menu

Prowadzący - edycja 2022

Poniżej możecie zapoznać się z sylwetkami osób prowadzących wykłady i warsztaty oraz profilami szkół przeprowadzających prezentacje. Znajdziecie wśród nich doświadczonych fotografów i filmowców, którzy chętnie podzielą się swoją wiedzą. Osoby te są wybitnymi specjalistami zajmującymi się różnymi dziedzinami fotografii i filmu, dlatego mamy nadzieję, że każdy znajdzie niejeden temat, który go zainteresuje.

Dorota Kaszuba i Michał Warda - White Smoke Studio

Dorota Kaszuba i Michał Warda to zespół marzeń w pracy i w życiu. Potrafią zatrzymać w czasie momenty, które każde wydarzenie czynią wyjątkowym. Zdobyli doświadczenie jako fotografowie prasowi, co szczególnie ich uwrażliwiło na dwie cechy rzeczywistości: najlepsze momenty są zawsze niepowtarzalne i muszą być uchwycone w danej chwili oraz że nie ma momentów bez znaczenia Ich zdjęcia zdobyły kilkadziesiąt nagród i wyróżnień w międzynarodowych konkursach organizowanych przez stowarzyszenie ISPWP i WPJA. Konkurowali z setkami najlepszych fotografów ślubnych na świecie a mimo to, dwa razy z rzędu włoski luksusowy magazyn ślubny wybrał WhiteSmoke Studio jednym z najlepszych na świecie: JUST MARRIED 2009 and JUST MARRIED 2010 Od 2012 prowadzą autorskie warsztaty fotograficzne, na których goszczą fotografów z całej Europy.

Strona prowadzącego: https://whitesmokestudio.pl

Temat:

Wiktor Obrok

Założyciel Niezależnej Szkoły Filmowej OFFmaster, filmowiec, fotograf. W branży pracuje od 15 lat. Prowadzi własne studio filmowe, realizuje filmy reklamowe, krótkometrażowe i eventowe. Wykładowca przedmiotu "Spoty i Filmy Reklamowe" na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II. Uczestniczył w realizacji wielu produkcji filmowych jako reżyser, autor zdjęć i montażysta. Współpracuje z Grupą Filmową Darwin i Plenerami Film Spring Open. Prowadzi kanał na YT OFFmaster ONline. Od 2014 roku prowadzi szkolenia dla filmowców profesjonalnych.

Strona prowadzącego: https://www.facebook.com/OFFmasterNSF

Temat:

Michał Sośnicki

Fotografią zajmuje się od 2008 roku a zawodowo od 2015. Kocha fotografować góry i w górach, o wschodzie i o zachodzie słońca. Prowadzi plenery i warsztaty fotografii krajobrazowej. Prowadził plenery i warsztaty fotografii krajobrazowej. Współpracował między innymi z National Geographic Polska, czy Magazynem Turystyki Górskiej „n.m.p”. Jego zdjęcia były nagradzane w wielu konkursach m.in. Międzynarodowym Festiwalu Fotografii I Filmu w Toruniu czy Przyrodniczy Skarb Małopolski 2014. Ambasador marki Pentax.

Strona prowadzącego: https://www.michalsosnicki.pl/

Temat:

Krystian Bielatowicz

Light Keeper. Specjalizuje się w produkcjach filmowych, mających dokumentalny charakter z artystyczną dbałością o kadry. Kreator obrazu, który w każdych warunkach znajdzie sposób na to, aby powstało coś znakomitego. Od dwóch dekad związany z rynkiem fotograficznym. Współtworzył portal SzerokiKadr.pl, gdzie zrealizował ponad 200 produkcji filmowych, w tym największe w sieci polskiej archiwum wywiadów z najlepszymi fotografami. Od kilku lat tworzy dla znanych firm dokumenty reklamowe, w których opowiada prawdziwe historie bohaterów. Realizuje spoty, klipy, filmy wizerunkowe. Krystian jest fotografem portretowym i dokumentalistą. Swoje projekty dotyczące szamanizmu w Peru i Meksyku publikował w National Geographic. Od ponad 12 lat zajmuje się edukacją w filmie i fotografii. Do swoich zleceń przybiera rolę reżysera, operatora filmowego, fotografa, pilota drona czy montażysty. Z wykształcenia jest archeologiem. Tata czwórki dzieci, mąż.

Strona prowadzącego: www.bielatowicz.com

Temat:

Adam Trzcionka

Fotograf okolicznościowy, który od 16 lat fotografuje ludzi w ważnych dla nich i dla siebie chwilach. Fotografowanie opisuje jako szaradę intelektualno-gimnastyczną, a sama fotografia to jego życie, żywioł i nieuleczalna choroba. Z kolei sprzęt fotograficzny to jego pasja. 
Tym sposobem wszystko kręci się wokół zdjęć. I lepiej być nie może. Swoim bogatym doświadczeniem dzieli się z chętnymi na popularnych i cenionych warsztatach z fotografii ślubnej.

Strona prowadzącego: https://adamtrzcionka.pl

Marek Arcimowicz

Podróżnik, alpinista, instruktor narciarstwa. Z wykształcenia architekt, z pasji fotograf do zadań specjalnych. Od dwóch dekad związany z National Geographic Polska. Przy jego wsparciu powstaje program Martyny Wojciechowskiej "Kobieta na Krańcu Świata". Nie ma strefy klimatycznej, której by nie uwiecznił na zdjęciach. Wielokrotny juror konkursów fotograficznych.

Strona prowadzącego: www.arcimowicz.com

Temat:

Igor Podgórski

Produkuje przeznaczone do Internetu filmy reklamowe dla firm. Od lat tworzy i prowadzi kursy online dla osób, które filmują aparatami i uczy robić lepsze filmy. Prowadzi też warsztaty i konsultacje online z obszaru filmowania i realizacji transmisji live w Internecie. Wierzy w to, że im więcej poprawnie wyprodukowanych i ładnych filmów w Internecie, tym lepsza kondycja rynku – niezależnie od tego czy produkujesz filmy na zlecenie, czy na własne potrzeby.

Strona prowadzącego: www.igorpodgorski.pl

Piotr Werner

Od ponad 13 lat zajmuje się fotografią zawodową. Obecnie specjalizuje się w fotografii modowej i portretowej, a także w realizacji kampanii reklamowych. Jest ambasadorem takich marek fotograficznych, jak: Glare One, Calibrite oraz RogueFlash. Oprócz sesji zdjęciowych, prowadzi także warsztaty fotograficzne oraz indywidualne szkolenia z fotografii i post-produkcji. Piotr był wielokrotnie nagradzany za swoją pracę, a jego fotografie były publikowane w kilku znanych magazynach na całym świecie. Uwielbia tworzyć obrazy, które mają dużo charakteru i bawić się przy tym światłem.

Strona prowadzącego: https://piotrwerner.pl

Temat:

Gosia Jurasz

Gosia Jurasz to fotografka portretowa. Gdy 15 lat temu kupowała pierwszy aparat, planowała robić zdjęcia jedynie swoim dzieciom. Dziś wypracowała swój rozpoznawalny styl z efektem fotomalarstwa, osiągany doborem odpowiedniego obiektywu, miejsca i stylizacji oraz obróbką graficzną. Głównym tematem prac jest portret typu zbliżenie, charakterystycznie stylizowanych dzieci, oddający klimat dawnych lat.

Strona prowadzącego: https://35photo.pro/gosiajurasz

Temat:

Peter Bielack

Ambasador marki Quadralite; fotograf portrecista, fascynat harmonii kolorów, świateł błyskowych, modyfikatorów i setupów oświetleniowych. Gdybym miał powiedzieć coś o sobie w skrócie, powiedziałbym: fotograf portrecista, edukator, multientuzjasta. Fotograficzną karierę zaczynałem jako fotograf produktowy, potem zachwyciłem się portretem. Od samego początku lubiłem opowiadać o swojej pasji, dlatego mój blog pełen jest opisów sesji; począwszy od pomysłu i przygotowań, przez listę użytego sprzętu, szczegółowo rozpisanych setupów oświetleniowych, informacji o harmoniach w kolorze aż po retusz finalnych fotografii. Wpisy są dosyć długie, ale moją ambicją jest przekazanie wiedzy, niezbędnej do przeprowadzenia sesji takich, jak moje. A tego nie da się opowiedzieć w kilku, lakonicznych zdaniach.

Strona prowadzącego: https://bielack.photo

Magdalena Wasiczek

Swoje zainteresowania artystyczne realizuje w obszarze fotografii przyrodniczej oraz makrofotografii, tworząc oryginalne obrazy świata przyrody. Wypracowała sobie w tej dziedzinie własny, poetycki styl, który określa mianem „malarstwo bokehowe”. Artystka ukazuje przyrodę w odrealniony, baśniowy sposób, dzięki czemu fotografie mają niezwykły, oniryczny charakter. Stała się postacią opiniotwórczą, kształtującą nowe trendy w fotografii makro. Jest laureatką wielu wyróżnień i nagród w konkursach fotograficznych w Polsce i za granicą, w tym w konkursach pod patronatem międzynarodowych organizacji fotograficznych FIAP i PSA.

Strona prowadzącego: www.magdawasiczek.pl

Maciej Suwałowski

Niegdyś projektant oświetlenia i pracownik korporacji, a dziś fotograf ślubny realizujący zlecenia jak to sam określa "w całej naszej galaktyce". Kilkukrotnie nagradzany na scenie międzynarodowej, jego prace regularnie publikowane są na portalach oraz w magazynach branżowych na całym świecie

Strona prowadzącego: www.magicweddingphotographer.com

Temat:

Dawid Mazur

Doświadczony i ceniony fotograf ślubny. Na swoich zdjęciach stara się zatrzymać najszczęśliwsze momenty zakochanych. Fotografia nauczyła go otwartości. Uwielbia fotografować ludzi, jak i z nimi rozmawiać. Jest ciągłym obserwatorem, odkrywcą, który podczas każdego zlecenia stawiany jest w innych realiach. Swoim doświadczeniem chętnie dzieli się z innymi na warsztatach z fotografii ślubnej.

Strona prowadzącego: https://dawidmazur.pl

Temat:

Adam Nurkiewicz

Ciekawski, dlatego fotografuje. Lubi nieoczywiste punkty widzenia. Fotografuje sport i nie tylko. Jest wolnym strzelcem. Fotoreporter Roku 2021 według Stowarzyszenia Fotoreporterów. Związek Artystów Fotografików Polskich i Fotoklub RP stowarzyszony w Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej (FIAP) przyznali mu tytuły Fotografa Artysty. Współpracuje z agencją Getty Images. Dla Polskiego Komitetu Olimpijskiego fotografował sport na letnich i zimowych Igrzyskach Olimpijskich a Igrzyska Paraolimpijskie dokumentował jako oficjalny fotograf Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego oraz Polskiej Fundacji Paraolimpijskiej. Od ponad 19. lat współpracuje z Olimpiadami Specjalnymi, fotografując zawody dla sportowców niepełnosprawnych intelektualnie. Regularnie prowadzi zajęcia i warsztaty z fotografii w Związku Polskich Artystów Fotografików, Uniwersytecie Warszawskim, Zespole Szkół Fototechnicznych Spokojna oraz Akademii Nikona. Uwielbia kaligrafować po arabsku a jazda na rowerze go relaksuje.

Strona prowadzącego: https://www.adamnurkiewicz.com

Temat:

Maja Kutyła-Kupidura

Z fotografią związana od dzieciństwa. Pasję do robienia zdjęć przekazali jej rodzice, wykładowcy fotografii. Odkąd urodził się jej synek, intensywnie oddała się fotografii dziecięcej, która spotkała się z dużym uznaniem w oczach odbiorców. Obecnie Maja zajmuje się portretem, fotografią sensualną oraz fine-art. Posiada własne studio, w którym tworzy wyjątkowe sesje oraz prowadzi szkolenia.

Strona prowadzącego: https://majakupidurafotografia.pl

Temat:

Marzena Kolarz

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, w 2020 obroniła doktorat na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, otrzymując tytuł doktora sztuk. Od kilkunastu lat nauczyciel i wykładowca fotografii. Obecnie asystentka w Instytucie Sztuki Mediów Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie oraz wykładowca w Krakowskich Szkołach Artystycznych. Zajmuje się głównie fotografią – niemal każdą dziedziną, bada jej zakres i możliwości. Szczególnie zainteresowana jest eksperymentem, fotografią kreacyjną, technikami historycznymi, fotografią otworkową, fotografią mody.

Temat:

Małgorzata Pióro

Artysta fotografik, pedagog, socjolog, arteterapeuta, wykładowca, certyfikowany trener i trener doświadczania, facylitator i podróżniczka. Posiada około 1000 godzin doświadczenia w zakresie szkolenia dorosłych. artysta fotografik, pedagog, socjolog, arteterapeuta, wykładowca, certyfikowany trener, trener „doświadczania”, trener metody „Biegun” Marka Kamińskiego, facylitator, podróżniczka. Wykłada, prowadzi plenery i autorskie projekty fotograficzne w Krakowskiej Szkole Filmowej im. Wojciecha Hasa w Krakowie. Zwyciężczyni międzynarodowego konkursu Travel Photographer of The Year 2011 w kategorii „Egzotyka – Portfolio”. Współtworzy i realizuje projekty z Fundacją Marka Kamińskiego – Life Plan dla młodzieży i projekt Walk4Life. Jest autorką projektu Dobro od Dziecka, który realizuje z Fundacją Wawel z Rodziną. Przeprowadziła ponad 1000 godzin warsztatowych i szkoleniowych w ramach zajęć grupowych i indywidualnych na terenie całej Polski i za granicą realizując projekty unijne. Specjalizuje się w realizowaniu autorskich projektów rozwojowych i fotograficznych, a także związanych z różnymi dziedzinami sztuki. Realizuje je na bazie autorskiej metody pracy rozwojowej Metafora Głębi opartej na zestawach fotografii. W 2015 r. została inspirującym fotografem jednego z najbardziej znanych fotograficznych portali - Szeroki kadr. W 2019 r. wygrała konkurs fotograficzny „Uchwyć prawdziwe emocje” organizowanym przez Biuro Podróżników FLUGO. Współprowadziła warsztaty fotograficzne Przygoda z Fotografią. Z radosnym zaangażowaniem realizuje autorski projekt Sztuka Patrzenia, prowadząc także autorską audycje radiową w ramach projektu TRIFOPARK. Prowadziła fotowyprawy i wyprawy rozwojowe w różne zakątki świata min. do Gruzji, Azerbejdżanu i Indii, Hiszpanii, Maroka. Jest współtwórczynią autorskiego projektu Spontan Zorganizowany. Uwielbia dzielić się swoja pasją, energią i entuzjazmem – inspirować innych, podróżować, fotografować, zachwycać się pięknem sztuki i natury. Czerpie ogromną radość z realizowania nowych pomysłów i wyzwań dzieląc się nimi z innymi. Jej ulubiony autorski cytat: Patrz sercem, Kadruj okiem, Rysuj światłem...

Strona prowadzącego: http://www.fotopioro.pl/

Paweł Karpiński

Filmowiec, edytor obrazu i dźwięku, twórca wydarzeń LIVE, działający od ponad 30 lat w branży foto-video. Założyciel i wykładowca w instytucji szkoleniowej ABC Filmowania, która od 10 lat z powodzeniem uczy sztuki filmowej i montażu video. Oficjalny Ambasador marki Hollyland Technology oraz współpracownik marki FeelWorld w Polsce.

Strona prowadzącego: https://www.youtube.com/PawelKarpinskiLIVE

Temat:

Tomasz Gładys

Rocznik 77, urodzony w Łodzi. Z wykształcenia informatyk, z zamiłowania fotograf, podróżnik, lotnik. Ciekawy świata, miejsc i ludzi wraz z ich emocjami, próbuje za każdym razem dostrzec coś nowego, niepowtarzalnego i zatrzymać to w kadrze.

Strona prowadzącego: https://tomaszgladys.com

Temat:

Tomasz Przychodzień- Light Guides

Light Guides to kolektyw fotograficzny skupiony na fotografii pejzażu w skład którego wchodzą Tomasz Przychodzień, Piotr Lisowski, Michał Ostrowski i Oktawian Kycia. Działając od 2017 roku organizujemy warsztaty i wyprawy fotograficzne w Polsce i na świecie, a także webinary i szkolenia online. Jako jedyni organizujemy foto wyprawy w rejon Karakorum gdzie co roku fotografujemy najbardziej niesamowite góry świata. Naszym kursantom przybliżamy tajniki fotografii krajobrazów górskich pomagając odnaleźć własny styl fotografowania.

Strona prowadzącego: https://light-guides.pl

Temat:

Marcin Dobas

fotograf National Geographic, specjalizujący się w fotografii podróżniczej, krajobrazowej, przyrodniczej oraz podwodnej. Ukończył studia na wydziale geologii i pracuje jako ratownik górski i pilot wycieczek. Członek międzynarodowego teamu fotografów Olympus Visionaries, Ambasador Eizo. Marcin spędził z aparatem sporo czasu w takich miejscach jak Svalbard, Nowa Zelandia, Norwegia, Tajlandia, Nepal, Malezja, Szwecja, Finlandia, Grenlandia, Maroko, Egipt, czy Wielka Brytania koncentrując się na fotografowaniu dzikiej przyrody i krajobrazów tych miejsc. Jego fotografie są publikowane w różnych miejscach Świata w magazynach, książkach i kalendarzach. W 2015 roku wraz z wydawnictwem National Geographic ukazała się książka jego autorstwa “Fotowyprawy czyli dziewięć opowieści o fotografii“.

Strona prowadzącego: https://dobas.art.pl/pl/

Michał Warda

Michał Warda to samouk, który reporterskie szlify zdobywał pracując dla agencji prasowych i magazynów. Podstawowym obszarem jego działań jest fotografia i film. Związany z reportażem i fotografią uliczną. W 2006 razem z Dorotą Kaszubą założyli WhiteSmoke Studio, które szturmem weszło do świadomości jako pionierski team przenoszący z powodzeniem na grunt fotografii ślubnej streeta i modę. Doświadczenie w fotografii portretowej zdobywał pracując dla prasy i agencji reklamowych. Publikował m.in. w: Rzeczpospolita, Zwierciadło, Wprost, Sens, Gala, Viva, Joy!, Samo Zdrowie i wielu innych .Wielokrotny laureat licznych międzynarodowych konkursów branżowych organizowanych przez WPJA, AGWPJA, ISPWP i Fearless Photographers oraz IPA. Razem z Dorotą Spikerzy/wykładowcy: 2015 Fearless Photographers Conference, Bukareszt, Rumunia i 2016 Snap Photography Festival w Walii, UK oraz wiele wystąpień na polskich konferencjach takich jak Boring Workshop. Jurorzy w międzynarodowych konkursach branżowych. Od 2012 prowadzą autorskie warsztaty fotograficzne, na których goszczą fotografów z całej Europy.

Strona prowadzącego: https://whitesmokestudio.pl

Temat:

Maciej Gillert

Fotografuje już od ponad dwóch dekad. Zaczęło się od hobby, które szybko stało się wielką pasją i wyborem zawodowym. Najpierw fotografował sport, potem był fotoreporterem prasowym, a obecnie kończy autorski projekt portretowy. Swoją pasją potrafi zarażać, a jego pedagogiczne i praktyczne podejście sprawia, że z przyjemnością się go słucha. Współpracował z największymi gazetami i dziennikami na rynku polskim oraz z wieloma zarówno polskimi, jak i zagranicznymi agencjami fotograficznymi. Kluczowe publikacje i wyróżnienia znajdziecie na jego stronie, na którą warto zajrzeć: www.maciejgillert.pl Uparcie twierdzi, że swojego najlepszego zdjęcia jeszcze nie zrobił.

Strona prowadzącego: www.maciejgillert.pl

Temat:

Stanisław Surman

Ambasador Quadralie. Urodzony jesienią 1988r. Jako młody człowiek nigdy nie myślał, że zostanie fotografem. Pierwszy aparat kupił, by uwieczniać zwykłe chwile z własnego życia. Szybko jednak przerodziło się to w pasję, która trwa nieprzerwanie do dnia dzisiejszego. Fotograficzny samouk. Wyjątkowo upodobał sobie fotografie portretową. Na jego pracach często można zobaczyć, delikatność, kobiecość, naturalność, na którą kładzie duży nacisk. Często korzysta z światła błyskowego jak i ciągłego, starając się robić, to w taki sposób by wyglądało jak najbardziej naturalnie. Jak o sobie mówi, stara się fotografować emocje. Bez emocji nie ma fotografii, a światło nosi zawsze przy sobie :)

Strona prowadzącego: https://www.facebook.com/StanislawFotograf/

Temat:

Wojciech Męczyński

- fotograf podwodny, przewodnik nurkowy, organizator nurkowych wypraw. Fotografuje przede wszystkim podczas podróży. Niekoniecznie tych dalekich. Interesuje go przede wszystkim świat mikrostworzeń, niewidocznych gołym okiem, W 2018 roku odbył dwie podróże, podczas których fotografował największych mieszkańców oceanu - walenie i rekiny wielorybie. Jego zdjęcia prezentowane były m.in. przez National Geographic Traveler Polska oraz magazyn Podróże. Pasjonat Olympus. Współpracuje ze światową organizacją pozarządową The Ocean Agency. Angażuje się w ochronę środowiska morskiego i raf koralowych, przekazując swoje fotografie do The Coral Reef Image Bank. Jego wystawa Wieloryby z Królestwa Tonga prezentowana była na przełomie stycznia i lutego br. w siedleckiej Galerii Fotografii FOKUS. Od 6 czerwca do końca sierpnia prezentowana jest w Muzeum w Brodnicy, a 40 różnorodnych podwodnych fotografii pokazywanych jest w najdłuższej w Polsce plenerowej galerii w Wojnowie w ramach Wojnowskiego Festiwalu Fotografii, który potrwa do końca września 2019 r.

Strona prowadzącego: https://www.instagram.com/wojtek_meczynski/

Szymon Dudka

Operator i reżyser pracujący głównie przy filmach modowych, beauty oraz teledyskach. W swojej karierze zrealizował filmy dla takich klientów jak Reebok, LPP, CCC, Avon, Visa, Kayax czy Skoda.

Strona prowadzącego: https://www.instagram.com/szymondudka/?hl=pl

Temat:

Marcin Kin

Fotografuje najciekawsze wydarzenia sportowe w Polsce i na świecie, choćby takie jak rajd Dakar czy zimowe wyprawy Andrzeja Bargiela. Dzięki swojej pracy (i pasji jednocześnie) mógł jechać samochodem rajdowym po pustyni z Adamem Małyszem, latać helikopterem z Feliksem Baumgartnerem czy zjeżdżać na nartach z 6000 m n.p.m. z Andrzejem Bargielem. Jego zdjęcia można zobaczyć w wielu prestiżowych magazynach w kraju i za granicą. Od początku swojej kariery zawodowej związany jest z marką Red Bull. Od kilku lat jest również ambasadorem marki Canon.

Strona prowadzącego: https://www.instagram.com/kinmarcinphoto/

Temat:

Alicja Zmysłowska

Fotografka, artystka znana na całym świecie z magicznego i baśniowego klimatu, w którym ukazuje psy na swoich zdjęciach. Nagrodzona między innymi w konkursach National Geographic Polska, ND Awards, Monochrome Awards, I SHOT IT by Leica, czy Best Pet Portrait of the Year międzynarodowego Pet Photographers Club. Prowadzi szkolenia z zakresu fotografii psów na całym świecie od 9 lat. Prywatnie właścicielka dwóch wspaniałych suczek rasy Border Collie, będących jej ogromną inspiracją: Cirilli i Zireael.

Strona prowadzącego: https://alicjazmyslowska.pl/

Temat:

Łukasz Glewicz "MonsterCam"

Łukasz jest filmowcem od ponad 8 lat. Jego przygoda z filmem wypłynęła wprost z pasji. W krótkim czasie dynamicznie rozwinął swój biznes oraz stworzył markę osobistą. Twórca wielu reklam oraz teledysków, w szczególności w branży fashion oraz beauty. Jest operatorem kamery i producentem. Na Instagramie znany jest jako MonsterCam. Łukasz jest również ambasadorem kilku marek ze świata filmowego oraz współzałożycielem podcastu wideo „Pasja Płaci”.


Strona prowadzącego: https://www.instagram.com/monstercam_poland/

Mateusz Piesiak

Niezwykle utalentowany fotograf dzikiej przyrody, zafascynowany szczególnie ptakami. Fotografią przyrody interesuje się od dziecka. Pozwala mu się wyciszyć i oderwać od zgiełku miasta. Mimo młodego wieku zdobył już szereg prestiżowych nagród i wyróżnień w krajowych i międzynarodowych konkursach fotografii przyrodniczej. „W fotografii przyrodniczej najbardziej lubię ten moment, gdy jestem ukryty w czatowni i niczym widz siedzący w pierwszym rzędzie w teatrze, mogę podziwiać niesamowity spektakl natury, który rozgrywa się dookoła mnie. To prawdziwy zaszczyt móc wkraść się do tego świata i podzielić się jego pięknem z innymi” – mówi Mateusz.

Strona prowadzącego: https://mateuszpiesiak.pl

Temat:

Robert Wolański

Ukończył Wydział Operatorski łódzkiej Szkoły Filmowej trafiając do niej za sprawą fascynacji fotografią. Fotografia to pasja i życiowa droga o której zdecydował w wieku lat 14. Jego pierwszymi fotograficznymi zainteresowaniami były portret oraz… reportaż wojenny. Od 1989 po studiach mieszkał i pracował w Paryżu. Wykorzystując potencjał Szkoły Filmowej do roku 1992 pracował jako operator kamery w stacjach francuskich telewizji robiąc reportaże oraz seriale telewizyjne. Stąd trafił na krótko do filmu i reklamy telewizyjnej jako drugi asystent operatora pracując u boku jednego z najlepszych francuskich operatorów Thierry’ego Arbogasta (najbardziej znanego ze zdjęć do filmów Luc’a Bessona – Wielki Błękit, Leon Zawodowiec, Piąty Element…). Po Szkole Filmowej to bodajże najbardziej odkrywcze doświadczenie zawodowe… Od 1993 rozpoczął samodzielną drogę fotografa wówczas zafascynowanego poznawanym na bieżąco światem fotografii mody i jego „magii”… W ciągu ponad 5 lat pracował dla francuskiego Playboy’a, młodych projektantów i młodzieżowych magazynów mody… Dla nich właśnie zrealizował dziś nazywane adwertorialami sesje z kolekcjami Jean Paul Gaultier i Christian Lacroix Jeans. Wraz z przyjacielem – fotografem – otworzył studio „Clin d’Oeil” realizując wspólnie prace reklamowe i katalogi… (Complices, Orangina, Naf Naf…) Spotkania z Leonardem Cohenem czy projektantami Lloyd Klein i Paco Rabanne ożywiły dawne pragnienie do portretowania ludzi. Portret stanowił podstawę fotograficznej drogi i stał się jej głównym kierunkiem. Możliwość pracy na planie filmu Roberta Altmana zaowocowała krótkim spotkaniem ze Stephen’em Rea, Marcello Masrtoianni’m, Danny’m Aiello oraz Rossy de Palma. Z nią właśnie zrealizował sesję mody z kolekcją Jean Paul Gaultier. Znajomość przetrwała i przyniosła również możliwość sportretowania Rossy de Palma ponownie. Jego pobyt i praca we Francji zaowocowały obywatelstwem francuskim co pozwoliło poszerzyć możliwości rozwoju, podróży… Od 1997 pracuje z powodzeniem w Polsce realizując sesje do wszystkich wiodących magazynów (z Viva! na czele – od pierwszego numeru…) i agencji reklamowych. Pracował w Polsce również z Patricia Kaas, Pierce Brosnan, Taylor Hacford, Gabriela Sabattini. Na liście klientów można zobaczyć m.in. L’Oreal, Garnier, Timotei, Nivea, Samsung, Rage Age, Próchnik, Wittchen, Bytom, Hexeline, Monnari, Vistula, Wólczanka, Kruk, Lexus, Citroen, Peugeot, Ferrero… Przed jego obiektywem stanęli nimalże wszyscy czołowi polscy artyści… aktorzy, reżyserzy, piosenkarze, malarze, gwiazdy telewizji, osoby publiczne … Dwukrotnie zrealizował zdjęcia do bardzo szanowanego i głośnego przedsięwzięcia sygnowanego Olivier Janiak – „Kalendarz Dżentelmeni“. Z dumą współpracuje z wieloma teatrami w tym Teatrem Wielkim i Operą Narodową realizując wydawnictwa i plakaty do oprawy wizualnej wiodących przedstawień. Zrealizował duży projekt fotograficzny przy okazji pracy przy jednej z najgłośniejszych oper ostatnich lat „Powder Her Face“ w reżyserii Mariusza Trelińskiego z udziałem wybitnych światowych artystów oraz współpracy z Shiseido i SONY. Właśnie firma SONY zaprosiła go do współpracy i ustanowiła jednym z 5 ambasadorów w Polsce tej wiodącej marki sprzętu fotograficznego. Bierze się to również z fascynacji rozwojem techniki i technologii fotograficznej której jest od zawsze entuzjastą. Przez dwa lata był ambasadorem SONY Mobile z powodzeniem korzystając z nowych technologii które dziś umożliwijają fotografowanie urządzeniami typu smartfon. Zrealizował dwie wystawy oraz album fotografii wykonanych smartfonami SONY. Wolański to także uznany artysta uhonorowany licznymi nagrodami, m.in: Idea Awards, Chimery, GrandFront czy Nagroda Artystyczna Hestii.

Strona prowadzącego: https://robertwolanski.com

Temat:

Oscar Rak

ekspert w dziedzinie wideo marketingu i komunikacji audiowizualnej. Swoją wiedzę zdobywał na katowickiej Szkoły Filmowej oraz Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Obecnie jako wykładowca przekazuje ją dalej studentom Krakowskiej Szkoły Filmowej. Po godzinach tworzy kanał na YouTube oraz bloga, gdzie pomaga ludziom rozpocząć swoją przygodę z filmowaniem i wideo marketingiem.

Strona prowadzącego: https://oscarrak.pl

Temat:

Kuba Urban

Jakub specjalizuje się w produkcji szkoleń online oraz wizualnych materiałów promocyjnych. Prowadzi kanał na YouTubie, na którym dzieli się wiedzą z zakresu wideo marketingu dla firm oraz produkcji i montażu wideo. Na planie filmowym zamienia się w oazę spokoju. Osoby biorące udział w jego nagraniach cenią go za profesjonalizm i wyczucie sytuacji, które sprawiają, że czują się przed kamerą swobodnie. Współwłaściciel domu produkcyjnego KIik Film, realizującego nagrania kursów online, filmy reklamowe i transmisje na żywo. W gronie klientów marki Klik Film znajdują się zarówno jednoosobowe firmy, jak i duże koncerny. Dotychczas razem z Oscar Rak współpracowali z takimi markami jak: Ardagh Glass, Zwierciadło, Devstyle, Xplus, Grupa Żywiec, Oki Europe, Diet food czy Artiss.

Strona prowadzącego: www.klikfilm.pl

Temat:

Tomasz Tołłoczko

Doświadczenie zdobywał już od najmłodszych lat. Po raz pierwszy z fotografią analogową i cyfrową, a także tajnikami pracy w ciemni i programami do obróbki zdjęć, zetknął się w liceum w Stanach Zjednoczonych. Studia z historii sztuki pozwoliły Tomaszowi opisywać dzieła sztuki od kompozycji, poprzez kolor i plastykę. W dużej mierze pomaga to dzisiaj w realizacji prac. Za aparat chwycił już jako młody chłopak. Kilka godzin dziennie wraz z kolegami jeździł na deskorolce i zależało mu, aby na zdjęciach uchwycić tę dynamikę i ruch. Znajomości w sportowym środowisku przyczyniły się do rozwoju kariery fotografa snowboardowego. Z aparatem jeździł po świecie i wspinał się na szczyty. Zakochał się w tych krajobrazach. Lubi do nich wracać, aby przypomnieć sobie tamte dni. Z czasem na tapecie pojawił się temat fotografii ślubnej. Początkowo wykonywał zdjęcia jedynie dla znajomych. Jednak ilość zleceń ślubnych diametralnie wzrosła, dzięki czemu zaczął funkcjonować w branży, jako zawodowy fotograf ślubny. Nigdy nie chciał być kojarzony z jednym typem fotografii. Kocha to, co robi. Do fotografii ślubnej podchodzi w sposób indywidualny. Radość odnajduje w nawiązywaniu nowych znajomości, dokumentowaniu życia ludzi oraz wdrażaniu swoich pomysłów. Jak sam mówi: „Fotografia dla mnie jest relacją z drugim człowiekiem, która zostaje uwieczniona na obrazie. Patrząc na zdjęcie wracamy myślami, nie tylko do miejsca, ludzi i emocji, które są na zdjęciu, ale także do relacji z tym, który to zdjęcie wykonał.”

Strona prowadzącego: https://tomasztolloczko.com/latest

Temat:

Szymon Szcześniak

Urodzony w 1975 roku w Starachowicach fotograf portretowy. Jest absolwentem Instytutu Twórczej Fotografii w czeskiej Opawie. Przez kilka lat wykładał w Akademii Fotografii. Specjalizuje się w fotografii portretowej i reklamowej. Współpracuje z takimi pismami jak „Zwierciadło”, „Gala”, „Twój Styl”, „Przekrój”, „Pani”, „Viva”, „Playboy”. Miał wystawy m.in. w Port Autonome Gallery w Paryżu, a także warszawskich galeriach: OBOK ZPAF, Yours Gallery, MELON, Leica Gallery. Od 2018 jest ambasadorem Fujifilm.

Strona prowadzącego: szymonszczesniak.pl

Temat:

Karol Wójcicki

Pasjonat nocnego nieba, popularyzator astronomii, dziennikarz naukowy, prezenter telewizyjny. Twórca największego w Polsce astronomicznego fanpage „Z głową w gwiazdach” na Facebooku. Przemierza świat w poszukiwaniu najpiękniejszych zjawisk astronomicznych takich jak całkowite zaćmienia Słońca czy zorza polarna. Przynajmniej jedną noc w miesiącu spędza pod najciemniejszym, bieszczadzkim niebem fotografując Drogę Mleczną. Jednocześnie uwielbia leżeć na tarasie u siebie w domu, wypatrując sypiących z nieba meteorów. Z zarażania swoją astronomiczną pasją innych uczynił sposób na życie. Zorganizował największe na świecie wspólne obserwacje nocnego nieba (ponad 12 tys. osób) oraz wiele innych imprez popularnonaukowych. Częsty gość programów telewizyjnych i radiowych. Współpracownik Gazety Wyborczej. Prowadził programy popularnonaukowe na antenie Discovery Science i TVN Turbo. Nauczyciel astronomii w szkole podstawowej Eureka. W latach 2008-2016 związany z Centrum Nauki Kopernik, Laureat nagrody Popularyzator Nauki 2015 przyznawanej przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Polską Agencję Prasową.

Strona prowadzącego: https://www.zglowawgwiazdach.pl/?fbclid=IwAR17li781AtswL6thZ_2SdLpxcy7pDKiYdTv6upxAlCEWH5XDNzuPBkUrXQ

Temat:

Damian Jakowski

Z wykształcenia jest inżynierem. Fotografia jest jego pasją, którą stara się rozwijać każdego dnia. Zajmuje się fotografią portretową i reportażową. W portrecie korzysta głównie ze starych manualnych szkieł, które generują to coś magicznego, co trudno znaleźć we współczesnych konstrukcjach. Uwielbia fotografię czarno-białą i piękny magiczny bokeh. Zawsze otwarty na ludzi i nowe szkła. Fotografia jest dla niego drogą, podróżą, która za każdym razem przynosi coś nowego.

Strona prowadzącego: https://jakowski.art

Temat:

Tomasz Tomaszewski

Wybitny polski fotograf i pedagog, wykładowca warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Urodził się 6 maja 1953 w Warszawie.Od 1986 roku na stałe współpracuje z magazynem "National Geographic", a od 1999 roku jest głównym konsultantem polskiej edycji pisma. Swoje zdjęcia z powodzeniem prezentował również podczas autorskich wystaw m.in. w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Japonii, Niemczech, Izraelu, Holandii i Polsce, a także w albumach i prestiżowych magazynach ukazujących się w kilkudziesięciu krajach na świecie. Jego fotoreportaże publikowane były na łamach m.in. "The New York Times", "Time", "Paris Match", "Vogue", "Die zeit" i "Elle". Tomaszewski jest członkiem agencji Visum w Hamburgu, waszyngtońskiej Image Collection oraz American Society of Magazine Photographers. Uczy fotografii w Polsce, USA, Niemczech i we Włoszech. Laureat wielu polskich i międzynarodowych nagród fotograficznych, juror najpopularniejszego konkursu fotografii prasowej World Press Photo. Odznaczony medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Strona prowadzącego: https://academy.tomasztomaszewski.com/

Temat:

Marek Ogień

W 2018 roku był fotografem Andrzeja Bargiela w jego pierwszym zjedzie na nartach z szczytu K2 w Nepalu. Współpracował z markami takimi jak: ABB Robotics, Nike, Adidas, Puma, Sony, Toyota, Mercedes-Benz, National Geographic’s, Salomon, Mini, Coca-Cola, Virgin Mobile, Johnnie Walker, 4F, BMW, Porsche, Lakai Footwear, Pajak Sports, Suunto, Burn Energy Drink, Outhorn, Intersport, Creme Cycle, Burton Snowboards, K2 Snowboarding, Airblaster, Burn Helmets, Vibe Vitamin Water, Rondo Bikes, Paris + Hendzel, Kross Bikes, Nobile, Flyn Wetsuits, Turbokolor, Gaspol, Bank PKO i Kompania Pwowarska. Swoje inspiracje bieże z podróży, samotnych biegów w lesie, od przyjaciól i zjazdów na snowboardzie w stulu riding powder

Strona prowadzącego: https://marekogien.com

Temat:

Marta Machej

Fotograf portretowa i modowa, instruktorka nurkowania, marzycielka, jeździec, podróżniczka, mama, a przede wszystkim prawdziwa kobieta. Urodzona w 1995 w Warszawie, przez 4 lat mieszkała w Szczecinie, następnie wyruszyła w rejs dookoła świata z Oshee World Expedition. Obecnie mieszka i pracuje w Warszawie, niezmiennie podróżując po świecie. W fotografii najbardziej ceni autentyczność, naturalność i spontaniczność, jej znakiem rozpoznawczym są czarno- białe portrety. Często koncentruje się na uśmiechu, pokazując modelki takie, jakie są naprawdę. W 2019 roku wygrała Viva!Photo Awards w kategorii Uroda. Współpracowałam z takimi markami jak: Viola Piekut, Oshee, YES, Estee Lauder, Maciej Zień, Robert Kupisz, Paprocki&Brzozowski, KrySzy, MiaLavi, Mia Giacca, Cosmo Stones, The Cadess, Marta Trojanowska, Novia Blanca, Przed swoim obiektywem gościła wspaniałe gwiazdy świata sztuki, filmu, czy sportu, w tym między innymi: NATASZA Urbańska, Alicja Bachleda-Curuś, Anna Mucha, Katarzyna Bonda, Beata Pawlikowska, Kasia Skowrońska, Helena Norowicz, Anna-Maria Sieklucka, Beta Leńska, Rafał Cieszyński, Magda Fularczyk, Justyna Mazur, Małgorzata Rogala, WhatAnnaWears Anna Skura, Superstyler, Rozwojowa Mama, Natalia Gacka, Sylvia Nowak, Natalia Janoszek Wielokrotnie publikowała na magazynach drukowanych i internetowych, na swoim koncie ma także wiele wystaw. Na stałe współpracuje z agencjami w Polsce i za granicą, tworząc edytoriale modowe i testy agencyjne. Jej prace można było zobaczyć w między innymi w takich tytułach jak: L’officiel Latvia, Harper’s Bazaar Polska, GRAZIA Croatia, L’Officiel Lithuania, national-geographic.pl, Magazyn Wesele, Make Up Trendy, MM Trendy Szczecin, Prestiż Szczecin, Newsweek Polska, Ellement’s Magazine, Kaltbult.

Strona prowadzącego: https://martamachej.com/

Marzena Hans

Absolwentka Community College of Allegheny County w Pittsburghu na kierunku Fotografia oraz Warszawskiej Akademii Fotografii. W latach 2019-2020 uczestniczyła w rocznym kursie mistrzowskim ze Sputnik Photos. Pracuje jako fotograf komercyjny i prowadzi społeczne projekty dokumentalne. Interesuje się sprawami związanymi z nierównościami społecznymi i kulturowymi, reprezentacją kobiet we współczesnym świecie. Nagrody: 2018 – I nagroda na Rangefinder Fine Art Photo Awards 2019 – 5 wyróżnień Chromatic Awards 2020 – 3 wyróżnienia Chromatic Awards 2020 – Zwycięzca kategorii People w Urban Photo Awards 2021 – Shortlist w Portrait of Humanity, British Journal of Fotografia 2021 – Laureatka Kobiet w Ostrości, British Journal of Photography 2021 – Remarkable Award – Kategoria People w Urban Photo Awards Publikacje jej autorstwa: 2019 – URBAN odsłania miasto i jego tajemnice – cz. #05, publikacja zbiorowa 2021 – Portrait of Humanity Vol.3 Book, Hoxton Mini Press, publikacja zbiorowa 2021 – Sputnik Photos, No9, publikacja zbiorowa Wystawy jej autorstwa: 2020 – wystawa zbiorowa w ramach Trieste Photo Days 2021 – wystawa zbiorowa w ramach Trieste Photo Days 2021 – wystawa zbiorowa absolwentów Sputnik Photos, Społeczne Centrum Fotografii, Warszawa 2021 – wystawa zbiorowa absolwentów Sputnik Photos, Muzeum Książki Artystycznej, Łódź, Polska 2021 – wystawa zbiorowa Female in Focus w Green Space Miami w ramach inauguracyjnego Kongresu WOPHA w Miami, USA 2022 – wystawa zbiorowa Female in Focus w Four Corners Gallery w Londynie

Strona prowadzącego: https://marzenahans.pl/

Temat:

Michał "Massa" Mąsior

Fotograf mody i reklamy. Technikę szlifował w International Center of Photography w Nowym Jorku, a także pod okiem Bruce’a Gildena i Wojciecha Plewińskiego. Na co dzień pracuje w Krakowie. Specjalizuje się w nietypowych portretach i koncepcyjnych sesjach. Wykładowca w Krakowskich Szkołach Artystycznych. Nie rozstaje się z aparatem fotograficznym, co można obserwować na jego stronach: madmassa.com oraz krakowtumieszkam.pl

Strona prowadzącego: http://madmassa.com/

Temat: