Konsola LoupeDeck CT – stwórz swoje własne centrum zarządzania!
Justyna Miodońska • 7 lipca 2023 • 5 min
Czas jest na wagę złota – a im więcej pracujesz, tym trudniej zachować zdrowy balans pomiędzy zawodowymi obowiązkami, a życiem poza biurkiem... Dziś przychodzimy do Ciebie z rozwiązaniem, które pozwoli Ci na skuteczną walkę z przepracowaniem oraz goniącymi Cię terminami realizacji różnych twórczych zobowiązań.
Spis treści:
Nowy poziom kontroli
Jeśli spędzasz długie godziny przy komputerze, to na pewno niejednokrotnie zastanawiałeś się nad tym, w jaki sposób przyspieszyć swoje twórcze działania. Na szczęście rynek nie pozostaje obojętny na potrzeby twórców i oferuje bardzo ciekawe produkty pozwalające na efektywniejszą pracę – jednym z takich urządzeń jest wielofunkcyjna konsola LoupeDeck CT, czyli kompaktowy i responsywny sterownik, który może stać się Twoją prawą ręką podczas wymagających i czasochłonnych projektów.
Przygotowaliśmy dla Ciebie filmową recenzję, w której Mikołaj Ganabisiński prezentuje niesamowite możliwości konfiguracyjne tego małego urządzenia. Zobacz w jak szybki i intuicyjny sposób możesz dostosować funkcje LoupeDeck’a pod swój workflow, tak aby Twoja codzienna praca przebiegała szybko i bezproblemowo.
Na naszym kanale YouTube znajdziesz także inne ciekawe recenzje, które tworzymy dla Ciebie z pełnym zaangażowaniem:
Uniwersalny zoom do Sony – jaki wybrać?
Szybka i zwięzła edycja
LoupeDeck CT jest urządzeniem dedykowanym profesjonalnym twórcom kreatywnego content’u, które doskonale sprawdzi się podczas zróżnicowanej edycji cyfrowej – począwszy od fotografii i materiałów video, poprzez projektowanie graficzne i postprodukcję dźwięku aż po streamowanie.
W panelu sterowania znajdziemy aż sześć w pełni konfigurowalnych analogowych pokręteł z opcją przycisku, którym w zależności od indywidualnych potrzeb, można przypisać określone funkcje. Do naszej dyspozycji producent załączył także duże pokrętło kołowe z podświetlanym ekranem dotykowym, które pracuje w sposób płynny, bez wyczuwalnych skoków czy oporów – je także można personalnie zaprogramować.
Górną, centralną część konsoli wypełnia z kolei duży panel dotykowy stworzony z 12 haptycznych przycisków, które zapewniają użytkownikowi dostęp do wszystkich domyślnych skrótów programowych oferowanych przez to urządzenie. (tu wymienić jakie). Poniżej centralnego panelu znajdziemy 8 przycisków funkcyjnych, a także 12 przycisków w typie tych, które znamy z klasycznych klawiatur – są one pogrupowane po 6 elementów, symetrycznie po każdej ze stron konsoli – 7 z nich nadaje się również do konfiguracji, a pozostałe 5 ma swoje funkcje przypisane na stałe.
Warto w tym miejscu dodać, że wszystkie przyciski konsoli są także podświetlane – co niewątpliwie ułatwia pracę w każdych warunkach oświetleniowych – oraz reagują wibracyjnie na wykonywane przez użytkownika operacje pomyślnie zastosowane w danym projekcie.
Po zainstalowaniu na komputerze oprogramowania sterownika – znajdziemy je oczywiście na stronie producenta – możemy także swobodnie dodawać kolejne aplikacje do naszej przestrzeni roboczej w centralnej części panelu oraz porządkować ją na własnych zasadach. Dzięki oprogramowaniu stworzymy też własne profile, czyli zestawy autorskich ustawień, którymi podzielimy się z innymi użytkownikami konsoli – oczywiście po wcześniejszej rejestracji na stronie.
Najpotrzebniejsze narzędzia edycyjne masz dosłownie pod ręką! Polegaj na tych domyślnych lub twórz własne konfiguracje
LoupeDeck zawiera w sobie natywne integracje z najpopularniejszymi branżowymi programami do obróbki cyfrowej – całym pakietem od firmy Adobe, a także programami Capture One Pro, DaVinci Resolve, Final Cut Pro, Affinity Photo, Affinity Designer oraz Blender – urządzenie współpracuje także z Apple Logic Pro X oraz Streamlabs/OBS, Twich i Ableton Live.
Program konfiguracyjny konsoli umożliwia przypisanie nieskończenie wiele funkcji do panelu roboczego naszego sterownika – znajdziemy w nim również wyszukiwarkę, która skutecznie przyspiesza procedurę implementowania najpotrzebniejszych narzędzi z konkretnego programu do strefy roboczej sterownika.
Pełną listę programów kompatybilnych z konsolą LoupeDeck CT znajdziesz tutaj. Dodamy tylko, że warto śledzić poczynania producenta, ponieważ baza współpracujących programów sukcesywnie się powiększa!
LoupeDeck CT – krótka specyfikacja
konsola jest w pełni podatna na indywidualną customizację | umożliwia tworzenie własnych skonfigurowanych profili twórczych |
jest kompatybilna z topowymi oprogramowaniami – m.in. Adobe Lightroom, Adobe Audition, Capture One Pro, Streamlabs/OBS, DaVinci Resolve | może pomagać w zarządzaniu systemami operacyjnymi (Windows, MacOS) |
LoupeDeck CT charakteryzuje jeszcze jeden ważny aspekt – urządzenie to potrafi automatycznie dopasować właściwe konfiguracje narzędziowe w momencie, gdy przełączamy się pomiędzy różnymi programami na naszym komputerze. Możemy więc w pełni skupić się na pracy i korzystać z kilku otwartych programów jednocześnie, podczas gdy urządzenie na bieżąco będzie dostarczać nam odpowiednich narzędzi i funkcji skorelowanych z konkretnym programem.
Z pozycji konsoli LoupeDeck możemy także zarządzać systemowymi ustawieniami w naszym komputerze, dzięki czemu klasyczna klawiatura nie będzie nam już praktycznie w ogóle potrzebna.
Daj sobie czas
Każde urządzenie wymaga od swojego nowego użytkownika procesu adaptacyjnego – czyli czasu, który jest niezbędny, aby nabyć odpowiednich umiejętności w odniesieniu do możliwości oferowanych przez konkretny sprzęt.
Konsola LoupeDeck może być prawdziwym gamechangerem w Twoim twórczym procesie, jednakże zanim zyskasz na czasie, najpierw będziesz musisz poświęcić chwilę na oswojenie się z interfejsem tego sterownika – aby mnogość funkcji nie przytłoczyła Cię już na samym początku, warto zapoznać się z serią darmowych tutoriali udostępnionych przez producentów na ich oficjalnym kanale YouTube. Tylko praktyka czyni mistrza!
Producent udostępnia wszystkim użytkownikom Loupedeck CT praktyczne filmowe samouczki – linkujemy je dla Was poniżej:
Konfiguracja z programem Lightroom Classic
Konfiguracja z programem Adobe Photoshop
Konfiguracja z programem Ableton Live
Konfiguracja z programem Adobe Premiere Pro
Konfiguracja z programem Final Cut Pro X
Jeśli rozważasz inwestycję w Loupedeck CT możesz także skorzystać z opcji przetestowania konsoli przed jej bezpośrednim zakupem w sklepie Foto-Plus. Wszystkie niezbędne informacje na temat darmowego wypożyczenia znajdziesz tutaj.
Autorzy filmu:
Realizacja: Mikołaj Ganabisiński – mediacreative.pl
Kamera: Wiktor Prusiński – Studio Bez Ciśnień
Najnowsze
Zostań naszym stałym czytelnikiem
Bądź na bieżąco z nowościami foto-wideo, inspiruj się wybitnymi twórcami, korzystaj z praktycznych porad specjalistów.
Poinformujemy Cię o super promocjach, interesujących kursach i warsztatach.