Yongnuo lampa YN-565EX III (Canon)


  cena 399 zł
  eRaty 12 x 36 zł


  kontakt z naszym doradcą
  zapytaj o produkt lub cenę

  Yongnuo YN565EX III to trzecia odsłona jednej z najbardziej popularnych lamp błyskowych w ofercie marki Yongnuo, przeznaczonych do współpracy z aparatami marki Canon. Duża moc, liczne funkcje oraz możliwość zdalnego sterowania czynią z niej niezbędne narzędzie w torbie każdego fotografa.

  Duża moc i precyzyjna kontrola

  Lampa reporterska YN565EX III do aparatów Canona charakteryzuje się wysoką liczbą przewodnią błysku, wynoszącą GN 58. Duża moc błysku w połączeniu z szerokim zakresem regulacji (w przedziale od 1/1 do 1/128, z krokiem 1/3 EV) umożliwia precyzyjne dobranie prawidłowej wartości do zastanej sceny.

  Tryby pracy

  Lampa oferuje trzy tryby pracy: manualny, stroboskopowy i automatyczny E-TTL, dzięki którym użytkownik z łatwością osiągnie zamierzony efekt.

  Tryb manualny (M) daje użytkownikowi pełną kontrolę nad parametrami lampy. W trybie manualnym moc błysku ustawiana jest ręcznie przez użytkownika.
  Tryb stroboskopowy (Multi) umożliwia wykonanie serii błysków w trakcie jednej ekspozycji, dzięki czemu tworzyć można kreatywne fotografie obrazujące ruch obiektu w kadrze.
  Tryb automatyczny (E-TTL) idealnie sprawdzi się wszędzie tam, gdzie czas odgrywa istotną rolę np. w trakcie reportażu, wesela itp. W trybie tym lampa we współpracy z aparatem dobiera moc błysku na podstawie informacji zebranych z przebłysku pomiarowego.
  Wiele metod wyzwalania

  Wersja III lampy reporterskiej Yongnuo YN565EX wyzwalana może być na wiele sposobów.

  Stopka ISO – lampa zamocowana przy użyciu gorącej stopki bezpośrednio na sankach aparatu fotograficznego bądź wyzwalacza radiowego.
  Złącze PC – przy wykorzystaniu kabla z tradycyjnym złączem PC sync.
  System optycznego sterowania błyskiem z przeniesieniem automatyki, kompatybilny z lampami marki Canon i Nikon (Sn i Sc)
  Tradycyjne wyzwalanie błyskiem (tryby S1 i S2), czyli z wykorzystaniem fotoceli reagującej na pierwszy błysk innej lampy (S1) bądź dodatkowo inteligentnie pomijającej przedbłyski pomiarowe innej lampy (S2).
  Kompensacja mocy błysku (FEC)

  Jest to funkcja pozwalającą wpływać na siłę błysku lampy pracującej w trybie automatycznym E-TTL. Po ustawieniu kompensacji wszystkie błyski wykonywane będą z korektą mocy, tak aby pomóc uzyskać zamierzony przez fotografa efekt. Dla przykładu ustawienie FEC na poziomie -1 EV spowoduje zmniejszenie mocy błysków tak, aby oświetlany temat był niedoświetlony o 1 wartość ekspozycji.

  Bracketing mocy błysku (FEB)

  Funkcja bracketingu mocy błysku jest narzędziem przydatnym zwłaszcza w sytuacjach, w których oświetlenie sceny zmienia się dynamicznie lub w których użytkownik nie jest pewny z jaką mocą oświetlić kadr. Ustawienie bracketingu sprawia, że trzy kolejne błyski lampy wykonywane będą z różną mocą (np. zdjęcie niedoświetlone, poprawnie oświetlone, prześwietlone). Funkcja ta zwiększa prawdopodobieństwo wykonania prawidłowo naświetlonego zdjęcia w trudnych warunkach oświetleniowych.

  Synchronizacja na pierwszą lub drugą kurtynę.

  Tryb umożliwia kreatywne wykorzystanie efektu błysku na początku lub na końcu ekspozycji. Lampa reporterska YN565EX III oferuje synchronizację błysku zarówno z pierwszą (początek ekspozycji) jak i drugą kurtyną (koniec ekspozycji), co pozwala w znaczący sposób zmienić charakter otrzymywanych zdjęć. Wyzwolenie błysku na drugą kurtynę pozwala uchwycić efekt ruchu za obiektem np. smugi za jadącym samochodem. W przypadku błyśnięcia na pierwszą kurtynę rozmycie zarejestrowane dzięki światłu zastanemu znajduje się przed poruszającym się w kadrze obiektem.

  Kierunek i kąt błysku - światło o różnym charakterze

  Rozwiązania zaimplementowane w lampie reporterskiej Yongnuo YN565EX III umożliwiają swobodne kształtowanie charakteru emitowanego światła w ułamku sekundy. Ruchomy palnik z automatycznym (i manualnym) zoomem, dyfuzorem oraz odbłyśnikiem pozwalają na kreatywny dobór oświetlenia do wybranej sceny.

  Ciągła gotowość do pracy

  Zastosowane w lampie błyskowej systemy pozwoliły skrócić czas pomiędzy dwoma wyładowaniami (przy pełnej mocy oraz podstawowym zasilaniu) do zaledwie 2 sekund, dzięki temu urządzenie zapewnia niemal ciągłą gotowość do pracy.

  Uniwersalne zasilanie

  Podstawowym źródłem zasilania lampy błyskowej Yongnuo YN565EX III są cztery ogniwa (baterie lub akumulatory) typu AA. Kompatybilność z uniwersalnymi ogniwami, dostępnymi powszechnie w sklepach na całym świecie sprawia, że lampę użytkować można praktycznie wszędzie. Dodatkowo, aby zoptymalizować pracę lampy wyposażono ją w funkcję oszczędzania energii, która w przypadku długiej bezczynności automatycznie wyłączy lampę.

  Wysoka wydajność

  Aby jeszcze bardziej zwiększyć wydajność urządzenia podłączyć można do niego zewnętrzny zasobnik na akumulatory lub power bank np. YN52000. Dodatkowe zewnętrzne źródło zasilania pozwala skrócić czas pomiędzy błyskami oraz przedłużyć czas pracy bez konieczności wymiany akumulatorów.

  Asystent AF

  Umieszczona z przodu lampy dioda wspomagająca działanie systemu auto-focusa ułatwia uchwycenie idealnie ostrych zdjęć w niekorzystnych warunkach oświetleniowych.

  Łatwe sterowanie

  Czytelny, podświetlany wyświetlacz LCD oraz intuicyjne i bogate w funkcje menu umożliwiają proste poruszanie się po funkcjach lampy, a duże i wygodne przyciski zapewniają komfort obsługi nawet w rękawiczkach. Możliwe jest także włączenie i wyłączenie sygnałów dźwiękowych informujących o naładowaniu i gotowości do ponownego błysku. Przy współpracy z nowszymi aparatami Canona dostępne jest sterowanie parametrami lampy z poziomu menu aparatu.

  Długie użytkowanie

  Podzespoły lampy błyskowej YN565EX III wykonane zostały z wysokiej jakości materiałów zapewniających długie użytkowanie. Zaawansowany system chroni elementy urządzenia przed przegrzaniem. W przypadku wykrycia podwyższonej temperatury urządzenia mechanizm ochronny poinformuje o tym użytkownika, a następnie ograniczy dostępne funkcje, chroniąc tym samym lampę przed uszkodzeniem.

  Pełna kompatybilność

  Port mini USB umożliwiający aktualizację oprogramowania zapewnia kompatybilność lampy z nowymi modelami aparatów.

  Specyfikacja:

  liczba przewodnia: GN 58 (ISO 100, 105 mm)
  regulacja mocy błysku: 1/128 – 1/1, z krokiem 1/3 EV
  tryby pracy: automatyczny E-TTL / manualny / stroboskopowy
  metody wyzwalania:stopka ISO - na sankach aparatu bądź wyzwalacza radiowego
  złącze PC
  system optycznego sterowania błyskiem z przeniesieniem automatyki, kompatybilny z lampami marki Canon i Nikon (Sn i Sc) – tryb Slave
  tradycyjne wyzwalanie błyskiem (S1 i S2)
  zoom palnika: 24, 28, 35, 50, 70, 80, 105 mm
  zakres ruchu pionowego palnika: -7° - 90°
  zakres ruchu poziomego palnika: 0° - 270°
  czas ładowania palnika: do około 2 s
  temperatura barwowa błysku: 5600 K
  czas błysku: 1/200 - 1/20000 s
  synchronizacja z krótkimi czasami migawki do 1/8000 s
  zasięg wyzwalania optycznego: 10 - 25 m
  wymiary: 7,8 x 19,0 x 6,0  cm
  waga: 380 g (bez akcesoriów)
  zasilanie: 4 x bateria typu AA (wydajność: 100 - 1500 błysków)
  mocowanie: gorąca stopka, mocowanie statywowe żeńskie 1/4” w podstawce lampy
  porty: mini USB, PC

  Kompatybilność:

  Aparaty marki Canon wyposażone w gorącą stopkę w standardzie ISO
  Aparaty wyposażone w gniazdo PC (przy użyciu kabla PC sync)
  W trybie optycznego sterowania błyskiem:w roli Slave kompatybilna z: Yongnuo YN600EX-RT II, YN568EX II, Canon 580EX II, Nikon SB-700, SB-800, SB -900, SB-910 oraz wbudowanymi lampami aparatów Canon (600D, 60D, 7D) i Nikon
  W trybie S1 i S2 kompatybilna z większością lamp błyskowych dostępnych na rynku

   

  Liczba przewodnia
  GN 58 (ISO 100, 105 mm)
  Regulacja mocy błysku
  1/128 – 1/1, z krokiem 1/3 EV
  Tryby pracy
  automatyczny E-TTL / manualny / stroboskopowy
  Metody wyzwalania
  stopka ISO - na sankach aparatu bądź wyzwalacza radiowego, złącze PC
  Zoom palnika
  24, 28, 35, 50, 70, 80, 105 mm
  Zakres ruchu pionowego palnika
  -7° - 90°
  Zakres ruchu poziomego palnika
  0° - 270°
  Czas ładowania palnika
  do około 2 s
  Temperatura barwowa błysku
  5600 K
  Czas błysku
  1/200 - 1/20000 s
  Synchronizacja z krótkimi czasami migawki
  do 1/8000 s
  Zasięg wyzwalania optycznego
  10 - 25 m
  Wymiary
  7,8 x 19,0 x 6,0 cm
  Waga
  380 g (bez akcesoriów)
  Zasilanie
  4 x bateria typu AA (wydajność: 100 - 1500 błysków)
  • Lampa YN565EX III do Canona
  • Podstawka
  • Pokrowiec
  • Liczba przewodnia 58
  • Obsługa systemu e-TTL
  • Wyzwalanie bezprzewodowe
  • Regulacja mocy od 1/1 do 1/128

  Masz ten produkt?
  Zachęcamy do zostawienia opinii o produkcie. Pomóż innym dokonać wyboru.

  Brak opinii. Dodaj pierwszą opinię!

  Masz pytania odnośnie do tego produktu?