Poniżej możecie zapoznać się z sylwetkami osób prowadzących wykłady i warsztaty oraz profilami szkół przeprowadzających prezentacje. Znajdziecie wśród nich doświadczonych fotografów i filmowców, którzy chętnie podzielą się swoją wiedzą. Osoby te są wybitnymi specjalistami zajmującymi się różnymi dziedzinami fotografii i filmu, dlatego mamy nadzieję, że każdy znajdzie niejeden temat, który go zainteresuje.
Krystian Bielatowicz łączy pasję i pracę jako reżyser, fotograf, operator filmowy, pilot drona, montażysta. Specjalizuje się w opowiadaniu historii o człowieku. Jest autorem książek i wystaw fotograficznych. Otrzymał 16 nagród fotograficznych i filmowych, miał 24 wystawy fotograficzne, prowadził kilkaset prelekcji i warsztatów, przeszkolił kilka tysięcy osób. Swoje największe projekty publikował w National Geographic. Jest ambasadorem Panasonic Polska, Peak Design i Patona. Jako LIGHT KEEPER zrealizował w 2024 roku film dokumentalny dla Wedla pt. „Ludzie Fabryki Czekolady E. Wedel”. Wykonał ekskluzywną sesję fotograficzną architektury (stacje metra) dla Metra Warszawskiego do kalendarza na rok 2025. Zrealizował serię 6 filmów dokumentalnych European Heritage Label Site 2023 dla The European Heritage Label. Filmował kampanię reklamową dla Banku Gospodarstwa Krajowego. Jako ambasador Panasonic Polska tworzy kontent na Social Media o nowym sprzęcie.
Strona osoby prowadzącej: www.lightkeeper.pl
Zawodowo zajmuje się nagrywaniem filmów i szeroko pojętym Social Media Marketingiem. Hobbystycznie prowadzę kanał YouTube oraz składam na czas kostki Rubika i klocki Lego. Swoją przygodę z kamerą rozpocząłem wraz z założeniem kanału YouTube w 2012 roku. Razem z rozwojem kanału, rozwijałem też swoje zainteresowanie filmowaniem, a dzięki nietypowemu hobby jakim jest kostka Rubika miałem możliwość uczestniczyć w największych projektach tworzonych na polskim YouTube przez ostatnie 10 lat. Dużym etapem w moim życiu zawodowym jest działanie jako operator kamery w projekcie "Ekipa". W ostatnim roku dałem się poznać też jako wielki fan klocków Lego, za sprawą materiałów tworzonych dla krakowskiego muzeum. Od 2024 roku Sony Creators.
Strona osoby prowadzącej: YouTube
Ambasador Sigma, Manfrotto i Profoto ; fotograf portrecista, fascynat harmonii kolorów, świateł błyskowych, modyfikatorów i setupów oświetleniowych. Edukator, multientuzjasta, twórca fotograficznego show - Flashtime. Prowadząc autorskie warsztaty fotograficzne zachęca kursantów do holistycznego podejścia w fotografii; nie skupiać się na jednym elemencie, a myśleć o finalnym portrecie jako sumie: światła, koloru, stylizacji i emocji. Stale współpracuje z EIZO, Saramonic, Sekonic i Wacom.
Strona osoby prowadzącej: https://bielack.photo
Reżyser, operator i montażysta. Senior Video Content Specialist w spółce Sii. Dyrektor działu filmowego w spółce Next77. Wykładowca przedmiotów filmowych na Uniwersytecie Jana Pawła II w Krakowie. Członek jury na festiwalach filmowych. Założyciel Niezależnej Szkoły Filmowej OFFmaster. Twórca licznych reklam, teledysków i filmów promocyjnych. Ambasador marek SIGMA i GODOX.
Strona osoby prowadzącej: Facebook
Adam Trzcionka od 15 lat specjalizuje się w fotografii ślubnej, uwieczniając wyjątkowe dni zwykłych ludzi. W swojej pracy łączy szczery dokument z bogatymi niuansami poetyckimi. Stworzył charakterystyczny styl, w którym nie tylko opowiada widzowi historię, ale także sprawia, że się ją czuje. Do każdego ślubu podchodzi jak do filmu dokumentalnego. Uważa, że dzięki jednemu zdjęciu może opowiedzieć więcej niż jedną historię.
Strona osoby prowadzącej: https://blog.adamtrzcionka.pl
ekspert w dziedzinie wideo marketingu i komunikacji audiowizualnej. Swoją wiedzę zdobywał na katowickiej Szkoły Filmowej oraz Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Obecnie jako wykładowca przekazuje ją dalej studentom Krakowskiej Szkoły Filmowej. Po godzinach tworzy kanał na YouTube oraz bloga, gdzie pomaga ludziom rozpocząć swoją przygodę z filmowaniem i wideo marketingiem.
Strona osoby prowadzącej: https://oscarrak.pl
Michał Warda to fotograf, operator i reżyser. Doświadczenie fotograficzne zdobywał pracując dla agencji prasowych i magazynów. Wraz z Dorotą Kaszubą założył w 2006 roku WhiteSmoke Studio. Ich kreatywne duo zrewolucjonizowało fotografie ślubną i edukację szkoląc setki fotografów w kraju jak i za granicą. Od 2012 prowadzą autorskie warsztaty fotograficzne, na których goszczą fotografów z całej Europy. Są również właścicielami butikowego domu produkcyjnego WardaKaszuba, specjalizującego się w korporacyjnym storytellingu. Dorota i Michał łączą w swojej pracy kreatywny dokument z głęboką pasją do abstrakcji, formy i przestrzeni, zwracając szczególną uwagę na wykorzystanie światła. Wielokrotny laureat licznych międzynarodowych konkursów.
Strona osoby prowadzącej: https://whitesmokestudio.pl
Od ponad 13 lat zajmuje się fotografią zawodowo. Obecnie specjalizuje się w fotografii modowej i portretowej, a także w realizacji kampanii reklamowych. Jest ambasadorem takich marek jak Calibrite czy RogueFlash. Oprócz sesji zdjęciowych, zajmuje się także prowadzeniem warsztatów fotograficznych oraz indywidualnych szkoleń z fotografii i post-produkcji. Piotr był wielokrotnie nagradzany za swoje prace, a jego fotografie były publikowane w kilku znanych magazynach na całym świecie.
Strona osoby prowadzącej: https://piotrwerner.pl
Absolwent PWSFTViT w Łodzi na Wydziale Organizacji Sztuki Filmowej. Stypendysta fińskiej szkoły Vaasa University of Applied Sciences a także kursów London Film Academy. Realizator wizji, autor zdjęć do filmów dokumentalnych, teledysków, reklam i reportaży. Reżyseruje własne formy dokumentalne. Z kamerą i marką Sony związany zawodowo od 16 lat. Pierwsze doświadczenia zdobywał pracując na analogowych systemach Betacam, cyfrowych DVCAM, Digital Betacam, XDCAM SD/HD, aż po współczesne, takie jak Sony F55, FS7, Venice i Alpha. Od 5 lat prowadzi szkolenia medialne dla osób występujących publicznie przed kamerą a także warsztaty z podstaw pracy z kamerą.
Strona osoby prowadzącej: www.instagram.com/osiem_dwa/
Swoje zainteresowania artystyczne realizuje w obszarze fotografii przyrodniczej oraz makrofotografii, tworząc oryginalne obrazy świata przyrody. Wypracowała sobie w tej dziedzinie własny, poetycki styl, który określa mianem „malarstwo bokehowe”. Artystka ukazuje przyrodę w odrealniony, baśniowy sposób, dzięki czemu fotografie mają niezwykły, oniryczny charakter. Stała się postacią opiniotwórczą, kształtującą nowe trendy w fotografii makro. Jest laureatką wielu wyróżnień i nagród w konkursach fotograficznych w Polsce i za granicą, w tym w konkursach pod patronatem międzynarodowych organizacji fotograficznych FIAP i PSA.
Strona osoby prowadzącej: www.magdawasiczek.pl
Niegdyś projektant oświetlenia i pracownik korporacji, a dziś fotograf ślubny realizujący zlecenia jak to sam określa "w całej naszej galaktyce". Kilkukrotnie nagradzany na scenie międzynarodowej, jego prace regularnie publikowane są na portalach oraz w magazynach branżowych na całym świecie
Strona osoby prowadzącej: www.magicweddingphotographer.com
Doświadczony i ceniony fotograf ślubny. Na swoich zdjęciach stara się zatrzymać najszczęśliwsze momenty zakochanych. Fotografia nauczyła go otwartości. Uwielbia fotografować ludzi, jak i z nimi rozmawiać. Jest ciągłym obserwatorem, odkrywcą, który podczas każdego zlecenia stawiany jest w innych realiach. Swoim doświadczeniem chętnie dzieli się z innymi na warsztatach z fotografii ślubnej.
Strona osoby prowadzącej: dawidmazur.pl
Rocznik 77, urodzony w Łodzi. Z wykształcenia informatyk, z zamiłowania fotograf, podróżnik, lotnik. Ciekawy świata, miejsc i ludzi wraz z ich emocjami, próbuje za każdym razem dostrzec coś nowego, niepowtarzalnego i zatrzymać to w kadrze.
Strona osoby prowadzącej: https://tomaszgladys.com
fotograf National Geographic, specjalizujący się w fotografii podróżniczej, krajobrazowej, przyrodniczej oraz podwodnej. Ukończył studia na wydziale geologii i pracuje jako ratownik górski i pilot wycieczek. Członek międzynarodowego teamu fotografów Olympus Visionaries, Ambasador Eizo. Marcin spędził z aparatem sporo czasu w takich miejscach jak Svalbard, Nowa Zelandia, Norwegia, Tajlandia, Nepal, Malezja, Szwecja, Finlandia, Grenlandia, Maroko, Egipt, czy Wielka Brytania koncentrując się na fotografowaniu dzikiej przyrody i krajobrazów tych miejsc. Jego fotografie są publikowane w różnych miejscach Świata w magazynach, książkach i kalendarzach. W 2015 roku wraz z wydawnictwem National Geographic ukazała się książka jego autorstwa “Fotowyprawy czyli dziewięć opowieści o fotografii“.
Strona osoby prowadzącej: https://dobas.art.pl/pl/
Fotograf portretowa i modowa, instruktorka nurkowania, marzycielka, jeździec, podróżniczka, mama, a przede wszystkim prawdziwa kobieta. Urodzona w 1995 w Warszawie, przez 4 lata mieszkała w Szczecinie, następnie wyruszyła w rejs dookoła świata z Oshee World Expedition. Obecnie mieszka i pracuje w Warszawie, niezmiennie podróżując po świecie. W fotografii najbardziej ceni autentyczność, naturalność i spontaniczność, jej znakiem rozpoznawczym są czarno- białe portrety. Często koncentruje się na uśmiechu, pokazując modelki takie, jakie są naprawdę. W 2019 roku wygrała Viva!Photo Awards w kategorii Uroda. Współpracowałam z takimi markami jak: Viola Piekut, Oshee, YES, Estee Lauder, Maciej Zień, Robert Kupisz, Paprocki&Brzozowski, KrySzy, MiaLavi, Mia Giacca, Cosmo Stones, The Cadess, Marta Trojanowska, Novia Blanca, Przed swoim obiektywem gościła wspaniałe gwiazdy świata sztuki, filmu, czy sportu, w tym między innymi: NATASZA Urbańska, Alicja Bachleda-Curuś, Anna Mucha, Katarzyna Bonda, Beata Pawlikowska, Kasia Skowrońska, Helena Norowicz, Anna-Maria Sieklucka, Beta Leńska, Rafał Cieszyński, Magda Fularczyk, Justyna Mazur, Małgorzata Rogala, WhatAnnaWears Anna Skura, Superstyler, Rozwojowa Mama, Natalia Gacka, Sylvia Nowak, Natalia Janoszek Wielokrotnie publikowała na magazynach drukowanych i internetowych, na swoim koncie ma także wiele wystaw. Na stałe współpracuje z agencjami w Polsce i za granicą, tworząc edytoriale modowe i testy agencyjne. Jej prace można było zobaczyć w między innymi w takich tytułach jak: L’officiel Latvia, Harper’s Bazaar Polska, GRAZIA Croatia, L’Officiel Lithuania, national-geographic.pl, Magazyn Wesele, Make Up Trendy, MM Trendy Szczecin, Prestiż Szczecin, Newsweek Polska, Ellement’s Magazine, Kaltbult.
Strona osoby prowadzącej: https://martamachej.com/
Wybitny polski fotograf i pedagog, wykładowca warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Urodził się 6 maja 1953 w Warszawie.Od 1986 roku na stałe współpracuje z magazynem "National Geographic", a od 1999 roku jest głównym konsultantem polskiej edycji pisma. Swoje zdjęcia z powodzeniem prezentował również podczas autorskich wystaw m.in. w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Japonii, Niemczech, Izraelu, Holandii i Polsce, a także w albumach i prestiżowych magazynach ukazujących się w kilkudziesięciu krajach na świecie. Jego fotoreportaże publikowane były na łamach m.in. "The New York Times", "Time", "Paris Match", "Vogue", "Die zeit" i "Elle". Tomaszewski jest członkiem agencji Visum w Hamburgu, waszyngtońskiej Image Collection oraz American Society of Magazine Photographers. Uczy fotografii w Polsce, USA, Niemczech i we Włoszech. Laureat wielu polskich i międzynarodowych nagród fotograficznych, juror najpopularniejszego konkursu fotografii prasowej World Press Photo. Odznaczony medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.
Strona osoby prowadzącej: https://academy.tomasztomaszewski.com/
Artysta fotograf (ZPAF) Ambasador marki Lumix . Ulubiona tematyka fotograficzna to: etnografia, krajobraz, architektura, art i akt. Instruktor Fotografii Krajoznawczej PTTK, a także prowadzący szkolenia i warsztaty fotograficzne dla osób z niepełnosprawnościami. Jest autorem i współautorem wystaw: „Przeszłość zaczęła się wczoraj”, „Z szafy prababci”, „Filmowy skansen”, „Suchedniowskie rody – "Ostachowscy”, „Bez kochania bardzo źle – miłość w kulturze ludowej” , „To tu Świętokrzyskie” oraz "Moje bezdroża" Jego zdjęcia często wykorzystują instytucje kultury i muzea w całej Polsce. W swoim dorobku posiada również zdjęcia wykonane do materiałów dydaktycznych i oświatowych. Wykonywał zlecenia fotograficzne dla Ministerstwa Opieki Społecznej i Sportu Królestwa Niderlandów. Od 2015 do 2024 był ambasadorem fotograficznym portalu polonijnego „Cudzechwalicie”. Portal ten organizował dwa największe Zloty Pasjonatów Fotografii w południowej Polsce. Dodatkowo też jako ambasador powyższego portalu współorganizował szereg foto wypraw mających na celu pokazanie i promocję najpiękniejszych zakątków Polski. Od roku 2020 współpraca fotograficzna z organizatorem pokazów mody i konkursów Miss Świętokrzyskiego. Od 2021 współpracuje z Panasonic Polska. Od 2022 oficjalny Ambasador Lumix Polska (Panasonic Polska), Od 2022 oficjalny Ambasador Fomei Polska Od 2024 współwłaściciel Towarzystwa Fotograficzno - Podróżniczego.
Strona osoby prowadzącej: Strona prelegenta
Od blisko 20 lat zajmujący się branżą A4V (Audio for Video). Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego oraz wielu różnych certyfikowanych kursów z zakresu urządzeń do reprodukcji dźwięku oraz bezprzewodowej transmisji RF. Autor, projektant, konsultant profesjonalnych rozwiązań audio szczególnie dedykowanych dla branży foto/video oraz szeroko rozumianych rozwiązań profesjonalnych w zakresie dźwięku. Przez wiele lat zyskiwał doświadczenie u jednego z liderów A4V w firmie Sennheiser oraz Neumann.
Pasjonuje się portretami i życiem na ulicach miasta. Specjalizuje się w street fotografii i fotografii portretowej. Zafascynowany ludzką indywidualnością. Jego unikalny styl opiera się na grze światła i cienia, a także na czerni i bieli, co dodaje głębi i atmosfery jego pracom. Poprzez umiejętne podkreślenie często niedoskonałości osób portretowanych, Olo uwypukla ich piękno i wyjątkowość, ukazując jednocześnie ludzką naturę w jej pełnym spektrum. Dokumentując codzienne życie, zachwyca się najdrobniejszymi detalami oraz ulotnymi momentami, które tworzą tkankę miejską. Jego fotografie są nie tylko dokumentem rzeczywistości, ale również opowieściami o emocjach, relacjach i codziennych zmaganiach ludzi. Olo wprowadził do swoich prac osobisty pierwiastek, kierując się intuicją i emocjami chwili. Z czasem jego zdjęcia zaczęły pojawiać się w licznych galeriach, a także w publikacjach internetowych i magazynach poświęconych fotografii. Jego prace były publikowane w renomowanych magazynach, w tym w Vogue Polska, co potwierdza jego status jako wrażliwego dokumentalisty i artysty. W zeszłym roku wydał zine'a dokumentującego jego streetowe podróże po świecie.
Strona osoby prowadzącej: Strona Prowadzącego
Marcin jest konsultantem z zakresu zarządzania barwą, grafikiem, fotografem, retuszerem oraz zajmuje się drukarstwem artystycznym. Posiada trzydziestoletnie doświadczenie zawodowe, pochodzi z Krakowa. Jako ekspert z zakresu zarządzania barwą, obrazowania oraz druku współpracuje z Canon PL, producentami monitorów i kalibratorów, oraz największymi polskimi producentami fotoksiążek, jak również wieloma profesjonalnymi laboratoriami fotograficznymi, drukarniami oraz artystami. Prowadzi warsztaty, webinaria i szkolenia jak również dzieli się swą wiedzą na forach internetowych związanych z tematyką fotografii i grafiki, oraz w mediach społecznościowych.
Strona osoby prowadzącej: Strona Prowadzącego
Fotografka i marketingowiec, od dekady współtworzy markę Crystal Albums. Łączy fotografię ślubną z rodzinną, specjalizując się w budowaniu długofalowych relacji z klientami. Początkowo związana z dziennikarstwem, od 18 roku życia rozwija warsztat fotograficzny, ze szczególnym naciskiem na zarządzanie sytuacjami kryzysowymi w branży ślubnej. Skutecznie łączy macierzyństwo z prowadzeniem biznesu, udowadniając, że można z sukcesem realizować się na obu płaszczyznach. Autorka treści edukacyjnych i mentorka dla branży fotograficznej, prowadzi konsultacje online z zakresu sprzedaży i obsługi klienta. Specjalizuje się w marketingu relacji i budowaniu wizerunku marek w social mediach.
Strona osoby prowadzącej: Instagram
fotograf sportu od ponad 20 lat. Mieszka w Krakowie. Pierwsze kroki fotograficzne stawiał w „Czasie Krakowskim”. Od 1999 roku związany z „Przeglądem Sportowym”. W tym czasie fotografował największe wydarzenia sportowe na świecie, takie jak igrzyska olimpijskie, mistrzostwa świata w narciarstwie, mistrzostwa świata w kolarstwie, blisko 300 konkursów pucharu świata w skokach i biegach narciarskich. Specjalizuje się w fotografowaniu Skoków narciarskich i Kolarstwa.
Strona osoby prowadzącej: Instagram
Kamil Głowacki to poczochrany umysł choć po włosach nie poznasz no chyba, że tych na brodzie. Pomysły w jego głowie po prostu mnożą się jak memy o kotach i politykach. Fotografia jest jego pasją i jak na razie dorównuje temu tylko pasja do rozwijania firmy. Po latach wreszcie dojrzał i odważnie mówi o sobie jako o człowieku który uwielbia ludzi i dlatego to właśnie oni w teatrze życia codziennego są jego fotograficznym paliwem. Pracując z aparatem fotografował dla takich organizacji jak MONOPOLIS, Polska Grupa Farmaceutyczna,, Dell, BMI Polska, ABB, Ernst & Young, JLL, TVP 3, Uniwersytet Łódzki, TOP 500 Innovators, Kamil nie tylko stoi za aparatem w swojej pracy ale także wraz z Kają współtworzy markę JUSTedit, w ramach której użytkownicy indywidualni jak i profesjonalni fotograficy mogą zlecić retusz fotografii czy zaprojektowanie albumów. Parafrazując KODAKA - Just press the button they do the rest. Choć marka jest nowa na swojej liście klientów ma już projekty dla Jeronimo Martens, Careffour, UPC, PEKAO, Deichmann jak również dla wielu reportażystów. Lubi dzielić się wiedzą co doceniają takie firmy jak PRO Stuff, Calibrite czy Loupdeck. W rozmowach przy kawie na pewno będzie chciał opowiadać o swoich mentorach i inspiracjach z pośród których wyróżnić można takie osobowości jak Alex Webb, Eric Parr, Elliott Erwitt, Tomasz Tomaszewski, Tomasz Lazar.
Strona osoby prowadzącej: Facebook
Współwłaściciel domu produkcyjnego KIik Film, realizującego nagrania kursów online, filmy reklamowe i transmisje na żywo. Jakub specjalizuje się w produkcji szkoleń online oraz wizualnych materiałów promocyjnych. Prowadzi kanał na YouTube, na którym dzieli się wiedzą z zakresu wideo marketingu dla firm oraz produkcji i montażu wideo. Na planie filmowym zamienia się w oazę spokoju. Osoby biorące udział w jego nagraniach cenią go za profesjonalizm i wyczucie sytuacji, które sprawiają, że czują się przed kamerą swobodnie.
Strona osoby prowadzącej: Instagram
Psycholog, wykładowca akademicki w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, prezes stowarzyszenia fotograficznego SPOT Kolektyw. W swojej pracy ze studentami wykorzystuje fotografię, w tym także metodę Photovoice. Fotograficznie pasjonat szeroko rozumianej fotografii prasowej i sportowej, w których szuka prawdziwych emocji.
Strona osoby prowadzącej: Instagram
Związany z branżą wyświetlaczy i technologii obrazu od 15 lat. Od 2010 roku aktywnie dostarczał rozwiązania marek tj. Eizo, NEC, Canon, Apple i wiele innych, dla różnych rynków w dziedzinach tj. fotografia, medycyna, security i oli&gas, LED. Ostatnie lata związany z markami NEC Display Solutions oraz Acer. Aktualnie rozwija swoją własną firmę, skupioną na dostarczaniu rozwiązań z pogranicza IT/AV na rynku Polskim.
Strona osoby prowadzącej: strona prelegenta
Fotografka portretowa z 11 letnim doświadczeniem, trenerka biznesu oraz właścicielka studia LIRYKA, prywatnie spełniona mama, pasjonatka rozwoju osobistego i mindfulness. Tworzy kursy online oraz organizuje warsztaty biznesowe dla fotografów. Odbiorcy cenią jej pełne humoru materiały w social media, które inspirują i motywują do działania oraz rozwoju. Od samego początku za cel postawiła sobie stworzenie wyróżniającego się biznesu fotograficznego, zyskując ogromne zaufanie, stabilny biznes i setki pozytywnych opinii na Google czy Facebook. Obecnie dzieli się wiedzą biznesową i marketingową skrojoną na potrzeby branży fotograficznej.
Strona osoby prowadzącej: Instagram
Marta to pasjonatka fotografii analogowej, która pierwsze zdjęcia analogowe wykonała w wieku 17 lat. Na studiach zgłębiła tajniki pracy w ciemni, spędzając niezliczone godziny na wywoływaniu zdjęć wraz z przyjaciółmi ze studenckiego koła fotograficznego. Po latach przerwy, wróciła do swojej pasji, łącząc ją z miłością do podróży. Jej zdjęcia to pocztówki z życia miast Europy – celebracja codzienności i ulotności wyjątkowych chwil. W tym czasie stworzyła tysiące fotografii w miejscach, które inspirowały ją każdego dnia. W fotografii analogowej fascynuje ją niepowtarzalny klimat, który zmusza do zwolnienia tempa, zastanowienia się, czy wyczekania odpowiedniego kadru. Uwielbia też nutkę niepewności – oczekiwanie na efekt końcowy każdego ujęcia to dla niej część magii tego procesu.
Strona osoby prowadzącej: Instagram
Krzysztof Wróbel, Łukasz Dryżałowski. Dwójka przyjaciół tworząca mały dom produkcyjny "Metamodern Club". Działają razem od 8 lat, tworzyli między innymi spoty reklamowe dla PGE, Motoroli i Displate. Filmowali razem w ponad 25 krajach, a jednym z ich najbardziej rozpoznawalnych formatów jest serial podróżniczy "Chłopaki w podróży". Aktualnie pracują nad pełnometrażowym filmem dokumentalnym.
Strona osoby prowadzącej: metamodern.club
Pasjonat fotografii krajobrazowej i dronowej. Pochodzi z Kielc, a od wielu lat jest związany z województwem śląskim. Jest zrzeszony w grupie Lighthouse Media, która swoją działalnością szczególnie mocno promuje Jurę Krakowsko-Częstochowską. Do jego ulubionych miejsc możemy zaliczyć w szczególności Beskid Śląski i Żywiecki, Gorce, Pieniny, Podhale, a także Spisz. Jak łatwo zauważyć, jest miłośnikiem podróży po Polsce i czerpie dużą przyjemność z odkrywania nowych miejsc w naszym pięknym kraju. Cudze można chwalić, ale swoje trzeba znać! Na EXPOzycji obecny będzie jako ambasador Focus Nordic oraz NiSi.
Strona osoby prowadzącej: Instagram
Paweł Bielecki? Typ gościa, który prędzej zapakuje aparat i poleci do Skandynawii gonić zorze, niż utknie w biurowej rzeczywistości. Założył be frank – agencję reklamową, która wie, jak przyciągnąć uwagę, i be polar crew – ekipę, która woli gadać i porozumiewać się obrazami niż siedzieć na callach o niczym. Przez ponad 20 lat kręci się w świecie, w którym liczą się dobre światło i jeszcze lepsze kadry. Współpracował z takimi znanymi markami jak Mclaren, Volvo, Rolls-Royce, Vorwerk, tołpa, Your Kaya, Trek i wieloma innymi. W 2024 roku został oficjalnym ambasadorem marki Canon. Miłośnik Skandynawii, słowa pisanego, dobrej architektury i dobrze zaprojektowanej krótkiej formy video. Używa unikalnego połączenia humoru, social media i kinematografii, aby udowodnić ludziom, że wybranie swojej ścieżki, bycie oryginalnym, zawsze przewyższy podążanie za trendami i kopiowanie prac innych dla algorytmu. Jeśli coś jest czyste, klarowne i bezlitośnie szczere, to na pewno nosi ślady Bieleckiego.
Strona osoby prowadzącej: Instagram
Ambasador firmy Canon, fotograf drużyny RedBull racing F1, podróżuje po świecie, uwieczniając jeden z najszybszych sportów. Znany z nienagannego wyczucia czasu i spektakularnych zdjęć, specjalista od Formuły 1 zwykle odbywa około 80 lotów rocznie, śledząc sporty motorowe na całym świecie. Urodzony i wychowany w Pradze w Czechach, Vladimir po raz pierwszy sięgnął po aparat w wieku 13 lat. "Mój dziadek był fotografem, więc zacząłem bawić się jego sprzętem" – wyjaśnia. "Szybko stało się to moją główną pasją." Dziś portfolio Vladimira pęka w szwach od zdjęć z wielu różnych dyscyplin sportowych, ale to Formuła 1 jest pasją fotografa. "Mój pierwszy sezon miał miejsce w 2005 roku i pamiętam, że pojechałem do Australii na wyścig" mówi. "Nagle otworzył się przede mną nowy świat. Z fotograficznego punktu widzenia było to bardzo ekscytujące, ponieważ miałem przestrzeń, w której mogłem zrobić ładny portret, mogłem uchwycić akcję, mogłem wykazać się sztuką, mogłem fotografować krajobrazy — mogłem fotografować wszystko". Vladimir rozpoczął pracę jako wolny strzelec w 2010 roku i obecnie mieszka zarówno w Grecji, jak i w Niemczech. Po 15 latach fotografowania Formuły 1 wciąż jest tak samo podekscytowany za każdym razem, gdy stawia stopę na torze. "Każdy tor i każdy wyścig jest inny" mówi. "Ciągle się uczę".
Strona osoby prowadzącej: vladimirrys.com
Od dziecka interesował się fotografią, jednak dopiero od trzech lat traktuje ją poważniej. Wszystko zaczęło się niepozornie w czasach pandemii, gdy natknął się na film typu POV street. Na podstawie filmów innych twórców uczył się podstaw fotografii. Stwierdził, że kupuje aparat, wyrusza w miasto i działa. Tak właśnie na nowo odnalazł swoją dawną pasję. Z biegiem czasu rozwijał się w kolejnych dziedzinach, takich jak fotografia lifestyle, portretowa, produktowa oraz samochodowa. Stale dąży do doskonalenia swoich umiejętności, ucząc się nowych technik i dzieląc się swoją pasją z innymi. Fotografia to dla niego nie tylko hobby, ale także sposób na wyrażenie siebie i odkrywanie świata z nowej perspektywy.
Strona osoby prowadzącej: mustachelens.pl
Pomaga twórcom i firmom budować markę osobistą dzięki video – od założenia kanału, przez stworzenie profesjonalnego studia, aż po nagrywanie i zrozumienie algorytmów, które otwierają drogę do sukcesu. YouTube stał się jego ratunkiem podczas pandemii COVID, gdy stracił pracę i zlecenia jako fotograf. Od tamtej pory jego misją jest pomaganie innym w odkrywaniu potencjału tej platformy i tworzeniu treści, które naprawdę mają znaczenie. Wierzy, że każdy z nas może zbudować coś wyjątkowego w sieci, rozwinąć siebie i swój biznes. Dlatego dzieli się praktycznymi wskazówkami, doświadczeniem i narzędziami, które sam wykorzystuje, rozwijając własną markę na YouTubie. Jeżeli chcesz postawić pierwszy krok (lub zrobić kolejny), zaprasza na swój kanał a my na jego EXPOzycyjny wykład
Strona osoby prowadzącej: YouTube
Fotograf, podróżnik, szkoleniowiec, od prawie 20 lat codziennie z aparatem w ręku. Zawodowo ekspert techniczny OM SYSTEM, Prywatnie miłośnik podróżowania z plecakiem i bez planu (im dalej tym lepiej, a najlepiej do Azji), spontanicznych wyjazdów i małych aparatów. Główne tematy przed jego obiektywem to sporty ekstremalne, dzika przyroda, podwodny świat oraz krajobrazy (im bliżej przyrody tym lepiej!).
Strona osoby prowadzącej: Instagram
Marcin Ciepielewski wspina się od 2001 roku. Swoją przygodę z aparatem fotograficznym zaczął jeszcze na studiach, ale dopiero połączenie fotografii i wspinaczki przerodziło się w prawdziwą pasję. Fakt, że sam jest czynnym wspinaczem pomaga mu w uchwyceniu piękna ruchu i dynamiki fotografowanych w skałach scen. Fotografia wspinaczkowa pozwala mu podróżować, być świadkiem trudnych i wymagających przejść w skałach i górach, towarzyszyć w przygodach świetnych wspinaczy, spędzać czas z dobrymi przyjaciółmi i dzielić się z nimi wszystkimi przeżyciami, pokazywać te wszystkie - nieraz ciężkie, ale inspirujące chwile. Aparat jest nieodłączną częścią jego wyposażenia podczas wypraw w skały i góry. Do tej pory odwiedził skały wspinaczkowe nie tylko w Polsce, ale także w Austrii, Czechach, Chorwacji, Grecji, Francji, Włoszech, Hiszpanii, Niemczech, Norwegii, Maroku, Portugalii, Słowacji, Szwajcarii, Szwecji, Turcji. Jego zdjęcia zdobyły szereg nagród i wyróżnień na międzynarodowych konkursach oraz zostały opublikowane w prestiżowych magazynach wspinaczkowych w Polsce, Europie i USA. Fotografował czołówkę polskich wspinaczy, między innymi nasze medalistki Olimpiady w Paryżu we wspinaniu na czas - Aleksandrę Mirosław i Aleksandrę Kałucką. Instagram: https://www.instagram.com/marcinciepielewski/ Facebook: https://www.facebook.com/ImageOfPassion/?locale=pl_PL
Strona osoby prowadzącej: www.marcinciepielewski.pl
Fotografią zajmuje się od 2014 roku. Podczas swojej przygody z tą dziedziną sztuki miał okazję odwiedzić wspaniałe fotogeniczne miejsca oraz interesujące kulturowo obszary. Powiązanie fotografii z podróżami daje mu motywację do planowania i wyruszania w znane i nieznane dotąd obszary. Fascynują go krajobrazy naturalne – góry, wybrzeża, pustynie, lasy…, ale także wytwory pracy człowieka, przede wszystkim architektura. Swoją pasję do poznawania świata rozwijał podczas studiów geograficznych, co pozwala mu jeszcze bardziej rozumieć procesy tworzące krajobrazu naszej planety. Obcowanie ze światem budzi w nim wiele emocji, które staram się przekazywać w swoich fotografiach. Współpracuje m.in. z Narodową Organizacją Turystyczną Szwajcarii – Switzerland Tourism przy promocji szwajcarskich regionów oraz miastem Wilno i organizacją GoVilnius, a także producentem sprzętu fotograficznego Sigma. Jest ambasadorem marki Marumi. Prowadzi bloga podróżniczego oraz współorganizuje wyprawy fotograficzne.https://www.facebook.com/bieganskifoto/,https://www.instagram.com/patrykbieganski/
Strona osoby prowadzącej: www.patrykbieganski.com
Adam Wajrak – ur. 1972 dziennikarz „Gazety Wyborczej” i fotograf przyrody. Można go zobaczyć na kanale YT „Tropem Wajraka” Pisze głównie o ochronie przyrody i o zwierzętach, które są jego pasją od dzieciństwa. Od ponad 20 lat na mieszka w Teremiskach w Puszczy Białowieskiej o której ochronę zabiega. Autor kilku książek o tematyce przyrodniczej min „Wiki”, „Wielka księga prawdziwych tropicieli”, wraz z żoną Nurią Selva Fernadez „Kuna za kaloryferem”. Ponieważ lubi przemierzać świat na nartach był uczestnikiem wypraw polarnych na Svalbard i Grenlandię. W 2005 magazyn „Time” przyznał mu tytuł Bohatera Europy. Za działania na rzecz ocalenia unikalnej Doliny Rospudy, otrzymał nagrodę im Andrzeja Woyciechowskiego, a przez brukselski dziennik Europen Voice został uznany za jedną 50 osób które wywarły największy wpływ na Europę w 2007 roku. W 2019 otrzymał nagrodę im Andrzeja Wajdy oraz nagrodę Polskiego PEN Clubu im. Ksawerego i Mieczysława Prószyńskich. https://www.instagram.com/adamwajrak/
Strona osoby prowadzącej: facebook
Swoją przygodę z fotografią rozpoczął w wieku 15 lat z aparatem analogowym swojego taty – Praktica MTL 5 B, którego w dalszym ciągu z wielką przyjemnością zabiera na różne wyprawy. Przyroda stanowiła jego główną inspirację, dzięki której pokochał tą dziedzinę sztuki. W kadr chwytał głównie pejzaże, rośliny, owady czyli „ukryte piękno”, którego w tak szybkim tempie życia nie dostrzegamy na co dzień. Jest absolwentem 2 letniej szkoły fotograficznej w Krakowie. Od 2009 roku fotograf we własnej firmie Wiosenny Design. Jak sam mówi: Fotografia jest dla mnie czymś więcej niż zwykłą pracą… Dzięki niej czuję, że mogę patrzeć tam gdzie wzrok nie sięga, przenosić obrazy dzikiej, tajemniczej przyrody na mój cyfrowy warsztat, chwytać ulotne chwile, prawdziwe emocje, zamykać je w kadrze skąd już nie uciekną… …gdzie nie zostaną zapomniane… To dzięki temu kocham to co robię, to moja pasja. https://www.facebook.com/Wiosenny, https://www.instagram.com/wiosennydesign
Strona osoby prowadzącej: wiosenny.com
Fotografik, przyrodnik, podróżnik, osobisty sekretarz Sławomira Mrożka. Prezes Fundacji im. Sławomira Mrożka. Jako fotograf ma za sobą kilkadziesiąt autorskich wystaw prezentowanych w kraju i za granicą. Publikuje zarówno w prasie (m.in. „National Geographic”, „Poznaj Świat”, „Gazeta Wyborcza”, „Tygodnik Powszechny”, „Przekrój”, „Polityka”, „Ptaki Polski”), jak i wydaje książki i albumy. Współpracownik „China National Geographic”. Odbitki prac Pawła Chary sprzedawane są w limitowanych seriach, odpowiednio sygnowanych stemplem autora. Wykładowca m.in. w prestiżowej Akademii Nikona. Pod koniec 2011 roku rozpoczął projekt poświęcony jednemu z najwybitniejszych dramatopisarzy – Sławomirowi Mrożkowi. Przez ostatnie dwa lata życia Mrożka mieszkał z nim w Nicei. Z zebranego materiału powstał film dokumentalny pt: „Mrożek życie warte jest życia” oraz album o tym samym tytule. Według Pawła Chary obcowanie z głębią przyrody pozostawia w człowieku niezatarte ślady. Przyroda bowiem objawia swoje piękno oraz estetyczną wartość naturalnych kompozycji działaniem na naszą wrażliwość. Natura objawia się wizualnie nasycona raz odważnymi, a raz nieśmiałymi fantazjami barw i światłocieni. Jest genialnym dziełem sztuki, które swoją niewinnością, dzikością, nieprzewidywalnością, swoją ciszą i swoim przemijaniem do złudzenia przypomina inne dzieło sztuki, jakim jest człowiek.
Strona osoby prowadzącej: facebook
Fotografka, dokumentalistka, fotoedytorka i kuratorka wystaw, rocznik 71. Współzałożycielka agencji Napo Images. Członkini Press Club Polska i ambasadorka FujiFilm Polska. W latach 2000-2005 studiowała dziennikarstwo na Wydziale Politologii Collegium Civitas w Warszawie. Od 2010 roku współpracuje z Instytutem Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego prowadząc zajęcia z fotografii prasowej, historii fotografii mody i historii fotografii japońskiej. Fotoedytorka książek fotograficznych, min. „BEBOK” Karoliny Jonderko, „Echo” Maksymiliana Rigamontiego, „Stos” Maksymiliana Rigamontiego, „Message” Macieja Jeziorka, „Two tailed dog” Michała Adamskiego, „Stigmy” Adama Lacha, „NYC #02” Wojciecha Wieteski, „Some Things are Quieter Then Others” Jacka Foty. Jej prace, oscylujące pomiędzy fotografią socjologiczno-dokumentalną a fotografią streetową, wystawiane były min. w Polsce, Francji, Czechach, Anglii i Stanach Zjednoczonych.
Strona osoby prowadzącej: ewameissner.com
Maciej Taichman (1970) – fotograf i operator. Swój pierwszy film wywołał w 1981 roku. Od 1997 roku konsekwentnie realizuje wizje klientów, tworząc obrazy, które można zobaczyć w reklamach, magazynach i teledyskach. Z wykształcenia historyk skupiony na historii sztuki, posiada także szeroką wiedzę z zakresu teorii mediów wizualnych, która jest jedynie podstawą do dalszych działań. Zwolennik wyrafinowania technicznego i mistrzostwa zarówno w fotografii, jak i w filmie. Ekspert w zakresie sprzętu do rejestracji obrazu i wyrafinowanej optyki. Zaangażowany w pracę ze sprzętem średnioformatowym. YouTuber, który z troską i pasją opowiada o sprzęcie, chętnie dzieląc się swoją wiedzą. Redaktor naczelny portalu MegaObraz.pl. Prezes Zarządu Taichman Sp. z o o. o. Obecnie skupia się, jak sam mówi, na „realizacji własnych obrazów i projektów artystycznych”, bo dopiero teraz ma na to odwagę;-)
Strona osoby prowadzącej: www.taichman.pl
Artysta wizualny i wykładowca Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Ambasador Fujifilm. Autor wielu wystaw, pokazów instytucjonalnych i książek artystycznych. Z wykształcenia fotograf, rozwija praktykę twórczą wokół powracających motywów demontowania i reprodukowania, a także konstruowania modeli przestrzeni i obiektów. Jego prace znajdują się w kolekcjach publicznych, m.in.: Muzeum Narodowe, Poznań; Muzeum Sztuki Współczesnej Wrocław; MUFO Muzeum Fotografii, Kraków; Huis Marseille, Museum voor fotografie, Amsterdam; Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Warszawa; Biblioteka Narodowa, Warszawa; ING Collection, Amsterdam. Autor publikacji: Undercoat, 2022 (Hatje Cantz), Colours of Lost Time, 2021 (bownikstudio), Disassembly, 2014 (Mundin)
Strona osoby prowadzącej: bownik5150.myportfolio.com
Maciej Moskwa (1982) – dokumentalista, mieszka i pracuje w Gdańsku. Ambasador marki Fujifilm. Jest absolwentem Sopockich Szkół Fotografii. Zajmuje się fotoreportażem i długoterminowymi projektami fotograficznymi. Od 2011 wielokrotnie podróżował do Syrii, gdzie zajął się dokumentowaniem skutków konfliktu i rewolucji antyrządowej. Efektem tej pracy jest wydana wspólnie z Rafałem Grzenią, w 2016 roku, książka “Sura” oraz wydana w 2018 roku książka "Saraha". Od kilkunastu lat dokumentuje blisko ludzi uwikłanych w dobrowolną oraz przymusową migrację. Moskwa jest założycielem kolektywu “Testigo Documentary”, powstałego w 2009 roku i skupiającego dokumentalistów zajmujących się tematami społecznymi, środowiskowymi i politycznymi. Ich celem jest uwypuklenie problemów, uważanych za ważne w lokalnych społecznościach, a będących jednocześnie mikrokosmosami wiwiększych globalnych problemów.
Fotograf głównie ślubny, choć przede wszystkim ludzki. Zaczynający swoją ślubną karierę w czasach, kiedy trendy na weselach ograniczały się co najwyżej do wyboru kolorów balonów zdobiących wejście do remizy. Idealista, gardzący konformizmem. Wierzący w to, że zdjęcia to coś więcej niż "ładne obrazki", a fotografia ludzi to międzyludzka interakcja między fotografem a osobami przed obiektywem. Laureat międzynarodowych konkursów fotografii ślubnej: ISPWP , Fearless Award, MyWed. Prywatnie: Tata, partner, roweroholik, książkożerca, miłośnik gór, podróży i pełnego brzuszka.
Strona osoby prowadzącej: szymonnykiel.pl
Fotografka fine art specjalizująca się w fotografii portretowej i artystycznej, założycielka międzynarodowego konkursu MCPA w 2020 roku (Magical Childhood Photography Awards) oraz redaktor naczelna MCPA Magazine. Jej droga zawodowa jest dość nietypowa - przez lata rozwijała swoją markę na rynku międzynarodowym, pracując między Hiszpanią a Gibraltarem, gdzie wypracowała skuteczną strategię budowania pozycji poprzez konkursy fotograficzne. Jako aktywna jurorka w międzynarodowych konkursach (w tym PSA - Photographic Society of America) oraz laureatka nagród w konkursach takich jak 35 Awards, Baby Photo Awards, Legacy Photography Awards, WPE, The Portrait Masters czy Portrait Photo Awards, oferuje unikalne spojrzenie na świat konkursów fotograficznych z obu perspektyw.
Strona osoby prowadzącej: moose-photoshoots.com
Bartosz Czachorowski rozpoczął przygodę z branżą filmowo-reklamowom w 2008 roku przechodząc przez wszystkie działy produkcji. Jest utalentowanym i doświadczonym operatorem zdjęć dokumentalnych i reklamowych, który z pasją i zaangażowaniem podchodzi do każdego projektu. Dzięki swojej kreatywności i umiejętności współpracy, doskonale porozumiewa się z klientami i zespołem produkcyjnym. Jest zafascynowany możliwościami, jakie daje nowoczesne sprzęt i oprogramowanie, i stara się w pełni wykorzystać ich potencjał, tworząc bardziej dynamiczne i innowacyjne obrazy. Dzięki swojej pasji i zaangażowaniu Bartosz Czachorowski jest cenionym operatorem.
Strona osoby prowadzącej: instagram
Alina Kondrat jest filmowcem, fotografem i podróżnikiem. Od prawie 10 lat zawodów współpracuje przy międzynarodowych projektach jako operator i montażysta, wcześniej zajmowała się produkcją filmową. Jest jednym z twórców Projekt Film - kursu filmowego online oraz Projekt Film Mobile. Specjalizuje się w filmach o tematyce outdoorowej oraz dokumentalnej. Realizowała swoje projekty na 5 kontynentach, w tym w jednych z najbardziej niedostępnych miejsc w Mongolii, Boliwii czy Nowej Zelandii. Najbliższa jej sercu jest tematyka podróżnicza i reportaż. Aktualnie pracuje na Sony A7S III oraz A7C II i obiektywach Sony GM II 24-70 2.8, Sony GM 16-35mm, Zeiss 55mm 1.8 oraz Sony 70-200 ze światłem 4.0.
Strona osoby prowadzącej: instagram
Aleksandra to fotografka ślubna tworząca ponadczasowe historie pełne emocji i naturalności. Mieszka w pobliżu Katowic, ale pracuje w całej Polsce i Europie. Jej styl wyróżnia autentyczność, subtelność i głęboki przekaz emocjonalny. Jest znana z umiejętności tworzenia kreatywnych i przemyślanych kompozycji. Jej zdjęcia są starannie skadrowane, co nadaje im artystyczny wymiar. Często wykorzystuje naturalne światło i otoczenie, aby podkreślić atmosferę i nastrój fotografowanych momentów. Styl edycji zdjęć u Oli jest subtelny i naturalny. Kładzie duży nacisk na komunikację z klientami, aby tworzyć fotografie dopasowane do ich charakteru. Jej zdjęcia są eleganckie, pełne ciepła i wyjątkowe – idealne wspomnienia na całe życie.
Strona osoby prowadzącej: Instagram
Absolwent Reżyserii na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Był dyrektorem artystycznym telewizji Wisła (poprzedniczka stacji TVN). Pracował przy niemal każdej formie filmowej; od filmów dokumentalnych, przez teatry telewizji po seriale, dzięki czemu miał okazje reżyserować takich aktorów jak: Jerzy Trela, Marek Kondrat, Jerzy Radziwiłowicz, Krzysztof Globisz, Bożena Dykiel.
Z wykształcenia informatyk, łączy umiejętności techniczne z pasją do fotografii. Specjalizuje się w portrecie, relacjach międzyludzkich, a także w fotografii kreatywnej i sportowej. Jego album Dotyk Woodstock, dokumentujący Przystanek Woodstock w latach 2011–2019, zdobył brązowy medal na PX3 – Prix de la Photographie Paris i znalazł się w finale Urban Photo Awards 2020. Jego prace były wielokrotnie nagradzane w prestiżowych konkursach fotograficznych, takich jak Prix de la Photographie Paris, Tokyo International Foto Awards, International Photography Awards, Spider Awards, Black & White Magazine, MUSE Photography Awards, Cyberfoto, XX Biennal Internacional de Fotografia de l’Esport oraz Biennale Fotografii Kochać człowieka. Za osiągnięcia w międzynarodowych salonach fotograficznych został uhonorowany tytułami Artiste FIAP (AFIAP) oraz Excellence FIAP (EFIAP). W latach 2014–2016 pełnił funkcję wiceprezesa Zarządu Wojnickiego Towarzystwa Fotograficznego Fotum. Jest również członkiem International Sports Press Association (AIPS) oraz Klubu Dziennikarzy Sportowych. W 2024 roku rozpoczął studia w prestiżowym Instytucie Twórczej Fotografii w Opavie.
Strona osoby prowadzącej: gwojcik.com
Operator kamery, filmowiec i gadżeciarz w jednym. Realizuje projekty komercyjne, reklamowe, telewizyjne oraz eventowe. W branży wideo pracuje od 10 lat, realizując w tym czasie różnorodne formaty: od filmów promocyjnych i reklamowych, przez realizację filmów eventowych i Reality Show, aż do produkcji filmu dokumentalnego emitowanego w 45 krajach Europy. Dodatkowo prowadzi kanał APC Films, gdzie pokazuje sprzęt filmowy oraz kulisy produkcji, docierając do ponad miliona osób miesięcznie. Szkoli z social mediów i realizuje warsztaty filmowe dla zaczynających przygodę z filmem.Piotr Chrobak - APC Films
Strona osoby prowadzącej: www.apcfilms.pl
Tomasz Czech - absolutny pasjonat barw, fan współczesnych konwencji stylistycznych. Na co dzień kolorysta i pipeline supervisor. Członek stowarzyszony Colorist Society International i certyfikowany specjalista Professional Video Alliance. Autor pionierskiej metody zawężania percepcji barwowej dla kolorystów, certyfikowany specjalista DolbyVision, od lat specjalizujący się w korekcji barwnej, dostarczaniu i kontroli jakości projektów w technologiach HDR.
Strona osoby prowadzącej: www.rejbel.studio
Fotografuje śluby od ponad dekady. Od zawsze w fotografii najbardziej pociągał go człowiek. Wyznawca robienia tysięcy kroków na ślubach, wierzący mocno, że to nie kadr ma do nas przychodzić, a my do kadru. Autor dwóch podcastów o fotografii oraz treści edukacyjnych dla fotografów.
Strona osoby prowadzącej: www.kasolikweddings.com