Prawdziwe raty 10 i 20 x 0% - Na cały asortyment!

Drukarka Canon imagePROGRAF PRO-300

ID: 19242

canon

> Dobierz profesjonalny papier w super cenie!

cena 3679 zł
eRaty 60 x 76 zł


Foto-Plus ekspert
kontakt z opiekunem produktu
zapytaj o produkt lub cenę
Wersje i konfiguracje produktu
Drukarka Canon imagePROGRAF PRO-300
3679 zł
pytaj o dostępność
Zalecane akcesoria

Canon imagePROGRAF PRO-300 

Canon PRO-300 to profesjonalna drukarka fotograficzna A3+ umożliwiająca najwyższą jakość wydruków o archiwalnej trwałości. Dzięki lekkiej, kompaktowej konstrukcji oraz łatwej obsłudze może być z powodzeniem wykorzystywana nie tylko w fotolabach ale również w warunkach domowych i studyjnych.

Jako następca modelu PIXMA PRO-10S, nowa drukarka imagePROGRAF PRO z pewnością spełni oczekiwania użytkowników, którzy oczekują niewielkiego, prostego w obsłudze i funkcjonalnego urządzenia o ponadczasowym designie. Intuicyjna obsługa i szereg automatycznych funkcji sprawia, że korzystanie z tego modelu jest wyjątkowo proste – jak choćby dzięki wbudowanym funkcjom czyszczenia dysz i korekcji pochylenia, które do minimum ograniczają ewentualne straty atramentu i mediów podczas eksploatacji. imagePROGRAF PRO-300 umożliwia drukowanie bez obramowania na wszystkich rodzajach nośników. Gwarantuje również wysoko kontrastową czerń oraz optymalnie nasycone kolory, zarówno na artystycznych, jak i błyszczących nośnikach o różnej gramaturze. 

 

Drukarka Canon imagePROGRAF PRO-300

 

Bezproblemowe drukowanie w najwyższej jakości

Technologie druku Canon zastosowane w urządzeniu imagePROGRAF PRO-300 pozwalają osiągnąć znakomite efekty zarówno przy wydrukach monochromatycznych, jak i kolorowych w formacie do A3+. Zastosowanie 10 oddzielnych atramentów pigmentowych LUCIA PRO (MBK, PBK, C, M, Y, PC, PM, GY, R, CO) sprawia, że drukarka odwzorowuje rozszerzoną gamę kolorów i głęboką czerń, szczególnie widoczną na wydrukach monochromatycznych. Nowoopracowany, czarny atrament do wydruków fotograficznych i matowych pozwala uzyskać subtelne przejścia tonalne i żywszą czerń – zarówno na tańszych, jak i tych najbardziej profesjonalnych nośnikach. Dedykowany tusz Chroma Optimiser o wysokiej gęstości minimalizuje nierówności powierzchni na papierze błyszczącym lub półbłyszczącym, a także ogranicza brązowienie atramentu.

Sercem urządzenia jest procesor Canon L-COA PRO, który z łatwością pozwala przetwarzać pliki z dużą ilością danych. Procesor oblicza optymalny układ kropel atramentu niezbędny do druku i nakłada je z wysoką prędkością, co pozwala na druk formatu A3 w niespełna pięć minut. Dzięki technologii atramentów LUCIA PRO, fotografowie mogą bez problemu uzyskać spójne i zgodne kolorystycznie wydruki na różnych nośnikach, a dzięki oddzielnym dyszom do atramentu photo black i matte black, drukarka stosuje metodę „zero-ink switching”, która automatycznie wybiera właściwy atrament na podstawie załadowanego papieru, oszczędzając czas i zmniejszając zużycie materiałów eksploatacyjnych.

 

Drukuj pewnie, pracuj wydajnie

 Canon imagePROGRAF PRO-300 ożywia obrazy w formie drukowanej. Dzięki zaawansowanym technologiom druku Canon, użytkownicy mają pewność, że ich oryginalne fotografie zostaną odwzorowane na wydrukach z maksymalną precyzją i szczegółowością kolorów, ale także przy maksymalnej wydajności pracy urządzenia. Jednym z największych wyzwań podczas profesjonalnego druku fotografii jest zatykanie dysz. Aby temu zaradzić, imagePROGRAF PRO-300 automatycznie monitoruje i wykrywa, czy któraś z dysz działa nieprawidłowo, a jeśli tak – automatycznie przełącza się na dysze zapasowe. Z kolei funkcja automatycznej korekcji pochylenia koryguje i wyrównuje nośnik (jeśli nie jest prawidłowo wyrównany podczas podawania), aby zapewnić idealnie równy wydruk. imagePROGRAF PRO-300 sprawdza również poziom gęstości atramentu w zbiornikach i okresowo „wstrząsa” pojemnikami z tuszem, aby utrzymać stały jej poziom w każdym zbiorniku – dzięki temu kolory są zawsze spójne i optymalnie nasycone. Także obsługa urządzenia jest niezwykle łatwa, a fotografowie mogą szybko i intuicyjnie poruszać się po menu i funkcjach drukarki – wszystko dzięki wyraźnemu i jasnemu 3-calowemu kolorowemu wyświetlaczowi LCD, który pozwala monitorować najważniejsze funkcje drukarki, poziomy atramentów i ustawienia papieru.

 

Drukarka Canon imagePROGRAF PRO-300

Wyjątkowa jakość druku monochromatycznego dzięki  matowemu czarnemu atramentowi, co przejawia się  bardziej intensywną i dynamiczną czernią na papierze Fine Art.

Drukarka Canon imagePROGRAF PRO-300

Praktyczny, kolorowy wyświetlacz LCD o przekątnej 7,5 cm, pozwala monitorować najważniejsze funkcje drukarki, poziomy atramentów i ustawienia papieru.

 

Drukuj bez obramowania

imagePROGRAF PRO-300 drukuje bez obramowania we wszystkich trybach pracy urządzenia, także przy ustawieniach najwyższej jakości i na szerokiej gamie nośników – nawet na papierze artystycznym. Co więcej, fotografowie mogą teraz drukować zdjęcia panoramiczne o niestandardowych długościach nawet do 990,60 mm. imagePROGRAF PRO-300 bez problemu obsługuje natywne papiery Canon, ale także nośniki firm trzecich, w tym Hahnemuhle, Canson, Awagami oraz wielu innych, dając użytkownikom swobodę wyboru i pracy na ulubionym nośniku.

Wraz z wprowadzeniem drukarki imagePROGRAF PRO-300, na rynku pojawiły się także najnowsze papiery artystyczne Canon-Premium Fine Art Rough (FA-RG1). To profesjonalne papiery dedykowane zastosowaniom artystycznym, które dzięki wykorzystaniu wysokiej jakości bawełny osiągają znakomite właściwości, charakterystyczne dla wymagających prac o przeznaczeniu wystawienniczym i galeryjnym. Dostępny w różnych rozmiarach arkusz 310 g/m2 będzie dostępny w opakowaniach po 25 sztuk. Nowe nośniki uzupełniają już szeroką gamę profesjonalnych papierów Canon, w skład których wchodzą nośniki od błyszczących po półmatowe i matowe.

Bezproblemowy workflow

Dzięki kompaktowej konstrukcji i ogromnym możliwościom druku do formatu A3+, imagePROGRAF PRO-300 z powodzeniem może służyć fotografom jako domowa drukarka fotograficzna, ale też spełni oczekiwania osób świadczących usługi w profesjonalnych laboratoriach fotograficznych. Do urządzenia bezpłatnie dodawane jest oprogramowanie Canon Professional Print & Layout, dzięki czemu użytkownicy mogą rozpocząć pracę z urządzeniem zaraz po wyjęciu drukarki z pudełka. Oprogramowanie może być używane niezależnie, ale też jako wtyczka do popularnych programów graficznych, takich jak Canon Digital Photo Professional, Adobe Photoshop czy Lightroom. Za pomocą Canon Professional Print & Layout możemy zarządzać kolorami, profilami czy konfiguracją układu wydruków – dostępne jest m.in. drukowanie całej galerii i drukowanie panoramiczne. Oprogramowanie pozwala również drukować wydruki testowe oraz proofy (soft/hard proof), aby przed ostatecznym procesem mieć pewność optymalnych ustawień z zachowaniem tych samych kolorów w całym procesie, od tych na ekranie monitora po te na wydruku. Canon imagePROGRAF PRO-300 łączy się łatwo z komputerem PC i Mac za pomocą łącza Wi-Fi, sieci Ethernet lub kabla USB, oferując szereg opcji łączności do obsługi wielu procesów jednocześnie.

Dzięki szerokiej gamie rozwiązań Canon, wszystkie elementy procesu twórczego – od utrwalania, przez reprodukcję obrazów po druk – mogą odbywać się w ramach jednego spójnego ekosystemu rozwiązań Canon. Drukarka imagePROGRAF PRO-300 płynnie integruje się z technologiami obecnymi w aparatach EOS, co daje dostęp do jeszcze większej gamy funkcji w oprogramowaniu Canon Professional Print & Layout, jak również gwarantuje odwzorowanie maksymalnie wiernych kolorów z pliku cyfrowego na fizyczny nośnik. Funkcje, takie jak DPRAW Print i HDR Print mogą odczytać dane obrazu RAW z aparatów EOS, aby dokładnie odtworzyć ostre obszary obrazu, a także odzyskać rozjaśnienia z obrazów z pojedynczą ekspozycją.

 

Krótka prezentacja filmowa możliwości drukarki imagePROGRAF PRO-300.

Fotograf ślubny Sanjay Jogia opowiada o wykorzystaniu drukarki Pro-300 w swojej pracy.

 

 

Atramenty LUCIA PRO 

LUCIA PRO link to system profesjonalnych atramentów pigmentowych, który zapewnia intensywne, bogate kolory oraz archiwalną trwałość wydruków przy użyciu odpowiednich papierów.

Tworzą go następujące atramenty: matowy czarny (MBK), fotograficzny czarny (PBK), szary (GY), błękitny (C), błękitny fotograficzny (PC), purpurowy (M),
purpurowy fotograficzny (PM),  żółty (Y), czerwony (R), chroma optimizer (CO).

Czarny matowy (MBK) to nowy i ulepszony atrament, który generuje bardziej intensywną czerń niż poprzednie czarne atramenty matowe. Opracowano go specjalnie z myślą o drukarce imagePROGRAF PRO-300. Zapewnia lepsze odwzorowania ciemnych obszarów i bogatszą gradację odcieni co sprawia, że daje większe możliwości ekspresji, zwłaszcza w przypadku drukowania na papierach matowych i artystycznych.

Przezroczysty atrament Chroma Optimizer (CO) zapewnia połysk, poszerza gamę kolorów i zwiększa intensywność czerni. Jest nakładany na pigmentowe atramenty w celu uzyskania bardziej jednolitego wykończenia. Funkcja Chroma Optimizer redukuje rozproszone odbicia światła, tworząc wyjątkowe kolory na wydrukach.

 

Drukarka Canon imagePROGRAF PRO-300 cena: 3679 zł

pytaj o dostępność
Tusze
Papiery
Inne akcesoria

Dane techniczne drukarki

Rozdzielczość drukowania
4800 (w poziomie)1 × 2400 (w pionie) dpi 
Technologia druku
Głowica stała,  768 dysz na kanał, 10 atramentów pigmentowych: 9 kolorów (Y/M/C/R/PC/PM/Gy/PBK/MBK) + CO
Szybkość drukowania
Zdjęcie (obraz 11 × 14 cali w formacie A3+ z ramką);
Kolorowy/PT-101: około 4 min i 15 s;
Czarny/PT-101: około 4 min i 15 s 
Formaty druku
Drukowanie bez ramki – górny/dolny/prawy/lewy margines: 0 mm
Drukowanie z ramką – margines górny: 3 mm, margines dolny: 5 mm / (rozmiary inne niż Letter, Legal lub kwadrat o boku 5 cali margines prawy/lewy): 3,4 mm (LTR/LGL – lewy: 6,4 mm, prawy: 6,3 mm); kwadrat o boku 5 cali margines górny/dolny/prawy/lewy: 6,0 mm
Zalecany margines górny/dolny w przypadku papieru Fine Art: 25 mm; LTR – lewy: 6,4 mm, prawy: 6,3 mm; rozmiary inne niż Letter (margines lewy/prawy): 3,4 mm 
Maksymalny rozmiar papieru przeznaczonego do drukowania
Taca górna (szerokość): 322,2 mm (12,7 cala), drukowanie bez ramki: 329 mm (A3+, 13 cali)
Podawanie ręczne (szerokość): 323,4 mm (12,7 cala)*, drukowanie bez ramki: 329 mm (A3+, 13 cali)
Niestandardowe (długość): 990,60 mm

Atramenty i wydajność

Rodzaje atramentu
Zbiornik z atramentem LUCIA PRO: PFI-300 > MBK/PBK/C/M/Y/PC/PM/GY/R/CO
Wydajność atramentu (papier zwykły)
b.d. 
Wydajność atramentu (zdjęcia)
Liczba zdjęć A3+ (wartości orientacyjne):

Matowy czarny (MBK): 270 zdjęć
Fotograficzny czarny (PBK): 33 zdjęcia
Szary (GY): 44 zdjęcia
Błękitny (C): 82 zdjęcia
Błękitny fotograficzny (PC): 116 zdjęć
Purpurowy (M): 87 zdjęć
Purpurowy fotograficzny (PM): 73 zdjęcia
Żółty (Y): 87 zdjęć
Czerwony (R): 129 zdjęć
Chroma Optimizer (CO): 97 zdjęć

Obsługa papieru/nośników

Typy papieru/nośników
Taca górna: papier zwykły / papier fotograficzny Photo Paper Pro Platinum (PT-101) / papier fotograficzny Photo Paper Plus Glossy II (PP-201) / papier fotograficzny Photo Paper Pro Luster (LU-101) / papier fotograficzny Photo Paper Plus Semi-gloss (SG-201) / papier fotograficzny Matte Photo Paper (MP-101)
Podawanie ręczne: papier fotograficzny Pro Platinum (PT-101) / papier fotograficzny Plus Glossy II (PP-201) / papier fotograficzny Pro Luster (LU-101) / papier fotograficzny Plus Semi-gloss (SG-201) / papier fotograficzny Matte Photo Paper (MP-101) / papier fotograficzny Pro Premium Matte (PM-101) / Premium Fine Art Smooth (FA-SM) / Premium Fine Art Rough
Taca wielofunkcyjna: przystosowana do zadruku naklejka na paznokcie (NL-101) / przystosowany do zadruku dysk 
Maksymalna ilość papieru
TACA GÓRNA:
Papier zwykły: LTR/A4/A5/B5 = 100; B4 / A3 / LGL / LDR = 50
Papier fotograficzny: L/KG (4" × 6") = 20; LTR / A3 / A4 / 2L / 8" × 10" = 10; 10" × 12" / A3+ = 1
PODAWANIE RĘCZNE: papier fotograficzny = 1
 
Formaty papieru
Taca górna: A3+ / A3 / A4 / A5 / B4 / B5 / LTR / LGL / 7" × 10" / 12 × 12
L (3,5" × 5") / KG (4" × 6") / 2L (5" × 7") / 8" × 10" / 10" × 12" / kwadrat (127 mm) / 210 × 594 mm
Niestandardowe formaty papieru (szerokość od 89 do 329,0 mm, długość od 127 do 990,6 mm)
Podawanie ręczne: A3+ / A3 / A4 / B4 / LTR / LGL / Ledger / 12 × 12
8" × 10" / 10" × 12" / 210 × 594 mm
Rozmiar niestandardowy (szerokość od 203,2 do 330,2 mm, długość od 254,0 do 990,6 mm)
Taca wielofunkcyjna: 120 × 120 mm 
Gramatura papieru
Taca górna – papier zwykły: 64–105 g/m²
Oryginalny papier Canon (maks.): około 380 g/m
Podawanie ręczne – oryginalny papier Canon (maks.): około 380 g/m
bądź grubość papieru 0,1–0,6 cala lub mniejsza 

Komunikacja

Gniazda
Port USB B: Hi-Speed USB
Przewodowa sieć LAN:
Typ sieci: IEEE 802.3 10base-T
IEEE 802.3u 100base-TX
Szybkość transmisji danych: 10 Mb/s / 100 Mb/s (automatyczne przełączanie)
Zabezpieczenia: IEEE 802.1X (EAP-TLS/EAP-TTLS/PEAP) 
Łączność bezprzewodowa
Typ sieci: IEEE802.11n / IEEE802.11g / IEEE802.11b / IEEE802.11a
Pasmo częstotliwości: 2,4GHz
Zasięg – w pomieszczeniach: 50 m ※ zależnie od prędkości i warunków transmisji
Zabezpieczenia: WEP (64 bity / 128 bitów)
WPA-PSK (TKIP/AES)
WPA2-PSK (TKIP/AES) 
Druk z urządzeń mobilnych i chmury
Canon Professional Print & Layout
Canon PRINT Inkjet/SELPHY (iOS/Android)
AirPrint
Mopria
Wtyczka Canon Print Service (Android)
Windows 10 Mobile
Google Cloud Print
PIXMA Cloud Link
Camera Direct

Oprogramowanie

Wymagania systemowe
Windows 10, Windows 8.1, Windows 7 SP1, Windows Server 2019 / 2016 / 2012 R2 / 2008 R2 z dodatkiem SP13
macOS 10.12–10.15, OS X 10.11.6 
Dołączone oprogramowanie
BRAK; opcjonalnie (do pobrania): Easy-PhotoPrint Editor, IJ Network Device Setup Utility, Professional Print & Layout, Media Configuration Tool, Plik informacji o nośnikach w wersji 00 dla urządzeń imagePROGRAF PRO-300

Parametry fizyczne

Masa
ok. 14,4 kg 
Wymiary (szer. x dł. x wys.)
około 639 × 379 × 200 mm 
Poziomu hałasu
Papier zwykły (A4, kolor): około 41,1 dB(A)
Papier Photo Paper Pro Platinum (PT-101; L, kolor, bez ramki): około 39,5 dB(A)
Papier Photo Paper Pro Platinum (PT-101; 4 × 6, kolor, bez ramki): około 39,2 dB(A) 
Warunki pracy
Temperatura: 15–30°C; wilgotność względna: 10–80% (bez skraplania pary wodnej) 
Źródło zasilania
Napięcie przemienne 100–240 V, 50/60 Hz 
Pobór mocy
Tryb gotowości (połączenie z komputerem przez USB): około 1,0 W
WYŁ.: około 0,2 W
Drukowanie; połączenie z komputerem przez USB: około 16 W
Tryb gotowości (wszystkie porty podłączone) : około 2,4 W
Czas przejścia w tryb gotowości : około 3 min i 34 s 

Inne

Pulpit operatora
Wyświetlacz: 3-calowy (7,5 cm) LCD (panel wyświetlacza, kolorowy)
Język (33 języki do wyboru): japoński, angielski (mm i cale), niemiecki, francuski, włoski, hiszpański, holenderski, portugalski, norweski, szwedzki, duński, fiński, rosyjski, czeski, węgierski, polski, słoweński, turecki, grecki, chiński uproszczony, chiński tradycyjny, koreański, indonezyjski, słowacki, estoński, łotewski, litewski, ukraiński, rumuński, bułgarski, tajski, chorwacki, wietnamski
 • Drukarka A3+ imagePROGRAF PRO-300
 • Przewód zasilający
 • Głowica drukująca
 • 10 indywidualnych pojemników z atramentem
 • Taca do drukowania na płytach CD
 • Instalacyjna płyta CD-ROM (płyta CD tylko dla systemu Windows – sterowniki dla systemu Mac dostępne w Internecie)
 • Skrócona instrukcja
 • Nośniki próbne: LU-101, A3 × 5
 • Maksymalny format wydruku A3+
 • Rozdzielczości drukowania do 4800 x 2400 dpi
 • 10 wkładów z pigmentowymi atramentami LUCIA PRO zapewnia najwyższą jakość i trwałość wydruków
 • Wyjątkowa jakość wydruków monochromatycznych
 • Szybkość druku A3+ na papierze fotograficznym wynosi około 4 min.
 • Druk bezramkowy i na szerokiej gamie nośników
 • Komunikacja bezprzewodowa Wi-Fi umożliwiająca drukowanie z inteligentnych urządzeń mobilnych
 • 3-calowy kolorowy ekran LCD
 • Niewielkie gabaryty: 639 x 379 x 200 mm

Masz ten produkt?
Zachęcamy do zostawienia opinii o produkcie. Pomóż innym dokonać wyboru.

Brak opinii. Dodaj pierwszą opinię!

Masz pytania odnośnie do tego produktu?