Obiektyw Sigma 18-35mm f/1,8 DC HSM Art (Canon) - 3 letnia gwarancja

ID: 13797

sigma
cena 3489 zł
eRaty 60 x 72 zł


Foto-Plus ekspert
kontakt z opiekunem produktu
zapytaj o produkt lub cenę
Wersje i konfiguracje produktu
Obiektyw Sigma 18-35mm f/1,8 DC HSM Art (Canon) - 3 letnia gwarancja
3489 zł
dostępny od ręki
Obiektyw Sigma 18-35mm f/1,8 DC HSM Art (Nikon) - 3 letnia gwarancja
3489 zł
dostępny od ręki
Zalecane akcesoria

Sigma 18-35mm f/1,8 DC HSM Art (Canon)

wyjątkowo jasny uniwersalny obiektyw szerokokątny do aparatów z matrycą APS-C. Doskonały do reportażu, zapewnia doskonałą ostrość i piękne rozmycie tła

 

Obiektyw dzięki najnowszej technologii oferuje przysłonę F1.8 w całym zakresie ogniskowych, zachowując doskonałą jakość obrazu. Będąc modelowym przykładem wiedzy oraz zaawansowanej technologii Sigmy, obiektyw ten to pokaz prawdziwego kunsztu rzemiosła fotograficznego. Obiektyw zawarty jest w linii produktowej  ART i oferuje ekwiwalent ogniskowych od 27mm do 52,5mm, dzięki czemu może zastąpić wiele popularnych obiektywów stałoogniskowych.

Obiektyw Sigma 18-35mm f/1,8 DC HSM Art (Canon) - 3 letnia gwarancja

Obiektyw Sigma 18-35mm f/1,8 DC HSM Art (Canon) - 3 letnia gwarancja

 

Sigma 18-35mm f/1,8 DC HSM Art to bezkompromisowy obiektyw nowej generacji, który łączy doskonałą jakość i światło obiektywów stałoogniskowych z uniwersalnością zoom’a. W porównaniu z przysłoną F2.8 w innych topowych obiektywach zmiennoogniskowych, ułatwia fotografowanie z krótszym czasem otwarcia migawki (w trudniejszych warunkach oświetleniowych), a także zmniejsza głębię ostrości co jest bardzo pożądane np przy fotografii portretowej.

Stała wartość przysłony F1,8 w połączeniu z 9-cio listkową kołową przysłoną zapewnia korzystne rozmycie nieostrych obszarów zdjęcia. Uzyskany w ten sposób bokeh jest pożądany zarówno w fotografii, jak i wideofilmowaniu. Dzięki zastosowaniu wewnętrznego ogniskowania obiektyw nie zmienia swojej długości podczas ostrzenia oraz zmiany ogniskowych. Przednia soczewka pozostaje nieruchoma, dzięki czemu można zastosować filtry polaryzacyjne lub połówkowe.

Obiektyw Sigma 18-35mm f/1,8 DC HSM Art (Canon) - 3 letnia gwarancja

Obiektyw Sigma 18-35mm f/1,8 DC HSM Art (Canon) - 3 letnia gwarancja

Zastosowany ultradźwiękowy silnik HSM (Hyper Sonic Motor) zapewnia szybkie i precyzyjne ustawianie ostrości. Nie występują tu klasyczne połączenia mechaniczne przez co napęd jest niemal bezgłośny co ma kluczowe znaczenie przy wideofilmowaniu oraz pracy w kościołach czy teatrach. Silnik zapewnia możliwość doostrzania bez konieczności przełączania w tryb MF.

Nowe linie produktów posiadają bardzo przyjemne i ergonomiczne gumowe wykończenia zapewniające pewny uchwyt sprzętu. Dodatkowo cechują się nowoczesnym i eleganckim wyglądem. Mosiężny bagnet łączy precyzję z wytrzymałością, zastosowanie materiału TSC (kompozytu stabilnego termicznie) w częściach wewnętrznych i zewnętrznych obiektywu przyczynia się do zwiększonej precyzji i długotrwałego użytkowania.

Obiektyw Sigma 18-35mm f/1,8 DC HSM Art (Canon) - 3 letnia gwarancja

Obiektyw Sigma 18-35mm f/1,8 DC HSM Art (Canon) - 3 letnia gwarancja

Obiektyw ma bardzo skomplikowaną konstrukcję optyczną, zastosowano w nim aż 17 soczewek ułożonych w 12 grupach. 4 z nich to soczewki sferyczne, a kolejnych 5 to elementy ze szkła SLD , odpowiedzialnego za likwidację abberacji. Tak zaawansowana konstrukcja zapewnia rewelacyjną jakość obrazu nawet przy pracy pod słońce, ponieważ wszystkie soczewki pokryto licznymi warstwami antyrefleksyjnymi eliminując bliki i flary.

Redukcja flar i blików

Już na wczesnych etapach procesu projektowania obiektywów, mierzone są flary i bliki w celu zbadania odporności mechanizmu optycznego na silne źródła światła. Specjalna wielowarstwowa powłoka redukuje flary i bliki, by umożliwić fotografom wykonywanie ostrych zdjęć nawet w trudnym oświetleniu.

Przysłona

Dopełnieniem jakości obrazu jest 9-cio listkowa, zaokrąglona przysłona dzięki której uzyskujemy przyjemną plastykę obrazu generującą gładką gradację i minimalizując powstawanie smug.

Silnik HSM

Nowo zaprojektowana konstrukcja silnika HSM zapewnia cichą i szybka prace AF. Nowy zoptymalizowany algorytm AF pomaga osiągnąć jeszcze lepszą szybkość pracy AF  większą o 30 % w porównaniu do jego poprzednika. Napęd nie ma klasycznych połączeń mechanicznych, taka konstrukcja pozwala na ręczne do ostrzenie bez konieczności przełączania w tryb MF.

Obiektyw Sigma 18-35mm f/1,8 DC HSM Art (Canon) - 3 letnia gwarancja cena: 3489 zł

dostępny od ręki
Filtry
Akcesoria różne
Akcesoria czyszczące
Ogniskowa
18-35mm 
Minimalna wartość przysłony
f/1.8 
Maksymalna wartość przysłony
f/16 
Rodzaj mocowania
Canon EF-S 
Kompatybilność z matrycą
Canon EF-S / APS-C 
Kąt widzenia
76.5°-44.2° 
Minimalna odległość ostrzenia
28cm 
Skala odwzorowania
1:4.3 
Konstrukcja optyczna
17 elementów w 12 grupach 
Liczba listków przysłony
Ustawianie ostrości
cichy i szybki autofocus 
Stabilizacja
brak 
Średnica filtra
72mm 
Inne funkcjonalności
cichy i celny autofokus, ultradźwiękowy silnik HSM 
Osłona przeciwsłoneczna
w zestawie LH780-06 
Wymiary
78x121mm 
Waga
810g 
  • cichy i celny autofokus
  • ultradźwiękowy silnik HSM
  • do matryc APS-C
  • obiektyw z serii Art

Masz ten produkt?
Zachęcamy do zostawienia opinii o produkcie. Pomóż innym dokonać wyboru.

Brak opinii. Dodaj pierwszą opinię!

Masz pytania odnośnie do tego produktu?