Rekorder dyskowy Atomos Shogun 7 HDR PRO (POWYSTAWOWY)

ID: 24276

atomos
  cena 5090 zł
  eRaty 12 x 455 zł


  kontakt z opiekunem produktu
  zapytaj o produkt lub cenę
  Zalecane akcesoria

  Rekorder dyskowy Atomos Shogun 7 HDR PRO (POWYSTAWOWY)

   

  ATOMOS SHOGUN 7 HDR PRO MONITOR/RECORDER/SWITCHER

  Niewiarygodny HDR w czasie rzeczywistym
  Monitorowanie Dolby Vision

  Atomos Shogun 7 to precyzyjny rekorder HDR  dla profesjonalistów z branży filmowej i wideo. Może być używany zarówno jako samodzielny monitor polowy, rejestrator jak i przełącznik do opowiadania wydarzeń dokumentalnych na żywo w terenie.  Przenośny rozmiar Shogun 7 pozwala monitorować oraz analizować dzięki czemu możesz sprawdzić, jak Twoje materiały będą wyglądać w domu odbiorców za pośrednictwem wyjścia Dolby Vision. Dzięki Shogunowi 7 nie jesteś zablokowany w żadnym formacie czy producencie aparatu. Jest to całkowicie elastyczna stacja do nagrywania i produkcji.

   

  Rekorder dyskowy Atomos Shogun 7 HDR PRO (POWYSTAWOWY)

   

  Wiele kamer na żywo nigdy nie było bardziej przenośne

  Monitoruj, nagrywaj i przełączaj między 4 strumieniami wideo HD SDI na żywo i jednym strumieniem programu w celu elastycznego nagrywania w terenie. Ciesz się swobodą asynchronicznego przełączania i blokowania genów w celu podłączenia do istniejącej infrastruktury. Shogun 7  do nagrywania oferuje HDp60 SDI ISO x 4. Po zakończeniu przechwytywania strumieni po prostu zaimportuj plik xml Atomos do NLE, a oś czasu wypełni wszystkie wprowadzone zmiany. Dbamy również o dźwięk, z każdym nagraniem ISO i programem wstawiamy mieszane analogowe kanały stereo i osadzamy 2 kanały cyfrowego dźwięku w każdym nagranym strumieniu. Strumień programu zawsze rejestruje sygnał analogowy i przełącza między wejściami audio, aby dźwięk z kamery pasował do przełączanego kanału.

   

  Rekorder dyskowy Atomos Shogun 7 HDR PRO (POWYSTAWOWY)

   

  Przechwytywanie pojedynczej kamery w 4K lub 2K slow-motion

  Przechwytywanie w 4K staje się obecnie wymogiem dla dostawców strumieniowego przesyłania treści. Dzięki najnowszemu interfejsowi HDMI 2.0v możesz przechwycić do 4Kp60 na dowolnej dostępnej kamerze lub przez Quad Link, Dual Link, a także Single Link. Jeśli rejestracja w zwolnionym tempie jest ważna dla Twojej produkcji, Shogun 7 umożliwia przechwycenie 2K do 240p. Możesz nagrywać w locie podczas nagrywania bezpośrednio do edycji w Final Cut Pro X, Adobe Premiere * i Avid Media Composer.

  * Konieczna może być konwersja xml

  Rekorder dyskowy Atomos Shogun 7 HDR PRO (POWYSTAWOWY)

   

  Technologia Atomos przenosi rzeczywisty świat na monitor

  Przedstawiamy technologię Dynamic AtomHDR, zaprojektowaną przez Atomos w celu uzyskania współczynnika kontrastu ekranu 1 000 000: 1. Z Shogunem 7 czerń i kolory są bogate i głębokie. Obrazy wydają się „popowe” z dodatkową wymiarowością i szczegółowością. Niesamowity ekran Atomos wykorzystuje unikalną kombinację zaawansowanych technologii LED i LCD, które razem oferują głębsze, lepsze czernie niż konkurencyjne ekrany OLED, ale ze znacznie wyższą jasnością i żywymi kolorami wyświetlaczy LCD najwyższej klasy. Obiekty wydają się bardziej realistyczne niż kiedykolwiek, ze złożonymi teksturami i pięknie ujawnionymi gradacjami. W skrócie, Shogun 7 oferuje najbardziej szczegółowe podgląd Twojego obrazu, naprawdę zmieniając sposób wizualnego tworzenia.

   

  Rekorder dyskowy Atomos Shogun 7 HDR PRO (POWYSTAWOWY)

   

  Najlepszy HDR właśnie się poprawił

  Nowe podświetlenie strefy 360 łączy się z naszą nową technologią ekranu i jest kontrolowane przez silnik Dynamic AtomHDR, aby pokazać miliony odcieni jasności i koloru, co daje oszałamiające rezultaty. Pozwala to Shogunowi 7 wyświetlać na ekranie ponad 15 EV rzeczywistego zakresu dynamiki. Panel jest również niezwykle dokładny, z ultra szerokim kolorem i 105% pokrytego DCI-P3. Po raz pierwszy możesz oglądać na ekranie ten sam zakres dynamiki, paletę kolorów i odcieni, które widzi czujnik aparatu.

   

  Rekorder dyskowy Atomos Shogun 7 HDR PRO (POWYSTAWOWY)

   

  Nagrywaj RAW, dostarczaj dokładny Dolby Vision HDR

  Wyzwaniem związanym z produkcją HDR jest utrzymanie twórczej intencji produkcji w momencie filmowania w porównaniu z gotowym produktem oglądanym na urządzeniach i telewizorach. Atomos i Dolby połączyły siły, aby dać Ci wyjście Dolby Vision live HDMI w czasie rzeczywistym z dowolnej kamery SDI lub HDMI HDR. Wszystko dzięki wsparciu AtomOS 10.

   

  Po prostu podłącz telewizor lub monitor z obsługą Dolby Vision do Shogun 7 lub Ninja V i  automatycznie, AtomOS przeanalizuje obraz, sprawdzi telewizor i zastosuje odpowiednie profile kolorów i jasności dla maksymalnego obrazu HDR na wyświetlaczu lub telewizorze. Zapewnia to, że obraz HDR zawsze wygląda - tak jak został zarejestrowany przez twórcę. 

  Ta funkcja jest również dostępna w trybie odtwarzania z RAW i Log nagranych ProRes RAW, ProRes i DNx dla natychmiastowego oszczędzania czasu na planie. Korzystaj z funkcji odtwarzania, takich jak zwolnione tempo, wstawiaj punkty edycji, wejścia i wyjścia, aby przyspieszyć kompilację listy odtwarzania.

   

  Live Atomos do przepływu pracy Dolby Vision TV

  Rekorder dyskowy Atomos Shogun 7 HDR PRO (POWYSTAWOWY)

  AtomOS 10 - kieszonkowy monitoring i odtwarzanie

  AtomOS 10 zawiera przeprojektowany dotykowy interfejs użytkownika, zapewniający lepszą widoczność obrazu HDR za pomocą naszego dynamicznego silnika AtomHDR. Umożliwia dokładną konfigurację i obsługę jednym dotknięciem, kompletny zestaw zakresów, ekspozycję, powiększenie, kalibrację oraz narzędzia do ustawiania ostrości, aby zapewnić doskonałe nagranie za każdym razem.

  Nagrywanie nie jest zakończone, dopóki nie zostanie zaznaczone. Shogun 7 umożliwia natychmiastowe odtwarzanie, powolne odtwarzanie i analizę klatka-po-klatce w celu natychmiastowego przeglądu HDR na ekranie lub na ekranie telewizora lub monitora obsługującego Dolby Vision, odtwarzanie SDR jest równie proste, można nawet przeglądać je obok siebie.

  ProRes RAW - najlepsze połączenie RAW i ProRes

  Przechwytywanie wideo ProRes RAW za pomocą Shogun 7 uwalnia prawdziwy potencjał kamery kinowej RAW i zapewnia pełną kontrolę nad obrazem wideo w najwyższej możliwej jakości.

  ProRes RAW łączy elastyczność wideo RAW z niesamowitą wydajnością ProRes. Importuj, edytuj i oceniaj nieskazitelne wideo za pomocą danych RAW bezpośrednio z czujnika aparatu bez spowalniania edycji. Te pliki RAW zapewniają maksymalną elastyczność w dostosowywaniu wyglądu filmu, jednocześnie zwiększając jasność i szczegóły cienia. Idealna kombinacja dla procesów HDR.

  Shogun 7 zachowuje maksymalny zakres dynamiki treści, dokładność kolorów i szczegóły. Kolory można łatwo dopasować, a dodatkowe informacje oznaczają, że materiał filmowy może być łatwo manipulowany w postprodukcji, co jest szczególnie przydatne w przypadku gradacji i zdjęć VFX.

  Oprócz ProRes RAW, Shogun 7 obsługuje ProRes, DNxHR, CinemaDNG, Avid DNxHD za pośrednictwem HDMI i SDI. Przechwytywanie z dowolnego źródła SDI HDMI, SDI lub Quad Link, w tym kamer Nikon, Canon, Panasonic, Sony, RED i ARRI.

  Zrównoważony dźwięk

  Wyeliminuj potrzebę osobnego rejestratora audio. Dodaj 48 V mikrofony stereofoniczne za pomocą zbalansowanego kabla XLR. Wybierz poziomy wejścia Mic lub Line, nagraj do 12 kanałów cyfrowego audio z HDMI lub SDI. Monitoruj wybrane stereo za pomocą gniazda słuchawkowego 3,5 mm. Istnieją dedykowane mierniki, regulacja wzmocnienia i regulacja opóźnienia ramki.

  Rekorder dyskowy Atomos Shogun 7 HDR PRO (POWYSTAWOWY)

   

  Szybkie połączenia


  Bezproblemowo podłącz dowolne urządzenie SDI lub HDMI do monitorowania i nagrywania. Przekształcanie krzyżowe między HDMI 2.0 i 1.5G / 3G / 6G / 12G / Quad Link SDI eliminuje potrzebę stosowania specjalistycznych konwerterów.

  Rekorder dyskowy Atomos Shogun 7 HDR PRO (POWYSTAWOWY) cena: 5090 zł

  dostępny od ręki
  Akcesoria
  Kable HDMI
  Akcesoria
  Rozmiar
  7''
  Rozdzielczość
  1920 x 1280 | 325PPI
  Format
  16:9
  Jasność
  1500 cd/m²
  Głębia
  10-bit (8+2 FRC)
  Przestrzeń barw
  105 % DCI-P3
  Wsparcie LUT
  3D LUT
  Kontrast
  100000000;1
  Konwersja HDR
  Log/RAW to HLG or PQ
  Możliwość regulacji
  Gamma, kontrast i jasność
  Wyrównanie anamorficzne
  2-drogowe, 1,5-drogowe, 1,33-drogowe
  Technologia
  Dynamic AtomHDR zoned backlight IPS LCD
  Tryb podglądu na żywo
  Obsługuje technologię Dolby Vision HDR z ponad 15-stopniowymi przystankami
  Przetwarzanie sygnału 10 bit (8+2 FRC)
  Przełącznik wejściowy poprzez ekran dotykowy, zapisuje cięcia w metadanych XML do bezpośredniej edycji
  Funkcja Genlock do synchronizacji podczas nagrywania lub odtwarzania
  Poszczególne listy odtwarzania mogą być tworzone do odtwarzania
  Zapis DNxHR (4K), zapis DNxHD
  Zintegrowana konwersja donw z UHD na HD
  Nagrywanie w zwolnionym tempie
  Full HD z prędkością > 100fps
  Czasy pracy dla nagrywania 4K-30p (na podstawie 2x 7,4 V)

  do 90 minut z baterią 5200 mAh NP-F wielokrotnego ładowania
  do 132 minut z akumulatorem NP-F 7800 mAh NP-F do wielokrotnego ładowania
  Zapis wstępny (bufor)
  2 sekundy w 4K, 8 sekund w HD
  Recording Interval (Time Lapse)
  Liczba klatek, odstęp, całkowity czas nagrywania i inne funkcje mogą być ustawiane indywidualnie.
  Kompatybilny z popularnym oprogramowaniem wideo
  Apple Final Cut Pro 7, Final Cut Pro X, Avid Media Composer 5.0+, After Effects, EDIUS 6.0+, Sony Vegas Pro 10+, Lightworks, Autodesk Smoke 2015+.
  Wspierane kodeki
  RAW
  ProRes RAW
  ProRes
  CinemaDNG (CDNG up to 30p only)
  Avid DNxHD
  Sony FS700, FS-5, FS-7, FS-7MkII
  4K DCI; 24/25/30/50/60p
  4K UHD; not supported in camera
  2K; 24/25/30/50/60/100/120/200/240p
  1080; not supported in camera
  Canon C300MKII/C500 CDNG
  4K DCI; 24/25/30p
  4K UHD; 24/25/30p
  2K; not supported in camera
  1080; not supported in camera
  Panasonic VaricamLT, EVA1
  5.7K DCI; 24/25/30p (EVA1 ProRes RAW only)
  4K DCI; 24/25/30/50/60p
  4K UHD; 24/25/30/50/60p
  2K; 24/25/30/50/60/100/120/200/240p 1080; not supported in camera
  Supported base resolution & FPS from cameras
  4K DCI: 23.98/29.9/59.94p
  4K UHD: 23.98/29.9/59.94p
  2K DCI: 23.98/29.9/59.94p
  1080p: 23.98/29.9/59.94p
  Wejścia wideo
  Quad Link 4 x 3G/6G SDI, 4 x 3G-SDI, 2x 12G SDI single link
  1x HDMI 2.0 z wbudowanym dźwiękiem
  Sygnał wejściowy i wyjściowy Genlock
  Wyjścia wideo
  2x 4K-SDI 12G lub HD-SDI 3G/6G z wbudowanym dźwiękiem
  1x HDMI 2.0 Pętla przelotowa
  1x analogowy sygnał audio, gniazdo stereo 3,5 mm
  Wejścia i wyjścia audio
  HDMI (2 lub 8 kanałów o długości 24 bitów)
  SDI (12 kanałów o częstotliwości 48 kHz i 24 bity)
  Analogowe wyjście audio, gniazdo stereo 1x 3,5 mm (słuchawki)
  2 kanał XLR analogowe wejście/wyjście, zakres dynamiczny >90dB, maksymalny poziom sygnału +24dB, maksymalne wzmocnienie analogowe +52dB
  48V Phantom Power for Microphones (Zasilanie phantomowe dla mikrofonów)
  Inne złącza
  Gniazdo SATA 1x 2,5" (SSD / HDD)
  1x LANC, gniazdo 2,5 mm, 1x LANC, gniazdo 2,5 mm
  2x NP-F mocowanie baterii NP-F
  Wymiary
  21,4 x 12,7 x 4,5 cm
  Waga
  709 g (bez baterii i dysku twardego)
  Zużycie energii
  10-33 W
  Zasilanie
  Bateria DC 12 V lub NP-F, 6.2 - 16.8 V
  • 1 X Atomos Shogun 7 Recorder
  • 1 x zasilacz
  • BRAK DODATKOWYCH AKCESORIÓW
  • Jasność: 1500 cd/m²
  • Kontrast: 1,000,000:1
  • Ekran dotykowy 7"
  • DCI 4K do 60p / 1080p do 240 fps
  • ProRes Raw / Raw / CinemaDNG / DNxHD
  • 4-wejściowy HD Switching
  • Podświetlenie Dynamic AtomHDR, 360-Zone Backlight
  • Quad-Link 4 x 3G/6G-SDI, 2 x 12G-SDI
  • Tryb HDR Mode, Wyjście Dolby Vision

  Masz ten produkt?
  Zachęcamy do zostawienia opinii o produkcie. Pomóż innym dokonać wyboru.

  Brak opinii. Dodaj pierwszą opinię!

  Masz pytania odnośnie do tego produktu?