Prawdziwe raty 0% na wszystkie produkty

Letnia promocja na sprzęt FOTO-WIDEO!

Bezlusterkowiec Panasonic Lumix G9II (body) + Gratis akumulator Panasonic BLK22

ID: 29934

panasonic
cena 8259 zł
najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 8299 zł
Raty 0%!10 x 825,90 zł


Foto-Plus ekspert
kontakt z naszym doradcą
zapytaj o produkt lub cenę
Wersje i konfiguracje produktu
Bezlusterkowiec Panasonic Lumix G9II (body) + Gratis akumulator Panasonic BLK22
8259 zł
dostępny od ręki
Bezlusterkowiec Panasonic Lumix G9II + 12-60mm f/3.5-5.6 Power O.I.S. + Gratis akumulator Panasonic BLK22
9699 zł
dostępny od ręki
Bezlusterkowiec Panasonic Lumix G9II + Leica 12-60mm f/2.8-4 ASPH. + Gratis akumulator Panasonic BLK22
10199 zł
dostępny od ręki

Panasonic Lumix G9II to wszechstronny bezlusterkowiec, który umożliwia wyrażenie swojej kreatywności w różnych formach i stylach. Aparat oferuje funkcjonalności zarówno dla fotografów i filmowców, miłośników obrazowania jak i profesjonalistów.

 

Bezlusterkowiec Panasonic Lumix G9II (body) + Gratis akumulator Panasonic BLK22

 

Matryca

Panasonic Lumix G9II to aparat cyfrowy, który oferuje nową matrycę Live MOS o rozdzielczości 25,2 megapikseli i wielkości 4/3", którą w celu osiągnięcia maksymalnej ostrości pozbawiono filtra dolnoprzepustowego. Stabilizacja matrycy na poziomie 8 EV umożliwia fotografowanie z ręki nawet w bardzo trudnych warunkach lub kiedy chcemy użyć długich czasów naświetlania, bez statywu. Aparat wyposażono w autofokus oparty na detekcji fazowej, który zapewnia precyzyjne i szybkie ustawianie ostrości, co jest niezwykle przydatne podczas fotografowania dynamicznych obiektów. Aparat cechuje wysoki zakres dynamiczny matrycy, co pozwala na uzyskanie obrazów o bogatym kontraście tonalnym. Zarówno dla zdjęć, jak i filmów G9II oferuje nagrywanie w ponad 13-stopniowym zakresie dynamicznym oraz bogatą paletę tonów w trybie V-Log/V-Gamut.

 

 

Autofokus

W fotografii istotne jest nie tylko uchwycenie chwili, ale także pewność, że obiekt zostanie ostro sfotografowany. W przypadku bezlusterkowca G9II to nie stanowi problemu. Oprócz tradycyjnego systemu autofokusa wykrywającego kontrast, Lumix G9II oferuje system oparty na detekcji fazy, co znacznie zwiększa szybkość i skuteczność śledzenia obiektów i reakcję na zmieniające się warunki. Dzięki temu, nawet w trudnych sytuacjach, takich jak fotografowanie sportu, przyrody czy w warunkach słabego oświetlenia, aparat utrzymuje ostrość i precyzyjnie śledzi poruszające się obiekty.


Ludzie/Zwierzęta/Samochody/Motocykle

Autofokus z zaawansowaną detekcją fazy doskonale sprawdza się w fotografii sportowej, fotografii przyrodniczej oraz podczas obrazowania poruszających się pojazdów i ludzi. Lumix G9II dokładnie rozpoznaje ludzką postać, umożliwiając wyróżnienie jej na tle innych osób i nieprzerwane śledzenie. Dodatkowo, nowe funkcje obejmują rozpoznawanie oczu zwierząt, a także samochodów i motocykli.

 

Bezlusterkowiec Panasonic Lumix G9II (body) + Gratis akumulator Panasonic BLK22

Bezlusterkowiec Panasonic Lumix G9II (body) + Gratis akumulator Panasonic BLK22

Bezlusterkowiec Panasonic Lumix G9II (body) + Gratis akumulator Panasonic BLK22

 

779-punktowy system autofokusa

G9 II posiada 779 punktów AF, co znacząco poprawia zdolność aparatu do śledzenia nawet niewielkich obiektów, które mogą łatwo stracić ostrość. Nawet w trybie 1-strefowego AF, ramka AF może być precyzyjnie ustawiana, co pozwala skoncentrować się na wybranym obiekcie. Dodatkowo, aby zapewnić maksymalną precyzję ostrzenia, funkcja MF Assist umożliwia powiększenie obrazu do 20x, co umożliwia dokładne ustawienie ostrości nawet przy fotografowaniu bardzo małych obiektów, takich jak gwiazdy. 

 

Bezlusterkowiec Panasonic Lumix G9II (body) + Gratis akumulator Panasonic BLK22

 

Funkcje dla fotografów

Aparat zapisuje pliki w formacie RAW oraz JPEG i umożliwia wywoływanie plików RAW bezpośrednio w menu aparatu. Lumix G9II posiada także tryb zdjęć wysokiej rozdzielczości High Res Shot 100Mpix. W Lumixie G9 tryb ten nie wymaga użycia statywu!. Po zarejestrowaniu serii obrazów, aparat wybiera te najstabilniejsze, łącząc je w plik o rozdzielczości 100 megapikseli z doskonale odwzorowanymi barwami i tonami. To doskonałe rozwiązanie do fotografowania natury oraz tworzenia szczegółowych zdjęć dzieł sztuki.

Lumix G9II oferuje również tryb LEICA Monochrome, który zapewnia niezwykłą jakość zdjęć monochromatycznych z głębokimi kontrastami między bielą a czernią.

Dla tych co lubią malować światłem lub rejestrować ślad gwiazd dostępny jest tryb Live View Composite, który rejestruje obraz w czasie rzeczywistym, nadpisując na niego pojawiające się efekty świetlne. Aparat Lumix G9II umożliwia także tworzenie filmów poklatkowych w jakości 4K 50p, dając użytkownikowi pełną kontrolę nad odstępem czasowym między kolejnymi zdjęciami.

 

Funkcje dla filmowców

Panasonic Lumix G9II jest doskonałym narzędziem do tworzenia profesjonalnych filmów. Oferuje wielofunkcyjne tryby nagrywania w wysokiej rozdzielczości. Możesz korzystać z 10-bitowego 4K 50p, 10-bitowego 5,7K 25p czy 10-bitowego 5,8K 25p, co daje Ci pełną kontrolę nad jakością materiału filmowego. Możesz również nagrywać w zwolnionym tempie w trybie HFR (duża liczba klatek) z jakością 10-bitową w rozdzielczości 4K 120p. Dodatkowo aparat G9II pozwala na nagrywanie w zwolnionym 12,5-krotnie tempie w 10-bitowej jakości  FHD, co otwiera przed Tobą nowe możliwości w tworzeniu filmów.

Bezlusterkowiec Lumix G9II umożliwia nagrywanie z profilem V-Log i V-Gamut z ponad 13-stopniową dynamiką tonalną, co pozwala uzyskać imponujące odwzorowanie kolorów, szeroki zakres tonalny oraz precyzyjną kontrolę nad barwami w postprodukcji. To idealne rozwiązanie dla filmowców, którzy chcą osiągnąć profesjonalny efekt.

Aparat jest dostosowany do współczesnych wymagań twórców treści udostępniając funkcję znacznika klatki, która ułatwia kadrowanie pionowe lub poziome. Możesz wybrać odpowiednią proporcję klatek, taką jak 2,39:1, 2,35:1, 1:1 czy 4:5, w zależności od swoich potrzeb. Aparat również automatycznie wykrywa pionową orientację wideo, co ułatwia tworzenie materiału do oglądania na urządzeniach mobilnych.

 

Bezlusterkowiec Panasonic Lumix G9II (body) + Gratis akumulator Panasonic BLK22

Bezlusterkowiec Panasonic Lumix G9II (body) + Gratis akumulator Panasonic BLK22

 

Bezpośrednie nagrywanie na dysk USB-SSD w najwyższej jakości

Lumix G9II pozwala na nagrywanie i odtwarzanie materiałów przy użyciu zewnętrznego dysku SSD poprzez połączenie go z aparatem przez złącze USB. Dzięki temu możesz bez przeszkód nagrywać materiały najwyższej jakości w formacie ProRes 422 HQ z maksymalną przepływnością 1,9 Gb/s. Możemy także skorzystać z kompresji ALL-Intra, która umożliwia nagrywanie z przepływnością do 4K 800 Mb/s.

 

Bezlusterkowiec Panasonic Lumix G9II (body) + Gratis akumulator Panasonic BLK22

 

Nagrywanie dźwięku

Bezlusterkowiec Panasonic G9II pozwala na nagrywanie dźwięku (za pomocą zewnętrznego mikrofonu) w 4-kanałach, w 24-bitowej jakości z częstotliwością próbkowania 48 kHz lub 96 kHz. Dzięki temu masz większą elastyczność w nagrywaniu dźwięku, zwłaszcza gdy istnieje wiele źródeł lub potrzebujesz materiału zapasowego. Aparat obsługuje także nagrywanie 2-kanałowego 24-bitowego dźwięku 48 kHz przy użyciu wbudowanego mikrofonu oraz 2-kanałowego 24-bitowego dźwięku wysokiej rozdzielczości 96 kHz przy użyciu zewnętrznego mikrofonu (sprzedawanego oddzielnie).

Panasonic Lumix G9II to kompletny aparat, który spełni oczekiwania zarówno fotografów, jak i filmowców.

Panasonic G9II cena: 8259 zł

dostępny od ręki
  • Matryca Micro 4/3 o rozdzielczości 25.2Mpix
  • Autofokus hybrydowy bazujący na detekcji fazy i kontrastu doskonale rozpoznający i śledzący dynamiczne obiekty
  • Filmowanie w rozdzielczości m.in: 5.7K 50kl./s, 4K 120kl./s z próbkowaniem 4:2:0. Możliwość filmowania w jakości ProRes bezpośrednio na dysk SSD
  • Zdjęcia seryjne 75kl./s lub 60kl./s z ciągłym autofokusem
  • Zdjęcia High Res Shot z ręki o rozdzielczości 100Mpix
  • Niewielka, kompaktowa, uszczelniana konstrukcja
  • Łączność bezprzewodowa

Masz ten produkt?
Zachęcamy do zostawienia opinii o produkcie. Pomóż innym dokonać wyboru.

Brak opinii. Dodaj pierwszą opinię!

Masz pytania odnośnie do tego produktu?