menu

Prowadzący

Poniżej możecie zapoznać się z sylwetkami osób prowadzących wykłady i warsztaty oraz profilami szkół przeprowadzających prezentacje. Znajdziecie wśród nich doświadczonych fotografów i filmowców, którzy chętnie podzielą się swoją wiedzą. Osoby te są wybitnymi specjalistami zajmującymi się różnymi dziedzinami fotografii i filmu, dlatego mamy nadzieję, że każdy znajdzie niejeden temat, który go zainteresuje.

Wiktor Obrok

Założyciel Niezależnej Szkoły Filmowej OFFmaster, filmowiec, fotograf. W branży pracuje od 16 lat. Prowadzi własne studio filmowe, realizuje filmy reklamowe, krótkometrażowe i eventowe. Wykładowca przedmiotu "Spoty i Filmy Reklamowe" na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II. Uczestniczył w realizacji wielu produkcji filmowych jako reżyser, autor zdjęć i montażysta. Współpracuje z Grupą Filmową Darwin i Plenerami Film Spring Open. Pracował dla Netflixa. Prowadzi kanał na YT OFFmaster ONline. Od 2014 roku prowadzi szkolenia dla filmowców profesjonalnych.

Strona prowadzącego: https://www.facebook.com/OFFmasterNSF

Michał Sośnicki

Fotografią zajmuje się od 2008 roku a zawodowo od 2015. Kocha fotografować góry i w górach, o wschodzie i o zachodzie słońca. Prowadzi plenery i warsztaty fotografii krajobrazowej. Współpracował między innymi z National Geographic Polska, czy Magazynem Turystyki Górskiej „n.p.m”. Jego zdjęcia były nagradzane w wielu konkursach m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Fotografii I Filmu w Toruniu czy Przyrodniczy Skarb Małopolski 2014. Jest ambasadorem marki Pentax.

Strona prowadzącego: https://www.michalsosnicki.pl/

Krystian Bielatowicz

Light Keeper. Specjalizuje się w produkcjach filmowych, mających dokumentalny charakter z artystyczną dbałością o kadry. Kreator obrazu, który w każdych warunkach znajdzie sposób na to, aby powstało coś znakomitego. Od dwóch dekad związany z rynkiem fotograficznym. Współtworzył portal SzerokiKadr.pl, gdzie zrealizował ponad 200 produkcji filmowych, w tym największe w sieci polskiej archiwum wywiadów z najlepszymi fotografami. Od kilku lat tworzy dla znanych firm dokumenty reklamowe, w których opowiada prawdziwe historie bohaterów. Realizuje spoty, klipy, filmy wizerunkowe. Krystian jest fotografem portretowym i dokumentalistą. Swoje projekty dotyczące szamanizmu w Peru i Meksyku publikował w National Geographic. Od ponad 12 lat zajmuje się edukacją w filmie i fotografii. Do swoich zleceń przybiera rolę reżysera, operatora filmowego, fotografa, pilota drona czy montażysty. Z wykształcenia jest archeologiem. Tata czwórki dzieci, mąż.

Strona prowadzącego: www.bielatowicz.com

Łukasz Bożycki

Fotograf, doktorant Polskiej Akademii Nauk, dziennikarz. Prezes zarządu VII kadencji Związku Polskich Fotografów Przyrody Okręgu Mazowieckiego. Dwukrotnie uhonorowany tytułem Fotografa Roku OM ZPFP, dwukrotny laureat międzynarodowego konkursu fotograficznego organizowanego przez BBC Worldwide i Muzeum Historii Naturalnej w Londynie. W 2015 roku finalista Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic Polska. W 2017 roku zwycięzca w kategorii ptaki w konkursie Asferico.

Strona prowadzącego: www.bozycki.com

Łukasz Skwiot

Doświadczony fotograf sportowy z ponad 10-letnim doświadczeniem. Jeden z 5 Polaków, którzy zostali oficjalnymi ambasadorami Canon Europe. Specjalizuje się w fotografowaniu piłki nożnej, futbolu amerykańskiego oraz wykonywaniu sesji sportowych. Swoje doświadczenie zdobywał podczas pracy na największych turniejach sportowych świata, takich jak piłkarskie mistrzostwa świata, europy czy meczach Ligi Mistrzów. Wielokrotne tworzył sesje z Robertem Lewandowskim dla Tygodnika „Piłka Nożna”.

Strona prowadzącego: https://skwiot.pl

Piotr Werner

Od ponad 13 lat zajmuje się fotografią zawodowo. Obecnie specjalizuje się w fotografii modowej i portretowej, a także w realizacji kampanii reklamowych. Jest ambasadorem takich marek jak Calibrite czy RogueFlash. Oprócz sesji zdjęciowych, zajmuje się także prowadzeniem warsztatów fotograficznych oraz indywidualnych szkoleń z fotografii i post-produkcji. Piotr był wielokrotnie nagradzany za swoje prace, a jego fotografie były publikowane w kilku znanych magazynach na całym świecie.

Strona prowadzącego: https://piotrwerner.pl

Gosia Jurasz

Fotografka portretowa. Gdy 17 lat temu kupowała pierwszy aparat, planowała robić zdjęcia jedynie swoim dzieciom. Dziś wypracowała swój rozpoznawalny styl z efektem fotomalarstwa, osiągany doborem odpowiedniego obiektywu, miejsca i stylizacji oraz obróbką graficzną. Głównym tematem jej prac są portrety charakterystycznie stylizowanych dzieci, oddające klimat dawnych lat. Prowadzi indywidualne i grupowe warsztaty z plenerowej fotografii portretowej, które cieszą się dużym zainteresowaniem.

Strona prowadzącego: https://35photo.pro/gosiajurasz

Peter Bielack

Ambasador marki Quadralite i twarz Sigma ART; fotograf portrecista, fascynat harmonii kolorów, świateł błyskowych, modyfikatorów i setupów oświetleniowych. Edukator, multientuzjasta, twórca fotograficznego show - Flashtime. Prowadząc autorskie warsztaty fotograficzne zachęca kursantów do holistycznego podejścia w fotografii; nie skupiać się na jednym elemencie, a myśleć o finalnym portrecie jako sumie: światła, koloru, stylizacji i emocji.

Strona prowadzącego: https://bielack.photo

Magdalena Wasiczek

Swoje zainteresowania artystyczne realizuje w obszarze fotografii przyrodniczej oraz makrofotografii, tworząc oryginalne obrazy świata przyrody. Wypracowała sobie w tej dziedzinie własny, poetycki styl, który określa mianem „malarstwo bokehowe”. Artystka ukazuje przyrodę w odrealniony, baśniowy sposób, dzięki czemu fotografie mają niezwykły, oniryczny charakter. Stała się postacią opiniotwórczą, kształtującą nowe trendy w fotografii makro. Jest laureatką wielu wyróżnień i nagród w konkursach fotograficznych w Polsce i za granicą, w tym w konkursach pod patronatem międzynarodowych organizacji fotograficznych FIAP i PSA.

Strona prowadzącego: www.magdawasiczek.pl

Maciej Suwałowski

Niegdyś projektant oświetlenia i pracownik korporacji, a dziś fotograf ślubny realizujący zlecenia jak to sam określa "w całej naszej galaktyce". Kilkukrotnie nagradzany na scenie międzynarodowej, jego prace regularnie publikowane są na portalach oraz w magazynach branżowych na całym świecie

Strona prowadzącego: www.magicweddingphotographer.com

Dawid Mazur

Doświadczony i ceniony fotograf ślubny. Na swoich zdjęciach stara się zatrzymać najszczęśliwsze momenty zakochanych. Fotografia nauczyła go otwartości. Uwielbia fotografować ludzi, jak i z nimi rozmawiać. Jest ciągłym obserwatorem, odkrywcą, który podczas każdego zlecenia stawiany jest w innych realiach. Swoim doświadczeniem chętnie dzieli się z innymi na warsztatach z fotografii ślubnej.

Strona prowadzącego: https://dawidmazur.pl

Monika Mroczkowska-Białasik

Wykładowca fotografii architektury, krajobrazu oraz fotografii eksperymentalnej w Szkole Kreatywnej Fotografii (Krakowskie Szkoły Artystyczne). Ukończyła Wydział Architektury oraz Wydział Grafiki (kierunek fotografia) na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Swoje fotografie prezentowała na wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych. Pracuje zarówno jako fotograf, jak i projektant wnętrz.

Adam Wawrzyniak

Rozpoznawalny głównie jako fotograf dziecięcy, chętnie zajmuje się także fotografią krajobrazu, makro czy fotomontażem. Laureat wielu nagród i wyróżnień, nieustannie rozwija swoje umiejętności. Jest fotografem-samoukiem, dzielącym swój czas pomiędzy rodzinę a fotografowanie i postprodukcję. Po wielu latach intensywnego doskonalenia warsztatu zajął się także prowadzeniem autorskich warsztatów w plenerze, cieszących się dużą popularnością i uznaniem. Uczestnicy warsztatów uczą się podejścia do fotografii dziecięcej oraz obróbki wykonanych zdjęć. Ambasador Profoto.

Strona prowadzącego: https://fotoadamix.com

Ireneusz Walędzik

Gdyby miał porównać makrofotografię do prawdziwej miłości to jest dla niego niczym „Druga połówka” bez której nie wyobrażam sobie życia. Chce pokazać światu niesamowite detale często niewidzialne gołym okiem. Publikował zdjęcia w „Digital Camera World, „National Geographic”, „Digital Photographer”, „Photo Plus”. Jest autorem kilku wystaw oraz laureatem konkursów organizowanych przez National Geographic Polska, Sony World Photography Awards, Digital Photographer of the Year Awards.

Strona prowadzącego: https://my.olympus-consumer.com/members/ireneuszirasswaledzik

Maja Kutyła-Kupidura

Z fotografią związana od dzieciństwa. Pasję do robienia zdjęć przekazali jej rodzice, wykładowcy fotografii. Odkąd urodził się jej synek, intensywnie oddała się fotografii dziecięcej, która spotkała się z dużym uznaniem w oczach odbiorców. Obecnie Maja zajmuje się portretem, fotografią sensualną oraz fine-art. Posiada własne studio, w którym tworzy wyjątkowe sesje oraz prowadzi szkolenia.

Strona prowadzącego: https://majakupidurafotografia.pl

Marzena Kolarz

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, w 2020 obroniła doktorat na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, otrzymując tytuł doktora sztuk. Od kilkunastu lat nauczyciel i wykładowca fotografii. Obecnie asystentka w Instytucie Sztuki Mediów Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie oraz wykładowca w Krakowskich Szkołach Artystycznych. Zajmuje się głównie fotografią – niemal każdą dziedziną, bada jej zakres i możliwości. Szczególnie zainteresowana jest eksperymentem, fotografią kreacyjną, technikami historycznymi, fotografią otworkową, fotografią mody.

Paweł Karpiński

Filmowiec, edytor obrazu i dźwięku, twórca wydarzeń LIVE, działający od ponad 30 lat w branży foto-video. Założyciel i wykładowca w instytucji szkoleniowej ABC Filmowania, która od 10 lat z powodzeniem uczy sztuki filmowej i montażu video. Oficjalny Ambasador marki Hollyland Technology oraz współpracownik marki FeelWorld w Polsce.

Strona prowadzącego: https://www.youtube.com/PawelKarpinskiLIVE

Michał Warda

Michał Warda to samouk, który reporterskie szlify zdobywał pracując dla agencji prasowych i magazynów. Podstawowym obszarem jego działań jest fotografia i film. Związany z reportażem i fotografią uliczną. W 2006 razem z Dorotą Kaszubą założyli WhiteSmoke Studio, które szturmem weszło do świadomości jako pionierski team przenoszący z powodzeniem na grunt fotografii ślubnej streeta i modę. Doświadczenie w fotografii portretowej zdobywał pracując dla prasy i agencji reklamowych. Publikował m.in. w: Rzeczpospolita, Zwierciadło, Wprost, Sens, Gala, Viva, Joy!, Samo Zdrowie i wielu innych .Wielokrotny laureat licznych międzynarodowych konkursów branżowych organizowanych przez WPJA, AGWPJA, ISPWP i Fearless Photographers oraz IPA. Razem z Dorotą Spikerzy/wykładowcy: 2015 Fearless Photographers Conference, Bukareszt, Rumunia i 2016 Snap Photography Festival w Walii, UK oraz wiele wystąpień na polskich konferencjach takich jak Boring Workshop. Jurorzy w międzynarodowych konkursach branżowych. Od 2012 prowadzą autorskie warsztaty fotograficzne, na których goszczą fotografów z całej Europy.

Strona prowadzącego: https://whitesmokestudio.pl

Oscar Rak

ekspert w dziedzinie wideo marketingu i komunikacji audiowizualnej. Swoją wiedzę zdobywał na katowickiej Szkoły Filmowej oraz Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Obecnie jako wykładowca przekazuje ją dalej studentom Krakowskiej Szkoły Filmowej. Po godzinach tworzy kanał na YouTube oraz bloga, gdzie pomaga ludziom rozpocząć swoją przygodę z filmowaniem i wideo marketingiem.

Strona prowadzącego: https://oscarrak.pl

Kuba Urban

Jakub specjalizuje się w produkcji szkoleń online oraz wizualnych materiałów promocyjnych. Prowadzi kanał na YouTubie, na którym dzieli się wiedzą z zakresu wideo marketingu dla firm oraz produkcji i montażu wideo. Na planie filmowym zamienia się w oazę spokoju. Osoby biorące udział w jego nagraniach cenią go za profesjonalizm i wyczucie sytuacji, które sprawiają, że czują się przed kamerą swobodnie. Współwłaściciel domu produkcyjnego KIik Film, realizującego nagrania kursów online, filmy reklamowe i transmisje na żywo. W gronie klientów marki Klik Film znajdują się zarówno jednoosobowe firmy, jak i duże koncerny. Dotychczas razem z Oscar Rak współpracowali z takimi markami jak: Ardagh Glass, Zwierciadło, Devstyle, Xplus, Grupa Żywiec, Oki Europe, Diet food czy Artiss.

Strona prowadzącego: www.klikfilm.pl

Damian Jakowski

Z wykształcenia jest inżynierem. Fotografia jest jego pasją, którą stara się rozwijać każdego dnia. Zajmuje się fotografią portretową i reportażową. W portrecie korzysta głównie ze starych manualnych szkieł, które generują to coś magicznego, co trudno znaleźć we współczesnych konstrukcjach. Uwielbia fotografię czarno-białą i piękny magiczny bokeh. Zawsze otwarty na ludzi i nowe szkła. Fotografia jest dla niego drogą, podróżą, która za każdym razem przynosi coś nowego.

Strona prowadzącego: https://jakowski.art

Marek Ogień

W 2018 roku był fotografem Andrzeja Bargiela w jego pierwszym zjedzie na nartach z szczytu K2 w Nepalu. Współpracował z markami takimi jak: ABB Robotics, Nike, Adidas, Puma, Sony, Toyota, Mercedes-Benz, National Geographic’s, Salomon, Mini, Coca-Cola, Virgin Mobile, Johnnie Walker, 4F, BMW, Porsche, Lakai Footwear, Pajak Sports, Suunto, Burn Energy Drink, Outhorn, Intersport, Creme Cycle, Burton Snowboards, K2 Snowboarding, Airblaster, Burn Helmets, Vibe Vitamin Water, Rondo Bikes, Paris + Hendzel, Kross Bikes, Nobile, Flyn Wetsuits, Turbokolor, Gaspol, Bank PKO i Kompania Pwowarska. Swoje inspiracje bierze z podróży, samotnych biegów w lesie, od przyjaciół i zjazdów na snowboardzie w stylu riding powder.

Strona prowadzącego: https://marekogien.com

Marta Machej

Fotograf portretowa i modowa, instruktorka nurkowania, marzycielka, jeździec, podróżniczka, mama, a przede wszystkim prawdziwa kobieta. Urodzona w 1995 w Warszawie, przez 4 lata mieszkała w Szczecinie, następnie wyruszyła w rejs dookoła świata z Oshee World Expedition. Obecnie mieszka i pracuje w Warszawie, niezmiennie podróżując po świecie. W fotografii najbardziej ceni autentyczność, naturalność i spontaniczność, jej znakiem rozpoznawczym są czarno- białe portrety. Często koncentruje się na uśmiechu, pokazując modelki takie, jakie są naprawdę. W 2019 roku wygrała Viva!Photo Awards w kategorii Uroda. Współpracowałam z takimi markami jak: Viola Piekut, Oshee, YES, Estee Lauder, Maciej Zień, Robert Kupisz, Paprocki&Brzozowski, KrySzy, MiaLavi, Mia Giacca, Cosmo Stones, The Cadess, Marta Trojanowska, Novia Blanca, Przed swoim obiektywem gościła wspaniałe gwiazdy świata sztuki, filmu, czy sportu, w tym między innymi: NATASZA Urbańska, Alicja Bachleda-Curuś, Anna Mucha, Katarzyna Bonda, Beata Pawlikowska, Kasia Skowrońska, Helena Norowicz, Anna-Maria Sieklucka, Beta Leńska, Rafał Cieszyński, Magda Fularczyk, Justyna Mazur, Małgorzata Rogala, WhatAnnaWears Anna Skura, Superstyler, Rozwojowa Mama, Natalia Gacka, Sylvia Nowak, Natalia Janoszek Wielokrotnie publikowała na magazynach drukowanych i internetowych, na swoim koncie ma także wiele wystaw. Na stałe współpracuje z agencjami w Polsce i za granicą, tworząc edytoriale modowe i testy agencyjne. Jej prace można było zobaczyć w między innymi w takich tytułach jak: L’officiel Latvia, Harper’s Bazaar Polska, GRAZIA Croatia, L’Officiel Lithuania, national-geographic.pl, Magazyn Wesele, Make Up Trendy, MM Trendy Szczecin, Prestiż Szczecin, Newsweek Polska, Ellement’s Magazine, Kaltbult.

Strona prowadzącego: https://martamachej.com/

Marzena Hans

Absolwentka Community College of Allegheny County w Pittsburghu na kierunku Fotografia oraz Warszawskiej Akademii Fotografii. W latach 2019-2020 uczestniczyła w rocznym kursie mistrzowskim ze Sputnik Photos. Pracuje jako fotograf komercyjny i prowadzi społeczne projekty dokumentalne. Interesuje się sprawami związanymi z nierównościami społecznymi i kulturowymi, reprezentacją kobiet we współczesnym świecie. Nagrody: 2018 – I nagroda na Rangefinder Fine Art Photo Awards 2019 – 5 wyróżnień Chromatic Awards 2020 – 3 wyróżnienia Chromatic Awards 2020 – Zwycięzca kategorii People w Urban Photo Awards 2021 – Shortlist w Portrait of Humanity, British Journal of Fotografia 2021 – Laureatka Kobiet w Ostrości, British Journal of Photography 2021 – Remarkable Award – Kategoria People w Urban Photo Awards Publikacje jej autorstwa: 2019 – URBAN odsłania miasto i jego tajemnice – cz. #05, publikacja zbiorowa 2021 – Portrait of Humanity Vol.3 Book, Hoxton Mini Press, publikacja zbiorowa 2021 – Sputnik Photos, No9, publikacja zbiorowa Wystawy jej autorstwa: 2020 – wystawa zbiorowa w ramach Trieste Photo Days 2021 – wystawa zbiorowa w ramach Trieste Photo Days 2021 – wystawa zbiorowa absolwentów Sputnik Photos, Społeczne Centrum Fotografii, Warszawa 2021 – wystawa zbiorowa absolwentów Sputnik Photos, Muzeum Książki Artystycznej, Łódź, Polska 2021 – wystawa zbiorowa Female in Focus w Green Space Miami w ramach inauguracyjnego Kongresu WOPHA w Miami, USA 2022 – wystawa zbiorowa Female in Focus w Four Corners Gallery w Londynie

Strona prowadzącego: https://marzenahans.pl/

Mariusz Łężniak

Artysta fotografik (ZPAF). Jeden z kontynuatorów słynnej Kieleckiej Szkoły Krajobrazu. Ulubiona tematyka fotograficzna to: etnografia, krajobraz, architektura. Zawodowo fotograf okolicznościowy. Jest autorem i współautorem wystaw: „Przeszłość zaczęła się wczoraj”, „Z szafy prababci”, „Filmowy skansen”, „Suchedniowskie rody – "Ostachowscy”, „Bez kochania bardzo źle – miłość w kulturze ludowej” oraz „To tu Świętokrzyskie” i innych. Jego zdjęcia często wykorzystują instytucje kultury i muzea w całej Polsce. W swoim dorobku posiad również zdjęcia wykonane do materiałów dydaktycznych i oświatowych. Wykonywał zlecenia fotograficzne dla Ministerstwa Opieki Społecznej i Sportu Królestwa Niderlandów. Od 2015 jest ambasadorem fotograficznym portalu polonijnego „Cudzechwalicie”. Portal ten organizuje dwa największe Zloty Pasjonatów Fotografii w południowej Polsce. Dodatkowo też jako ambasador powyższego portalu organizuje szereg foto wypraw mających na celu pokazanie i promocję najpiękniejszych zakątków Polski. Od 2021 współpracuje z Panasonic Polska. Od 2022 oficjalny Ambasador Lumix Polska (Panasonic Polska), Od 2022 oficjalny Ambasador Fomei Polska

Strona prowadzącego: https://www.facebook.com/fotoponidzie

Małgorzata Minta (Minta Eats)

Od kilkunastu lat pracuje jako dziennikarka. Pracuje i wspópracuje z największymi polskimi gazetami („Gazeta Wyborcza”, „Rzeczpospolita”, „Dziennik Polska Europa Świat”), oraz tygodnikami („Newsweek”, „Wprost”). Przez dwa lata kierowała portalem „Ugotuj.to” , pracowała jako redaktor on-line oraz social media manager „Gazety Wyborczej”. W związku z charakterem swojej pracy, obecnie publikuje jako niezależna autorka. Jej teksty znajdziecie m.in. w „Gazecie Wyborczej” , „Wysokich Obcasach„, magazynie „Kukbuk” oraz „Food Service Polska„, a wcześniej m.in. Magazyn USTA, Magazyn WINO, Polska, LABEL, Monitor Magazine oraz Kuchnia. Jest współautorką książek „Ryba w zalewie”, poświęconej rybom Zalewu Zegrzyńskiego oraz „Apetyt na Polskę” – publikacji towarzyszącej wystawie Polski na Expo 2016 w Mediolanie . W 2016 ukazała się jej pierwsza, autorska książka „Dzień Dobry. Śniadania z Małgosią Mintą”, z przepisami na śniadania. Miałam przyjemność zrealizować i prowadzić dwa cykle wideo własnego pomysłu: „Minta od Kuchni„, w których odwiedziła najciekawsze restauracje w Polsce i za granicą oraz „Minta i Żywiciele”, w których przedstawia producentów jakościowej żywności.

Strona prowadzącego: https://mintaeats.com

Mikołaj Ganabisiński (Chester)

Realizator dźwięku, fotograf, operator. Połowę z 36 lat życia spędził na scenie i w studiu. Od 13 roku życia zajmuje się aktywnie muzyką - począwszy od zespołów młodzieżowych aż do chwili obecnej. Najbliżej zaprzyjaźniony jest z gitarą akustyczną i basową oraz perkusją. Przez lata na scenie udało mu się zagrać kilka tysięcy koncertów począwszy od niszowych gatunków muzycznych i małych scen aż do muzyki głównego nurtu na festiwalach w Polsce i Europie. Od 15 roku życia pracuje przy realizacji dźwięku, i w tym zawodzie odebrał wykształcenie - Akademia Filmu i Telewizji w Warszawie - wydział realizacji dźwięku. Choć nie dotrwał do odebrania dyplomu studia zapoczątkowały jego prace na planach filmowo telewizyjnych, co trwało kilka lat. Szybko jednak zastąpił to koncertami i sceną, co trwa do dziś. Zrealizował setki, o ile nie tysiące koncertów małych i dużych, pracując jako inżynier dźwięku oraz współpracując m.in: z zespołami Myslovitz, Rafał Brzozowski i Sumptuastic, a na dzień dzisiejszy Goya i Wojtek Cugowski. Od 2012 roku jest właścicielem studia nagraniowego RSR, gdzie za sprawą Marcina Limka przez dekadę gościły takie gwiazdy jak Bajm i Beata Kozidrak (płyta B3), Ania Wyszkoni (jestem tu nowa), Alergen, DeMono, Banda i Wanda, Kombii i Grzegorz Skawiński, Janusz Panasewicz, IRA (jutro), Carrion, Wojciech Cugowski (nie czekaj na znak), Jacek Dewódzki i dziesiątki innych znanych i mniej znanych artystów. W tak zwanym międzyczasie poświęcał się drugiej pasji jaką jest fotografia, co przerodziło się w zawód. Za fotografią przyszedł czas na operatorkę, teledyski, produkcje telewizyjne, historyczne, wywiady i wiele innych. W 2022 roku założył samodzielne studio fotograficzno filmowe mediacreative.pl i pod tym szyldem działa do dziś. Całą swoją wiedzę dotyczącą dźwięku stara się przełożyć ze strony studyjno-muzycznej na filmową. Nie uznaje dźwiękowych kompromisów, nie ma, że się nie da, zawsze kombinuje do upadłego przyprawiając o ból głowy obsługę planu. Wychodzi z założenia że nawet na bezlustrze za kilkaset zł o ile ma gniazdo mikrofonowe da się dobrze nagrać dźwięk - no bo jak nie, jak tak!

Strona prowadzącego: https://www.mediacreative.pl

Jan Ulicki

Swoją przygodę z fotografią zaczął od… paczki chipsów :) Bo właśnie tam znalazł kiedyś wygraną w postaci pierwszego aparatu cyfrowego. Jego zainteresowania fotograficzne są bardzo szerokie ale najbardziej skupia się na reportażu. Ma na swoim koncie między innymi fotografowanie Światowych Dni Młodzieży, meczów reprezentacji Polski i skoków narciarskich. Najmocniej zakorzenił się jednak w fotografii krajobrazowej, która daje mu najwięcej przyjemności. Z polskich rejonów uwielbia Podhale, natomiast z zagranicznych wojaży największe wrażenie zrobiła na nim Islandia. Świat widzi w kolorach, dlatego jego zdjęcia bazują właśnie na intensywnych barwach, głównie wschodów i zachodów słońca. Działa także z drona, który umożliwia wiele nietuzinkowych spojrzeń na otaczającą nas rzeczywistość. W 2019 roku został wybrany Turystycznym Dziennikarzem Roku w kategorii fotoreportażu za cykl zdjęć z Tatrami widzianymi z Krakowa. Natomiast w 2021 roku jego zdjęcie zostało wyróżnione w prestiżowym konkursie Drone Photo Awards we włoskiej Sienie.

Strona prowadzącego: www.ulicki.pl

Sławek hesja Krajniewski

„Przygodę z fotografią rozpoczął od późnych lat 70-tych. Wraz z zakupem pierwszej lustrzanki Nikona rozpoczął się jego związek z tą japońską marką. Związek ów przejawiał się nie tylko używaniem sprzętu Nikon, ale również szeroką aktywizacją środowiska użytkowników Nikona. Do listopada 2009 roku hesja pełnił funkcję prezesa w Stowarzyszeniu Nikon Klub Polska, a obecnie jest wykładowcą na Akademii Nikona. Sławek Krajniewski jest pomysłodawcą i prezesem Stowarzyszenia Polskich Fotografów Lotniczych Air-Action. Stworzył też i prowadzi fotolotniczy projekt "Air-to-Air Meeting". Hesja od wielu lat blisko współpracuje z Siłami Powietrznymi RP współorganizując i prowadząc lotnicze sesje fotograficzne z ziemi i z powietrza również poza granicami Polski. W portfolio Sławka znajdziecie zdjęcia z prawie każdej dziedziny, choć dominuje w nim tematyka lotnicza. Główną cechą jego fotografowania jest tworzenie obrazów, a nie jedynie zwykłe dążenie do „zatrzymywania czasu”. Więcej informacji i potężna dawka zdjęć hesji znajduje się na jego internetowej stronie www.hesja.pl oraz na jego mediach społecznościowych: Facebook: www.facebook.com/HesjaAirArtPhotography Instagram: www.instagram.com/hesja.pl”

Strona prowadzącego: www.hesja.pl

Tomasz Lazar

Urodził się w Szczecinie. Niezależny fotograf, artysta oraz wykładowca Akademii Sztuki w Szczecinie. Laureat nagród m.in.: World Press Photo, Picture of the Year International, CHIPP, Sony World Photography Award, BZ WBK Press Photo, Grand Press Photo oraz Lumix Festival for Young Journalism. Ambasador marki Fujifilm Jego prace publikowane były w wielu prestiżowych tytułach, takich jak: New York Times, Newsweek International, Sunday Times Magazine, New Yorker, Washington Post czy New York Magazine. Na zlecenie The New York Magazine, The Cut Magazine oraz CR Fashion Book wykonywał materiały z Tygodni Mody z Paryża, Mediolanu oraz Londynu. Fotografował pokazy takich marek jak Prada, Armani, Donna Karan, Yves Saint Laurent, Burberry. Interesują go przede wszystkim długoterminowe projekty, skupiające się na tematyce społeczeństwa i ludzkiego umysłu. Obecnie mieszka w Warszawie.

Strona prowadzącego: http://tomaszlazar.pl/bio/

Dariusz Ogłoza

Pochodzi z Gliwic. Od kilkunastu lat mieszka w Polanicy. Studiował historię sztuki Pragi. Fotograf, który pracował m.in. dla Polskiej Agencji Prasowej i Rzeczpospolitej. Od 2000 roku zajmuje się fotografią dzikiej przyrody, a przede wszystkim ptaków. Jest autorem artykułów do czasopisma Foto-Kurier. Na co dzień przewodnik po Republice Czeskiej.

Strona prowadzącego: https://www.youtube.com/channel/UCCtnZBJH3yo2UV_diImvVLQ

Wiktor Bruchal

filmowiec i fotograf, w wolnych chwilach malarz. Absolwent Intermediów krakowskiej ASP, studiował reżyserię na Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Na przestrzeni ostatnich lat współpracował m.in. z agencjami DDB i Ogilvy oraz firmami tj. McDonald’s, Ford czy L'Oréal-UNESCO. Obecnie związany z Fujifilm Polska. Prywatnie, pod marką LIFE IS BRUCHAL, realizuje reklamy, tworzy komercyjne formy dokumentalne oraz pracuje nad pełnometrażowym dokumentem o czeskiej muzyce elektronicznej. Z zamiłowania podróżnik, od czasu do czasu współprowadzący warsztaty foto i wideo w najpiękniejszych zakątkach na świecie, m.in. w Mongolii, na Sumatrze czy Madagaskarze.

Strona prowadzącego: vimeo.com/lib

Konrad Zięcina

Kolorysta filmowy stacjonujący w Krakowie. Członek stowarzyszenia Colorist Society International (CSI), Kolorystów Filmowych w Polsce (PSFC) oraz założyciel studia postprodukcji obrazu REJBEL.STUDIO. Trzykrotnie nominowany do nagrody dla najlepszego kolorysty filmowego, na gali Colorist Awards w kategoriach: film dokumentalny, reklama oraz film krótkometrażowy. Filmy, przy których pracuje, są co roku doceniane na polskich i światowych festiwalach. Jego portfolio można zobaczyć w internetowej bazie filmu polskiego na stronie filmpolski.pl oraz na IMDB.

Strona prowadzącego: https://www.rejbel.studio

Tomasz Czech

Śmiało można o nim powiedzieć że Świat barw to jego wszechświat! Zanurza się w nie fizycznie i mentalnie. Od lat specjalizuje się w technologii HDR i jest certyfikowanym specjalistą Dolby Vision. Koloruje reklamy, teledyski i produkcje telewizyjne, a także chętnie udziela się jako certyfikowany trener Blackmagic Design w zakresie wszystkich dostępnych specjalizacji.

Strona prowadzącego: https://www.rejbel.studio

Ola Gruszka

Ola Gruszka w branży ślubnej działa od 10 lat. Zajmuje się również fotografią lifestylową i komercyjną. Magister sztuki, absolwentka Wyższej Szkoły Sztuki Użytkowej w Szczecinie (obecna Akademia Sztuki). Laureatka wielu prestiżowych konkursów na najlepszą fotografię ślubną. Stawia na fotografię naturalną, dokumentalną. Stara się utrwalić prawdziwą historię Pary - ma to być opowieść spontaniczna, bez reżyserowanych uśmiechów, póz i aktorstwa.

Strona prowadzącego: http://www.olagruszka.pl/

Amadeusz Andrzejewski

Montażysta filmowy, reżyser, dziennikarz. Absolwent Montażu Filmowego na PWSFTviT oraz Inżynierii Dźwięku i Obrazu na Politechnice Gdańskiej. Na co dzień pracuje jako montażysta oraz samodzielny realizator filmowy, a także od 2020 roku jako redaktor portalu Optyczne.pl specjalizujący się w testach sprzętu filmowego. Czas po godzinach poświęca fotografii oraz współtworzeniu filmów niezależnych. Jako redaktor współpracował z wieloma polskimi portalami i gazetami zajmującymi się tematyką foto/wideo, prowadzi też własny kanał na Youtube poświęcony testom sprzętu filmowego. Regularnie prowadzi szkolenia z filmowania i montażu oraz wykłady na związane z tym tematy.

Strona prowadzącego: https://www.youtube.com/c/AmadeuszAndrzejewski

Aleksandra Zaborowska

Jest wykładowczynią w PWSFTviT w Łodzi, jednej z najbardziej prestiżowych uczelni artystycznych w Europie. 12 lat doświadczenia udoskonaliło jej warsztat i umiejętność odnajdywania ukrytej głębi w opowiadanych przez nią historiach. Aleksandra znana jest przede wszystkim ze swoich kreatywnych i mocnych portretów. Zajmuje się sztuką i komercją. Wśród jej klientów są takie marki jak Apart, Monnari, Kazar, Mohito, Big Star i wiele innych. Na swoim koncie ma wiele wystaw i publikacji w prestiżowych magazynach.

Strona prowadzącego: https://aleksandrazaborowska.com/

Michał Palikot

Operator i reżyser. Swoją karierę zaczynał od nagrywania filmów zza kulis. Obecnie twórca reklam dla takich marek jak McDonald's, Pepsi, Carrefour, Zatecky, Wolt, Starbucks, Durex, 2115 czy Mohito. Miłośnik podróży, które łączy z pracą, często realizując kampanie reklamowe. Jego styl odznacza się pracą przy naturalnym świetle i budowaniu kadru w sposób spontaniczny, zainspirowany otoczeniem, w którym tworzy. Twórca kanału na YouTube, na którym przekazuje swoją wiedzę oraz stara się zainspirować innych do tworzenia własnych, unikatowych filmów.

Strona prowadzącego: https://www.palikotmichal.com/

Malachite Meadow

Malachite Meadow czyli Kasia i Kuba. Jedni z najbardziej rozpoznawalnych fotografów ślubnych w Polsce. Bazują w swojej pracy na fotografii reportażowej i portretowej. Chętnie wplatają elementy mody, operując kolorem i światłem. Od 4 lat prowadzą autorskie „Warsztaty Fotografii Ślubnej”. Trenerzy w autorskim projekcie “Malachito. Work Life Balance – trening dla fotografów”, spikerzy wielu branżowych konferencji oraz rozmaitych podcastów dla fotografów ślubnych. Nastawieni na tworzenie i podtrzymywanie relacji z klientami, szukanie wyjątkowości i indywidualności w każdym zleceniu, oddani swojej pasji i skupieni na tworzeniu reportażowych historii.

Strona prowadzącego: https://ma-me.pl/

Zbigniew Furman

Urodził się równo w połowie zeszłego stulecia. Może pochwalić się szerokim doświadczeniem. Pracował w „Życiu Warszawy” i tygodniku „Razem”. Był właścicielem zakładu fotograficznego, a następnie Studia Fotografii Reklamowej. Dowodził również zespołem działu foto tygodnika „Wprost”. Obecnie pracuje w Muzeum Powstania Warszawskiego. Od wielu lat jest członkiem ZPAF (Związek Polskich Artystów Fotografików). Jest autorem licznych wystaw indywidualnych oraz współautorem wystaw zbiorowych. Najbardziej lubi portretować ludzi, ale nie unika również innej tematyki. Od kilku lat realizuje projekt fotografii portretowej robiony Rollei’em dwuobiektywowym. To sentymentalna podróż do początków jego życia zawodowego. Ponadto zajmuje się nieco inaczej wykorzystywaną fotografią makro

Strona prowadzącego: https://sigma-foto.pl/twarze-sigma/zbigniew-furman/

Paweł Flasiński

Filmowiec, który uczy jak z amatora stać się profesjonalistą. Operator kamery, pasjonat nowych technologii, od wielu lat związany z rajdami oraz wyścigami samochodowymi. Razem z Agnieszką Wołkowicz tworzą Agencję UMA, której częścią jest transmituje.live - streaming dla małych i dużych. Odpowiedzialny za zabezpieczenie techniczne transmisji oraz rozwój technologii. W www.transmituje.live - specjalizuje się w obsłudze i realizacji relacji z wydarzeń o tematyce motorsportowej. Nasz zespół, 7 lat temu, jako pierwszy w Europie zrealizował wielokamerową relację live do Internetu z pełnego cyklu wyścigów górskich. Przez ostatnie kilka lat prowadzimy relacje z zawodów drifitingowych DriftOpen oraz z największego rajdu w naszym regionie czyli Valvoline Rajd Małopolski. Efekty naszej pracy można oglądać w Internecie jak i na antenie telewizji. 
Więcej o działaniach naszej firmy na www.transmituje.live

Strona prowadzącego: http://bit.ly/41CFidq

Patryk Woźniak

Nazywam się Patryk Woźniak i chciałbym pokazać Wam część tego, co każdy nazywa pasją. W moim przypadku jest to zamiłowanie do robienie zdjęć ludziom i nie tylko. Przygodę z fotografią zacząłem w 2016 r., gdzie pierwsze kroki w tym zawodzie stawiałem w studiu fotograficznym w Kleszczowie. Z czasem pojawiło się większe zamiłowanie do robienia zdjęć oraz do poznania tej dziedziny od strony technicznej. W Krakowie zdobyłem wiedzę oraz doświadczenie, a owoce mojej pracy możecie obejrzeć na tej mojej stronie. Obecnie prowadzę swoją firmę, w której wykonuję zdjęcia dla ludzi i ludziom. Robię to z wielkim zamiłowaniem jak i dużą radością, którą zarażam moich klientów, znajomych oraz bliskich.

Strona prowadzącego: https://patrykwozniak.com

Marcin Bieliński

Marcin ukończył szkołę filmową AMA i pracuje na planach filmowych, a zdobywaną wiedzę i doświadczenie pragnie wykorzystywać tworząc wysokiej klasy Filmy Ślubne. W swoich pracach stawia na naturalność. Dokłada wszelkich starań, aby Pary Młode po wielu latach mogły wrócić do swojego filmu i za każdym razem na nowo poczuć emocje, które im towarzyszyły w tym najważniejszym dla nich dniu.

Strona prowadzącego: https://onefilm.pl

Kamil Głowacki

Jestem fotografem, szkoleniowcem. Każdego dnia mój nieuczesany umysł próbuje sprostać zalewowi pomysłów na realizację swoich pasji. Jako mąż, zapewne zginąłbym bez swojej żony próbując wszystkich możliwych zajęć, ciekawostek, nowinek. Jako ojciec mam wspaniałego syna, dzięki któremu odkrywam nowy poziom produktywności. Najchętniej odnajduję się w spotkaniach z ludźmi bowiem nawet te przelotne interakcje z drugim człowiekiem pokazują mi jak wspaniała może być codzienność. Jako socjolog/fotograf chcę poznać Twoją historię. Jestem przekonany, że pokazanie Twoich prawdziwych emocji i pasji pozwoli Ci odnieść sukces w życiu zawodowym. Chcę aby fotografia wizerunkowa, biznesowa - jakby jej nie nazwać - pokazywała część Ciebie i była spójna z tym co komunikujesz światu o Sobie. Chcę pokazać Twoją firmę moimi oczami tak aby mogła się odróżnić od powszechnych wizualnych kalek i schematów. Jeśli jeszcze nie przekonałem Ciebie do skontaktowania się ze mną to może słów kilka o tych, którzy już mi zaufali. Wykonywałem sesje wizerunkowe dla takich marek jak Virako, Dell, JLL, Japan Tabaco International, Ernest & Young, Amber Stone, Link Leaders, Uniwersytet Łódzki, oraz setek osób, którym wraz z zespołem pomagałem budować markę osobistą.

Krzysztof Gadomski, Tomasz Kozakiewicz (House of Retouching)

Założyliśmy House of Retouching w 2006 roku jako butikowe studio postprodukcyjne skupiające się na fotografii z najwyższej półki. Przez lata nasze studio pracowało nad najbardziej prestiżowymi sesjami dla znanych marek, wykonało niezliczoną ilość zdjęć celebrytów, pomogło stworzyć kultowe kampanie dla przemysłu rozrywkowego.Nie jest to jednak historia sukcesu z dnia na dzień. To były lata ciężkiej pracy, nauki, testowania, zatrudniania, nauczania i rozwoju. Nigdy się nie poddaliśmy, a droga z roku na rok stawała się coraz gładsza i bardziej okazała.Od 2014 roku, w którym pracowaliśmy nad zdjęciami brytyjskiej rodziny królewskiej, zaczęliśmy prowadzić warsztaty, aby podzielić się naszą unikalną metodologią retuszu. Pandemia i wzrost narzędzi AI znów zmienia rynek i stawia przed nami stare wyzwania w nowym przebraniu. Jak zaoferować coś czego rynek potrzebuje, wyróżnić się i pozostać oryginalnym. To tematy, nad którymi ostatnio pracujemy.

Strona prowadzącego: https://houseofretouching.com

Mariusz Stachowiak – Oderwany

Mariusz Stachowiak, znany też jako Oderwany. Fotograf z pasji, która stała się jego zawodem i sposobem na życie. Propaguje ideę, że najlepszy aparat to ten, który ma się przy sobie. Przekonuje do tego wszystkich, prezentując swoje zdjęcia zrobione smartfonem w mediach społecznościowych, na autorskiej stronie internetowej oderwany.com, wystawach fotograficznych i publikacjach eksperckich. Autor książki "Piękne zdjęcia ze smartfona w zasięgu twojej ręki". Juror Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic 2017. Ambasador Manfrotto, Lowepro oraz JOBY. Współpracował z siecią telefonii komórkowej PLAY, tworząc na potrzeby magazynu EXPERT Akademię Fotografii Mobilnej. Od wielu lat współpracuje z producentami smartfonów, pełniąc dla nich funkcję doradcy. Jako ekspert w dziedzinie fotografii mobilnej często zapraszany jest na konferencje branżowe w roli prelegenta. Organizuje i prowadzi szkolenia oraz warsztaty fotograficzne. Jest autorem licznych wernisaży, w tym również fotografii tworzonych smartfonem.

Strona prowadzącego: https://www.instagram.com/oderwany/

Grzegorz Kogut

Profesjonalnie zajmuję się fotografią ślubną, portretową i biznesową. Najczęściej fotografuję na terenie Śląska i Małopolski.

Strona prowadzącego: https://grzesiekkogut.pl

Piotr Trybalski

fotograf, podróżnik i pisarz, prowadzi „Akademię Fotografa w Podróży”. Podróżuje, by dziwić się światu, pytać, próbując zrozumieć. Fotografował i pisał o Kubie i Mali, Indiach i Islandii, Malediwach i Pakistanie, Wenezueli i Abchazji, Nepalu i USA. Zdobył tytuł „Travel Photographer of The Year”, nagrody i wyróżnienia w konkursach Leica Street Photo, Urban Street Photo, Siena Photo Awards, Grand Press Photo, konkursie fotograficznym National Geographic. Jest autorem książek reporterskich, m.in. „Fotograf w podróży”, „Ja, pustelnik – biografia Piotra Pustelnika, „Wszystko za K2. Ostatni atak lodowych wojowników”, “Gdyby to nie był Everest…”, publikował m.in. w Outside Magazine, National Geographic, Polityce, Przekroju, Podróżach, Travelerze, Outdoorze, Na Szczycie. W ramach „Akademii Fotografa w Podróży”, od kilkunastu lat prowadzi warsztaty reporterskie, street photo, krajobrazowe, fotografowania podróży w Polsce i za granicą

Strona prowadzącego: https://FotografwPodrozy.pl

Tomasz Komorowski

Od blisko 20 lat zajmujący się branżą A4V (Audio for Video). Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego oraz wielu różnych certyfikowanych kursów z zakresu urządzeń do reprodukcji dźwięku oraz bezprzewodowej transmisji RF. Autor, projektant, konsultant profesjonalnych rozwiązań audio szczególnie dedykowanych dla branży foto/video oraz szeroko rozumianych rozwiązań profesjonalnych w zakresie dźwięku. Przez wiele lat zyskiwał doświadczenie u jednego z liderów A4V w firmie Sennheiser oraz Neumann.

Marcin Kuciński - Vlog 646

jest autorem kanału na YouTube „Vlog646”, który śledzi ponad 500 tys. ludzi. Na co dzień tworzy treści wideo dla takich marek jak RedBull, Bank Pekao S.A. czy Intel, a także nagrywa vlogi z gwiazdami sportu i muzyki. Filmuje nieustannie w bardzo różniących się od siebie, a czasem wręcz zaskakujących miejscach. Marcin jest najlepszym przykładem na to jak pasję zamienić w pracę.

Strona prowadzącego: https://www.youtube.com/@Vlog646

Globstory (Kaja Kraska i Mateusz Mękarski)

Podróżnicy, twórcy kanału na Youtube – Globstory, który śledzi ponad 430 tys osób. Autorzy filmów, reportaży i vlogów o tematyce kulturowej, obyczajowej i społecznej. Autorzy książki „Urok. Historie z Tanzanii i Zanzibaru.” Laureaci wielu nagród, m.in. TRAVELERÓW  National Geographic 2018 w kategorii Podróżnik Online, Grand Video Awards 2021, wyróżnieni na Festiwalu Mediów - Człowiek w Zagrożeniu za film „Genowewa”.

Strona prowadzącego: https://globstory.pl/

Katarzyna Milewska

Fotografka komercyjna, od dziecka związana ze sportem. Ukończyła warszawski AWF i to właśnie w okresie studiów zaczęła fotografować. W swojej pracy stale szuka nowych kształtów i form. Według Katarzyny ruch daje nieskończenie wiele możliwości i to właśnie na jego uchwyceniu się skupia. Sama określa swój styl, jako minimalistyczny, zamknięty w ramach miasta, bo to właśnie architektura jest jej ulubionym tłem. Autorka wielu kampanii reklamowych dla takich firm jak m.in.: Adidas, 4F, Puma, Reebok czy Under Armour.

Strona prowadzącego: http://katarzynamilewska.com/

Maciej Czarnecki – Maciej Dusiciel

fotograf i popularyzator architektury – w szczególności modernistycznej. W Internecie znany pod pseudonimem Maciej Dusiciel (blog, Instagram, Facebook). Maciej posiada ogromną wiedzę z zakresu XX-wiecznej architektury, ale jego główne zainteresowanie to architektura po 1920 roku, z wyszczególnieniem awangardy. Nieustannie poszukuje ciekawych obiektów w Polsce i zagranicą, które stara się poznać i sfotografować. Na jego fotografiach widać fascynację architekturą inspirowaną epoką kosmiczną, architekturą powiązaną z ideologią oraz architekturą hoteli i domów wypoczynkowych. W swoich pracach oprócz dokumentacji znikającego dziedzictwa stara się odczytywać zamysły kompozycyjne architektów oraz następnie je reinterpretować. Maciej to również doświadczony przewodnik (spacery fotograficzne), uczestnik debat i podcastów, autor ebooków o architekturze. Na swoim koncie ma wystawy fotograficzne w Polsce i Niemczech.

Strona prowadzącego: www.mmczarnecki.pl

Bogumił Godfrejów

Operator filmowy, autor zdjęć do wielu filmów fabularnych i dokumentalnych oraz seriali. Absolwent Wydziału Operatorskiego PWSFTviT w Łodzi (2001). Członek Polskiej Akademii Filmowej, Europejskiej Akademii Filmowej (EFA) oraz Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych (PSC). W 2002 roku za film „Męska sprawa” nominowany przez Amerykańską Akademię Filmową do Oskara w kategorii film krótkometrażowy. Nagradzany za „La Habitacion” ( 2017 nagroda za najlepsze zdjęcia Richmond International Film Festival), „Storm” ( 2010 Nagroda Stowarzyszenia Niemieckich Krytyków Filmowych, kategoria: najlepsze zdjęcia), „ Z odzysku” ( 2006 Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, nagroda za zdjęcia). W 2003 nominacja do Felixa (Europejskiej nagrody Filmowej) w kategorii najlepszy operator filmowy 2003 r za film „Światła”. W 2003 Brązowa kamera za film „Światła” na Międzynarodowym Festiwalu Operatorów Filmowych „Braci Manaki” w Bitoli (Macedonia).