Prawdziwe raty 0% - Na wybrane produkty!

Bezlusterkowiec Sony A6600 + Sigma 23mm f/1,4 DC DN Contemporary (SONY E)

ID: 30496

sony
cena 7849 zł
eRaty 60 x 162 zł


Foto-Plus ekspert
kontakt z opiekunem produktu
zapytaj o produkt lub cenę

Aparat cyfrowy Sony Alpha A6600

Bezlusterkowiec Sony A6600

Bezlusterkowiec Sony A6600

Szybki i precyzyjny AF

Szeroki obszar AF, bardzo szybki autofokus i stabilne śledzenie obiektu
Gęsto rozmieszczone punkty ostrości pokrywają ok. 84% obszaru obrazu, a Fast Hybrid AF łączy najlepsze cechy AF z detekcją fazy i AF z detekcją kontrastu, dając największą na świecie szybkość 0,02 s. Przy robieniu zdjęć obiektów w ruchu aktywowane są punkty AF gęsto rozmieszczone wokół obiektu, co zwiększa skuteczność śledzenia.

Bezlusterkowiec Sony A6600 - matryca

Bezlusterkowiec Sony A6600 - zdjęcia seryjne

Zdjęcia seryjne z AF/AE z prędkością do 11 kl./s

Zdjęcia z prędkością 11 kl./s z minimalnym opóźnieniem wyświetlacza i z prędkością 8 kl./s z podglądem na żywo, w jednoczesnych seriach do 116 zdjęć w formacie JPEG (Standard). Ustawienia widoczne na elektronicznym wizjerze i rzeczywisty czas wyświetlania wyniosą Twoje zdjęcia w ruchu na zupełnie nowy poziom.

Zdjęcie zrobione aparatem cyfrowym Sony A6600

Cichy tryb zdjęć seryjnych nie zakłóci spokoju

Gdy sytuacja wymaga absolutnej ciszy, można robić zdjęcia bez odgłosu migawki, z prędkością do 8 kl./s, nawet w trybie AF-C. Wraz z Real-time Eye AF lub funkcją śledzenia w czasie rzeczywistym zyskujesz niesamowite możliwości fotografowania.

Bezlusterkowiec Sony A6600

Bezlusterkowiec Sony A6600 - śledzenie

Błyskawicznie rozpocznij śledzenie 

Włącz funkcją śledzenia w czasie rzeczywistym, wciskając przycisk migawki do połowy lub dotykając obiekt na ekranie, by zacząć śledzenie. Funkcję „Śledzenie włączone” można również przypisać do przycisku i nacisnąć go, by zacząć śledzenie.

Bezlusterkowiec Sony A6600 - śledzenie AI

Śledzenie obiektu bazujące na AI

Systemy śledzenia zbudowane są na algorytmach rozpoznawania bazujących na AI. Przetwarzają one przestrzenne informacje obejmujące dane o kolorach, wzorach (jasność) i dystansie (głębia), a także śledzą oko i twarz obiektu z dużą szybkością i w czasie rzeczywistym.

Bezlusterkowiec Sony A6600 - Eye AF

Real-time Eye AF dla ludzi jak i zwierząt

Nawet gdy portretowany obiekt jest w ruchu, Real-time Eye AF ciągle i stabilnie wykrywa i śledzi oczy, zachowując ostrość sceny. Funkcja działa też wtedy, gdy twarz fotografowanej osoby jest częściowo ukryta, oświetlona od tyłu lub skierowana w dół. 

Bezlusterkowiec Sony A6600 - ostrość

Wybór dotykiem ostrości na prawym/lewym oku

Priorytet lewemu lub prawemu oku obiektu można nadać nie tylko w ustawieniach, ale też dotykając po prostu ekran aparatu.

Bezlusterkowiec Sony A6600 - przejścia ostrości

Płynne przejścia ostrości

W zależności od stanu obiektu, który obserwujesz, ostrości automatycznie i płynnie będzie przełączać się między jego twarzą a oczami.

Bezlusterkowiec Sony A6600 - Touch Tracking

Śledzenie w czasie rzeczywistym i Touch Tracking

Dzięki funkcji Touch Tracking wystarczy dotknąć monitora, aby włączyć funkcję śledzenia w czasie rzeczywistym w zdjęciach lub filmach.

Bezlusterkowiec Sony A6600

Bezlusterkowiec Sony A6600 - stabilizacja

Stabilizacja wstrząsów kątowych

Kompensuje wstrząsy kątowe, znane również jako obrót wokół osi pionowej/przechył góra/dół, zwłaszcza przy dłuższych ogniskowych.

Bezlusterkowiec Sony A6600 - pion i poziom

Oś pozioma i pionowa

Kompensuje wstrząsy aparatu w kierunku pionowym i poziomym, najczęstsze przy dużych powiększeniach podczas zdjęć makro.

Bezlusterkowiec Sony A6600 - kompensacja przechylenia

Kompensacja przechylenia

Kompensuje wstrząsy obrotowe lub rotacyjne, najczęstsze przy długotrwałym nagrywaniu filmu z ręki. 

Jak działa stabilizacja obrazu?

Przetwornik obrazu APS-C aparatu α6600 jest wyposażony w 5-osiowy stabilizator obrazu stosowany w pełnoklatkowych aparatach. Dzięki precyzyjnemu czujnikowi żyroskopowemu wykrywa i kompensuje 5 typów drgań: wstrząsy kątowe (obrót wokół osi pionowej/przechył góra/dół), przemieszczanie (X-Y) i drgania rotacyjne (przechył lewo/prawo), efekt odpowiadający czasowi otwarcia migawki dłuższemu o 5 jednostek.

Bezlusterkowiec Sony A6600 - stabilizacja obrazu

Bezlusterkowiec Sony A6600

Przetwornik obrazu Exmor™ APS-C CMOS i najnowszy procesor obrazu BIONZ X™

24,2-megapikselowy przetwornik obrazu APS-C optymalizuje wysoką wydajność gromadzenia światła, szeroki zakres czułości i zapewnia niewielkie szumy nawet przy wysokich ustawieniach czułości ISO. Wraz z procesorem obrazu BIONZ X zapewnia wyjątkową czystość obrazu i niezwykłą reprodukcję tekstur.

Bezlusterkowiec Sony A6600 - Bionz X

Bezlusterkowiec Sony A6600 - czułość ISO

Wyjątkowa wydajność przy wysokiej czułości ISO

W szerokim zakresie czułości ISO 100-32000 (rozszerzonej do ISO 50-102400), α6600 osiąga znakomitą wyjątkowa wydajność w zdjęciach o wysokiej jakości nawet przy słabym oświetleniu.

Lepsze odwzorowanie kolorów

Algorytmy przejęte z naszych cenionych aparatów pełnoklatkowych odpowiadają za wierne odwzorowanie kolorów przez aparat α6600. Poprawiliśmy również odwzorowanie odcieni ludzkiej skóry oraz żywych barw kwiatów. Zmniejszono też schodkowanie i generowanie artefaktów. 

Bezlusterkowiec Sony A6600 - lepsze odwzorowanie kolorów

Bezlusterkowiec Sony A6600

Wszechstronne możliwości filmowania

Pełny odczyt pikseli bez ich łączenia w grupy pozwala na nagrywanie filmów w wysokiej rozdzielczości 4K, a nowy profil obrazu HLG (Hybrid Log-Gamma) generuje filmy HDR. Całość dopełnia wydajna stabilizacja obrazu. 

Utrzymuj ostrość na swoim obiekcie 

Dzięki współpracy szybkiego hybrydowego systemu AF, funkcji śledzenia w czasie rzeczywistym oraz Real-time Eye AF zachowana jest stabilna i niezawodna ostrość danego obiektu, a Ty możesz cieszyć się bardziej kreatywnymi aspektami filmowania. 

Zdjęcia interwałowe do filmów poklatkowych

Aparat ma możliwość robienia zdjęć z interwałem, która umożliwia tworzenie filmów poklatkowych z opcją wyboru interwału od 1 do 60 sekund. Zdjęcia można połączyć w wysokiej rozdzielczości na komputerze i wyświetlać w aparacie dzięki prostej funkcji podglądu ze zmienną prędkością.

Bezlusterkowiec Sony A6600 - S-log

Filmowanie ze wsparciem S-Log

Krzywe Gamma S-Log3 i S-Log2 zapewniają szeroki zakres dynamiczny (do 1300%), minimalizując prześwietlania jasnych partii obrazu oraz niedoświetlania ciemnych i pozwalając na szerszą gradację kolorów w postprodukcji

Bezlusterkowiec Sony A6600 - zwolnione i przyspieszone tempo

Nagrywanie w zwolnionym i przyspieszonym tempie

Filmy w zwolnionym (5 razy) i przyspieszonym tempie (60 razy) mogą być bezpośrednio nagrywane aparatem. Filmy Full HD 120 kl./s można wykorzystać w postprodukcji i w ten sposób uzyskać film w zwolnionym tempie

Bezlusterkowiec Sony A6600 - sterowanie dotykiem

Zwiększ komfort dzięki sterowaniu dotykowemu

Wygodne funkcje dotykowe takie jak Touch Focus i Touch Tracking dostępne na ekranie α6600 są także w Twoim zasięgu, gdy do aparatu podłączone są zewnętrzne monitory.

Opowiadaj historie na swój własny sposób

Model α6600 zaprojektowano do filmowania, dzięki czemu profesjonaliści i entuzjaści mogą dzielić się swoimi historiami z całym światem. Odchylany o 180° ekran ułatwia kadrowanie ujęć w każdych warunkach. Profesjonalny dźwięk zapewnia gniazdo mikrofonu zewnętrznego i gniazdo słuchawek do monitorowania. Lepszy uchwyt zapewnia stabilność i wygodę podczas wielogodzinnego filmowania.     

Bezlusterkowiec Sony A6600

Bezlusterkowiec Sony A6600

Bezlusterkowiec Sony A6600 - akumulator

Pojemny akumulator Z – fotografowanie przez długi czas

Aby umożliwić dłuższe filmowanie, model α6600 wyposażono w ten sam akumulator o dużej pojemności, który wprowadziliśmy w wielu aparatach pełnoklatkowych, przy zachowaniu smukłej konstrukcji.

Bezlusterkowiec Sony A6600 - obudowa

Obudowa ze stopu magnezu odporna na kurz i wilgoć

Aparat jest odporny na kurz i wilgoć, a jego górna, przednia i tylna pokrywa oraz wewnętrzna rama są wykonane z lekkiego, ale wytrzymałego stopu magnezu.

Bezlusterkowiec Sony A6600 - swoboda pracy

Swoboda pracy

11 przycisków aparatu można przypisać do jednej z 91 różnych funkcji, a także do pokrętła i kółka sterującego. Funkcja Moje Menu pozwala zarejestrować 30 różnych pozycji menu.

Bezlusterkowiec Sony A6600 + Sigma 23mm f/1,4 DC DN Contemporary (SONY E) cena: 7849 zł

dostępny od ręki

Przetwornik obrazu

Typ przetwornika
 Przetwornik obrazu Exmor CMOS
Wielkość przetwornika
APS-C (23,5 x 15,6 mm)
Liczba pikseli
Całkowita: Około 25,0 megapiksela
Efektywna: Około 24,2 megapiksela

Optyka

Mocowanie obiektywu
Sony E (kompatybilne z obiektywami E jak i FE)
Mnożnik ogniskowej
 x1.53

Ustawianie ostrości

Typ i zakres pomiaru
EV-2 do EV20 (przy odpowiedniku ISO100 z obiektywem F2.0)
Wielosegmentowy, Centralnie ważony, Punktowy (standardowy/duży), uśrednienie wartości dla całego obszaru, jasny obszar
Punkty pomiaru
Pomiar z wykorzystaniem 1200 stref 
Tryby pracy AF
Automatyczny AF (AF-A), pojedynczy AF (AF-S), ciągły AF (AF-C), DMF (bezpośrednia ręczna regulacja ostrości), ręczna regulacja ostrości

Ekspozycja

Rodzaje pomiaru światła
Bracketing: ciągły, bracketing: Pojedynczy, 3/5/9 klatek (z możliwością wyboru). 3 klatki lub 5 klatek, krok co 1/3 EV, 1/2 EV, 2/3 EV, 1.0 EV, 2.0 EV lub 3.0 EV; 9 klatek, krok co1/3 EV, 1/2 EV 2/3 EV lub 1.0 EV.
Tryby ekspozycji
AUTO (iAuto), zaprogramowana automatyka ekspozycji (P), preselekcja przysłony (A), preselekcja czasu otwarcia migawki (S), ręczny (M), film (zaprogramowana automatyka ekspozycji (P) / preselekcja przysłony (A) / preselekcja czasu otwarcia migawki (S) / ręczny (M)), zwolnione i przyspieszone tempo (zaprogramowana automatyka ekspozycji (P) / preselekcja przysłony (A) / preselekcja czasu otwarcia migawki (S) / ręczny (M)), wybór sceny 
Czasy otwarcia migawki
Fotografie: 1/4000 do 30 s, B; filmy: 1/4000 do 1/4 (co 1/3 stopnia); do 1/60 w trybie automatycznym (do 1/30 w trybie automatycznego wydłużania czasu otwarcia migawki) 
Czułość ISO
Fotografie: ISO 100-32000 (wartości ISO od ISO 50 do ISO 102400 można nastawiać jako rozszerzony zakres ISO), automatyczna (ISO 100–6400, możliwość wyboru górnej/dolnej granicy), filmy: Odpowiednik ISO 100-32000, AUTO (ISO 100-6400, z możliwością wyboru dolnej i górnej granicy)
Szybkość robienia zdjęć
Zdjęcia seryjne: Hi+: 11 kl./s, Hi 8 kl./s, Mid: 6 kl./s, Lo: 3 kl./s 
Balans bieli
Automatyczny / światło dzienne / cień / chmury / żarówki / świetlówki (ciepła biel / zimna biel / biel dnia / światło dzienne) / lampa błyskowa / pod wodą / temperatura barwowa (2500 do 9900K) i filtr barwny (G7 do M7 (57 kroków), A7 do B7 (29 kroków)) / własny 

Zapis obrazu i dźwięku

Rejestracja zdjęć
JPEG (zgodność z DCF 2.0, Exif 2.31, zgodność z MPF Baseline), RAW (format Sony ARW 2.3) 
Rejestracja filmów
XAVC S, zgodność z formatem AVCHD 2.0 / Kompresja XAVC S: MPEG-4 AVC/H.264, AVCHD: MPEG-4 AVC / H.264
Rejestracja dźwięku
XAVC S: LPCM 2-kan., AVCHD: Dolby® Digital (AC-3), 2 kanały; Dolby® Digital Stereo Creator 

Podgląd obrazu

Wizjer
Wizjer elektroniczny 1,0 cm (typ 0,39"), kolorowy 
Wyświetlacz LCD
7,5 cm (3,0"), panoramiczny TFT / 921 600 punktów

Złącza

Stopka na akcesoria
Stopka typu MI 
Gniazdo mikrofonowe
mini jack stereo 3,5 mm 
Gniazdo słuchawkowe
gniazdo słuchawkowe typu jack 
Gniazdo HDMI
wbudowane gniazdo HDMI - 3840 × 2160 (30p), 3840 × 2160 (25p), 3840 × 2160 (24p), 1920 × 1080 (60p), 1920 × 1080 (60i), 1920 × 1080 (50p), 1920 × 1080 (50i), 1920 × 1080 (24p), YCbCr 4:2:2 8 bitów / RGB 8 bitów 
Gniazdo SDI
Brak 
Gniazdo USB
wbudowane złącze USB 
Gniazdo kart pamięci
wbudowany slot na karty SD - Memory Stick PRO Duo™, Memory Stick PRO-HG Duo™, Memory Stick Micro™ (M2), karta pamięci SD, karta pamięci SDHC (zgodna z UHS-I), karta pamięci SDXC (zgodna z UHS-I), karta pamięci microSD, karta pamięci microSDHC, karta pamięci microSDXC

Inne funkcjonalności

Stabilizacja obrazu
Mechanizm przesunięcia przetwornika obrazu z 5–kierunkową kompensacją (kompensacja zależy od parametrów obiektywu)
 
Łączność bezprzewodowa
5,0 stopni (według normy Camera & Imaging Products Association. Tylko obrót wokół osi pionowej / przechył w górę/w dół. Przy zamontowanym obiektywie Sonnar T* FE 55 mm F1,8 ZA. Redukcja szumów przy długiej ekspozycji: wyłączona.) 
Współpraca z lampą błyskową
synchronizacja z lapą błyskową 1/160 s 

Zasilanie

Akumulator, zasilacz
akumulator NP-FZ100 , Zasilacz sieciowy AC-UUE12
Czas pracy
Około 720 zdjęć (wizjer) / około 810 zdjęć (monitor LCD) (norma Camera & Imaging Products Association) 

Parametry fizyczne

Wymiary
Około 120 × 66,9 × 69,3 mm, około 120 × 66,9 × 59,0 mm (od uchwytu do monitora), około 4 3/4 × 2 3/4 × 2 3/8 cala, ok. 4 3/4 × 2 3/4 × 2 3/8 cala (od uchwytu do monitora) 
Waga
Ok. 503 g 
 • Akumulator: NP-FZ100
 • Muszla oczna
 • Osłona stopki akcesoriów
 • Pasek na ramię
 • Przewód micro USB
 • Przewód zasilający
 • Przykrywka korpusu
 • Zasilacz sieciowy: AC-UUE12
 • Matryca formatu APS-C
 • Wbudowana 5-osiowa stabilizacja obrazu - Mechanizm przesunięcia przetwornika obrazu z 5–kierunkową kompensacją
 • Przełomowa technologia AF dostępne do tej pory tylko w aparatach pełnoklatkowych
 • Eye-AF rozpoznający oczy zarówno zwierząt jak i ludzi (współpracujący również z trybem filmowania)
 • Real Time Tracking – algorytmy śledzenia ostrości oparte o sztuczną inteligencję doskonale znane z sony A9.
 • Szerszy zakres ISO pozwalający swobodnie fotografować i filmować niemal w każdych warunkach
 • Ponad 2x bardziej wydajny akumulator w stosunku do a6500
 • Aparat posiada wejście na mikrofon i słuchawki typu jack.

Masz ten produkt?
Zachęcamy do zostawienia opinii o produkcie. Pomóż innym dokonać wyboru.

Opinie o Bezlusterkowiec Sony A6600 + Sigma 23mm f/1,4 DC DN Contemporary (SONY E)

Średnia ocena: 4,75 / 5 na podstawie opinii
Dariusz - ocena: 5
Świetny wielozadaniowy aparat . Doskonałe zdjęcia, małe szumy, wizjer wystarczający, lepszy mikrofon niż A 7 III . Filmuje nim wesela na gimbalu z podpiętą Sigmą 16mm 1.4 całość bardzo lekka. Obraz żyleta szumy z tym szkłem nie odbiegają od A7 III z Tarmronem 28-70 2.8 bateria taka jak w A7 trzyma długo Jedyny minus to brak jednego pokrętła do zmiany parametrów jak w A7 ale idzie się przyzwyczaić. Polecam niezdecydowanym
Michał Wanaś - ocena: 5
POLECAM! aparat jest super ! najlepszy wybór w tych pieniądzach !
Mateusz - ocena: 4
Uwielbiam ten aparat. Dotychczas pracowałem na a6300. Stabilizacja i większy akumulator jest Sztos ! Tylko cena mogła by być jeszcze troszkę niższa ;)
Krzysztof - ocena: 5
Jeżeli ktoś rozważa podobnie jak ja rozważałem między a 6400 a a6600 to polecam a6600 jest większa bateria (taka sama jak w A7III) do tego wbudowana stabilizacja obrazu.

Masz pytania odnośnie do tego produktu?