Prawdziwe raty 0%! Na wybrane produkty

Obiektyw Fujinon XF 50-140mm f/2,8 R LM OIS WR - Używany

ID: 29915

fujifilm
Produkt wycofany.

Skontaktuj się z nami w sprawie alternatywnych produktów

Foto-Plus ekspert
kontakt z opiekunem produktu
zapytaj o produkt lub cenę
Zalecane akcesoria

Obiektyw Fujifilm XF 50-140mm f/2,8 R LM OIS WR

PRODUKT UŻYWANY - NA PRODUKT WYSTAWIAMY FAKTURĘ VAT MARŻA Obiektyw Fujinon XF 50-140mm f/2,8 R LM OIS WR - Używany - Obiektyw bardzo dobrej kondycji wizualnej i mechanicznej. Szkła i wnętrze obiektywu czyste. Gumy na pierścieniach z widocznymi ladami użytkowania. Obiektyw nosi wyraźnie ślady użytkowania z kilkoma zadrapaniami, które widoczne są na zdjęciach. 

 

Teleobiektyw Fujifilm XF 50-140/2.8 OIS R WR zoom przeznaczony do bezlusterkowych aparatów Fujifilm (mocowanie Fujifilm X Mount). Zakres ogniskowych 50-140mm stanowi odpowiednik 76-213mm w formacie 35 mm. Optyka obiektywu składa się z 23 soczewek w 16 grupach, w tym z pięciu soczewek ED i jednej soczewki Super ED o dyspersji niemal tak niskiej, jak w przypadku soczewek fluorytowych, dzięki czemu uzyskano znaczne ograniczenie aberracji chromatycznych. Soczewki zostały pokryte powłoką Fujifilm HT-EBC (High Transmittance Electron Beam Coating) na całej powierzchni, aby zminimalizować występowanie tzw. duszków i efektu flary oraz zwiększyć ostrość i wyrazistość zdjęć. Zastosowano także nowo opracowaną powłokę Nano-GI, która zmienia współczynnik załamania światła między szkłem a powietrzem, dzięki czemu ogranicza duszki i flarę w przypadku światła padającego ukośnie. Otwór przysłony ma kształt koła składająca, dzięki czemu można uzyskać efekt atrakcyjnego rozmycia obszarów leżących poza głębią ostrości.

O szybkie działanie autofokusa dba system wewnętrznego ogniskowania. Zmniejszenie masy soczewki skupiającej i zamontowanie trzech silników liniowych w odstępach co 120º pozwoliło dodatkowo przyspieszyć i wyciszyć pracę autofokusa. Dodatkowe przyspieszenie autofokusa można uzyskać, montując obiektyw w jednym z aparatów z serii X, które obsługują autofokus z detekcją fazową. Spust migawki w tych aparatach pracuje niemal bezszelestnie, co pozwala robić zdjęcia w sytuacjach, w których należy zachować ciszę. Autofokus wykorzystuje sygnał pobierany z matrycy, co umożliwia niezwykle precyzyjne ustawienie ostrości.

Obiektyw jest wyposażony w system stabilizacji obrazu z wydajnym czujnikiem żyroskopowym i unikalnym algorytmem niwelującym zniekształcenia wynikające ze zmian temperatury. W połączeniu z jasną przysłoną f/2,8 usprawnienia te pozwalają wykonywać zdjęcia z ręki w sytuacjach, w których dotychczas nie było to możliwe dla teleobiektywów z zoomem.

Dzięki uszczelnieniom w każdej części obudowy obiektyw jest odporny na warunki pogodowe, kurz i mróz do -10 ºC, przez co stanowi idealne uzupełnienie aparatu X-T1, który cechuje taka sama odporność.

Akcesoria czyszczące
Literatura
Ogniskowa
50-140 mm
Światło
f/2,8-22
Pole widzenia
31,7-11,6°
Min. odległość
1 m
Maks. powiększenie
0,12
Min. przysłona
22
Liczba listków przysłony
7
Mechanizm autofokusa
AF/MF
Konstrukcja optyczna
23 elementów w 16 grupach
Średnica filtra
72 mm
Tryb Makro
Tak
Stabilizacja
Tak
Wymiary
82,9 x 175,9 mm
Waga
995 g
  • Fujinon XF 50-140mm f/2,8 R LM OIS WR
  • Dekiel przedni i tylny
  • Mocowanie statywu
  • Stan techniczny:- 6/6
  • Stan wizualny:- 5/6
  • Klasyczny teleobiektyw z ogniskową 50-140
  • Świetnie wykonana obudowa
  • Stabilizacja obrazu
  • Uszczelnienione obudowa

Masz ten produkt?
Zachęcamy do zostawienia opinii o produkcie. Pomóż innym dokonać wyboru.

Opinie o Obiektyw Fujinon XF 50-140mm f/2,8 R LM OIS WR - Używany

Średnia ocena: 5 / 5 na podstawie opinii
Peter - ocena: 5
Szybki, jasny, długi zoom
Andrzej - ocena: 5
Bardzo wytrzymała konstrukcja, szybki i cichy autofokus i wydajna stabilizacja, pozwalające przedłużyć ekspozycję o ponad 3 EV. Zdecydowanie na plus.

Masz pytania odnośnie do tego produktu?