Slider Foton Kameleon 94 cm


  cena 1169 zł
  eRaty 12 x 104 zł


  kontakt z naszym doradcą
  zapytaj o produkt lub cenę

  Kameleon to kompaktowy, profesjonalny slider pozwalający na stworzenie płynnych i dynamicznych ujęć. Akcesoria tego typu coraz częściej stosowane są w produkcjach filmowych. Jednostajny, liniowy ruch kamery sprawia, iż efekt operatorski jest nieporównywalny i jedyny w swoim rodzaju. Precyzyjna, trwała, sztywna konstrukcja oraz łatwość obsługi sytuuje to urządzenie w segmencie niezawodnych i profesjonalnych akcesoriów filmowych. Nowatorskie rozwiązania pozwalają na stosowanie slidera w różnych warunkach pracy.

  Slide Control, to system kontrolowanego ślizgu, umożliwiający utrzymanie płynnego, jednostajnego ruchu wózka. Wyjątkowy efekt został uzyskany dzięki pracy ruchomych części w środowisku olejowym pozwalającym na uzyskanie odpowiedniego oporu. System Slide Control jest opatentowanym rozwiązaniem Foton Accessories.

  Slider Kameleon jest jednym z niewielu dostępnych na rynku modeli, w których wykorzystano cztery stalowe, pokryte niklową powłoką rolki, pracujące na podwójnych łożyskach kulkowych. Taka budowa, w połączeniu z precyzyjnym wykonaniem rolek o dopuszczalnym „biciu osiowym” maks. 0,02 mm, sprawiają iż najistotniejsza cecha sliderów - jednostajny ruch - została dopracowana do perfekcji.

  Wózek jezdny wyposażony jest w poziomicę bąbelkową ułatwiającą ustawienie slidera we właściwej pozycji. Dzięki umiejscowionej z boku blokadzie wózek może zostać unieruchomiony w dowolnym miejscu. Wymienne śruby montażowe o standardzie 3/8” i 1/4” pozwalają na zamontowanie każdej głowicy lub urządzenia rejestrującego. Na obu końcach urządzenia znajdują się gumowe odbojniki, ułatwiające delikatne zatrzymanie wózka.

  Na profilu prowadzącym została laserowo naniesiona skala ułatwiająca tworzenie efektownych ujęć poklatkowych tzw. „time lapse”. Dzięki temu - poza efektem przyspieszonego czasu - uzyskujemy dodatkowy ruch kamery.

  W spodniej części profilu prowadzącego znajdują się dwie płytki montażowe pozwalające na przymocowanie slidera do statywu. Gwintowane otwory 3/8” i 1/4” zapewniają mocowanie slidera na głowicy lub bezpośrednio na kolumnie statywu. Za pomocą monety możemy poluzować śruby blokujące i przesunąć płytkę montażową w dowolne miejsce slidera. Umożliwia to montaż Kameleona na jednym statywie - centralnie lub na dwóch statywach - po przesunięciu płytek montażowych na końce profilu.

  Nogi z regulowanymi stopkami można w prosty i szybki sposób obrócić, chowając pod spód urządzenia na czas transportu. Każda stopka ma regulowaną wysokość w zakresie 25 mm co ułatwia ustawienie slidera na nierównych płaszczyznach.

  Zamocowanie na statywie opcjonalnych podpór o symbolu SLP, pozwala błyskawicznie stworzyć bardzo sztywną konstrukcję. Dzięki temu unikniemy destabilizacji slidera w momencie osiągnięcia przez obciążony wózek skrajnej pozycji. Podpory instaluje się na przeciwległych nogach statywu za pomocą regulowanych uchwytów. Po drugiej stronie mocujemy je do nóg slidera za pomocą zacisków typu „klik”. Na środku podpór znajdują się pokrętła zaciskowe, które umożliwiają natychmiastową regulację długości, pozwalając na ustawianie slidera pod różnym kątem. Instalacja podpór zajmuje kilkadziesiąt sekund, a zmiana pochylenia tylko kilka.

  Do Kameleona dołączony jest profesjonalny, miękki pokrowiec z pikowanego materiału typu Kodura®. Ułatwia on przenoszenie slidera, a ponadto zabezpiecza go w trakcie transportu i przechowywania.

  Slider Foton Kameleon 94 cm cena: 1169 zł

  pytaj o dostępność
  Całkowita długość
  94 cm
  Szerokość profilu prowadzącego
  50 mm
  Rozstaw stopek
  190 mm
  Regulacja wysokości stopek
  25 mm
  Mocowanie głowicy
  Wymienne śruby montażowe 3/8” i 1/4” (w wózku jezdnym)
  Mocowanie do statywu
  dwie przesuwne płytki instalacyjne do statywów z otworami 3/8” i 1/4”,
  Udźwig
  5 kg
  Waga
  2,5 kg
  Gwarancja
  36 miesięcy
  • Slider
  • Pokrowiec
  • 4 stalowe rolki pokryte powłoką niklową
  • Gumowe odbojniki umożliwiające delikatne zatrzymanie
  • Regulowany docisk rolek za pomocą śrub mimośrodowych
  • Hamulec postojowy boczny
  • Możliwość zamocowania na statywie
  • Opcjonalne podpory do statywu

  Masz ten produkt?
  Zachęcamy do zostawienia opinii o produkcie. Pomóż innym dokonać wyboru.

  Brak opinii. Dodaj pierwszą opinię!

  Masz pytania odnośnie do tego produktu?