Prawdziwe raty 0% na wszystkie produkty

Letnia promocja na sprzęt FOTO-WIDEO!

Obiektyw Sigma 24-70mm f/2.8 DG DN ART II (L-Mount) - wypożyczalnia


sigma
cena wynajmu:
1 dzień: 110 zł
kolejny dzień: 59 zł
kaucja: 2200 zł

Sposób odbioru wypożyczanego sprzętu:

Okres wypożyczenia – wybierz datę początkową oraz końcową:

Zalecane akcesoria

Sigma 24-70mm f/2.8 DG DN ART II (L-Mount)

 następca flagowego obiektywu reporterskiego, dedykowanego do pełnoklatkowych aparatów bezusterkowych. 

Ewolucja na każdym poziomie

Sigma 24-70mm f/2.8 DG DN ART II to nowy flagowy obiektyw reporterski, który poprzez zastosowanie najbardziej zaawansowanych technologii dostępnych w firmie SIGMA, znacząco ewoluował w stosunku do swojego poprzednika. W porównaniu do obiektywu SIGMA 24–70 mm F2.8 DG DN | Art, poprawiono rozdzielczość w całym zakresie ogniskowych, przyśpieszono pracę AF dzięki zastosowaniu nowego silnika liniowego HLA, a także wprowadzono wiele ulepszeń poprawiających komfort pracy fotografa, takich jak dodanie pierścienia przysłony czy drugi przycisk AFL.

Obiektyw jest także o około 7% mniejszy i o 10% lżejszy od wersji I.

Sigma 24-70mm f/2.8 DG DN ART II to wszechstronne i wydajne narzędzie, które pomoże fotografom i filmowcom uwolnić ich twórczy potencjał.

Obiektyw Sigma 24-70mm f/2.8 DG DN ART II (L-Mount) - wypożyczalnia

Obiektyw Sigma 24-70mm f/2.8 DG DN ART II (L-Mount) - wypożyczalnia

Wydajność optyczna godna prawdziwego flagowca

Koncentrując się na poprawie wydajności optycznej, obiektyw SIGMA 24-70 mm F2.8 DG DN II I Art już od maksymalnego otworu przysłony zapewnia wysoką rozdzielczość obrazu zarówno w centrum kadru jak i na jego brzegu, nawet na aparatach o wysokiej rozdzielczości. Jasność F2.8 zapewnia duży i piękny efekt bokeh. Oprócz zaawansowanych możliwości wykonywania zbliżeń oraz odporności na flary i bliki, obiektyw został zaprojektowany tak, aby minimalizować efekt „oddychania” ostrości, zapewniając idealne zdjęcia w każdej sytuacji.

Konstrukcja optyczna obiektywu obejmuje 6 elementów ze szkła FLD, 2 elementy ze szkła SLD i 5 elementów asferycznych, które dokładnie tłumią różne aberracje w całym zakresie ogniskowych. W szczególności dobrze kontrolowano rozbłysk komy, aby uzyskać stałą wysoką rozdzielczość także na brzegach kadru. Skuteczna korekcja poprzecznej aberracji chromatycznej zapewnia pięknie odwzorowane obrazy o wysokiej rozdzielczości, pozbawione kolorowych obwódek.

Jedyna baza produkcyjna SIGMA w miejscowości Aizu, poprzez swoją ultra precyzyjną technologię formowania asferycznego, umożliwiła produkcję niezwykle cienkich, silnie spolaryzowanych soczewek asferycznych, co zapewniło nie tylko większą swobodę podczas projektowania najwyższej jakości układu optycznego, ale pozwoliło także na zmniejszenie rozmiarów całej konstrukcji.

Obiektyw Sigma 24-70mm f/2.8 DG DN ART II (L-Mount) - wypożyczalnia

Obiektyw Sigma 24-70mm f/2.8 DG DN ART II (L-Mount) - wypożyczalnia

Cichy, precyzyjny i błyskawiczny autofocus

Za błyskawiczną i niezwykle precyzyjną pracę autofocusa w obiektywie SIGMA 24-70 mm F2.8 DG DN II | Art odpowiada autorski układ liniowy HLA składający się z grupy silnych magnesów. Zmieniając ostrość, poruszają one bardzo lekką grupą soczewek, w efekcie czego maksymalna prędkość napędu jest ponad trzykrotnie większa niż w poprzednim modelu*. Sprawia to że już nigdy nie ominie Cię okazja na ciekawe ujęcie. 

Obiektyw Sigma 24-70mm f/2.8 DG DN ART II (L-Mount) - wypożyczalnia

Obiektyw Sigma 24-70mm f/2.8 DG DN ART II (L-Mount) - wypożyczalnia

* W porównaniu do maksymalnej prędkości napędu SIGMA 24-70mm F2.8 DG DN | Art. Różnica w prędkości AF w codziennych sytuacjach może być inna i zależna jest od wielu czynników.

Doskonałe możliwości fotografowania z bliska

Na ogniskowej 24mm, obiektyw ustawia ostrość już z 17 cm od matrycy aparatu (ok. 2 cm od przedniej soczewki), co przekłada się na maksymalny współczynnik powiększenia 1:2.7. Jest to przydatne podczas komponowania ujęć obiektu z małej odległości lub podczas fotografowania w ciasnych przestrzeniach, gdzie trudno jest uzyskać odpowiednią odległość od obiektu.

Obiektyw Sigma 24-70mm f/2.8 DG DN ART II (L-Mount) - wypożyczalnia

Obiektyw Sigma 24-70mm f/2.8 DG DN ART II (L-Mount) - wypożyczalnia

* Zachowaj szczególną ostrożność, aby przednia soczewka obiektywu nie uderzyła w obiekt podczas fotografowania. Zdejmij osłonę obiektywu podczas fotografowania przy minimalnej odległości ostrzenia na końcu szerokokątnym.

Zmniejszone rozmiary i poprawiona ergonomia

Korpus obiektywu SIGMA 24-70 mm F2.8 DG DN II | Art jest o ok. 7% mniejszy (średnica 87,8mm, długość 120,2mm) i 10% lżejszy (745g) od modelu 24-70mm F2.8 DG DN | Art.

Dzięki zastosowaniu zupełnie nowych rozwiązań w konstrukcji mechanicznej, pomimo wykorzystania takiej samej ilości elementów optycznych, obiektyw jest zarówno krótszy jak i węższy od swojego poprzednika. Pomimo zmniejszenia rozmiaru obiektyw zachowuje słynną, doskonałą jakość wykonania firmy SIGMA, z bezkompromisowo precyzyjną i solidną konstrukcją, jakiej oczekuje się od profesjonalnego narzędzia fotograficznego. 

Jednocześnie poprawiona została użyteczność obiektywu, poprzez dodanie pierścienia przysłony z funkcją „de-click” czy też dodanie drugiego programowalnego przycisku AFL. Oprócz udoskonalonej konstrukcji odpornej na kurz i zachlapania*, przednia soczewka obiektywu posiada powłokę odporną na wodę i tłuszcz, dzięki czemu użytkownicy mogą bez obaw fotografować nawet w trudnych warunkach środowiskowych.

Obiektyw wyposażony jest w przełącznik blokady zoomu, który blokuje obiektyw na szerokim końcu i zapobiega niezamierzonemu wysunięciu się tubusu pod własnym ciężarem. Blokadę można zwolnić nie tylko za pomocą przełącznika, ale także za pomocą zoomu, co dodatkowo zwiększa szybkość i komfort fotografowania.

*Obiektyw nie jest wodoszczelny, przy dużym natężeniu działania wody, lub kurzu może dojść do przeniknięcia zanieczyszczeń.

Obiektyw Sigma 24-70mm f/2.8 DG DN ART II (L-Mount) - wypożyczalnia

Obiektyw Sigma 24-70mm f/2.8 DG DN ART II (L-Mount) - wypożyczalnia

Obiektyw Sigma 24-70mm f/2.8 DG DN ART II (L-Mount) - wypożyczalnia

Obiektyw Sigma 24-70mm f/2.8 DG DN ART II (L-Mount) - wypożyczalnia

 

Filtry
Akcesoria czyszczące
Ogniskowa
24-70mm 
Minimalna wartość przysłony
f/2.8 
Maksymalna wartość przysłony
f/22 
Rodzaj mocowania
L-Mount
Kompatybilność z matrycą
L-Mount / pełna klatka 
Kąt widzenia
84.1-34.3° 
Minimalna odległość ostrzenia
17 -34 cm 
Skala odwzorowania
1:2.7
Konstrukcja optyczna
19 soczewek ułożonych w 15 grupach 
Liczba listków przysłony
11 (przysłona kołowa) 
Ustawianie ostrości
cichy i szybki AF 
Stabilizacja
brak 
Średnica filtra
82mm 
Inne funkcjonalności
Przełącznik AF/MF,  Przycisk AFL, Przełącznik blokady zoomu
Osłona przeciwsłoneczna
w zestawie (LH706-01)  
Wymiary
87,8 mm × 120,2mm
Waga
735 g 
 • Sigma 24-70mm f/2.8 DG DN ART II (L-Mount)
 • Futerał,
 • osłona przeciwsłoneczna (LH878-05),
 • dekiel przedni 82mm (LCF-82mm III),
 • dekiel tylny (LCR II)
 • w porównaniu do poprzednika :
 • poprawiono rozdzielczość w całym zakresie ogniskowych
 • przyśpieszono pracę AF dzięki zastosowaniu nowego silnika liniowego HLA
 • wprowadzono wiele ulepszeń poprawiających komfort pracy fotografa - takich jak dodanie pierścienia przysłony czy drugi przycisk AFL.
 • Obiektyw jest o około 7% mniejszy i o 10% lżejszy od wersji I.
 • Doskonałe możliwości fotografowania z bliska
 • znakomita jakość obrazu
 • osłona przeciwsłoneczna z blokadą
 • 11-listkowa kołowa przysłona
 • pancerny mosiężny bagnet
 • Oprócz udoskonalonej konstrukcji odpornej na kurz i zachlapania*, przednia soczewka obiektywu posiada powłokę odporną na wodę i tłuszcz

Wypożyczalnia sprzętu foto-video

Szanowni Państwo !

Ze względu na dużą ilość zapytań dotyczących wypożyczenia sprzętu drogą wysyłkową na weekend, śpieszymy Państwa poinformować:

 1. Sprzęt który jest wypożyczany na weekend jest wysyłany do klienta w czwartek aby zminimalizować ryzyko niedostarczenia sprzętu na pożądany okres. Taki sprzęt należy do nas odesłać w poniedziałek. Z tego względu wypożyczenia weekendowe są TYLKO 3 dniowe i tak też są rozliczane.
 2. Dni przeznaczone na wysyłkę nie są liczone do kosztów wypożyczenia. (Czwartek oraz wtorek)
 3. Ze względu na powyższe NIE MA  możliwość wypożyczenia np.aparatu na jeden dzień bowiem w praktyce sprzęt jest poza firmą  na 6 dni (czwartek-wtorek)

Nasz sklep oferuje Państwu możliwość skorzystania z szerokiej gamy aparatów, kamer, obiektywów i innych akcesoriów foto–wideo wielu renomowanych firm, bez konieczności ich kupowania. Nasza oferta jest skierowana zarówno do amatorów, jak i profesjonalistów. Pozwala potencjalnemu nabywcy na praktyczne i gruntowne zapoznanie się z profesjonalnym sprzętem.

Nasz klient otrzymuje możliwość posługiwania się najwyższej klasy sprzętem specjalistycznym, ponosząc znacznie mniejsze koszty niż gdyby musiał go kupić. Wraz z doskonałym sprzętem zapewniamy Państwu fachowe doradztwo i wsparcie techniczne.

Jeśli zdecydują się Państwo na zakup któregoś z wypożyczanych urządzeń, przy zakupie nowego koszty wypożyczenia zostaną zwrócone. Dla stałych klientów (z kartą stałego klienta), przy dłuższych okresach wypożyczenia lub większej ilości wypożyczanego sprzętu stosujemy indywidualne wyceny.

Regulamin wypożyczalni

 1. Sprzęt można wypożyczyć osobiście w salonach FOTO-PLUS w Krakowie przy ul. Studenckiej 6 i Katowicach przy ul. Warszawskiej 36 lub wysyłkowo za pośrednictwem naszej strony internetowej. Przed planowanym wypożyczeniem wskazana jest rezerwacja sprzętu w dowolnej formie (telefoniczna, e-mailowa lub przez system strony), w celu uniknięcia sytuacji równoczesnego zamówienia tego samego produktu przez kilka osób.
 2. Standardowo sprzęt wypożyczany jest na 1 dzień, z możliwością wydłużenia go o kolejne dni.
 3. Na czas wypożyczenia sprzętu pobierana jest kaucja tytułem zabezpieczenia. Może być ona pobrana w formie gotówki, przelewu lub blokady na karcie płatniczej i zwracana jest w momencie oddania wypożyczonego sprzętu. W szczególnych przypadkach możliwa jest rezygnacja z pobierania kaucji lub wypożyczenie sprzętu z asystentem.
 4. W momencie wypożyczenia spisywana jest umowa, w której firma FOTO-PLUS gwarantuje, że sprzęt jest w pełni sprawny technicznie i nie posiada wad, a wypożyczający ponosi pełną odpowiedzialność za powierzony mu sprzęt do momentu zwrotu. W przypadku uszkodzenia sprzętu (nie podlegającego gwarancji) w trakcie trwania najmu, wypożyczający zobowiązany jest do pokrycia kosztów naprawy (z wpłaconej kaucji) według wyceny autoryzowanego serwisu. W przypadku niemożliwości naprawy, kaucja przepada w całości na rzecz firmy FOTO-PLUS.
 5. Z chwilą wydania Sprzętu klientowi, przechodzi na niego ryzyko przypadkowej utraty sprzętu, które trwa do chwili zwrotu sprzętu wynajmującemu.
 6. Aktualne ceny za wypożyczenie sprzętu, oraz wysokość kaucji określa cennik znajdujący się na stronie internetowej fotoplus.pl/wypozyczalnia-sprzetu.
 7. Po wykonaniu usługi najmu wystawiany jest paragon lub faktura vat.
 8. Przy zakupie wypożyczanego modelu przysługuje pełen zwrot kosztów wypożyczenia. Zakup musi być jednak dokonany w dniu zwrotu.
 9. Klient przejmuje pełną odpowiedzialność za wynajęty sprzęt do czasu sprawdzenia go przez pracownika Salonu. Klient przejmuje sprzęt sprawny i bez uszkodzeń i zobowiązuje się zwrócić go w takim samym stanie w jakim go wynajął. Wszelkie uwagi dot. stanu sprzętu należy zgłosić pracownikowi Salonu w momencie jego odbioru lub przy wypożyczeniu na odległość niezwłocznie po otwarciu przesyłki i stwierdzeniu usterki. Wszelkie usterki zaakceptowane przez obie strony zostają spisane w formie pisemnego protokołu uszkodzeń przed wynajmem.

Masz ten produkt?
Zachęcamy do zostawienia opinii o produkcie. Pomóż innym dokonać wyboru.

Brak opinii. Dodaj pierwszą opinię!

Masz pytania odnośnie do tego produktu?