Wracamy do Foto-Plus live! Zobacz jak było

27 maja 2020 • 2 min

Wracamy do Foto-Plus live!  Zobacz jak było

Niecały miesiąc temu, 30 kwietnia, spotkaliśmy się z Wami zdalnie podczas Foto-Plus live. Był to dzień z dużą dawką wiedzy i wiadomości branżowych, nie zabrakło również promocji cenowych. Dzisiaj wracamy do tego wydarzenia, a konkretnie do dwóch rozmów, które miały wtedy miejsce - z Wiktorem Obrokiem i Piotrem Wernerem.

Podczas naszego spotkania online gościliśmy sześć osób z branżdy fotograficzno-filmowej. Nasi goście zaserwowali Wam dużą dawkę szerokiej wiedzy i wiadomości - nie tylko o sprzęcie i jego możliwościach, ale też o tym jak sobie radzą podczas kryzysu, jak wygląda ich praca od kuchni i o innych ważnych zagadnieniach, których wcześniej nikt w naszej branży nie poruszył. 

Pierwszym naszym gościem, który odwiedził nasze studio był Wiktor Obrok z Niezależnej Szkoły Filmowej OFFmaster. Wiktora filmowcom chyba przedstawiać nie trzeba, ale obowiązkowo wspomimy, że jest on założycielem i wykładowcą w Niezależnej Szkole Filmowej OFFmaster, gdzie regularnie odbywają się profesjonalne warsztaty filmowe oraz zajęcia grupy kursowej "Kuźnia Filmowca". Prowadzi zajęcia na plenerach Film Spring Open. Wiktor zrealizował kilkanaście kampanii wizerunkowych dla branż medycznych. Współpracuje z Grupą Filmową Darwin – zrealizował m.in. serial internetowy Mi Boyz dla Xiaomi Polska.  Nie przeciągając - poniżej możecie obejrzeć cały wywiad z wiktorem. Ponad godzina świetnej rozmowy przepełnionej praktyczną wiedzą, ciekawostkami z branży filmowej i odpowiedziami na pytania widzów. 

Nasze studio odwiedził również Piotr Werner, portrecista oraz fotograf mody. Piotr zawodowo fotografią od ponad 10 lat. Jego prace były wielokrotnie nagradzane i doceniane na całym świecie oraz publikowane, np. w Digital Camera Polska, British Vogue, Vogue.it, Wprost, The Metropolist oraz London F’OLTIQUE. Prowadził wiele warsztatów fotograficznych grupowych i indywidualnych. Piotr jest ambasadorem marki Quadralite, Rogue i X-rite.  

Podczas naszego live'a przeprowadziliśmy również zdalne rozmowy o tematyce ślubnej. Chopaki z GENTLEMAN - Wedding Story opowiedzieli nam o filmowej "odnodze" branży ślubnej. Dla nich to najlepszy zawód świata! W 2018 zajęli 1 miejsce w kategorii "camera operator" w konkursie PlAwards. Z Dominiką z kanału Mówię o ślubie - poradnik ślubny rozmawialiśmy o m. in. tym, Jak branża foto/video może teraz wykorzystać ten okres zastoju żeby wciąż pozyskiwać klientów. Do tej części naszego live’a wrócimy niebawem w oddzielnym wpisie.

Trzymajcie się zdrowo!