menu

Prowadzący

Poniżej możecie zapoznać się z sylwetkami osób prowadzących wykłady i warsztaty oraz profilami szkół przeprowadzających prezentacje. Znajdziecie wśród nich doświadczonych fotografów i filmowców, którzy chętnie podzielą się swoją wiedzą. Osoby te są wybitnymi specjalistami zajmującymi się różnymi dziedzinami fotografii i filmu, dlatego mamy nadzieję, że każdy znajdzie niejeden temat, który go zainteresuje.

Lidia Popiel

Lidia Popiel jest fotografką i wykładowczynią na wydziale fotografii Warszawskiej Szkoły Filmowej. Zajmuje się fotografią od ponad trzydziestu lat. Współpracowała z wieloma popularnymi czasopismami. Uznawana jest za jedną z najbardziej wpływowych kobiet w Polsce.

Strona osoby prowadzącej: Lidia Popiel

Krystian Bielatowicz

Light Keeper. Specjalizuje się w produkcjach filmowych, mających dokumentalny charakter z artystyczną dbałością o kadry. Kreator obrazu, który w każdych warunkach znajdzie sposób na to, aby powstało coś znakomitego. Od dwóch dekad związany z rynkiem fotograficznym. Współtworzył portal SzerokiKadr.pl, gdzie zrealizował ponad 200 produkcji filmowych, w tym największe w sieci polskiej archiwum wywiadów z najlepszymi fotografami. Od kilku lat tworzy dla znanych firm dokumenty reklamowe, w których opowiada prawdziwe historie bohaterów. Realizuje spoty, klipy, filmy wizerunkowe. Krystian jest fotografem portretowym i dokumentalistą. Swoje projekty dotyczące szamanizmu w Peru i Meksyku publikował w National Geographic. Od ponad 12 lat zajmuje się edukacją w filmie i fotografii. Do swoich zleceń przybiera rolę reżysera, operatora filmowego, fotografa, pilota drona czy montażysty. Z wykształcenia jest archeologiem. Tata czwórki dzieci, mąż.

Strona osoby prowadzącej: www.bielatowicz.com

Aleksandra Zaborowska

Jest wykładowczynią w PWSFTviT w Łodzi, jednej z najbardziej prestiżowych uczelni artystycznych w Europie. 12 lat doświadczenia udoskonaliło jej warsztat i umiejętność odnajdywania ukrytej głębi w opowiadanych przez nią historiach. Aleksandra znana jest przede wszystkim ze swoich kreatywnych i mocnych portretów. Zajmuje się sztuką i komercją. Wśród jej klientów są takie marki jak Apart, Monnari, Kazar, Mohito, Big Star i wiele innych. Na swoim koncie ma wiele wystaw i publikacji w prestiżowych magazynach.

Strona osoby prowadzącej: https://aleksandrazaborowska.com/

Radek Drozdowicz "DżoDżo"

Zawodowo zajmuje się nagrywaniem filmów i szeroko pojętym Social Media Marketingiem. Hobbystycznie prowadzę kanał YouTube oraz składam na czas kostki Rubika i klocki Lego. Swoją przygodę z kamerą rozpocząłem wraz z założeniem kanału YouTube w 2012 roku. Razem z rozwojem kanału, rozwijałem też swoje zainteresowanie filmowaniem, a dzięki nietypowemu hobby jakim jest kostka Rubika miałem możliwość uczestniczyć w największych projektach tworzonych na polskim YouTube przez ostatnie 10 lat. Dużym etapem w moim życiu zawodowym jest działanie jako operator kamery w projekcie "Ekipa". Wykorzystując swoje doświadczenie i znajomość funkcjonowania polskich mediów społecznościowych zajmuje się aktualnie budowaniem profesjonalnych profili tematycznych takich jak Bricksandfigs.

Strona osoby prowadzącej: YouTube

Michał Leja

Fotograf i galernik. Skupia się na fotografii dokumentującej życie codzienne swoje i swoich najbliższych oraz na fotografii kreacyjnej. W 2008 roku uzyskał dyplom w Pracowni Fotgrafii Kreacyjnej dr Izabeli Jaroszewskiej w Europejskiej Akademii Fotografii zwieńczony instalacją multimedialną "Camera Retina". Brał udział w dziesięciu wystawach zbiorowych, ma na koncie indywidualne pokazy multimedialne.Posiada wieloletnie doświadczenie w branży edukacyjnej. Prowadził szkolenia dla dużych grup i szkolenia dla osób zza granicy.

Strona osoby prowadzącej: https://michalleja.com

Paweł Karpiński

Filmowiec, fotograf, realizator transmisji online. Związany głównie z branżą medyczną dla których tworzy content foto-video oraz zajmuje się produkcją i obsługą webinarów, spotkań online, szkoleń i konferencji na żywo. Pośród jego Klientów znajdziemy wiele klinik medycznych oraz firm produkujących leki i materiały medyczne, a także wiele marek związanych z aktywnym spędzaniem wolnego czasu. Od wielu lat związany z markami takimi jak Hollyland Tech, YoloLiv, SmallRig, Seetec, Sirui i wieloma innymi z palety dystrybutora sprzętu tj. marki Focus Nordic.

Strona osoby prowadzącej: Instagram

Peter Bielack

Ambasador Sigma, Manfrotto i Profoto ; fotograf portrecista, fascynat harmonii kolorów, świateł błyskowych, modyfikatorów i setupów oświetleniowych. Edukator, multientuzjasta, twórca fotograficznego show - Flashtime. Prowadząc autorskie warsztaty fotograficzne zachęca kursantów do holistycznego podejścia w fotografii; nie skupiać się na jednym elemencie, a myśleć o finalnym portrecie jako sumie: światła, koloru, stylizacji i emocji. Stale współpracuje z EIZO, Saramonic, Sekonic i Wacom.

Strona osoby prowadzącej: https://bielack.photo

Wiktor Obrok

Założyciel Niezależnej Szkoły Filmowej OFFmaster, filmowiec, fotograf. W branży pracuje od 16 lat. Prowadzi własne studio filmowe, realizuje filmy reklamowe, krótkometrażowe i eventowe. Wykładowca przedmiotu "Spoty i Filmy Reklamowe" na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II. Uczestniczył w realizacji wielu produkcji filmowych jako reżyser, autor zdjęć i montażysta. Współpracuje z Grupą Filmową Darwin i Plenerami Film Spring Open. Pracował dla Netflixa. Prowadzi kanał na YT OFFmaster ONline. Od 2014 roku prowadzi szkolenia dla filmowców profesjonalnych.

Strona osoby prowadzącej: https://www.facebook.com/OFFmasterNSF

Agnieszka Sznajer-Leśniak

Wieloletnia kierowniczka produkcji telewizyjnych (pracowała w telewizjach: TVP, TVN), koordynuje projekty multimedialne m.in. Centrum Multimedialnego realizowanego dla Zamku Królewskiego na Wawelu, współpracuje przy organizacji wystaw multimedialnych i pokazów mappingowych. Współpracuje z Fundacją Hearty jako koordynatorka projektów edukacyjnych związanych z nowymi technologiami. Od kilkunastu lat uczy produkcji filmowej i telewizyjnej w Krakowskiej Szkole Filmowej im. Wojciecha Jerzego Hasa. Absolwentka Organizacji Produkcji Telewizyjno-Filmowej na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Podyplomowego Studium Prawa Autorskiego Wydawniczego i Prasowego na Wydziale Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Strona osoby prowadzącej: www.filmpolski.pl

Jakub Witos

Kuba Witos od dziecka pasjonuje się fotografią, którą zaraził się od taty i brata. Pochodząc z Zakopanego, swojej pasji poświęcał każdą wolną chwilę wyruszając z aparatem na górskie szlaki aby szlifować swój warsztat fotograficzny. Po latach swą miłość do gór oraz fotograficzną pasję, przekuł w zawodową fotografię, którą zajmuje się już od ponad trzech lat. Ogromną radość sprawia mi przebywanie w górach i jestem bardzo szczęśliwy, że jest to część mojej pracy. Jestem fotografem krajobrazowym ale specjalizuje się także w zdjęciach sportowych, produktowych i okolicznościowych.

Strona osoby prowadzącej: www.szerokikadr.pl/fotograf-miesiaca/kuba-witos

Tomasz Czech

Śmiało można o nim powiedzieć że Świat barw to jego wszechświat! Zanurza się w nie fizycznie i mentalnie. Od lat specjalizuje się w technologii HDR i jest certyfikowanym specjalistą Dolby Vision. Koloruje reklamy, teledyski i produkcje telewizyjne, a także chętnie udziela się jako certyfikowany trener Blackmagic Design w zakresie wszystkich dostępnych specjalizacji.

Strona osoby prowadzącej: https://www.rejbel.studio

Łukasz Bożycki

Fotograf, doktorant Polskiej Akademii Nauk, dziennikarz. Prezes zarządu VII kadencji Związku Polskich Fotografów Przyrody Okręgu Mazowieckiego. Dwukrotnie uhonorowany tytułem Fotografa Roku OM ZPFP, dwukrotny laureat międzynarodowego konkursu fotograficznego organizowanego przez BBC Worldwide i Muzeum Historii Naturalnej w Londynie. W 2015 roku finalista Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic Polska. W 2017 roku zwycięzca w kategorii ptaki w konkursie Asferico.

Strona osoby prowadzącej: www.bozycki.com

Oscar Rak

ekspert w dziedzinie wideo marketingu i komunikacji audiowizualnej. Swoją wiedzę zdobywał na katowickiej Szkoły Filmowej oraz Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Obecnie jako wykładowca przekazuje ją dalej studentom Krakowskiej Szkoły Filmowej. Po godzinach tworzy kanał na YouTube oraz bloga, gdzie pomaga ludziom rozpocząć swoją przygodę z filmowaniem i wideo marketingiem.

Strona osoby prowadzącej: https://oscarrak.pl

Michał Warda

Michał Warda to samouk, który reporterskie szlify zdobywał pracując dla agencji prasowych i magazynów. Podstawowym obszarem jego działań jest fotografia i film. Związany z reportażem i fotografią uliczną. W 2006 razem z Dorotą Kaszubą założyli WhiteSmoke Studio, które szturmem weszło do świadomości jako pionierski team przenoszący z powodzeniem na grunt fotografii ślubnej streeta i modę. Doświadczenie w fotografii portretowej zdobywał pracując dla prasy i agencji reklamowych. Publikował m.in. w: Rzeczpospolita, Zwierciadło, Wprost, Sens, Gala, Viva, Joy!, Samo Zdrowie i wielu innych .Wielokrotny laureat licznych międzynarodowych konkursów branżowych organizowanych przez WPJA, AGWPJA, ISPWP i Fearless Photographers oraz IPA. Razem z Dorotą Spikerzy/wykładowcy: 2015 Fearless Photographers Conference, Bukareszt, Rumunia i 2016 Snap Photography Festival w Walii, UK oraz wiele wystąpień na polskich konferencjach takich jak Boring Workshop. Jurorzy w międzynarodowych konkursach branżowych. Od 2012 prowadzą autorskie warsztaty fotograficzne, na których goszczą fotografów z całej Europy.

Strona osoby prowadzącej: https://whitesmokestudio.pl

Maja Kupidura

Z fotografią związana od dzieciństwa. Pasję do robienia zdjęć przekazali jej rodzice, którzy są fotografami, instruktorami fotografii krajoznawczej oraz nauczycielami fotografii w jednej z radomskich szkół.. Odkąd urodził się jej synek, intensywnie oddała się fotografii dziecięcej, która spotkała się z dużym uznaniem w oczach odbiorców. Obecnie Maja zajmuje się portretem, fotografią sensualną oraz fine-art. Posiada własne studio, w którym szkoli i tworzy wyjątkowe sesje.

Strona osoby prowadzącej: https://majakupidurafotografia.pl

Marek Arcimowicz

Podróżnik, alpinista, instruktor narciarstwa. Z wykształcenia architekt, z pasji fotograf do zadań specjalnych. Od dwóch dekad związany z National Geographic Polska. Przy jego wsparciu powstaje program Martyny Wojciechowskiej "Kobieta na Krańcu Świata". Nie ma strefy klimatycznej, której by nie uwiecznił na zdjęciach. Wielokrotny juror konkursów fotograficznych.

Strona osoby prowadzącej: www.arcimowicz.com

Michał Sośnicki

Fotografią zajmuje się od 2008 roku a zawodowo od 2015. Kocha fotografować góry i w górach, o wschodzie i o zachodzie słońca. Prowadzi plenery i warsztaty fotografii krajobrazowej. Współpracował między innymi z National Geographic Polska, czy Magazynem Turystyki Górskiej „n.p.m”. Jego zdjęcia były nagradzane w wielu konkursach m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Fotografii I Filmu w Toruniu czy Przyrodniczy Skarb Małopolski 2014. Jest ambasadorem marki Pentax.

Strona osoby prowadzącej: https://www.michalsosnicki.pl/

Łukasz Skwiot

Doświadczony fotograf sportowy z ponad 10-letnim doświadczeniem. Jeden z 5 Polaków, którzy zostali oficjalnymi ambasadorami Canon Europe. Specjalizuje się w fotografowaniu piłki nożnej, futbolu amerykańskiego oraz wykonywaniu sesji sportowych. Swoje doświadczenie zdobywał podczas pracy na największych turniejach sportowych świata, takich jak piłkarskie mistrzostwa świata, europy czy meczach Ligi Mistrzów. Wielokrotne tworzył sesje z Robertem Lewandowskim dla Tygodnika „Piłka Nożna”.

Strona osoby prowadzącej: https://skwiot.pl

Gosia Jurasz

Fotografka portretowa. Gdy 17 lat temu kupowała pierwszy aparat, planowała robić zdjęcia jedynie swoim dzieciom. Dziś wypracowała swój rozpoznawalny styl z efektem fotomalarstwa, osiągany doborem odpowiedniego obiektywu, miejsca i stylizacji oraz obróbką graficzną. Głównym tematem jej prac są portrety charakterystycznie stylizowanych dzieci, oddające klimat dawnych lat. Prowadzi indywidualne i grupowe warsztaty z plenerowej fotografii portretowej, które cieszą się dużym zainteresowaniem.

Strona osoby prowadzącej: https://35photo.pro/gosiajurasz

Szymon Dudka

Operator i reżyser pracujący głównie przy filmach modowych, beauty oraz teledyskach. W swojej karierze zrealizował filmy dla takich klientów jak Reebok, LPP, CCC, Avon, Visa, Kayax czy Skoda.

Strona osoby prowadzącej: Instagram

Alicja Zmysłowska

Fotografka, artystka znana na całym świecie z magicznego i baśniowego klimatu, w którym ukazuje psy na swoich zdjęciach. Nagrodzona między innymi w konkursach National Geographic Polska, ND Awards, Monochrome Awards, I SHOT IT by Leica, czy Best Pet Portrait of the Year międzynarodowego Pet Photographers Club. Prowadzi szkolenia z zakresu fotografii psów na całym świecie od 9 lat. Prywatnie właścicielka dwóch wspaniałych suczek rasy Border Collie, będących jej ogromną inspiracją: Cirilli i Zireael.

Strona osoby prowadzącej: https://alicjazmyslowska.pl/

Marta Machej

Fotograf portretowa i modowa, instruktorka nurkowania, marzycielka, jeździec, podróżniczka, mama, a przede wszystkim prawdziwa kobieta. Urodzona w 1995 w Warszawie, przez 4 lata mieszkała w Szczecinie, następnie wyruszyła w rejs dookoła świata z Oshee World Expedition. Obecnie mieszka i pracuje w Warszawie, niezmiennie podróżując po świecie. W fotografii najbardziej ceni autentyczność, naturalność i spontaniczność, jej znakiem rozpoznawczym są czarno- białe portrety. Często koncentruje się na uśmiechu, pokazując modelki takie, jakie są naprawdę. W 2019 roku wygrała Viva!Photo Awards w kategorii Uroda. Współpracowałam z takimi markami jak: Viola Piekut, Oshee, YES, Estee Lauder, Maciej Zień, Robert Kupisz, Paprocki&Brzozowski, KrySzy, MiaLavi, Mia Giacca, Cosmo Stones, The Cadess, Marta Trojanowska, Novia Blanca, Przed swoim obiektywem gościła wspaniałe gwiazdy świata sztuki, filmu, czy sportu, w tym między innymi: NATASZA Urbańska, Alicja Bachleda-Curuś, Anna Mucha, Katarzyna Bonda, Beata Pawlikowska, Kasia Skowrońska, Helena Norowicz, Anna-Maria Sieklucka, Beta Leńska, Rafał Cieszyński, Magda Fularczyk, Justyna Mazur, Małgorzata Rogala, WhatAnnaWears Anna Skura, Superstyler, Rozwojowa Mama, Natalia Gacka, Sylvia Nowak, Natalia Janoszek Wielokrotnie publikowała na magazynach drukowanych i internetowych, na swoim koncie ma także wiele wystaw. Na stałe współpracuje z agencjami w Polsce i za granicą, tworząc edytoriale modowe i testy agencyjne. Jej prace można było zobaczyć w między innymi w takich tytułach jak: L’officiel Latvia, Harper’s Bazaar Polska, GRAZIA Croatia, L’Officiel Lithuania, national-geographic.pl, Magazyn Wesele, Make Up Trendy, MM Trendy Szczecin, Prestiż Szczecin, Newsweek Polska, Ellement’s Magazine, Kaltbult.

Strona osoby prowadzącej: https://martamachej.com/

Szymon Szcześniak

Urodzony w 1975 roku w Starachowicach fotograf portretowy. Jest absolwentem Instytutu Twórczej Fotografii w czeskiej Opawie. Przez kilka lat wykładał w Akademii Fotografii. Specjalizuje się w fotografii portretowej i reklamowej. Współpracuje z takimi pismami jak „Zwierciadło”, „Gala”, „Twój Styl”, „Przekrój”, „Pani”, „Viva”, „Playboy”. Miał wystawy m.in. w Port Autonome Gallery w Paryżu, a także warszawskich galeriach: OBOK ZPAF, Yours Gallery, MELON, Leica Gallery. Od 2018 jest ambasadorem Fujifilm.

Strona osoby prowadzącej: szymonszczesniak.pl

Mariusz Łężniak

Artysta fotografik (ZPAF). Jeden z kontynuatorów słynnej Kieleckiej Szkoły Krajobrazu. Ulubiona tematyka fotograficzna to: etnografia, krajobraz, architektura. Zawodowo fotograf okolicznościowy. Jest autorem i współautorem wystaw: „Przeszłość zaczęła się wczoraj”, „Z szafy prababci”, „Filmowy skansen”, „Suchedniowskie rody – "Ostachowscy”, „Bez kochania bardzo źle – miłość w kulturze ludowej” oraz „To tu Świętokrzyskie” i innych. Jego zdjęcia często wykorzystują instytucje kultury i muzea w całej Polsce. W swoim dorobku posiad również zdjęcia wykonane do materiałów dydaktycznych i oświatowych. Wykonywał zlecenia fotograficzne dla Ministerstwa Opieki Społecznej i Sportu Królestwa Niderlandów. Od 2015 jest ambasadorem fotograficznym portalu polonijnego „Cudzechwalicie”. Portal ten organizuje dwa największe Zloty Pasjonatów Fotografii w południowej Polsce. Dodatkowo też jako ambasador powyższego portalu organizuje szereg foto wypraw mających na celu pokazanie i promocję najpiękniejszych zakątków Polski. Od 2021 współpracuje z Panasonic Polska. Od 2022 oficjalny Ambasador Lumix Polska (Panasonic Polska), Od 2022 oficjalny Ambasador Fomei Polska

Strona osoby prowadzącej: Facebook

Paweł Flasiński

Filmowiec, który uczy jak z amatora stać się profesjonalistą. Operator kamery, pasjonat nowych technologii, od wielu lat związany z rajdami oraz wyścigami samochodowymi. Razem z Agnieszką Wołkowicz tworzą Agencję UMA, której częścią jest transmituje.live - streaming dla małych i dużych. Odpowiedzialny za zabezpieczenie techniczne transmisji oraz rozwój technologii. W www.transmituje.live - specjalizuje się w obsłudze i realizacji relacji z wydarzeń o tematyce motorsportowej. Nasz zespół, 7 lat temu, jako pierwszy w Europie zrealizował wielokamerową relację live do Internetu z pełnego cyklu wyścigów górskich. Przez ostatnie kilka lat prowadzimy relacje z zawodów drifitingowych DriftOpen oraz z największego rajdu w naszym regionie czyli Valvoline Rajd Małopolski. Efekty naszej pracy można oglądać w Internecie jak i na antenie telewizji. 
Więcej o działaniach naszej firmy na www.transmituje.live

Strona osoby prowadzącej: https://transmituje.live

Mariusz Stachowiak – Oderwany

Mariusz Stachowiak, znany też jako Oderwany. Fotograf z pasji, która stała się jego zawodem i sposobem na życie. Propaguje ideę, że najlepszy aparat to ten, który ma się przy sobie. Przekonuje do tego wszystkich, prezentując swoje zdjęcia zrobione smartfonem w mediach społecznościowych, na autorskiej stronie internetowej oderwany.com, wystawach fotograficznych i publikacjach eksperckich. Autor książki "Piękne zdjęcia ze smartfona w zasięgu twojej ręki". Juror Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic 2017. Ambasador Manfrotto, Lowepro oraz JOBY. Współpracował z siecią telefonii komórkowej PLAY, tworząc na potrzeby magazynu EXPERT Akademię Fotografii Mobilnej. Od wielu lat współpracuje z producentami smartfonów, pełniąc dla nich funkcję doradcy. Jako ekspert w dziedzinie fotografii mobilnej często zapraszany jest na konferencje branżowe w roli prelegenta. Organizuje i prowadzi szkolenia oraz warsztaty fotograficzne. Jest autorem licznych wernisaży, w tym również fotografii tworzonych smartfonem.

Strona osoby prowadzącej: https://www.instagram.com/oderwany/

Tomasz Komorowski

Od blisko 20 lat zajmujący się branżą A4V (Audio for Video). Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego oraz wielu różnych certyfikowanych kursów z zakresu urządzeń do reprodukcji dźwięku oraz bezprzewodowej transmisji RF. Autor, projektant, konsultant profesjonalnych rozwiązań audio szczególnie dedykowanych dla branży foto/video oraz szeroko rozumianych rozwiązań profesjonalnych w zakresie dźwięku. Przez wiele lat zyskiwał doświadczenie u jednego z liderów A4V w firmie Sennheiser oraz Neumann.

Michał Siarek

Fotograf dokumentalny zainteresowany problemami na styku polityki, historii i narodowych mitologii. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Jego debiutancka książka pt. “Alexander” skupiona jest na mechanizmach władzy w państwach narodowych, na przykładzie Północnej Macedonii. Obecnie pracuje nad projektem skupionym wokół zmian związanych z ociepleniem klimatu i rywalizacją o wpływy i zasoby w Arktyce. Zwycięzca The New East Prize oraz FIDAL Youth Photography Award, nominowany MACK First Book Award, Luma Dummy Book Award i La Fabrica / Photo London Dummy Award. Jego fotografie publikował m.in. Financial Times, Der Spiegel, Internazionale i La Repubblica.

Strona osoby prowadzącej: http://www.michalsiarek.com

Marta Brodziak

Od 15 lat specjalizuję się w fotografii portretowej i modowej. W latach 2016 - 2021 byłam głównie fotografem ślubnym. Od dwóch lat łączę pracę fotografa z macierzyństwem. Moje wieloletnie doświadczenie oraz nowa życiowa rola, jeszcze bardziej mnie uwrażliwiła. Dzięki czemu ukierunkowałam swój rozwój w naturalnej fotografii rodzinnej i ciążowej w studio i plenerze. Za sobą mam liczne współpracę z markami/projektantami odzieżowymi, aktorami, muzykami, agencjami modelek oraz tworzyłam zdjęcia wizerunkowe dla pracowników wielu firm. Prowadzę również warsztaty (indywidualne i grupowe) dla fotografów.

Strona osoby prowadzącej: Strona prowadzącej

Artur Sienkiewicz

Artur Sienkiewicz jest miłośnikiem i fotografem przyrody. Pasja do Natury kierowała również jego życiem zawodowym - od studiów na geologii w Polsce, doktoratu z geochemii w USA, aż po pracę przy poszukiwaniu ropy i gazu na całym świecie. Po blisko 30 latach ciągłych podróży i niełatwej pracy w międzynarodowych korporacjach naftowych, w 2020 roku, Artur zdecydował się porzucić swe dotychczasowe zajęcie i całkowicie poświęcić się pasji fotografowania przyrody, w szczególności dzikich zwierząt. W swoim podejściu do fotografii przyrody szczególną uwagę skupia na zrozumieniu zachowań zwierząt co pozwala mu na ich subtelne pokazanie w warunkach naturalnych i świetle uwydatniających ich piękno. Artur czynnie wspiera wybrane organizacje wspomagające ochronę zwierząt w Afryce jak rownież jest obecnym prezesem Okręgu Dolnośląskiego Związku Polskich Fotografów Przyrody (ZPFP).

Strona osoby prowadzącej: Strona prowadzącego

Olo Kostko

Pasjonuje się portretami i życiem na ulicach miasta. Specjalizuje się w street fotografii i fotografii portretowej. Zafascynowany ludzką indywidualnością. Posługuje się grą światła i cienia, czerni i bieli, podkreślając często niedoskonałości osoby portretowanej, ukazuje jej piękno i wyjątkowość. Od 2019 roku pracuje nad projektem "Dolny Wrzeszcz Diaries", ktòry dokumentuje codzienne życie dzielnicy, w której mieszka. Swoje podróże wykorzystuje pokazując miejskie życie w roznych czesciach swiata. Jego fotografie zostały opublikowane w książce "Razem 2020", która przedstawia życie podczas pierwszego roku pandemii w Polsce. Jego prace wystawiane były w ramach Open House Gdansk, na wystawach indywidualnych w kraju i zagranicą.

Strona osoby prowadzącej: Strona Prowadzącego

Marcin Kałuża

Marcin jest konsultantem z zakresu zarządzania barwą, grafikiem, fotografem, retuszerem oraz zajmuje się drukarstwem artystycznym. Posiada trzydziestoletnie doświadczenie zawodowe, pochodzi z Krakowa. Jako ekspert z zakresu zarządzania barwą, obrazowania oraz druku współpracuje z Canon PL, producentami monitorów i kalibratorów, oraz największymi polskimi producentami fotoksiążek, jak również wieloma profesjonalnymi laboratoriami fotograficznymi, drukarniami oraz artystami. Prowadzi warsztaty, webinaria i szkolenia jak również dzieli się swą wiedzą na forach internetowych związanych z tematyką fotografii i grafiki, oraz w mediach społecznościowych.

Strona osoby prowadzącej: Strona Prowadzącego

Adam Kozłowski

Fotograf - z zawodu i z pasji. Fotografuje nieprzerwanie od 2006 roku. Jego specjalność to fotografia reportażowa. Uwielbia szukać niezwykłych kadrów w codzienności, dlatego aparat to stały element jego garderoby. Nie zamyka się jednak na jeden rodzaj fotografii, równie chętnie fotografuje krajobrazy, architekturę i portrety. Wraz z żoną Karoliną pod marką ’Time Of Joy’ fotografuje śluby. Ponadto to wielki miłośnik podróży, książek, świeżo parzonej kawy z filtra i dobrej muzyki.

Strona osoby prowadzącej: Strona Prowadzącego

Filip Marek

Operator i producent od lat związany z branżą audiowizualną. Pracował dla agencji w Polsce i w Niemczech. Aktualnie mocno związany z social media.

Strona osoby prowadzącej: Strona prowadzącego

Janek Sapiński (AG Studio)

mistrz oświetlenia od wielu lat pracujący z AG Studio, gdzie zrealizował kilkadziesiąt teledysków jednych z największych gwiazd w Polsce i wiele filmów reklamowych.

Strona osoby prowadzącej: Strona prowadzącego

Adam Gawenda (AG Studio)

operator filmowy i reżyser. Od 2012 działający pod marką AG Studio, która zrealizowała kilkadziesiąt teledysków dla czołowych polskich artystów, wiele filmów reklamowych i krótkometrażowych. Wielokrotny laureat różnych nagród filmowych.

Strona osoby prowadzącej: Strona prowadzącego

Przemysław Kryściak

Fotograf przyrodniczy. Jego specjalnością jest makrofotografia. Przygodę z aparatem zaczynał od fotografii reportażowej. Uwielbia włóczyć się po łąkach i lasach w poszukiwaniu idealnego fotograficznego modela. Specjalizuje się w fotografii śluzowców, tj. kilkumilimetrowych organizmów. Przypominają sposobem życia i wyglądem, istoty pochodzące z innego świata. Zdobywał wyróżnienia w międzynarodowych konkursach fotograficznych takich jak: ND Photography Awards, Monochrome Photography Awards, Fine Art Photography Awards. Jego fotografie można zobaczyć na wystawach czasowych w Polskich Parkach Narodowych. Odkrył nowe stanowiska rzadkich gatunków organizmów. W wolnym czasie kocha jeździć na rowerze, grać w tenisa stołowego, a noce zarywa przy układaniu zestawów klocków Lego.

Strona osoby prowadzącej: Strona prowadzącego

Adrian Truchta

Moją pasją jest fotografia przyrodnicza, a dokładnie macro – uwielbiam owady, a w szczególności pająki. Podróżując po Polsce, uwieczniam ich zachowania podczas prac, polowań, odpoczynku, pokazuję je w sposób niedostrzegalny dla ludzkiego oka, wszystko w środowisku naturalnym. Stosuję różne techniki fotografowania – od pojedynczej ekspozycji po focus-stacking, korzystam ze światła błyskowego, jak i naturalnego. Moje prace znalazły się m.in. w książce dla dzieci poświęconej owadom oraz na stronach internetowych o tematyce entomologicznej, jak i arachnologicznej. Wygrałem konkurs fotograficzny „The Nature Photography contest 2023” w kategorii Macro zdjęciem „Marzyciel"

Strona osoby prowadzącej: Strona Prowadzącego

Ann Podsiedlik

Z wykształcenia ekonomistka, z pasji fotografka. Największą miłością pokochała fotografię plenerową, fotografując przede wszystkim dzieci, rodziny i mamy ciążowe. Pochodzi z Wielkopolski – jej rodzinne miasto to Śrem. Studiowała w Łodzi, a od 28 lat mieszka w Warszawie. Lubi wielkie miasta. Urodzona optymistka. Żona Piotra – męża, który od zawsze ją wspiera, pomaga i motywuje do spełniania marzeń. Mama wspaniałej trójki Oliwki (20 lat), Oskara (14 lat) i Bruna (niespełna 9 latka), największej życiowe niespodzianki, jaką dał jej los. Spełniona zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Fotografia to dla niej coś znacznie więcej niż tylko praca. To najwspanialsza codzienność i pasja, która towarzyszy jej każdego dnia. Fotograficznie jest samoukiem, który miliony minut spędził na dokształcaniu się i rozwoju, co zresztą systematycznie robi do dziś. Jej zdjęcia mają miano bajkowych, choć już od ponad 4 lat fotografuje przede wszystkim lifestyle. Jak sama mówi o swojej pracy – pokazuje zwykłych ludzi w prosty, ale magiczny i niezwykły sposób. Od 9 lat szkoli z zakresu fotografii i biznesu , podczas których nie tylko dzieli się wiedzą i doświadczeniem, ale przede wszystkim „zaraża” miłością do kadrów pełnych ciepła i magii. Od 5 lat prowadzi swoją Akademie Fotografii Ann Podsiedlik – wyjątkowy program mentoringowy dla fotografów.

Strona osoby prowadzącej: Strona prowadzącej

Margo Słowik

Miałam być dziennikarką, zostałam fotografką. Od samego początku dorosłego życia radość sprawia mi praca z klientem. Fotografuję więc od 18 roku życia, i od prawie 10 lat wspieram męża w prowadzeniu firmy Crystal Albums, zajmując się promocją i marketingiem. Praca z klientem zawsze dawała mi dużo satysfakcji, szczególnie w sytuacjach trudnych i kryzysowych. Od 4 lat łączę macierzyństwo z pracą. W fotografii lubię głównie fotografię ślubną, a ostatnio także produktową i kulinarną.

Strona osoby prowadzącej: Strona prowadzącego

Karol Bartnik

pasjonat fotografii krajobrazowej i dronowej. Miłośnik gór, Jury Krakowsko-Częstochowskiej i … wstawania na wschód słońca.

Strona osoby prowadzącej: Strona prowadzącego

Tomasz Markowski

fotograf sportu od ponad 20 lat. Mieszka w Krakowie. Pierwsze kroki fotograficzne stawiał w „Czasie Krakowskim”. Od 1999 roku związany z „Przeglądem Sportowym”. W tym czasie fotografował największe wydarzenia sportowe na świecie, takie jak igrzyska olimpijskie, mistrzostwa świata w narciarstwie, mistrzostwa świata w kolarstwie, blisko 300 konkursów pucharu świata w skokach i biegach narciarskich. Specjalizuje się w fotografowaniu Skoków narciarskich i Kolarstwa.

Strona osoby prowadzącej: Instagram

Adam Trzcionka

Adam Trzcionka od 15 lat specjalizuje się w fotografii ślubnej, uwieczniając wyjątkowe dni zwykłych ludzi. W swojej pracy łączy szczery dokument z bogatymi niuansami poetyckimi. Stworzył charakterystyczny styl, w którym nie tylko opowiada widzowi historię, ale także sprawia, że się ją czuje. Do każdego ślubu podchodzi jak do filmu dokumentalnego. Uważa, że dzięki jednemu zdjęciu może opowiedzieć więcej niż jedną historię.

Strona osoby prowadzącej: Strona prowadzącego