EXPOzycja 2022 - Za nami kolejna edycja!

Monika Ogorzałek • 31 maja 2022 • 4 min

EXPOzycja 2022 - Za nami kolejna edycja!
Spis treści:
  • 12 i 13 maja 2022 odbyła się czwarta już edycja EXPOzycji.
  • Podstawy natury technicznej łatwo jest opanować, a tak naprawdę chodzi o działanie twórcze 
  • Sprzęt jako narzędzie w kreatywnej twórczości 
  • EXPOzycja 2022 w liczbach
  • Dziękujemy!

12 i 13 maja 2022 odbyła się czwarta już edycja EXPOzycji.

Na początku wpisu chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom, którzy tłumie zjawili się w Tauron Arenie Kraków i wystawcom współtworzącym z firmą FOTO-PLUS to wyjątkowe wydarzenie.  Dziękujemy Wam za tak liczne przybycie! Bez was by się nie udało!

Podstawy natury technicznej łatwo jest opanować, a tak naprawdę chodzi o działanie twórcze 

Te słowa Joanny Helander były myślą przewodnią naszego wydarzenia. Jak zwykle postawiliśmy na przekazywanie bezcennej wiedzy. Expozycja jest dla nas corocznym ukoronowaniem  wysiłków, na codzień widocznych w fachowym doradztwie, aby wiedza o fotografii i filmowaniu docierała do jak najszerszego grona odbiorców. Chcemy aby każdy uczestnik EXPOzycji mógł poprzez różnorodne warsztaty i prelekcje pozyskać dla siebie coś inspirującego i udoskonalającego warsztat. 

Podczas tegorocznej edycji EXPOzycji odbyło się aż 45 spotkań z wybitnymi specjalistami z różnych dziedzin. Tematy jakie były poruszane to: fotografia ślubna, fotografia portretowa, przyrodnicza, sportowa, reklamowa, podwodna, kreowania wizerunku w sieci, filmowania i wiele innych.  Wśród tegorocznych twarzy Expozycji nie mogło zabraknąć takich osobowości jak: Adam Trzcionka, Michał Warda, Marcin Dobas, Maciej Suwałowski, Tomasz Tomaszewski czy Wiktor Obrok. (zobacz wszystkich prelegentów)

Zainteresowani mogli dowiedzieć się nie tylko jak robić zdjęcia czy nakręcić filmy, ale też pozyskać wiedzę z zakresu postprodukcji, zarówno edycji zdjęć jak i montażu filmów. Z zaciekawienim słuchali barwnych opowieści o różnorodnej problematyce, a także zadawali pytania  by pogłębić swoja wiedzę w interesujących ich tematach. Słowem, działo się! Szczegółowy program wydarzenia dostępny tutaj

Sprzęt jako narzędzie w kreatywnej twórczości 

EXPOzycja to nie tylko miejsce do poszerzenia swojej wiedzy w tematach fotograficzno-filmowych, poprzez zróżnicowane wykłady, ale też przestrzeń do dzielenia się swoimi doświadczeniami w testowaniu sprzętu, na codzień dostępnego w ofercie Foto-Plus. Uczestnicy EXPOozycji mieli możliwość sprawdzania różnorodnych rozwiązań, by wybrać to najwłaściwsze dla siebie. Tak by sprzęt pomagał, a nie przeszkadzał w opowiadaniu emocjonujących historii i ukazywaniu obrazów chwytających za serce. Bo nic tak nie dociera do umysłu odbiorcy jak dobrze wykonane zdjęcie, przekazujące historię. Pomocne w tym celu okazały się zaaranżowane studia i scenografie, dostępne na poszczególnych stoiskach. Tam, pod okiem specjalistów można było filmować i fotografować modelki i zasięgnąć fachowej opinii na temat wykorzystanego sprzętu.

 Obiektywy o różnorodnych ogniskowych, bagnety do rozmaitych systemów. Uczestnicy mieli możliwość przetestowania szerokiego asortymentu ciągłego oświetlenia i lamp błyskowych. Na stoiskach czekały m.in. filtry do obiektywów, torby, plecaki, karty pamięci i modyfikatory oświetlania. Również filmowcy mogli znaleźć coś dla siebie. Czekała na nich szeroka gama rejestratorów audio, mikrofonów, klatek operatorskich i rigów czy gimbali. Nie zabrakło również lornetek czy profesjonalnych urządzeń służących do postprodukcji. Do przetestowania były specjalistyczne monitory, komputery i kalibratory. Na EXPOzycji zaprezentowane zostały drukarki, papiery fotograficzne, czy  albumy i fotoksiążki. Uczestnicy potrzebowali więc naprawdę sporo czasu, aby zapoznać się z szerokim asortymentem dostępnym na stoiskach wystawców, a szczególnie z obiektami marzeń wielu odwiedzających jak : Panasonic GH6, Canon R6, Canon R5, Canon R5 C, Canon R3, Olympus OM-1, Sony A7 IV, Pentax K3- Mark III, Nikon Z9.

 

EXPOzycja 2022 w liczbach

W ciągu dwóch dni wydarzenia odwiedziło nas prawie 3000 uczestników. Mogli oni uczestniczyć w 45 niezwykle interesujących wykładach lub warsztatach prowadzonych przez wybitnych specjalistów ze świata fotografii i filmu. Na 27 stanowiskach zostało zaprezentowanych blisko 100 marek.

Dziękujemy!

Dziękujemy raz jeszcze każdemu uczestnikowi wydarzenia. Bez was by się nie udało!kreowanie  Bez Waszego udziału cała inicjatywa nie miała by sensu. To dzięki wam nasz event dociera do coraz to nowych osób zainteresowanych tematem fotografii i filmu. Wasza obecność na wykładach i warsztatach przekroczyła nasze najśmielsze oczekiwania.

Sale były wypełnione po brzegi! Pozytywne opinie uczestników, zarówno przed, w trakcie jak i po napełniały nas energią do dalszego działania. Do tworzenia kolejnych edycji EXPOzycji. Dziękujemy również wszystkim wystawcom, zarówno naszym partnerom handlowym jak i szkołom, które zaprezentowały swoją ofertę edukacyjną oraz poprowadziły inspirujące wykłady i warsztaty.  Dziękujemy raz jeszcze! 

Zdjęcia: Gosia Jurasz