menu

Prowadzący

Poniżej możecie zapoznać się z sylwetkami osób prowadzących wykłady i warsztaty oraz profilami szkół przeprowadzających prezentacje. Znajdziecie wśród nich doświadczonych fotografów i filmowców, którzy chętnie podzielą się swoją wiedzą. Osoby te są wybitnymi specjalistami zajmującymi się różnymi dziedzinami fotografii i filmu, dlatego mamy nadzieję, że każdy znajdzie niejeden temat, który go zainteresuje.

Lidia Popiel

Lidia Popiel jest fotografką i wykładowczynią na wydziale fotografii Warszawskiej Szkoły Filmowej. Zajmuje się fotografią od ponad trzydziestu lat. Współpracowała z wieloma popularnymi czasopismami. Uznawana jest za jedną z najbardziej wpływowych kobiet w Polsce.

Strona osoby prowadzącej: Lidia Popiel

Krystian Bielatowicz

Light Keeper. Specjalizuje się w produkcjach filmowych, mających dokumentalny charakter z artystyczną dbałością o kadry. Kreator obrazu, który w każdych warunkach znajdzie sposób na to, aby powstało coś znakomitego. Od dwóch dekad związany z rynkiem fotograficznym. Współtworzył portal SzerokiKadr.pl, gdzie zrealizował ponad 200 produkcji filmowych, w tym największe w sieci polskiej archiwum wywiadów z najlepszymi fotografami. Od kilku lat tworzy dla znanych firm dokumenty reklamowe, w których opowiada prawdziwe historie bohaterów. Realizuje spoty, klipy, filmy wizerunkowe. Krystian jest fotografem portretowym i dokumentalistą. Swoje projekty dotyczące szamanizmu w Peru i Meksyku publikował w National Geographic. Od ponad 12 lat zajmuje się edukacją w filmie i fotografii. Do swoich zleceń przybiera rolę reżysera, operatora filmowego, fotografa, pilota drona czy montażysty. Z wykształcenia jest archeologiem. Tata czwórki dzieci, mąż.

Strona osoby prowadzącej: www.bielatowicz.com

Aleksandra Zaborowska

Jest wykładowczynią w PWSFTviT w Łodzi, jednej z najbardziej prestiżowych uczelni artystycznych w Europie. 12 lat doświadczenia udoskonaliło jej warsztat i umiejętność odnajdywania ukrytej głębi w opowiadanych przez nią historiach. Aleksandra znana jest przede wszystkim ze swoich kreatywnych i mocnych portretów. Zajmuje się sztuką i komercją. Wśród jej klientów są takie marki jak Apart, Monnari, Kazar, Mohito, Big Star i wiele innych. Na swoim koncie ma wiele wystaw i publikacji w prestiżowych magazynach.

Strona osoby prowadzącej: https://aleksandrazaborowska.com/

Radek Drozdowicz "DżoDżo"

Zawodowo zajmuje się nagrywaniem filmów i szeroko pojętym Social Media Marketingiem. Hobbystycznie prowadzę kanał YouTube oraz składam na czas kostki Rubika i klocki Lego. Swoją przygodę z kamerą rozpocząłem wraz z założeniem kanału YouTube w 2012 roku. Razem z rozwojem kanału, rozwijałem też swoje zainteresowanie filmowaniem, a dzięki nietypowemu hobby jakim jest kostka Rubika miałem możliwość uczestniczyć w największych projektach tworzonych na polskim YouTube przez ostatnie 10 lat. Dużym etapem w moim życiu zawodowym jest działanie jako operator kamery w projekcie "Ekipa". Wykorzystując swoje doświadczenie i znajomość funkcjonowania polskich mediów społecznościowych zajmuje się aktualnie budowaniem profesjonalnych profili tematycznych takich jak Bricksandfigs.

Strona osoby prowadzącej: YouTube

Michał Leja

Fotograf i galernik. Skupia się na fotografii dokumentującej życie codzienne swoje i swoich najbliższych oraz na fotografii kreacyjnej. W 2008 roku uzyskał dyplom w Pracowni Fotgrafii Kreacyjnej dr Izabeli Jaroszewskiej w Europejskiej Akademii Fotografii zwieńczony instalacją multimedialną "Camera Retina". Brał udział w dziesięciu wystawach zbiorowych, ma na koncie indywidualne pokazy multimedialne.Posiada wieloletnie doświadczenie w branży edukacyjnej. Prowadził szkolenia dla dużych grup i szkolenia dla osób zza granicy.

Strona osoby prowadzącej: https://michalleja.com

Paweł Karpiński

Filmowiec, fotograf, realizator transmisji online. Związany głównie z branżą medyczną dla których tworzy content foto-video oraz zajmuje się produkcją i obsługą webinarów, spotkań online, szkoleń i konferencji na żywo. Pośród jego Klientów znajdziemy wiele klinik medycznych oraz firm produkujących leki i materiały medyczne, a także wiele marek związanych z aktywnym spędzaniem wolnego czasu. Od wielu lat związany z markami takimi jak Hollyland Tech, YoloLiv, SmallRig, Seetec, Sirui i wieloma innymi z palety dystrybutora sprzętu tj. marki Focus Nordic.

Strona osoby prowadzącej: Instagram

Peter Bielack

Ambasador Sigma, Manfrotto i Profoto ; fotograf portrecista, fascynat harmonii kolorów, świateł błyskowych, modyfikatorów i setupów oświetleniowych. Edukator, multientuzjasta, twórca fotograficznego show - Flashtime. Prowadząc autorskie warsztaty fotograficzne zachęca kursantów do holistycznego podejścia w fotografii; nie skupiać się na jednym elemencie, a myśleć o finalnym portrecie jako sumie: światła, koloru, stylizacji i emocji. Stale współpracuje z EIZO, Saramonic, Sekonic i Wacom.

Strona osoby prowadzącej: https://bielack.photo

Wiktor Obrok

Założyciel Niezależnej Szkoły Filmowej OFFmaster, filmowiec, fotograf. W branży pracuje od 16 lat. Prowadzi własne studio filmowe, realizuje filmy reklamowe, krótkometrażowe i eventowe. Wykładowca przedmiotu "Spoty i Filmy Reklamowe" na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II. Uczestniczył w realizacji wielu produkcji filmowych jako reżyser, autor zdjęć i montażysta. Współpracuje z Grupą Filmową Darwin i Plenerami Film Spring Open. Pracował dla Netflixa. Prowadzi kanał na YT OFFmaster ONline. Od 2014 roku prowadzi szkolenia dla filmowców profesjonalnych.

Strona osoby prowadzącej: https://www.facebook.com/OFFmasterNSF

Adam Trzcionka

Adam Trzcionka od 15 lat specjalizuje się w fotografii ślubnej, uwieczniając wyjątkowe dni zwykłych ludzi. W swojej pracy łączy szczery dokument z bogatymi niuansami poetyckimi. Stworzył charakterystyczny styl, w którym nie tylko opowiada widzowi historię, ale także sprawia, że się ją czuje. Do każdego ślubu podchodzi jak do filmu dokumentalnego. Uważa, że dzięki jednemu zdjęciu może opowiedzieć więcej niż jedną historię.

Strona osoby prowadzącej: https://blog.adamtrzcionka.pl

Agnieszka Sznajder-Leśniak

Wieloletnia kierowniczka produkcji telewizyjnych (pracowała w telewizjach: TVP, TVN), koordynuje projekty multimedialne m.in. Centrum Multimedialnego realizowanego dla Zamku Królewskiego na Wawelu, współpracuje przy organizacji wystaw multimedialnych i pokazów mappingowych. Współpracuje z Fundacją Hearty jako koordynatorka projektów edukacyjnych związanych z nowymi technologiami. Od kilkunastu lat uczy produkcji filmowej i telewizyjnej w Krakowskiej Szkole Filmowej im. Wojciecha Jerzego Hasa. Absolwentka Organizacji Produkcji Telewizyjno-Filmowej na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Podyplomowego Studium Prawa Autorskiego Wydawniczego i Prasowego na Wydziale Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Strona osoby prowadzącej: www.filmpolski.pl

Jakub Witos

Kuba Witos od dziecka pasjonuje się fotografią, którą zaraził się od taty i brata. Pochodząc z Zakopanego, swojej pasji poświęcał każdą wolną chwilę wyruszając z aparatem na górskie szlaki aby szlifować swój warsztat fotograficzny. Po latach swą miłość do gór oraz fotograficzną pasję, przekuł w zawodową fotografię, którą zajmuje się już od ponad trzech lat. Ogromną radość sprawia mi przebywanie w górach i jestem bardzo szczęśliwy, że jest to część mojej pracy. Jestem fotografem krajobrazowym ale specjalizuje się także w zdjęciach sportowych, produktowych i okolicznościowych.

Strona osoby prowadzącej: www.szerokikadr.pl/fotograf-miesiaca/kuba-witos

Tomasz Czech

Śmiało można o nim powiedzieć że Świat barw to jego wszechświat! Zanurza się w nie fizycznie i mentalnie. Od lat specjalizuje się w technologii HDR i jest certyfikowanym specjalistą Dolby Vision. Koloruje reklamy, teledyski i produkcje telewizyjne, a także chętnie udziela się jako certyfikowany trener Blackmagic Design w zakresie wszystkich dostępnych specjalizacji.

Strona osoby prowadzącej: https://www.rejbel.studio

Łukasz Bożycki

Fotograf, doktorant Polskiej Akademii Nauk, dziennikarz. Prezes zarządu VII kadencji Związku Polskich Fotografów Przyrody Okręgu Mazowieckiego. Dwukrotnie uhonorowany tytułem Fotografa Roku OM ZPFP, dwukrotny laureat międzynarodowego konkursu fotograficznego organizowanego przez BBC Worldwide i Muzeum Historii Naturalnej w Londynie. W 2015 roku finalista Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic Polska. W 2017 roku zwycięzca w kategorii ptaki w konkursie Asferico.

Strona osoby prowadzącej: www.bozycki.com

Oscar Rak (Klik Film)

ekspert w dziedzinie wideo marketingu i komunikacji audiowizualnej. Swoją wiedzę zdobywał na katowickiej Szkoły Filmowej oraz Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Obecnie jako wykładowca przekazuje ją dalej studentom Krakowskiej Szkoły Filmowej. Po godzinach tworzy kanał na YouTube oraz bloga, gdzie pomaga ludziom rozpocząć swoją przygodę z filmowaniem i wideo marketingiem.

Strona osoby prowadzącej: https://oscarrak.pl

Maja Kupidura

Z fotografią związana od dzieciństwa. Pasję do robienia zdjęć przekazali jej rodzice, którzy są fotografami, instruktorami fotografii krajoznawczej oraz nauczycielami fotografii w jednej z radomskich szkół.. Odkąd urodził się jej synek, intensywnie oddała się fotografii dziecięcej, która spotkała się z dużym uznaniem w oczach odbiorców. Obecnie Maja zajmuje się portretem, fotografią sensualną oraz fine-art. Posiada własne studio, w którym szkoli i tworzy wyjątkowe sesje.

Strona osoby prowadzącej: https://majakupidurafotografia.pl

Marek Arcimowicz

Podróżnik, alpinista, instruktor narciarstwa. Z wykształcenia architekt, z pasji fotograf do zadań specjalnych. Od dwóch dekad związany z National Geographic Polska. Przy jego wsparciu powstaje program Martyny Wojciechowskiej "Kobieta na Krańcu Świata". Nie ma strefy klimatycznej, której by nie uwiecznił na zdjęciach. Wielokrotny juror konkursów fotograficznych.

Strona osoby prowadzącej: www.arcimowicz.com

Michał Sośnicki

Fotografią zajmuje się od 2008 roku a zawodowo od 2015. Kocha fotografować góry i w górach, o wschodzie i o zachodzie słońca. Prowadzi plenery i warsztaty fotografii krajobrazowej. Współpracował między innymi z National Geographic Polska, czy Magazynem Turystyki Górskiej „n.p.m”. Jego zdjęcia były nagradzane w wielu konkursach m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Fotografii I Filmu w Toruniu czy Przyrodniczy Skarb Małopolski 2014. Jest ambasadorem marki Pentax.

Strona osoby prowadzącej: https://www.michalsosnicki.pl/

Łukasz Skwiot

Doświadczony fotograf sportowy z ponad 10-letnim doświadczeniem. Jeden z 5 Polaków, którzy zostali oficjalnymi ambasadorami Canon Europe. Specjalizuje się w fotografowaniu piłki nożnej, futbolu amerykańskiego oraz wykonywaniu sesji sportowych. Swoje doświadczenie zdobywał podczas pracy na największych turniejach sportowych świata, takich jak piłkarskie mistrzostwa świata, europy czy meczach Ligi Mistrzów. Wielokrotne tworzył sesje z Robertem Lewandowskim dla Tygodnika „Piłka Nożna”.

Strona osoby prowadzącej: https://skwiot.pl

Gosia Jurasz

Fotografka portretowa. Gdy 17 lat temu kupowała pierwszy aparat, planowała robić zdjęcia jedynie swoim dzieciom. Dziś wypracowała swój rozpoznawalny styl z efektem fotomalarstwa, osiągany doborem odpowiedniego obiektywu, miejsca i stylizacji oraz obróbką graficzną. Głównym tematem jej prac są portrety charakterystycznie stylizowanych dzieci, oddające klimat dawnych lat. Prowadzi indywidualne i grupowe warsztaty z plenerowej fotografii portretowej, które cieszą się dużym zainteresowaniem.

Strona osoby prowadzącej: https://35photo.pro/gosiajurasz

Aleksandra Szmigiel

Aleksandra Szmigiel, ur. 1988, mieszka w Warszawie, niezależna fotografka, współpracująca z agencją Reuters. Pracowała przy największych imprezach sportowych, takich jak Igrzyska Olimpijskie (Tokio 2020 i Pekin 2022), Mistrzostwa Świata w lekkiej atletyce, Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce, Mistrzostwa Świata w narciarstwie alpejskim i innych. Jest ambasadorką marki Sony i wielokrotnie nagradzaną fotografką w międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach fotograficznych. Jej fotografie były publikowane w najważniejszych tytułach, takich jak The Washington Post, The New York Times, The Guardian. Jest autorką wystaw i osobistych projektów o sportowcach, m.in "(not)ordinary girl" - z którego powstała wystawa oraz został wydany kalendarz na 2019 oraz "Angels WINgs" 2021. Jej ostatni projekt to "Ewa Swoboda - 4 żywioły/4 elements", który powstał we współpracy z najszybszą kobietą w Polsce.

Strona osoby prowadzącej: https://runningcreativ.es

Szymon Dudka

Operator i reżyser pracujący głównie przy filmach modowych, beauty oraz teledyskach. W swojej karierze zrealizował filmy dla takich klientów jak Reebok, LPP, CCC, Avon, Visa, Kayax czy Skoda.

Strona osoby prowadzącej: Instagram

Alicja Zmysłowska

Fotografka, artystka znana na całym świecie z magicznego i baśniowego klimatu, w którym ukazuje psy na swoich zdjęciach. Nagrodzona między innymi w konkursach National Geographic Polska, ND Awards, Monochrome Awards, I SHOT IT by Leica, czy Best Pet Portrait of the Year międzynarodowego Pet Photographers Club. Prowadzi szkolenia z zakresu fotografii psów na całym świecie od 9 lat. Prywatnie właścicielka dwóch wspaniałych suczek rasy Border Collie, będących jej ogromną inspiracją: Cirilli i Zireael.

Strona osoby prowadzącej: https://alicjazmyslowska.pl/

Marta Machej

Fotograf portretowa i modowa, instruktorka nurkowania, marzycielka, jeździec, podróżniczka, mama, a przede wszystkim prawdziwa kobieta. Urodzona w 1995 w Warszawie, przez 4 lata mieszkała w Szczecinie, następnie wyruszyła w rejs dookoła świata z Oshee World Expedition. Obecnie mieszka i pracuje w Warszawie, niezmiennie podróżując po świecie. W fotografii najbardziej ceni autentyczność, naturalność i spontaniczność, jej znakiem rozpoznawczym są czarno- białe portrety. Często koncentruje się na uśmiechu, pokazując modelki takie, jakie są naprawdę. W 2019 roku wygrała Viva!Photo Awards w kategorii Uroda. Współpracowałam z takimi markami jak: Viola Piekut, Oshee, YES, Estee Lauder, Maciej Zień, Robert Kupisz, Paprocki&Brzozowski, KrySzy, MiaLavi, Mia Giacca, Cosmo Stones, The Cadess, Marta Trojanowska, Novia Blanca, Przed swoim obiektywem gościła wspaniałe gwiazdy świata sztuki, filmu, czy sportu, w tym między innymi: NATASZA Urbańska, Alicja Bachleda-Curuś, Anna Mucha, Katarzyna Bonda, Beata Pawlikowska, Kasia Skowrońska, Helena Norowicz, Anna-Maria Sieklucka, Beta Leńska, Rafał Cieszyński, Magda Fularczyk, Justyna Mazur, Małgorzata Rogala, WhatAnnaWears Anna Skura, Superstyler, Rozwojowa Mama, Natalia Gacka, Sylvia Nowak, Natalia Janoszek Wielokrotnie publikowała na magazynach drukowanych i internetowych, na swoim koncie ma także wiele wystaw. Na stałe współpracuje z agencjami w Polsce i za granicą, tworząc edytoriale modowe i testy agencyjne. Jej prace można było zobaczyć w między innymi w takich tytułach jak: L’officiel Latvia, Harper’s Bazaar Polska, GRAZIA Croatia, L’Officiel Lithuania, national-geographic.pl, Magazyn Wesele, Make Up Trendy, MM Trendy Szczecin, Prestiż Szczecin, Newsweek Polska, Ellement’s Magazine, Kaltbult.

Strona osoby prowadzącej: https://martamachej.com/

Szymon Szcześniak

Urodzony w 1975 roku w Starachowicach fotograf portretowy. Jest absolwentem Instytutu Twórczej Fotografii w czeskiej Opawie. Przez kilka lat wykładał w Akademii Fotografii. Specjalizuje się w fotografii portretowej i reklamowej. Współpracuje z takimi pismami jak „Zwierciadło”, „Gala”, „Twój Styl”, „Przekrój”, „Pani”, „Viva”, „Playboy”. Miał wystawy m.in. w Port Autonome Gallery w Paryżu, a także warszawskich galeriach: OBOK ZPAF, Yours Gallery, MELON, Leica Gallery. Od 2018 jest ambasadorem Fujifilm.

Strona osoby prowadzącej: szymonszczesniak.pl

Mariusz Łężniak

Artysta fotograf (ZPAF). Jeden z kontynuatorów słynnej Kieleckiej Szkoły Krajobrazu. Ulubiona tematyka fotograficzna to: etnografia, krajobraz, architektura, art i akt. Jest autorem wielu wystaw. Współtworząc grupę fotograficzną pod hasłem Zlot Pasjonatów Cudzechwalicie, stał się współorganizatorem licznych zlotów fotograficznych oraz fotowypraw na terenie całego kraju. Często podejmuje też działania mające na celu promocje fotografii wśród młodzieży szkolnej, seniorów, a także wśród osób z niepełnosprawnościami. Od 2021 r. współpracuje z Panasonic Polska, a od 2022 r. został oficjalnym ambasadorem Lumix Polska (Panasonic Polska) oraz Fomei Polska

Strona osoby prowadzącej: Strona prelegenta

Mariusz Stachowiak – Oderwany

Mariusz Stachowiak, znany też jako Oderwany. Fotograf z pasji, która stała się jego zawodem i sposobem na życie. Propaguje ideę, że najlepszy aparat to ten, który ma się przy sobie. Przekonuje do tego wszystkich, prezentując swoje zdjęcia zrobione smartfonem w mediach społecznościowych, na autorskiej stronie internetowej oderwany.com, wystawach fotograficznych i publikacjach eksperckich. Autor książki "Piękne zdjęcia ze smartfona w zasięgu twojej ręki". Juror Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic 2017. Ambasador Manfrotto, Lowepro oraz JOBY. Współpracował z siecią telefonii komórkowej PLAY, tworząc na potrzeby magazynu EXPERT Akademię Fotografii Mobilnej. Od wielu lat współpracuje z producentami smartfonów, pełniąc dla nich funkcję doradcy. Jako ekspert w dziedzinie fotografii mobilnej często zapraszany jest na konferencje branżowe w roli prelegenta. Organizuje i prowadzi szkolenia oraz warsztaty fotograficzne. Jest autorem licznych wernisaży, w tym również fotografii tworzonych smartfonem.

Strona osoby prowadzącej: https://www.instagram.com/oderwany/

Tomasz Komorowski

Od blisko 20 lat zajmujący się branżą A4V (Audio for Video). Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego oraz wielu różnych certyfikowanych kursów z zakresu urządzeń do reprodukcji dźwięku oraz bezprzewodowej transmisji RF. Autor, projektant, konsultant profesjonalnych rozwiązań audio szczególnie dedykowanych dla branży foto/video oraz szeroko rozumianych rozwiązań profesjonalnych w zakresie dźwięku. Przez wiele lat zyskiwał doświadczenie u jednego z liderów A4V w firmie Sennheiser oraz Neumann.

Michał Siarek

Fotograf dokumentalny zainteresowany problemami na styku polityki, historii i narodowych mitologii. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Jego debiutancka książka pt. “Alexander” skupiona jest na mechanizmach władzy w państwach narodowych, na przykładzie Północnej Macedonii. Obecnie pracuje nad projektem skupionym wokół zmian związanych z ociepleniem klimatu i rywalizacją o wpływy i zasoby w Arktyce. Zwycięzca The New East Prize oraz FIDAL Youth Photography Award, nominowany MACK First Book Award, Luma Dummy Book Award i La Fabrica / Photo London Dummy Award. Jego fotografie publikował m.in. Financial Times, Der Spiegel, Internazionale i La Repubblica.

Strona osoby prowadzącej: http://www.michalsiarek.com

Marta Brodziak

Marta Brodziak - była wioślarka która od 15 lat specjalizuję się w fotografii portretowej. W latach 2016 - 2021 byłam głównie fotografem ślubnym. Od dwóch lat łączę pracę fotografa z macierzyństwem. Moje wieloletnie doświadczenie oraz nowa życiowa rola, jeszcze bardziej mnie uwrażliwiła. Dzięki czemu ukierunkowałam swój rozwój w naturalnej, minimalistycznej fotografii rodzinnej i ciążowej w studio i plenerze. Za sobą mam liczne współpracę z markami/projektantami odzieżowymi, aktorami, muzykami, agencjami modelek oraz tworzyłam zdjęcia wizerunkowe dla pracowników wielu firm. Prowadzę również warsztaty (indywidualne i grupowe) dla fotografów.

Strona osoby prowadzącej: Strona prowadzącej

Artur Stankiewicz

Artur Stankiewicz jest miłośnikiem i fotografem przyrody. Pasja do Natury kierowała również jego życiem zawodowym - od studiów na geologii w Polsce, doktoratu z geochemii w USA, aż po pracę przy poszukiwaniu ropy i gazu na całym świecie. Po blisko 30 latach ciągłych podróży i niełatwej pracy w międzynarodowych korporacjach naftowych, w 2020 roku, Artur zdecydował się porzucić swe dotychczasowe zajęcie i całkowicie poświęcić się pasji fotografowania przyrody, w szczególności dzikich zwierząt. W swoim podejściu do fotografii przyrody szczególną uwagę skupia na zrozumieniu zachowań zwierząt co pozwala mu na ich subtelne pokazanie w warunkach naturalnych i świetle uwydatniających ich piękno. Artur czynnie wspiera wybrane organizacje wspomagające ochronę zwierząt w Afryce jak rownież jest obecnym prezesem Okręgu Dolnośląskiego Związku Polskich Fotografów Przyrody (ZPFP).

Strona osoby prowadzącej: https://arturstankiewicz.com/pl/

Olo Kostko

Pasjonuje się portretami i życiem na ulicach miasta. Specjalizuje się w street fotografii i fotografii portretowej. Zafascynowany ludzką indywidualnością. Posługuje się grą światła i cienia, czerni i bieli, podkreślając często niedoskonałości osoby portretowanej, ukazuje jej piękno i wyjątkowość. Od 2019 roku pracuje nad projektem "Dolny Wrzeszcz Diaries", ktòry dokumentuje codzienne życie dzielnicy, w której mieszka. Swoje podróże wykorzystuje pokazując miejskie życie w roznych czesciach swiata. Jego fotografie zostały opublikowane w książce "Razem 2020", która przedstawia życie podczas pierwszego roku pandemii w Polsce. Jego prace wystawiane były w ramach Open House Gdansk, na wystawach indywidualnych w kraju i zagranicą.

Strona osoby prowadzącej: Strona Prowadzącego

Marcin Kałuża

Marcin jest konsultantem z zakresu zarządzania barwą, grafikiem, fotografem, retuszerem oraz zajmuje się drukarstwem artystycznym. Posiada trzydziestoletnie doświadczenie zawodowe, pochodzi z Krakowa. Jako ekspert z zakresu zarządzania barwą, obrazowania oraz druku współpracuje z Canon PL, producentami monitorów i kalibratorów, oraz największymi polskimi producentami fotoksiążek, jak również wieloma profesjonalnymi laboratoriami fotograficznymi, drukarniami oraz artystami. Prowadzi warsztaty, webinaria i szkolenia jak również dzieli się swą wiedzą na forach internetowych związanych z tematyką fotografii i grafiki, oraz w mediach społecznościowych.

Strona osoby prowadzącej: Strona Prowadzącego

Adam Kozłowski

Fotograf - z zawodu i z pasji. Fotografuje nieprzerwanie od 2006 roku. Jego specjalność to fotografia reportażowa. Uwielbia szukać niezwykłych kadrów w codzienności, dlatego aparat to stały element jego garderoby. Nie zamyka się jednak na jeden rodzaj fotografii, równie chętnie fotografuje krajobrazy, architekturę i portrety. Wraz z żoną Karoliną pod marką ’Time Of Joy’ fotografuje śluby. Ponadto to wielki miłośnik podróży, książek, świeżo parzonej kawy z filtra i dobrej muzyki.

Strona osoby prowadzącej: Strona Prowadzącego

Filip Marek

Operator i producent od lat związany z branżą audiowizualną. Pracował dla agencji w Polsce i w Niemczech. Aktualnie mocno związany z social media.

Strona osoby prowadzącej: Strona prowadzącego

Janek Sapiński (AG Studio)

mistrz oświetlenia od wielu lat pracujący z AG Studio, gdzie zrealizował kilkadziesiąt teledysków jednych z największych gwiazd w Polsce i wiele filmów reklamowych.

Strona osoby prowadzącej: Strona prowadzącego

Adam Gawenda (AG Studio)

operator filmowy i reżyser. Od 2012 działający pod marką AG Studio, która zrealizowała kilkadziesiąt teledysków dla czołowych polskich artystów, wiele filmów reklamowych i krótkometrażowych. Wielokrotny laureat różnych nagród filmowych.

Strona osoby prowadzącej: Strona prowadzącego

Przemysław Kryściak

Fotograf przyrodniczy. Jego specjalnością jest makrofotografia. Przygodę z aparatem zaczynał od fotografii reportażowej. Uwielbia włóczyć się po łąkach i lasach w poszukiwaniu idealnego fotograficznego modela. Specjalizuje się w fotografii śluzowców, tj. kilkumilimetrowych organizmów. Przypominają sposobem życia i wyglądem, istoty pochodzące z innego świata. Zdobywał wyróżnienia w międzynarodowych konkursach fotograficznych takich jak: ND Photography Awards, Monochrome Photography Awards, Fine Art Photography Awards. Jego fotografie można zobaczyć na wystawach czasowych w Polskich Parkach Narodowych. Odkrył nowe stanowiska rzadkich gatunków organizmów. W wolnym czasie kocha jeździć na rowerze, grać w tenisa stołowego, a noce zarywa przy układaniu zestawów klocków Lego.

Strona osoby prowadzącej: Strona prowadzącego

Adrian Truchta

Moją pasją jest fotografia przyrodnicza, a dokładnie macro – uwielbiam owady, a w szczególności pająki. Podróżując po Polsce, uwieczniam ich zachowania podczas prac, polowań, odpoczynku, pokazuję je w sposób niedostrzegalny dla ludzkiego oka, wszystko w środowisku naturalnym. Stosuję różne techniki fotografowania – od pojedynczej ekspozycji po focus-stacking, korzystam ze światła błyskowego, jak i naturalnego. Moje prace znalazły się m.in. w książce dla dzieci poświęconej owadom oraz na stronach internetowych o tematyce entomologicznej, jak i arachnologicznej. Wygrałem konkurs fotograficzny „The Nature Photography contest 2023” w kategorii Macro zdjęciem „Marzyciel"

Strona osoby prowadzącej: Strona Prowadzącego

Ann Podsiedlik

Z wykształcenia ekonomistka, z pasji fotografka. Największą miłością pokochała fotografię plenerową, fotografując przede wszystkim dzieci, rodziny i mamy ciążowe. Pochodzi z Wielkopolski – jej rodzinne miasto to Śrem. Studiowała w Łodzi, a od 28 lat mieszka w Warszawie. Lubi wielkie miasta. Urodzona optymistka. Żona Piotra – męża, który od zawsze ją wspiera, pomaga i motywuje do spełniania marzeń. Mama wspaniałej trójki Oliwki (20 lat), Oskara (14 lat) i Bruna (niespełna 9 latka), największej życiowe niespodzianki, jaką dał jej los. Spełniona zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Fotografia to dla niej coś znacznie więcej niż tylko praca. To najwspanialsza codzienność i pasja, która towarzyszy jej każdego dnia. Fotograficznie jest samoukiem, który miliony minut spędził na dokształcaniu się i rozwoju, co zresztą systematycznie robi do dziś. Jej zdjęcia mają miano bajkowych, choć już od ponad 4 lat fotografuje przede wszystkim lifestyle. Jak sama mówi o swojej pracy – pokazuje zwykłych ludzi w prosty, ale magiczny i niezwykły sposób. Od 9 lat szkoli z zakresu fotografii i biznesu , podczas których nie tylko dzieli się wiedzą i doświadczeniem, ale przede wszystkim „zaraża” miłością do kadrów pełnych ciepła i magii. Od 5 lat prowadzi swoją Akademie Fotografii Ann Podsiedlik – wyjątkowy program mentoringowy dla fotografów.

Strona osoby prowadzącej: Strona prowadzącej

Margo Słowik

Miałam być dziennikarką, zostałam fotografką. Od samego początku dorosłego życia radość sprawia mi praca z klientem. Fotografuję więc od 18 roku życia, i od prawie 10 lat wspieram męża w prowadzeniu firmy Crystal Albums, zajmując się promocją i marketingiem. Praca z klientem zawsze dawała mi dużo satysfakcji, szczególnie w sytuacjach trudnych i kryzysowych. Od 4 lat łączę macierzyństwo z pracą. W fotografii lubię głównie fotografię ślubną, a ostatnio także produktową i kulinarną.

Strona osoby prowadzącej: Strona prowadzącego

Karol Bartnik

pasjonat fotografii krajobrazowej i dronowej. Miłośnik gór, Jury Krakowsko-Częstochowskiej i … wstawania na wschód słońca.

Strona osoby prowadzącej: Strona prowadzącego

Tomasz Markowski

fotograf sportu od ponad 20 lat. Mieszka w Krakowie. Pierwsze kroki fotograficzne stawiał w „Czasie Krakowskim”. Od 1999 roku związany z „Przeglądem Sportowym”. W tym czasie fotografował największe wydarzenia sportowe na świecie, takie jak igrzyska olimpijskie, mistrzostwa świata w narciarstwie, mistrzostwa świata w kolarstwie, blisko 300 konkursów pucharu świata w skokach i biegach narciarskich. Specjalizuje się w fotografowaniu Skoków narciarskich i Kolarstwa.

Strona osoby prowadzącej: Instagram

Jakub "Kubełkowaty" Barański

Jakub Barański, znany jako „Kubełkowaty”. Fotograf portretowy i reportażowy, Influencer młodego pokolenia. Twórca poradników fotograficznych w Social Mediach oraz autorskich presetów do Lightrooma. Na co dzień dzieli się swoją wiedzą w Internecie pokazując zarówno ciekawe produkty jak i swoją twórczość.

Strona osoby prowadzącej: Instagram

Łukasz Zyśk (Projekt 35)

Moja fascynacja fotografią ślubną trwa już 13 lat, a każde z tych lat tylko potwierdza, jak głęboko kocham to, co robię. Dlaczego? Bo odkryłem coś niezwykłego - za co najbardziej kocham to robić?! Za to, że mogę PRZEŻYWAĆ ten wyjątkowy dzień razem z ludźmi, których uwieczniam. Staram się robić nie tylko zdjęcia, ale dawać ludziom pewnego rodzaju DOŚWIADCZENIE, które pozostaje w ich sercach na zawsze. Moja praca zdobyła uznanie nie tylko tych, których fotografuję, ale także cenionych portali takich jak Junebug, LooksLikeFilm, MyWed. Trzykrotnie miałem przyjemność otrzymać tytuł „ARTYSTA ROKU” od międzynarodowego zrzeszenia fotografów LooksLikeFilm. Na początku 2020 roku zostałem uhonorowany tytułem LOOKS LIKE FILM BEST WEDDING PHOTOGRAPHER. Byłem również nominowany do najbardziej prestiżowego tytułu dla fotografa ślubnego na świecie, 30 RASING STAR, w konkursie organizowanym przez Rangefinder Magazine. Swoim niepowtarzalnym podejściem do fotografii, życia oraz ludzi staram się zarażać innych.

Strona osoby prowadzącej: Instagram

Marcin Kruk

Urodzony w '82 w Ustrzykach Dolnych. Absolwent Instytutu Twórczej Fotografii (Opava, Czechy) oraz Wydziału Socjologiczno – Historycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego (Rzeszów). Stypendysta warsztatów agencji Magnum Photos oraz Noor Agency. Ambasador Fujifilm Polska. Członek Archiwum Protestów Społecznych (A-P-P). Niezależny fotograf dokumentalista skupiony na długoterminowych projektach dokumentalnych.

Strona osoby prowadzącej: Instagram

Kamil Głowacki

Kamil Głowacki to poczochrany umysł choć po włosach nie poznasz no chyba, że tych na brodzie. Pomysły w jego głowie po prostu mnożą się jak memy o kotach i politykach. Fotografia jest jego pasją i jak na razie dorównuje temu tylko pasja do rozwijania firmy. Po latach wreszcie dojrzał i odważnie mówi o sobie jako o człowieku który uwielbia ludzi i dlatego to właśnie oni w teatrze życia codziennego są jego fotograficznym paliwem. Pracując z aparatem fotografował dla takich organizacji jak MONOPOLIS, Polska Grupa Farmaceutyczna,, Dell, BMI Polska, ABB, Ernst & Young, JLL, TVP 3, Uniwersytet Łódzki, TOP 500 Innovators, Kamil nie tylko stoi za aparatem w swojej pracy ale także wraz z Kają współtworzy markę JUSTedit, w ramach której użytkownicy indywidualni jak i profesjonalni fotograficy mogą zlecić retusz fotografii czy zaprojektowanie albumów. Parafrazując KODAKA - Just press the button they do the rest. Choć marka jest nowa na swojej liście klientów ma już projekty dla Jeronimo Martens, Careffour, UPC, PEKAO, Deichmann jak również dla wielu reportażystów. Lubi dzielić się wiedzą co doceniają takie firmy jak PRO Stuff, Calibrite czy Loupdeck. W rozmowach przy kawie na pewno będzie chciał opowiadać o swoich mentorach i inspiracjach z pośród których wyróżnić można takie osobowości jak Alex Webb, Eric Parr, Elliott Erwitt, Tomasz Tomaszewski, Tomasz Lazar.

Strona osoby prowadzącej: Facebook

Bartek Pawlikowski

Cześć! Nazywam się Bartek Pawlikowski - w social mediach szerzej znany jako Pawlikowski Media. Sport otacza mnie przez całe życie, przez co świetnie odnajduje się w tej tematyce fotografii. Moje zdjęcia ze sportowych akcji zostały wyróżnione na różnych krajowych oraz międzynarodowych konkursach, rownież na okładkach czasopism. Na co dzień mieszkam na Podhalu, góry mam na wyciągnięcie ręki - co znacznie pomaga przy tworzeniu nowego materiału.

Strona osoby prowadzącej: Instagram

Tomasz Obłuski

Ekspert w dziedzinie zarządzania barwą. Jest doświadczonym specjalistą z wieloletnim stażem w dziedzinie zarządzania barwą. Posiada rozległą wiedzę na temat kalibracji monitorów, przygotowania materiałów do druku i tworzenia profili ICC. Swoją wiedzą dzieli się podczas szkoleń i prelekcji, a także w licznych publikacjach branżowych. „Kieruje działem serwisu Alstor, dystrybutora produktów EIZO w Polsce, więc monitory zna od podszewki”

Aleksander Osmałek

Urodziłem się i wychowałem w Tychach z nastawieniem, żeby robić swoje i być zadowolonym z mojej pasji, jaką jest jazda na rowerze. Zacząłem jako zapalony motocyklista, dzięki temu poznałem przyjaciół na całe życie, zacząłem ich filmować i tak jest do dziś. Jeździłem po Polsce, biorąc udział w różnych konkursach, zdobywając pierwsze projekty i wypracowując sobie markę. Dzięki naszej pracy dotarliśmy do pierwszej ligi, a reszta jest historią.

Strona osoby prowadzącej: Instagram

Michał Mąsior

Fotograf mody i reklamy. Technikę szlifował w International Center of Photography w Nowym Jorku, a także pod okiem Bruce’a Gildena i Wojciecha Plewińskiego. Na co dzień pracuje w Krakowie. Specjalizuje się w nietypowych portretach i koncepcyjnych sesjach. Wykładowca w Krakowskich Szkołach Artystycznych. Nie rozstaje się z aparatem fotograficznym, co można obserwować na jego stronach: madmassa.com oraz krakowtumieszkam.pl

Strona osoby prowadzącej: Instagram

Rafał Idczak

Malarz, grafik, fotograf, absolwent Krakowskich Szkół Artystycznych w dziedzinie fotografii artystycznej w Szkole Kreatywnej Fotografii SKF. Zajmuje się także szeroko pojętą grafiką komputerową: retuszem, projektowaniem wektorowym, montażem wideo, grafiką 3D czy projektowaniem UI/UX. Podejmuje się wielu wyzwań i projektów, bez względu na motyw przewodni i stopień trudności w danym przedsięwzięciu. Swój czas poświęca również na naukę innych w dziedzinie grafiki komputerowej, rysunku, fotografii klasycznej i cyfrowej, rzeźby oraz malarstwa.

Strona osoby prowadzącej: Portfolio

Ariel Wojciechowski

Fotograf sportowy, ratownik TOPR, mąż i tata trzech córek. Na zdjęciach szuka wyjątkowego momentu, ludzkich emocji i autentyczności. Pracował dla RedBull, KTM, FiA, UCI, Xtri itd. Pasjonat podróży i dobrego, prostego życia.

Strona osoby prowadzącej: Instagram

Przemysław Miniatorski

Fotografią i filmem zajmuje się już ponad dekadę. Zawsze wiedział, że chce robić w życiu właśnie to. Pasjonują go rowerowe przygody i podróże. Zawodowo najbardziej zajmują Przemka filmy dokumentalne oraz fotografia architektury i kulinarna, pracował z najlepszymi obiektami hotelowymi w Polsce, współtworzy program „Hotelogia”, „Podróż do wnętrza”, jest autorem dokumentu kulinarnego „Od kuchni”, współtworzył program telewizyjny „Dom w miesiąc”. Swoją przygodę z fotografią zaczynał w łódzkim Nikon Klub Polska czerpiąc z wiedzy Piotra Mileckiego, następnie szkolił się w Makacie, jednej z największych agencji fotograficznych w kraju, mogąc pracować przy sesjach dla magazynów mody, globalnych marek, podpatrując umiejętności najlepszych fotografów w Polsce. Przygoda z Makatą przerodziła się w dłuższą współpracę z Emilem Bilinskim, fotografem mody/beauty. Chłonął wiedzę o świetle na warsztatach z Janem Holoubkiem, a także był uczestnikiem Speakers Avenue. Zawodowo od wielu lat pracuje w zakresie realizacji zleceń reklamowych, tworzeniu filmów i zdjęć promocyjnych, planowaniu i wdrażaniu strategii marketingowych, czy obsługi eventów. Autor zdjęć do filmu „Piłkarskie święto w Jadownikach. Jadowniczanka - Widzew” nagrodzonym złotą jedenastką na FOOTBAL FILM FEST 2023, finalistą Polskiego Festiwalu Filmów Sportowych 2023, zwycięzca konkursu WEVA PlAward 2018 w kategorii Color Grading. Bezgranicznie wierzy w siłę opowiadania historii, a perfekcjonizm i ciekawość życia nieustannie motywują do szukania nowych kadrów.

Strona osoby prowadzącej: https://thefaith.pl/

Jakub Urban (Klik Film)

Współwłaściciel domu produkcyjnego KIik Film, realizującego nagrania kursów online, filmy reklamowe i transmisje na żywo. Jakub specjalizuje się w produkcji szkoleń online oraz wizualnych materiałów promocyjnych. Prowadzi kanał na YouTube, na którym dzieli się wiedzą z zakresu wideo marketingu dla firm oraz produkcji i montażu wideo. Na planie filmowym zamienia się w oazę spokoju. Osoby biorące udział w jego nagraniach cenią go za profesjonalizm i wyczucie sytuacji, które sprawiają, że czują się przed kamerą swobodnie.

Strona osoby prowadzącej: Instagram

Jakub Lickiewicz

Psycholog, wykładowca akademicki w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, prezes stowarzyszenia fotograficznego SPOT Kolektyw. W swojej pracy ze studentami wykorzystuje fotografię, w tym także metodę Photovoice. Fotograficznie pasjonat szeroko rozumianej fotografii prasowej i sportowej, w których szuka prawdziwych emocji.

Strona osoby prowadzącej: Instagram

Tomasz Gut

Związany z branżą wyświetlaczy i technologii obrazu od 15 lat. Od 2010 roku aktywnie dostarczał rozwiązania marek tj. Eizo, NEC, Canon, Apple i wiele innych, dla różnych rynków w dziedzinach tj. fotografia, medycyna, security i oli&gas, LED. Ostatnie lata związany z markami NEC Display Solutions oraz Acer. Aktualnie rozwija swoją własną firmę, skupioną na dostarczaniu rozwiązań z pogranicza IT/AV na rynku Polskim.

Strona osoby prowadzącej: strona prelegenta

Julia Szymańczyk

Absolwentka katowickiej Szkoły Filmowej. Fotografem jest już ponad połowę swojego życia. Głównie zajmuje się fotografią ślubną oraz studniówkową. Uwielbia pracę z ludźmi; z klientami oraz z innymi fotografami. Fanka prawdziwych emocji oraz kadrów pełnych kolorów i energii. Twórczyni marki Najlepsze Studniówki, która zrzesza fotografów i filmowców z całej Polski.

Strona osoby prowadzącej: Instagram

Łukasz Dziewic

Urodzony w 1988r w Tarnobrzegu obecnie związany z Warszawa. Fotograf gwiazd mniejszych, większych, tych, które święcą teraz i z pewnością tych, które niegdyś zabłyszczą na wybiegach, czy łamach gazet. Głównie fotografuje modelki, aktorów, muzyków czy influencerów ale nie zapomina o reportażu i dokumentowaniu życia na ulicach miast w których bywa. Samouk, ale od dziecka towarzyszył mu aparat za sprawą taty fotografa, który pokazał mu możliwości na wyrażanie siebie i łapanie ulotnych chwil. Fascynat fotografii analogowej. Determinacja i talent sprawiły, że posiada na swoim koncie liczne sesje zdjęciowe. W fotografii uzewnętrznia emocje i charakter nieustannie odkrywając przy tym samego siebie. Miłośnik kina i podróży z który czerpie inspiracje. Zdecydowanie jest to mężczyzna w drodze. Pracował dla marek takich jak SEPHORA, CONVERSE, MAYBELLINE, MOTOROLA, BOMBAY SAPPHIRE, DIOR BACKSTAGE, WESTWING, SAMSUNG, PROSTO, MOLIERA2, TAGHEUER, ROBERT KUPISZ, BANK MILLENNIUM, BLIK, DAFI, PUMA i wiele innych. Obecnie jest ambasadorem Focus Nordic i Motorola Polska.

Strona osoby prowadzącej: Instagram

Marek Sydor

Zajmuję się tworzeniem treści w internecie, w szczególności w social mediach, tworzę m.in. poradniki, filmy refleksyjne, vlogi i nie tylko. Stale współpracuję z marką DJI, jako content creator. Wykorzystuję swoją wiedzę o filmie i fotografii, a także całej gamie komercyjnych sprzętów DJI do tworzenia kreatywnych i angażujących treści.Więcej o mnie dowiesz się na moim instagramie oraz na stronie mareksydor.com.

Strona osoby prowadzącej: Instagram