Prawdziwe raty 0% na wszystkie produkty

Letnia promocja na sprzęt FOTO-WIDEO!

Obiektyw Sigma 28-45mm f/1.8 DG DN Art (L-mount) - wypożyczalnia


sigma
cena wynajmu:
1 dzień: 140 zł
kolejny dzień: 79 zł
kaucja: 2500 zł

Sposób odbioru wypożyczanego sprzętu:

Okres wypożyczenia – wybierz datę początkową oraz końcową:

Zalecane akcesoria

Zobacz naszą recenzję obiektywu Sigma 28-45mm f/1.8 DG DN Art

Sigma 28-45mm f/1.8 DG DN Art (L-Mount)

Pierwszy na świecie pełnoklatkowy zoom ze stałym światłem F1.8 

 
Lider innowacyjności

Korzystając ze swojego ogromnego doświadczenia i zaawansowanej technologii, SIGMA znana jest ze swoich obiektywów o niezwykle unikalnych parametrach. W 2013 roku pojawił się model 18-35mm F1.8 DC HSM | Art – pierwszy na świecie zoom F1.8 dedykowany do lustrzanek z matrycą APS-C, a 2 lata później świat ujrzał obiektyw 24-35mm F2.0 DG HSM | Art – pierwszy na świecie zoom F2.0 dedykowany do pełnoklatkowych. Późniejsze lata również przynosiły liczne obiektywy o unikalnych parametrach, takie jak: 35mm F1.2 DG DN | Art, 20mm F1.4 DG DN | Art, 14mm F1.4 DG DN | Art czy 15mm F1.4 DG DN Fisheye | Art.

Dzisiaj, SIGMA wykonuje kolejny krok, prezentując 28–45 mm F1.8 DG DN | Art - pierwszy na świecie pełnoklatkowy obiektyw zmiennoogniskowy ze stałą maksymalną przysłoną F1.8. 

Obiektyw Sigma 28-45mm f/1.8 DG DN Art (L-mount) - wypożyczalnia

Obiektyw Sigma 28-45mm f/1.8 DG DN Art (L-mount) - wypożyczalnia

 

Doskonała jakość obrazu, porównywalna z obiektywami stałoogniskowymi

Niezwykle unikalne parametry obiektywu SIGMA 28-45mm F1.8 DG DN Art idą w parze z doskonałą jakością optyczną, która pod względem rozdzielczości i przejrzystości obrazu, konkuruje z wysokiej jakości obiektywami stałoogniskowymi. Dzięki optymalnemu ulokowaniu 5 soczewek SLD i 3 soczewek asferycznych, obiektyw ma skorygowane do minimum wszelkiego rodzaju aberracje. Szczególnie zwrócono uwagę na korekcję wzdłużnej aberracji chromatycznej, wyjątkowo problematycznej w przypadku obiektywów o dużym otworze przysłony. Za wysoce kontrastową pracę pod światło, odpowiada zarówno optymalna konstrukcja obiektywu powstała na bazie zaawansowanych symulacji oraz zastosowanie autorskich powłok Nano Porous Coating i Super Multi-Layer Coating.

 

Obiektyw Sigma 28-45mm f/1.8 DG DN Art (L-mount) - wypożyczalnia

Obiektyw Sigma 28-45mm f/1.8 DG DN Art (L-mount) - wypożyczalnia

Idealne rozwiązanie dla filmowców i fotografów

SIGMA 28–45mm F1.8 DG DN  Art posiada szereg cech i rozwiązań, które docenią zarówno zaawansowani fotografowie jak i filmowcy. Obiektyw zachowuje stałą długość podczas zmiany ogniskowej, jedynie minimalnie zmieniając swój środek ciężkości, dzięki czemu świetnie nadaje się do używania na gimbalach.

Oddychanie obiektywu podczas zmiany odległości ostrzenia zostało skorygowane niemal do zera, a za niezwykle szybkie i precyzyjne ustawianie ostrości odpowiada autorski napęd HLA (High Response Linear Actuator).

Obiektyw jest wyposażony w pierścień przysłony, z przełącznikiem „de-click” umożliwiającym zmianę przysłony zarówno w trybie skokowym jak i płynnym, a aż 2 przyciski AFL na korpusie obiektywu umożliwiają przypisanie do nich dowolnych funkcji dostępnych z poziomu menu aparatu

Obiektyw Sigma 28-45mm f/1.8 DG DN Art (L-mount) - wypożyczalnia

Obiektyw Sigma 28-45mm f/1.8 DG DN Art (L-mount) - wypożyczalnia

Pancerna obudowa zamknięta w niewielkich rozmiarach

Jak każdy obiektyw z serii Art DG DN, oprócz wysokiej jakości optycznej, SIGMA 28–45mm F1.8 posiada niezwykle wytrzymałą konstrukcję, w której zastosowano liczne uszczelnienia zapobiegające dostawianiu się do środka kurzu lub kropelek wody*. Dodatkowo przednia soczewka obiektywu posiada powłokę odporną na wodę i tłuszcz, dzięki czemu użytkownicy mogą bez obaw fotografować nawet w trudnych warunkach środowiskowych.

Mimo tak unikalnych parametrów, wydajnej optyce i pancernej obudowie, waga obiektywu wynosi tylko 950g (dla mocowania Sony E), a średnica mocowania filtrów wynosi 82mm dzięki czemu jego codzienne użytkowanie jest w dalszym ciągu komfortowe i wygodne. 

*Obiektyw nie jest wodoszczelny, przy dużym natężeniu działania wody, lub kurzu może dojść do przeniknięcia zanieczyszczeń.

Obiektyw Sigma 28-45mm f/1.8 DG DN Art (L-mount) - wypożyczalnia

Obiektyw Sigma 28-45mm f/1.8 DG DN Art (L-mount) - wypożyczalnia

 

Obiektyw Sigma 28-45mm f/1.8 DG DN Art (L-mount) - wypożyczalnia

Obiektyw Sigma 28-45mm f/1.8 DG DN Art (L-mount) - wypożyczalnia 

 

Filtry
Akcesoria czyszczące
Ogniskowa
28-45mm
Minimalna wartość przysłony
f/1.8
Maksymalna wartość przysłony
f/16
Rodzaj mocowania
L-Mount
Kompatybilność z matrycą
L-Mount (pełna klatka)  
Kąt widzenia
75.4-51.3°
Minimalna odległość ostrzenia
30 cm 
Skala odwzorowania
1:4 (45mm)
Konstrukcja optyczna
15 grup, 18 elementów (5 elementów SLD, 3 elementy asferyczne)
Liczba listków przysłony
11 (przesłona zaokrąglona) 
Ustawianie ostrości
szybkie i precyzyjne ustawianie ostrości dzięki napędowi HLA (High Response Linear Actuator). 
Stabilizacja
brak 
Średnica filtra
82
Inne funkcjonalności
pierścień przysłony, z przełącznikiem „de-click” oraz dwa przyciski AFL
Osłona przeciwsłoneczna
LH878-06
Wymiary
87,8 mm × 151,4mm
Waga
950g
 • Sigma 28-45mm f/1.8 DG DN Art (L-Mount)
 • Futerał,
 • osłona przeciwsłoneczna (LH878-06),
 • dekiel przedni 82mm (LCF-82mm III),
 • dekiel tylny (LCR II)
 • Pierwszy na świecie pełnoklatkowy zoom ze stałym światłem F1.8/ Pełnoklatkowy odpowiednik modelu SIGMA 18-35mm F1.8 DC HSM
 • Idealne rozwiązanie dla filmowców i fotografów
 • Pokrywa najpopularniejszy zakres ogniskowych, od szerokiego kąta do standardu
 • Jakość obrazu w całym zakresie porównywalna z wysokiej jakości stałkami (SIGMA zestawia go z takimi obiektywami jak 24mm F1.4 DG DN Art i 50mm F1.4 DG DN Art)
 • Obiektyw nie zmienia długości podczas zmiany ogniskowej
 • Oddychanie zniwelowanie do minimum
 • Pancerna obudowa zamknięta w niewielkich rozmiarach
 • 11-listkowa przysłona kołowa
 • Bardzo komfortowe użytkowanie ergonomia (pierścień przysłony z przełącznikiem „de-click” oraz dwa przyciski AFL)

Wypożyczalnia sprzętu foto-video

Szanowni Państwo !

Ze względu na dużą ilość zapytań dotyczących wypożyczenia sprzętu drogą wysyłkową na weekend, śpieszymy Państwa poinformować:

 1. Sprzęt który jest wypożyczany na weekend jest wysyłany do klienta w czwartek aby zminimalizować ryzyko niedostarczenia sprzętu na pożądany okres. Taki sprzęt należy do nas odesłać w poniedziałek. Z tego względu wypożyczenia weekendowe są TYLKO 3 dniowe i tak też są rozliczane.
 2. Dni przeznaczone na wysyłkę nie są liczone do kosztów wypożyczenia. (Czwartek oraz wtorek)
 3. Ze względu na powyższe NIE MA  możliwość wypożyczenia np.aparatu na jeden dzień bowiem w praktyce sprzęt jest poza firmą  na 6 dni (czwartek-wtorek)

Nasz sklep oferuje Państwu możliwość skorzystania z szerokiej gamy aparatów, kamer, obiektywów i innych akcesoriów foto–wideo wielu renomowanych firm, bez konieczności ich kupowania. Nasza oferta jest skierowana zarówno do amatorów, jak i profesjonalistów. Pozwala potencjalnemu nabywcy na praktyczne i gruntowne zapoznanie się z profesjonalnym sprzętem.

Nasz klient otrzymuje możliwość posługiwania się najwyższej klasy sprzętem specjalistycznym, ponosząc znacznie mniejsze koszty niż gdyby musiał go kupić. Wraz z doskonałym sprzętem zapewniamy Państwu fachowe doradztwo i wsparcie techniczne.

Jeśli zdecydują się Państwo na zakup któregoś z wypożyczanych urządzeń, przy zakupie nowego koszty wypożyczenia zostaną zwrócone. Dla stałych klientów (z kartą stałego klienta), przy dłuższych okresach wypożyczenia lub większej ilości wypożyczanego sprzętu stosujemy indywidualne wyceny.

Regulamin wypożyczalni

 1. Sprzęt można wypożyczyć osobiście w salonach FOTO-PLUS w Krakowie przy ul. Studenckiej 6 i Katowicach przy ul. Warszawskiej 36 lub wysyłkowo za pośrednictwem naszej strony internetowej. Przed planowanym wypożyczeniem wskazana jest rezerwacja sprzętu w dowolnej formie (telefoniczna, e-mailowa lub przez system strony), w celu uniknięcia sytuacji równoczesnego zamówienia tego samego produktu przez kilka osób.
 2. Standardowo sprzęt wypożyczany jest na 1 dzień, z możliwością wydłużenia go o kolejne dni.
 3. Na czas wypożyczenia sprzętu pobierana jest kaucja tytułem zabezpieczenia. Może być ona pobrana w formie gotówki, przelewu lub blokady na karcie płatniczej i zwracana jest w momencie oddania wypożyczonego sprzętu. W szczególnych przypadkach możliwa jest rezygnacja z pobierania kaucji lub wypożyczenie sprzętu z asystentem.
 4. W momencie wypożyczenia spisywana jest umowa, w której firma FOTO-PLUS gwarantuje, że sprzęt jest w pełni sprawny technicznie i nie posiada wad, a wypożyczający ponosi pełną odpowiedzialność za powierzony mu sprzęt do momentu zwrotu. W przypadku uszkodzenia sprzętu (nie podlegającego gwarancji) w trakcie trwania najmu, wypożyczający zobowiązany jest do pokrycia kosztów naprawy (z wpłaconej kaucji) według wyceny autoryzowanego serwisu. W przypadku niemożliwości naprawy, kaucja przepada w całości na rzecz firmy FOTO-PLUS.
 5. Z chwilą wydania Sprzętu klientowi, przechodzi na niego ryzyko przypadkowej utraty sprzętu, które trwa do chwili zwrotu sprzętu wynajmującemu.
 6. Aktualne ceny za wypożyczenie sprzętu, oraz wysokość kaucji określa cennik znajdujący się na stronie internetowej fotoplus.pl/wypozyczalnia-sprzetu.
 7. Po wykonaniu usługi najmu wystawiany jest paragon lub faktura vat.
 8. Przy zakupie wypożyczanego modelu przysługuje pełen zwrot kosztów wypożyczenia. Zakup musi być jednak dokonany w dniu zwrotu.
 9. Klient przejmuje pełną odpowiedzialność za wynajęty sprzęt do czasu sprawdzenia go przez pracownika Salonu. Klient przejmuje sprzęt sprawny i bez uszkodzeń i zobowiązuje się zwrócić go w takim samym stanie w jakim go wynajął. Wszelkie uwagi dot. stanu sprzętu należy zgłosić pracownikowi Salonu w momencie jego odbioru lub przy wypożyczeniu na odległość niezwłocznie po otwarciu przesyłki i stwierdzeniu usterki. Wszelkie usterki zaakceptowane przez obie strony zostają spisane w formie pisemnego protokołu uszkodzeń przed wynajmem.

Masz ten produkt?
Zachęcamy do zostawienia opinii o produkcie. Pomóż innym dokonać wyboru.

Brak opinii. Dodaj pierwszą opinię!

Masz pytania odnośnie do tego produktu?