowanie parametrów podstawowych, Ekstrakcja koloru, Aparat dziecinny, Retro, Wysoki Kontrast, Cieniowanie, Odwróć Kolor, Pojedynczy Kolor podkreślony, Monochromatyczny Podkreślony, Ekspansja Tonalna, Szkic, Akwarela, Pastel, Stylizacja na Plakat, Miniatura, Miękki, Rozbłysk Gwiazdy, Rybie Oko i Wąski

  Controls the camera using a smartphoneWireless Live View shooting

   

  PENTAX 645Z jest zgodny z kartami FLU posiadającymi bezprzewodową funkcję LAN. Możesz kontrolować swój aparat używając przeglądarki w twoim smartfonie lub tablecie, patrząc na podgląd LIVE VIEW pojawiający się na ekranie. Dodatkowo dotykając ekran w dowolnym miejscu możesz rozpocząć tryb AF, ustawić ekspozycję, czułość ISO, migawkę a także oglądać i zapisywać zrobione zdjęcia.

  • Karty kompatybilne: FLUCARD FOR PENTAX 16GB O-FC1(sprzedawana osobno)
  • Można użyć smartfonów lub tabletów które posiadają iOS lub Android TM

  Wykrywanie i pokazywanie nachylenia w dwóch kierunkach

  Poziomica elektroniczna

  Ta funkcja wykrywa przechylenie aparatu w lewo, w prawo, w przód i w tył , wyświetlając odpowiednie informacje jako przyrosty o każde 0.5°. Oprócz monitoringu obrazów podczas robienia zdjęć z wizjerem można również ją kontrolować na pasku ekspozycji. Ta funkcja jest także dostępna w trybie Live View, pomagając dopasować kompozycję i nachylenie aparatu w tym samym czasie.

  Żadnego ruchu osi optycznej w pozycji pionowej lub poziomej

  Gniazdo statywowe do użycia w pionie

  Oprócz gniazda statywowego w dolnej części aparatu są także inne, umieszczone po bokach. Ponieważ oś optyczna nie zmienia się przy zmianie pozycji aparatu z horyzontalnej na wertykalną, można efektywnie i stabilnie kontynuować robienie zdjęć.

  .

  Transmisja automatyczna

  Duża szybkość transferu obrazów do komputera

  W pracowniach fotograficznych które używają aparatów cyfrowych każde próbne zdjęcie jest oglądane na komputerze aby poprawić oświetlenie i ustawienia aparatu. Z nowym oprogramowaniem Image Transmitter 2 and camera settings can be refined. With the new Image Transmitter 2 software, the PENTAX 645Z can be operated remotely using a computer. In addition to importing images to a user-set folder on the computer, exposure settings such as aperture and ISO sensitivity can be set, as well as activating the shutter while viewing the Live View screen for significantly improved studio shooting efficiency.

   [Image Transmitter 2](opcjonalny) Wkrótce w sprzedaży

  Główne funkcje
  - Automatycznie przesyła obrazy do komputera
  - Zdalne sterowanie aparatem z poziomu komputera (wyzwalanie migawki, przesłona, szybkość migawki, czułość ISO , kompensacja EV)
  - podgląd Live View na ekranie komputera

  Dla ułatwienia kompzycjiSzczegółowy podgląd z kwadratową siatką

  W tym aparacie dostępne są dwie nowe siatki z węższymi odstępami między pionowymi i poziomymi liniami dzięki którym zrobienie zdjęć które planujesz później połączyć w jedno jest jeszcze prostsze a użytkowanie nagranych filmów bardziej efektywne. Ponieważ wzór siatki jest ciaśniejszy niż w poprzednich wersjach jest łatwiej zaznaczyć pozycję obrazu z tematem głównym a potem kolejne zdjęcie do połączenia. Jest także możliwe łączenie 16 stref, wyznaczanie złotego podziału i wyświetlenie skali. Można wybrać kolor siatki: przezroczysty biały lub przezroczysty czarny. Dobra widoczność zagwarantowana w każdym przypadku.

  Wyświetlanie podglądu Live View lub zdjęć na monitorze zewnętrznym

  Wyjście HDMI™

  PENTAX 645Z posiada wejście HDMI aby móc podłączyć aparat do monitora komputera lub telewizora i przelać zapisane zdjęcia lub przesłać podgląd Live View. To oczywiście nie koniec: można w ten sposób sprawdzać obrazy z wieloma współpracownikami w tym samym czasie, oglądać pokazy slajdów bądź filmy.

  * kiedy aparat jest podłączony do urządzenia AV nie będzie nic widać na jego wyświetlaczu i nie będzie można regulować głośności.

  Redukcja archiwów cyfrowych

  Obrót o 180° wyświetlacza/zapisanych danych*  Ta funkcja jest użyteczna przy kopiowaniu zdjęć. Zwykle po ustawieniu materiału do zdjęć w poprawnej pozycji z punktu widzenia fotografa, zapisany obraz jest odwracany o 180 stopni, tak jak pokazuje schemat po prawej stronie. Aby odzyskać prawidłową pozycję wystarczy odwrócić obraz o 180°. Ponieważ podgląd Live View i dane przesyłane przez złącze HDMI też są odwracane o 180° łatwo jest kontrolować cały proces oglądając go na komputerze lub na ekranie telewizora.

  * Tylko zapisuje się informację o rotacji.

  Ultra szybka komunikacja z komputeremUSB 3.0

  PENTAX 645Z posiada wejście USB3.0. Podłączony do komputera obsługującego szybki przesył danych będzie pracował dużo sprawniej niż to było możliwe przy złączu USB 2.0, gwarantując bezstresowy przesył danych szczególnie przy robieniu zdjęć z podglądem Live View na ekranie komputera.

  Zapobieganie błędnym operacjomPrzycisk/pokrętło blokady operacji

  PENTAX 645Z posiada przycisk/pokrętło blokujące operacje aby zapobiec błędom i pomyłką podczas robienia zdjęć. Funkcja ta blokuje nie tylko przyciski i pokrętła znajdujące się z przodu aparatu ale też czasowo dezaktywuje przyciski odpowiedzialne za kontrolę ekspozycji takie jak kompensacja ekspozycji i czułość ISO. Dodatkowo można poszerzyć zakres funkcji blokowania o właściwie każdy inny przycisk oprócz przycisku migawki.

  Wysokiej jakości wykończenie zdjęć przy użyciu oprogramowania  dodanego z aparatem. 

  Digital Camera Utility™ 5

  To oprogramowanie używa bardzo renomowany procesor SILKYPIXR; można go użyć do przetwarzania obrazów RAW które później zapisuje się jako pliki JPEG lub TIFF. Można też za jego pomocą dopasować i zarządzać zdjęciami. Dodanie odpowiednieg wykończenia do zdjęć przetwarzanych jako pliki RAW jest łatwe i komfortowe; poza tym dysponuje się dużą rozmaitością opcji. Przy pomocy tego oprogramowania można również dodać informacje dotyczące praw autorskich do danych Exif i sprawdzać autentyczność obrazów.

  Wymagania systemowe

  Aby połączyć ten aparat z komputerem, zainstalować i używać pakiet Digital Camera Utility 5 rekomendujemy następujące wymagania systemowe:

  Windows®
  - OS: Windows® 8.1 (32bit/64bit)/Windows® 8 (32bit/64bit)/Windows® 7(32bit/64bit)/Windows Vista® (32bit/64bit) - CPU:Intel® Core™ 2 Quad lub wyższy - Pamięć: 4GB lub wyższa – Miejsce na dysku twardym: Ok. 100MB lub więcej ( dostępne miejsce w trakcie instalacji i przy uruchamianiu), ok. 25 MB ( do przechowywania plików) (JPEG) lub ok. 70 MB (RAW) - Monitor: 1280 x 1024 pikseli, kolory 24bitowe lub wyższe


  Macintosh
  - OS: Mac OS X 10.9/10.8/10.7/10.6 - CPU:Intel® Core™ 2 Quad lub wyższy - Pamięć: 4GB lub wyższa – Miejsce na dysku twardym: Ok. 100 MB lub więcej (dostępne miejsce w trakcie instalacji i przy uruchamianiu), ok. 25 MB (do przechowywania plików) (JPEG) lub  ok. 70 MB (RAW) - Monitor: 1280 x 1024 pikseli, kolory 24bitowe lub wyższe
  * Systemy operacjyne kompatybilne z aparatem są ograniczone do tych zainstalowanych na komputerze i zaktualizowane do najnowszej wersji.
  * Nie gwarantujemy dobrego działania na wszystkich komputerach, posiadających rekomendowane specyfikacje.

  Other Functions

  • D-Range settings
   (Highlight Correction, Shadow Correction
  • Ustawienia D-Range (Korekta plam światła, Korekta cieni)
  • Redukcja szumów wywołanych wolną szybkością migawki
  • Redukcja szumów wywołanych wysoką czułością ISO
  • One Push File Format+(zamiana formatu zapisu/nagrywania jednym przyciskiem)
  • Zapisywanie danych RAW 
   * Właśnie zrobione zdjęcie JPEG może być także zapisane w formacie RAW.
  • Tryby pomiaru
   (TTL pomiar przy otwartej przesłonie używając czujnika pomiaru z 86K pikseli; pomiar wielosegmentowy, centralnie ważony i punktowy)
  • Zdjęcia z bracketingiem ekspozycji
   (2/3/5 klatek)
  • Kompensacja ekspozycji ±5EV
   (±2EV przy nagrywaniu filmów)
  • Tryby ekspozycji
   (Program (P), Priorytet czułości (Sv), Priorytet migawki (Tv), Priorytet przysłony (Av),Priorytet przysłony i migawki (TAv), Ustawienia ręczne/ manualny (M), Bulb (B), synchronizacha Flash Sync Speed)
  • Tryby AF: Pojedynczy AF, Ciągły AF (dopasowanie operacji fokusa)
  • Wybór punktów AF 
   Punkt, Wybierz, Rozszerzone pole AF (S, M, L), Wybierz strefę, Auto (27 punktów AF )
  • Robienie zdjęć z zablokowanym lustrem
   * Jest możliwość dezaktywacji lustra przez przycisk/pokrętło
  • Podgląd optyczny, Podgląd cyfrowy
  • Edycja (Korekcja kolorów mory, Zmień rozmiar, Przycinanie ( można zmienić proporcje i poprawić nachylenie), Edycja filmów (podział pliku filmowego i usuwanie niechcianych segmentów), rejestrowanie zdjęcia w formacie JPEG z klatki filmu)
  •  wyświetlacz LCD (3.2 cali, ok. 1.037 milionów punktów, szeroki kąt widzenia, jasność, nasycenie, można dopasować kolor)
  • Odtwarzanie zdjęć
   (Wyświetlanie indeksowe (od 6 do 80 miniaturek), powiększenie (aż do 16x ) wyświetlenie siatki (5 typów, kolor linii: czarny/biały do wyboru), wyświetlenie rotacji, histogram, etc.)
  • Tryb użytkownika USER Mode (aż do 3 różnych ustawnień)
  • Funkcje niestandardowe (29 opcji)
  • Kompatybilny system kompensacji P-TTL auto flesz
  • Dodawanie informacji o prawach autorskich
   (Imię fotografującego i właściciela praw autorskich zapisane w danych Exif)
  • Kompatybilna jednostka GPS 
   Jest możliwa rejestracja informacji dotyczących miejsca zrobienia zdjęć/filmów z O-GPS1 (sprzedawany osobno)

  Obiektywy

  Karty pamięci

  Lampy błyskowe i akcesoria

  Matówki

  Akcesoria czyszczące

  Inne akcesoria

  Pamięci i czytniki

  Matryca
  CMOS z filtrem kolorów podstawowych
  Wymiary matrycy
  44 x 33 mm
  Całkowita liczba pikseli
  ok. 52.99 mln
  Efektywna liczba pikseli
  ok. 51.4 mln
  Formaty zapisu
  JPEG: L (51M: 8256 x 6192), M (36M: 6912 x 5184), S (21M: 5376 x 4032,) XS (3M: 1920 x 1440); RAW: L (51M: 8256 x 6192); TIFF: L (51M: 8256 x 6192)
  Czułość
  Auto, 100-204800 (można ustawić krok EV jako 1EV, 1/2EV, lub 1/3EV)
  System stabilizacji matrycy
  stabilizator obrazu: przesunięcie obiektywu (przy użyciu obiektywu typu SR )
  Symulator filtra AA
  redukcja mory przy użyciu jednostki SR. Wył/Typ1/Typ2
  Czyszczenie matrycy
  Użycie ultradźwięków 'DR II' z funkcją 'Dust Alert'
  Mocowanie obiektywu
  bagnet PENTAX 645AF2 z łącznikiem AF, styki komunikacji z aparatem i styki zasilania
  Kompatybilne obiektywy
  obiektywy z bagnetem PENTAX 645AF2, 645AF i 645A
  Automatuczne ustawianie ostrości
  TTL detekcja fazy, 27-punktowy SAFOX 11 (25 punktów krzyżowych w centrum)
  Zakres jasnośći
  EV –3 do 18 (ISO 100 przy normalnej temperaturze)
  Punkty AF
  Auto, Wybór, Rozdzerzone pole (S, M,L), Wybór strefy, Auto (27 punktów AF)
  Zasięg focusa (automatyczny)
  Pojedynczy AF (AF.S), Ciągły AF (AF.C), indywidualne dopasowanie działana fokusa
  Wspomaganie AF
  Światło asysty LED AF
  Wizjer
  Teleskop Kepplera pryzmat trapezoidalny
  Odsunięcie źrenicy wyjściowej
  ok. 21 mm (od okna wizjera),
  Pole widzenia
  ok. 98%
  Powiększenie
  ok. 0,62 x (z D FA 645 55mm f/2,8 ustawionym na nieskończoność); ok. 0,85 x (z FA 645 75mm f/2,8 ustawionym na nieskończoność)
  Matówka
  Wymienna Natural-Bright-Matte
  Regulacja dioptrii
  od -3,5 do +2,0
  Wyświetlacz
  uchylny TFT kolorowy 3,2-calowy monitor LCD ze strukturą air-gapless i wzmocnionym szkłem zewnętrznym; regulacja jasności, nasycenia reg. kolorów, powłoki AR, rozdzielczość: ok. 1037 tys. punktów
  LiveView
  Typ: metoda TTL używając matrycy CMOS
  Mechanizm ustawiania ostrości w trybie LiveView
  wykrywanie kontrastu+ wykrywanie twarzy, śledzenie, wybieranie, wielopunktowy AF
  Fokus peaking w LiveView
  Wł/Wył,
  Wyświetlacz
  Pole widzenia ok. 100%, Powiększenie (2x, 4x, 8x, 12x, 16x), Wyświetlanie siatki (4x4 siatka, złoty podział, wyświetlanie skali, Pole1, Pole2, Kolor siatki: przezroczysty czarny, przezroczysty biały), jasne/ciemne pole, histogram, obróć widok o 180°
  Migawka
  szczelinowa, sterowana elektronicznie o pionowym przebiegu w płaszczyźnie ostrości
  Czas otwarcia migawki
  Auto:1/4000 - 30 sek, Ręczny:1/4000 - 30 sek. (z krokiem 1/3 EV lub 1/2 EV ), bulb
  Synchronizacja-X
  1/125 sec.
  System pomiaru ekspozycji
  TTL otwarta przesłona, czujnik RGB 86K pikseli, centralnie ważony pomiar światła i pomiar punktowy
  Kontrola ekspozycji
  Pomiar wielosegmentowy, centralny, punktowy
  Tryby zdjęć
  Program, Priorytet czułości, Priorytet migawki, Priorytet przesłony, Priorytet migawki i przesłony, Ręczny, Bulb, Szybkość Flash X-sync , USER1, USER2, USER3
  Zakres pomiaru
  EV -1 to 21 (przy ISO100 z 55mm f/2,8)
  Kompensacja ekspozycji
  ±5 EV (wybór kroków: 1/3 EV lub 1/2 EV)
  Auto Bracketing
  Bracketing ekspozycji: 2, 3 lub 5 latek, Dostępny z trybem ciągłym, samowyzwalaczem lub pilotem
  Balans bieli
  Auto, Multi Auto, światło dzienne, cień, pochmurno,światło jarzeniowe (D: kolor światła dziennego N: Biały naturalny, W: Biały Zimny L: Biały Ciepły) Światło fluorescencyjne, Błysk, CTE, Ręczny (można ustawić 3 różne opcje), Kolor, Temperatura (do 3 różnych opcji). Możliwe kopiowanie ustawień balansu bieli wcześniej zrobionego zdjęcia
  Nośniki pamięci
  SD, SDHC, SDXC, Eye-Fi , FLUCARD
  Formaty zapisu wideo
  MPEG-4 AVC/H.264 (MOV)*Motion JPEG (AVI) dla filmów interwałowych/poklatkowych
  Rozdzielczość zapisu wideo
  Full HD (1920 x 1080, 60i/50i/30p/25p/24p), HD (1280 x 720, 60p/50p/30p/25p/24p)
  Dźwięk
  Wbudowane mikrofony stereo, mikrofon zewnętrzny (zgodny z trybem nagrywania stereo),
  Czas nagrania wideo
  do 25 minut; zatrzymuje nagranie automatycznie jeśli wewnętrzna temperatura aparatu jest za wysoka
  Złącza
  USB 3.0 (micro B), wejście dla zasilacza zewnętrznego, wężyk spustowy, Gniazdo X-sync, HDMI (Typ D), wejście dla mikrofonu stereo
  Zasilanie
  akumulator litowo-jonowy D-LI90, zestaw adaptera K-AC132 (opcjonalnie)
  Wymiary
  117 x 156 x 123 mm
  Waga
  1470 g
  • Bateria Litowo-jonowa D-LI90 do ponownego ładowania
  • Ładowarka D-BC90
  • Kabel AC
  • Pasek O-ST150
  • Duża oprawa okularu O-EC107
  • Oprogramowanie (CD-ROM) S-SW150
  • Pokrywka na gorącą stopkę (Hot shoe) FK
  • Pokrywka na bagnet aparatu
  • Średnioformatowa lustrzanka cyfrowa
  • Matryca CMOS o wymiarach 43,8 x 32,8 mm
  • Rozdzielczość 51,4 mln pikseli
  • Nowy system AF
  • Rejestracja wideo Full HD i filmów poklatkowych 4K

  Masz ten produkt?
  Zachęcamy do zostawienia opinii o produkcie. Pomóż innym dokonać wyboru.

  Brak opinii. Dodaj pierwszą opinię!

  Masz pytania odnośnie do tego produktu?