Konsola LoupeDeck CT – stwórz swoje własne centrum zarządzania!

Justyna Miodońska • 7 lipca 2023 • 5 min

Czas jest na wagę złota – a im więcej pracujesz, tym trudniej zachować zdrowy balans pomiędzy zawodowymi obowiązkami, a życiem poza biurkiem... Dziś przychodzimy do Ciebie z rozwiązaniem, które pozwoli Ci na skuteczną walkę z przepracowaniem oraz goniącymi Cię terminami realizacji różnych twórczych zobowiązań. 

Konsola LoupeDeck CT – stwórz swoje własne centrum zarządzania!

Nowy poziom kontroli

Jeśli spędzasz długie godziny przy komputerze, to na pewno niejednokrotnie zastanawiałeś się nad tym, w jaki sposób przyspieszyć swoje twórcze działania. Na szczęście rynek nie pozostaje obojętny na potrzeby twórców i oferuje bardzo ciekawe produkty pozwalające na efektywniejszą pracę – jednym z takich urządzeń jest wielofunkcyjna konsola LoupeDeck CT, czyli kompaktowy i responsywny sterownik, który może stać się Twoją prawą ręką podczas wymagających i czasochłonnych projektów.

Przygotowaliśmy dla Ciebie filmową recenzję, w której Mikołaj Ganabisiński prezentuje niesamowite możliwości konfiguracyjne tego małego urządzenia. Zobacz w jak szybki i intuicyjny sposób możesz dostosować funkcje LoupeDeck’a pod swój workflow, tak aby Twoja codzienna praca przebiegała szybko i bezproblemowo.

Na naszym kanale YouTube znajdziesz także inne ciekawe recenzje, które tworzymy dla Ciebie z pełnym zaangażowaniem:

Sony A7 IV – testy i recenzja

Recenzja Sigma ART 50 mm

Uniwersalny zoom do Sony – jaki wybrać?

Szybka i zwięzła edycja

LoupeDeck CT jest urządzeniem dedykowanym profesjonalnym twórcom kreatywnego content’u, które doskonale sprawdzi się podczas zróżnicowanej edycji cyfrowej – począwszy od fotografii i materiałów video, poprzez projektowanie graficzne i postprodukcję dźwięku aż po streamowanie

W panelu sterowania znajdziemy aż sześć w pełni konfigurowalnych analogowych pokręteł z opcją przycisku, którym w zależności od indywidualnych potrzeb, można przypisać określone funkcje. Do naszej dyspozycji producent załączył także duże pokrętło kołowe z podświetlanym ekranem dotykowym, które pracuje w sposób płynny, bez wyczuwalnych skoków czy oporów – je także można personalnie zaprogramować

Urządzenie umożliwia stworzenie indywidualnego interfejsu użytkownika – z wyszczególnieniem określonych programów oraz ich funkcji

Górną, centralną część konsoli wypełnia z kolei duży panel dotykowy stworzony z 12 haptycznych przycisków, które zapewniają użytkownikowi dostęp do wszystkich domyślnych skrótów programowych oferowanych przez to urządzenie. (tu wymienić jakie). Poniżej centralnego panelu znajdziemy 8 przycisków funkcyjnych, a także 12 przycisków w typie tych, które znamy z klasycznych klawiatur – są one pogrupowane po 6 elementów, symetrycznie po każdej ze stron konsoli – 7 z nich nadaje się również do konfiguracji, a pozostałe 5 ma swoje funkcje przypisane na stałe. 

Warto w tym miejscu dodać, że wszystkie przyciski konsoli są także podświetlane – co niewątpliwie ułatwia pracę w każdych warunkach oświetleniowych – oraz reagują wibracyjnie na wykonywane przez użytkownika operacje pomyślnie zastosowane w danym projekcie. 

Po zainstalowaniu na komputerze oprogramowania sterownika – znajdziemy je oczywiście na stronie producenta – możemy także swobodnie dodawać kolejne aplikacje do naszej przestrzeni roboczej w centralnej części panelu oraz porządkować ją na własnych zasadach. Dzięki oprogramowaniu stworzymy też własne profile, czyli zestawy autorskich ustawień, którymi podzielimy się z innymi użytkownikami konsoli – oczywiście po wcześniejszej rejestracji na stronie. 


Najpotrzebniejsze narzędzia edycyjne masz dosłownie pod ręką! Polegaj na tych domyślnych lub twórz własne konfiguracje

LoupeDeck zawiera w sobie natywne integracje z najpopularniejszymi branżowymi programami do obróbki cyfrowej – całym pakietem od firmy Adobe, a także programami Capture One Pro, DaVinci Resolve, Final Cut Pro, Affinity Photo, Affinity Designer oraz Blender – urządzenie współpracuje także z Apple Logic Pro X oraz Streamlabs/OBS, Twich i Ableton Live. 

Program konfiguracyjny konsoli umożliwia przypisanie nieskończenie wiele funkcji do panelu roboczego naszego sterownika – znajdziemy w nim również wyszukiwarkę, która skutecznie przyspiesza procedurę implementowania najpotrzebniejszych narzędzi z konkretnego programu do strefy roboczej sterownika. 

Pełną listę programów kompatybilnych z konsolą LoupeDeck CT znajdziesz tutaj. Dodamy tylko, że warto śledzić poczynania producenta, ponieważ baza współpracujących programów sukcesywnie się powiększa!

LoupeDeck CT – krótka specyfikacja

  • konsola jest w pełni podatna na indywidualną customizację
  • jest kompatybilna z topowymi oprogramowaniami – m.in. Adobe Lightroom, Adobe Audition, Capture One Pro, Streamlabs/OBS, DaVinci Resolve
  • umożliwia tworzenie własnych skonfigurowanych profili twórczych
  • może pomagać w zarządzaniu systemami operacyjnymi (Windows, MacOS)
  • dzięki odłączanemu kablowi USB-C umożliwia pracę w dowolnym miejscu


LoupeDeck CT charakteryzuje jeszcze jeden ważny aspekt – urządzenie to potrafi automatycznie dopasować właściwe konfiguracje narzędziowe w momencie, gdy przełączamy się pomiędzy różnymi programami na naszym komputerze. Możemy więc w pełni skupić się na pracy i korzystać z kilku otwartych programów jednocześnie, podczas gdy urządzenie na bieżąco będzie dostarczać nam odpowiednich narzędzi i funkcji skorelowanych z konkretnym programem. 

Z pozycji konsoli LoupeDeck możemy także zarządzać systemowymi ustawieniami w naszym komputerze, dzięki czemu klasyczna klawiatura nie będzie nam już praktycznie w ogóle potrzebna. 

Daj sobie czas

Każde urządzenie wymaga od swojego nowego użytkownika procesu adaptacyjnego – czyli czasu, który jest niezbędny, aby nabyć odpowiednich umiejętności w odniesieniu do możliwości oferowanych przez konkretny sprzęt.

Konsola LoupeDeck może być prawdziwym gamechangerem w Twoim twórczym procesie, jednakże zanim zyskasz na czasie, najpierw będziesz musisz poświęcić chwilę na oswojenie się z interfejsem tego sterownika – aby mnogość funkcji nie przytłoczyła Cię już na samym początku, warto zapoznać się z serią darmowych tutoriali udostępnionych przez producentów na ich oficjalnym kanale YouTube. Tylko praktyka czyni mistrza! 

Oprogramowanie pozwala na bardzo zaawansowane zarządzanie narzędziami oraz efektami w wybranym przez nas programie

Producent udostępnia wszystkim użytkownikom Loupedeck CT praktyczne filmowe samouczki – linkujemy je dla Was poniżej:

Konfiguracja z programem Lightroom Classic

Konfiguracja z programem Adobe Photoshop

Konfiguracja z programem  Ableton Live

➡ Konfiguracja z programem Adobe Premiere Pro

➡ Konfiguracja z programem Final Cut Pro X

Jeśli rozważasz inwestycję w Loupedeck CT możesz także skorzystać z opcji przetestowania konsoli przed jej bezpośrednim zakupem w sklepie Foto-Plus. Wszystkie niezbędne informacje na temat darmowego wypożyczenia znajdziesz tutaj

Autorzy filmu:
Realizacja: Mikołaj Ganabisiński – mediacreative.pl
Kamera: Wiktor Prusiński – Studio Bez Ciśnień