Teleskop Sky-Watcher Synta BK 705 AZ2


sky-watcher
  cena 499 zł
  eRaty 12 x 45 zł


  kontakt z naszym doradcą
  zapytaj o produkt lub cenę

  Lekki teleskop astronomiczny przeznaczony dla początkujących astronomów a w szczególności dla dzieci. Jest to wygodny w obsłudze refraktor o średnicy 70 mm pozwalający powiększyć obraz do 100x (z dodatkowymi okularami do 140x). Sprzęt waży zaledwie kilka kilogramów i może być bez problemu przenoszony z miejsca na miejsce przez bardzo młodych obserwatorów. W przeciwieństwie do wielu teleskopów w tej grupie cenowej SkyWatcher 705AZ2 wyróżnia się stosunkowo dobrym wyposażeniem (okulary Kellnera w miejsce tańszych Ramsdenów i Huygensów) jak też dość dobrej jakości obiektywem.

  System optyczny

  Sky-Watcher 705AZ2 jest krótkoogniskowym refraktorem achromatycznym dwusoczewkowym. Obiektyw ma średnicę 70 mm i ogniskową 500 mm. Pokryty jest dość dobrymi powłokami przeciwodblaskowymi. Teleskop z tego rodzaju obiektywem pozwala odnaleźć najjasniejsze mgławice pod warunkiem że obserwacje prowadzone będa z dala od świateł miejskich. Pięknie prezentować będa się gromady otwarte (np. Plejady).

  Co zobaczymy przez ten teleskop?

  Najlepiej teleskop ten sprawdza się przy obserwacjach Księżyca jak też przy podstawowych obserwacjach ciał Układu Słonecznego. Sky-Watcher 705AZ2 mimo skromnych rozmiarów w piękny sposób ukazuje pierścienie Saturna, kształty tarcz planetarnych jak też podstawowe detale takie jak pasy w atmosferze Jowisza czy też marsjańskie czapy polarne w okresach dobrej widoczności czerwonej planety. Po wyposażeniu w prosty obiektywowy filtr słoneczny teleskop 705AZ2 będzie doskonałym instrumentem do obserwacji Słońca (w przypadku dzieci obowiązkowo pod nadzorem osoby dorosłej) Zestaw pozwala uzyskiwać powiększenia 20x, 40x, 50x i 100x.

  Wyciąg okularowy

  Zastosowano wyciąg okularowy 1,25", zębatkowy, z nasadką kątową lustrzaną 90 stopni. Teleskop posiada obraz odwrócony w poziomie (lustrzane odbicie), orientacja pionowa zachowana prawidłowo. Wyciąg i nasadka zgodne są z większością obecnie sprzedawanych akcesoriów

  Montaż

  Teleskop zawieszono na bardzo lekkim montażu azymutalnym AZ2. Montaż ten pod względem obsługi przypomina statyw fotograficzny.

  W zestawie

  W zestawie znajdują się 2 okulary Kellnera 10 mm i 25 mm. Dodatkowo w komplecie jest też soczewka Barlowa 2x pozwalająca na uzyskiwanie dwóch górnych powiększeń. Teleskop posiada w komplecie nasadkę kątową lustrzaną 1,25" oraz szukacz 5x24.

  Teleskop Sky-Watcher Synta BK 705 AZ2 cena: 499 zł

  pytaj o dostępność
  Układ optyczny
  refraktor
  Średnica obiektywu
  70 mm
  Długość ogniskowej
  500 mm
  Światłosiła
  f/7
  Zasięg
  11,9 mag
  Wyciąg okularowy
  1,25"
  Montaż
  azymutalny AZ2
  Statyw
  aluminiowy
  Wymiary tuby optycznej
  8x48 cm
  Wysokość statywu
  71-123 cm
  Waga netto
  2,7 kg
  Waga brutto (spakowany)
  6,3 kg
  Wymiary spakowanego teleskopu
  96 x 43 x 30 cm
  • Teleskop Synta BK 705 AZ2
  • Okulary: 1,25" - Super 25, Super 10
  • Szukacz 6x24
  • Soczewka barlowa: 1,25" 2x
  • Nasadka kątowa: 1,25" 90°

  Masz ten produkt?
  Zachęcamy do zostawienia opinii o produkcie. Pomóż innym dokonać wyboru.

  Brak opinii. Dodaj pierwszą opinię!

  Masz pytania odnośnie do tego produktu?