Obiektyw Canon EF 17-40mm f/4L USM

ID: 11

canon
  Produkt wycofany.

  Skontaktuj się z nami w sprawie alternatywnych produktów

  kontakt z naszym doradcą
  zapytaj o produkt lub cenę
  Zalecane akcesoria

  EF 17-40mm f/4L USM to lekki super-szerokokątny obiektyw o zmiennej ogniskowej przeznaczony dla profesjonalistów i zaawansowanych amatorów użytkujących lustrzanki Canon EOS. Zapewnia doskonałe parametry z lustrzankami analogowymi, jednak szczególnie sprawdza się z lustrzankami cyfrowymi o wielkości matrycy światłoczułej mniejszej niż format 35 mm. W przypadku takich aparatów zakres ogniskowych odpowiada zakresowi obiektywu 28-70 mm dla formatu 35 mm, co sprawia, że jest to idealny standardowy obiektyw o zmiennej ogniskowej.

  Konstrukcja optyczna obiektywu składa się z 12 elementów optycznych ułożonych w 9 grupach. Powłoka Super Spectra na soczewkach zapewnia doskonałą równowagę kolorów i minimalizuje efekt zjawy oraz refleksy. Aby zapewnić najwyższą jakość obrazu w całym zakresie ogniskowych, w obiektywie zastosowano trzy elementy asferyczne dwóch różnych typów, natomiast w celu redukcji aberracji chromatycznych, które często mogą zniekształcić wyrazistość krawędzi fotografowanego obiektu, zastosowano szkło Super UD (Ultra-low Dispersion - bardzo niska dyspersja).

  Minimalna odległość ostrości wynosi tylko 28 cm w całym zakresie ogniskowych. Dzięki zastosowaniu szybkiego procesora z udoskonalonym algorytmem AF, układ automatycznej regulacji ostrości pracuje cicho i szybko. Obiektyw pozwala na ręczną regulację ostrości nawet przy włączonym trybie AF. Elektromagnetyczna okrągła przysłona obiektywu EF 17-40 mm f/4L USM pozwala uzyskać atrakcyjny wygląd nieostrych obszarów obrazu. Przednia część obiektywu nie obraca się podczas zmiany ostrości i odległości ogniskowej. Oznacza to między innymi, że podczas zmiany ogniskowej filtry polaryzacyjne zachowują swoją funkcjonalność. W tylnej części obiektywu znajduje się uchwyt na wsuwany filtr żelowy.Dzięki wysokiej odporności na wilgoć i kurz, obiektyw EF 17-40 mm f/4L USM idealnie sprawdza się w trudnych warunkach pracy. Do budowy obiektywu zastosowano wyłącznie przyjazne dla środowiska szkło bezołowiowe.

  Obiektyw Canon EF 17-40mm f/4L USM cena: 3739 zł

  pytaj o dostępność
  Filtry
  Akcesoria czyszczące
  Akcesoria różne
  Konstrukcja optyczna
  12 soczewek w 9 grupach
  Napęd
  wbudowany silnik Ring USM
  Kąt widzenia
  104°-57°
  Min. otwór przysłony
  22
  Min. odległość ostrzenia
  0,28 m
  Średnica filtra
  77 mm
  Osłona przeciwsłoneczna
  EW-83E (dołączona)
  Wymiary
  83,5 x 96,8 mm
  Waga
  500 g
  • Canon EF 17-40mm f/4L USM
  • Osłona przeciwsłoneczna
  • Dekiel przedni i tylny
  • Miękki futerał

  Masz ten produkt?
  Zachęcamy do zostawienia opinii o produkcie. Pomóż innym dokonać wyboru.

  Brak opinii. Dodaj pierwszą opinię!

  Masz pytania odnośnie do tego produktu?