Obiektyw Sigma 24-105mm f/4 DG OS HSM Art (Canon) + 3 lata gwarancji

ID: 13867

sigma
  cena 3590 zł
  eRaty 12 x 321 zł


  kontakt z opiekunem produktu
  zapytaj o produkt lub cenę
  Wersje i konfiguracje produktu
  Obiektyw Sigma 24-105mm f/4 DG OS HSM Art (Canon) + 3 lata gwarancji
  3590 zł
  dostępny od ręki
  Obiektyw Sigma 24-105mm f/4 DG OS HSM Art (Nikon) + 3 lata gwarancji
  3590 zł
  pytaj o dostępność
  Zalecane akcesoria

  Sigma 24-105mm f/4 DG OS HSM Art (Canon)

  Wysokiej jakości obiektyw typu zoom z optycznym stabilizatorem obrazu do lustrzanek pełnoklatkowych.

  Łącząc niespotykaną jakość obrazu z funkcjonalnością zooma, SIGMA z dumą przedstawia ten wysokiej jakości obiektyw zmiennoogniskowy ze stałym światłem.

  Uzyskaj dostęp do pełnej mocy jaka drzemie w matrycy Twojego aparatu. Ten nowy obiektyw zmiennoogniskowy to spełnienie bezkompromisowego pościgu Sigmy za najwyższą rozdzielczością. 

  Rozdzielczość matryc współczesnych lustrzanek cyfrowych rośnie z każdym nowym modelem i ich użytkownicy szukają obiektywów, które będą w stanie pokazać pełną moc tych matryc. Także w przypadku obiektywów zmiennoogniskowych użytkownicy chcą połączyć uniwersalność z wyjątkową jakością obrazu. SIGMA 24-105mm F4 A DG OS HSM to więcej niż spełnienie tych wymagań. Obiektyw ten zapewnia wyjątkowo stabilną wysoką rozdzielczość w całym zakresie ogniskowych.  

  Przednia soczewka o dużej średnicy 82mm pomaga w zminimalizowaniu wszelkiego rodzaju aberracji oraz redukuje efekt zmniejszenia jasności przy brzegach kadru (tzw. winietowanie), problem, często występuje w tego typu konstrukcjach. Każdy obiektyw jest sprawdzony przy użyciu autorskiego systemu kontroli jakości A1 MTF, którego zadaniem jest wyjątkową jakość w erze wysokich rozdzielczości. Wypróbuj ten obiektyw samemu i doświadcz bezkompromisowego pościgu Sigmy za najwyższą rozdzielczością.

  Obiektyw Sigma 24-105mm f/4 DG OS HSM Art (Canon) + 3 lata gwarancji

  Obiektyw Sigma 24-105mm f/4 DG OS HSM Art (Canon) + 3 lata gwarancji

  Ten wysokiej jakości obiektyw dołączył do nowej linii produktowej Art, spełniając jej surowe wymagania. Obiektyw zmiennoogniskowy o dużym zakresie często cierpi z powodu astygmatyzmu, dystorsji, aberracji chromatycznej i innych optycznych aberracji. Aby je zminimalizować obiektyw ten posiada bardzo skomplikowaną konstrukcję wewnętrzną, na którą składają się jedno i dwustronne elementy asferyczne produkowane przez precyzyjne formowanie a także soczewki o niskiej dyspersji SLD (Special Low Dispoerstion) oraz FLD (o właściwościach porównywalnych z drogim szkłem fluorytowym). Dodatkowo dzięki zminimalizowaniu wzdłużnej aberracji chromatycznej, obiektyw ten oferuje wyjątkową jakość obrazu w całym zakresie ogniskowych. Dzięki bardzo dużej przedniej soczewce o średnicy filtra 82mm, w obiektywie tym zmniejszono winietowanie – tak często spotykane w innych konstrukcjach o podobnych parametrach. Obiektyw ten zapewnia naprawdę doskonałą jakość optyczną.

  Obiektyw Sigma 24-105mm f/4 DG OS HSM Art (Canon) + 3 lata gwarancji

  Obiektyw Sigma 24-105mm f/4 DG OS HSM Art (Canon) + 3 lata gwarancji

   

  Aby zapewnić wysoką jakość obrazu i zminimalizować wszelkiego rodzaju aberracje, w obiektywie zastosowano aż 19 soczewek, połączonych w 14 grup. Imponująca jest też ilość tzw. soczewek specjalnych są to: 3 soczewki asferyczne i aż 4 soczewki o niskiej dyspersji: 2 soczewki SLD (Special Low Dispersion) i 2 soczewki FLD („F” Low Dispersion – o właściwościach porównywalnych z fluorytem). Dzięki temu obiektyw  zapewnia wyjątkową wysoką rozdzielczość w całym zakresie ogniskowych.

  Obiektyw Sigma 24-105mm f/4 DG OS HSM Art (Canon) + 3 lata gwarancji

   

   

  Redukcja flar i blików 

  Nowe powłoki Super Multi-Layer Coating firmy SIGMA pomagają w zmniejszaniu efektu flary i zniekształceń oraz zapewniają ostre obrazy o wysokim kontraście, nawet w warunkach pracy pod słońce.

  Komfort użytkowania 

  Unikalna technologia powlekania soczewek zwana “ NPC (Nano Porous Coating)” zawiera porowatą krzemionkę jako materiał powłokowy. Porowata warstwa krzemionki posiada nanometrowe otwory z powietrzem w środku. Otwory o tej wielkości umożliwiają znaczne zmniejszenie współczynnika załamania światła, co pozwala obniżyć współczynnik odbicia bardziej niż w konwencjonalnych powłokach antyrefleksyjnych. W rezultacie znacznie zmniejszono ilość odbitego światła powodującego rozbłyski i tzw. duszki, co pozwoliło z kolei na uzyskanie wysokiego kontrastu przy fotografowaniu pod światło.

  Silnik HSM 

  Nowo zaprojektowana konstrukcja silnika HSM zapewnia cichą i szybka prace AF. Nowy zoptymalizowany algorytm AF pomaga osiągnąć jeszcze lepszą szybkość pracy AF  większą o 30 % w porównaniu do jego poprzednika. Napęd nie ma klasycznych połączeń mechanicznych, taka konstrukcja pozwala na ręczne do ostrzenie bez konieczności przełączania w tryb MF.

  Obiektyw Sigma 24-105mm f/4 DG OS HSM Art (Canon) + 3 lata gwarancji cena: 3590 zł

  dostępny od ręki
  Filtry
  Akcesoria różne
  Akcesoria czyszczące
  Ogniskowa
  24-105mm 
  Minimalna wartość przysłony
  f/4 
  Maksymalna wartość przysłony
  f/22 
  Rodzaj mocowania
  Canon EF
  Kompatybilność z matrycą
  Canon EF / pełna klatka 
  Kąt widzenia
  84,1 - 23,3° 
  Minimalna odległość ostrzenia
  45cm 
  Skala odwzorowania
  1:4.6 
  Konstrukcja optyczna
  19 soczewek w 14 grupach 
  Liczba listków przysłony
  Ustawianie ostrości
  Ultradźwiękowy silnik HSM 
  Stabilizacja
  tak, system Optycznej Stabilizacji (OS) 
  Średnica filtra
  82mm 
  Inne funkcjonalności
  Ultradźwiękowy silnik HSM , system Optycznej Stabilizacji (OS) 
  Osłona przeciwsłoneczna
  w zestawie (LH876-02)  
  Wymiary
  88,6 mm x 109,4 mm 
  Waga
  885 g 
  • Obiektyw Sigma 24-105mm f/4 DG OS HSM Art
  • Futerał transportowy
  • Osłona przeciwsłoneczna LH876-02
  • Dekiel przedni i tylny
  • Ultradźwiękowy silnik HSM 
  • System Optycznej Stabilizacji (OS) 
  • Precyzyjne, wytrzymałe mosiężne mocowanie bagnetu

  Masz ten produkt?
  Zachęcamy do zostawienia opinii o produkcie. Pomóż innym dokonać wyboru.

  Brak opinii. Dodaj pierwszą opinię!

  Masz pytania odnośnie do tego produktu?

  przez Eryk 30 sierpnia 2020 o 20:41

  doradca Foto-Plus

  Obiektyw Sigma 24-105mm f/4 DG OS HSM Art (Canon) Został zaprojektowany do współpracy z pełnoklatkowymi matrycami. Nie oznacza to, że nie będzie prawidłowo działał z wymienionymi w pytaniu aparatami, które są wyposażone w matryce APSC. Trzeba jednak pamiętać, że zakres ogniskowej się zmieni. W przypadku Canona ogniskową 24-105mm trzeba pomnożyć 1.6 co da nam ogniskową 38-168mm

  przez Konrad Zarębski 14 kwietnia 2022 o 15:40