Prawdziwe raty 0% na wszystkie produkty

Letnia promocja na sprzęt FOTO-WIDEO!

Konsola Blackmagic Design DaVinci Resolve Micro Color Panel (wersja PL - polska)

ID: 32862

blackmagic
cena 2349 zł
Raty 0%!10 x 234,90 zł


Foto-Plus ekspert
kontakt z naszym doradcą
zapytaj o produkt lub cenę

DaVinci Resolve Micro Color Panel

Zaprojektowany do pracy w tandemie z Apple iPad Pro, DaVinci Resolve Micro Color Panel firmy Blackmagic Design zapewnia ten sam poziom profesjonalnej kontroli kolorów, co inne panele, ale z interfejsem przyjaznym dla początkujących. Panel zapewnia więcej kolorów i szybszy przepływ pracy do oprogramowania DaVinci Resolve Studio niż praca tylko z klawiaturą i myszą. Składa się on z trzech trackballi o wysokiej rozdzielczości, 12 pokręteł sterujących i kilku przycisków do regulacji parametrów, takich jak Y lift, Y gamma, Y gain i kontrast.

Elementy sterujące panelu znajdują się w podobnych miejscach, co elementy sterujące wersji zaawansowanych. Można nawet dostosować kształt, rozmiar i położenie okna zasilania, miękkość lub zmienić rozmiar obrazu wejściowego. Micro Color Panel jest niewiele większy od standardowej klawiatury i posiada gniazdo do zamontowania iPada Pro i używania tabletu jako wyświetlacza oprogramowania. Połączenie z iPadem lub komputerem osobistym odbywa się przez Bluetooth lub złącze USB-C. Panel działa na wewnętrznej baterii lub zasilaniu USB-C.

Podstawowe elementy sterujące

Pokrętła regulacji są pogrupowane w cztery zestawy po trzy pokrętła.

Luminancja

Pokrętło Y Lift: Regulacja kontrastu obrazu w ciemniejszych obszarach, w szczególności tylko w kanale Y (luminancji). Regulacja ta umożliwia zmianę punktu czerni bez zmiany nasycenia.
Regulacja Y Gamma: Regulacja kontrastu obrazu w obszarach średnich tonów, w szczególności tylko w kanale Y (luminancji). Regulacja ta pomaga dodać głębi i ożywienia do ujęć.
Regulacja wzmocnienia Y: Regulacja kontrastu obrazu w obszarach podświetlenia, w szczególności tylko w kanale Y (luminancji). Ta regulacja umożliwia zmianę podświetlenia bez zmiany nasycenia.

Kontrast

Kontrola kontrastu: Zwiększenie kontrastu w celu przyciemnienia czerni i rozjaśnienia bieli lub zmniejszenie kontrastu w celu uzyskania odwrotnego efektu.
Obrót: Zmiana środka tonalnego, wokół którego ciemne i jasne części obrazu są rozciągane lub zwężane podczas regulacji kontrastu.
Szczegóły tonów średnich: Wpływa na kontrast obszarów obrazu o wysokiej szczegółowości krawędzi, aby zwiększyć lub zmniejszyć postrzeganie ostrości i rozdzielczości obrazu. Często używany do zmiękczania rysów twarzy, dzięki czemu jest popularny w ujęciach upiększających.

Szczegółowość

Kontrola wzmocnienia koloru: Zwiększa nasycenie w obszarach obrazu o niskim nasyceniu, pozostawiając prawidłowo nasycone obszary bez zmian. Znana również jako operacja wibracji, jest przydatna do dodawania kolorów bez przesycania obrazu.
Kontrola cieni: Selektywne rozjaśnianie lub przyciemnianie szczegółów w cieniach bez wpływu na średnie tony obrazu.
Kontrola podświetlenia: Obniżenie tego parametru umożliwia odzyskanie rozjaśnionych szczegółów w mediach o wysokim zakresie dynamiki. Pozwala to na uzyskanie płynnego połączenia między odzyskanymi światłami i nieskorygowanymi tonami średnimi w celu uzyskania naturalnie wyglądającego obrazu.

Nasycenie

Zwiększa lub zmniejsza ogólne nasycenie obrazu. Za pomocą tej kontrolki można zmienić kolorowy obraz w obraz w skali szarości.
Kontrola odcienia: Obraca wszystkie odcienie obrazu wokół 360° koła kolorów. Domyślnym ustawieniem jest 50, które zachowuje oryginalny rozkład odcieni.
Kontrola mieszania luminancji: Umożliwia kontrolowanie balansu między regulacjami YRGB a regulacjami tylko Y dokonanymi przy użyciu regulatorów podniesienia kanału Y, gamma i wzmocnienia.

DaVinci Resolve Micro Color Panel cena: 2349 zł

przedsprzedaż
Controls
12x Dial, 3x Trackball
Wyświetlacz
brak
kompatybilne oprogramowanie
iPadOS
Inputs / Outputs
USB I/O, 1x USB-C Female Input
zasilanie
wbudowana bateria
wymiary
36.4 x 18.24 x 4.8 cm
waga
1.2kg
  • Blackmagic Design DaVinci Resolve Micro Color Panel
  • zaprojektowany dla oprogramowania DaVinci Resolve
  • 3 trackballe o wysokiej rozdzielczości
  • precyzyjnie obrobione pokrętła sterujące
  • Klawisze nawigacyjne
  • Łączność przez Bluetooth lub USB-C
  • Gniazdo montażowe dla iPada Pro
  • Wewnętrzna bateria
  • Klawiatura w języku polskim

Masz ten produkt?
Zachęcamy do zostawienia opinii o produkcie. Pomóż innym dokonać wyboru.

Brak opinii. Dodaj pierwszą opinię!

Masz pytania odnośnie do tego produktu?