Lindsay Adler kreuje inspirujące obrazy za pomocą nowych narzędzi do kształtowania światła OCF II

23 czerwca 2020 • 3 min

Lindsay Adler kreuje inspirujące obrazy za pomocą nowych narzędzi do kształtowania światła OCF II
Spis treści:
  • Inspiracja
  • Początki
  • Zrewanżuj się
  • Lindsay o świetle i modyfikatorach

Dla fotografów na całym świecie ważne jest, aby znaleźli swój unikalny styl – dlatego tak kluczowe są narzędzia do kształtowania światła które pozwalają im być bardziej kreatywnymi, wyróżniającymi się twórcami.

„Czysty, odważny i graficzny. Prezentujący kobiecą siłę i elegancję”. Tak Lindsay Adler – nowojorska fotografka mody i fotografii beauty, Ikona Roku 2020 Rangefinder.

Zobacz żele OCF II w akcji:

Rzuć okiem na obrazy, które tworzy Lindsay, a zauważysz, że nie mogła podać dokładniejszego opisu swojej twórczości. Na jej zdjęciach znajdziesz efektowne techniki zastosowania światła do stworzenia nastroju i głębi zdęć oraz pasję do żywych kolorów i kontrastowych czarno-białych barw.

Inspiracja

Pytana o fotografów, którzy mieli wpływ na rozwój jej twórczości, przytacza takich twórców jak Albert Watson, Lillian Bassman i Solve Sundsbo. Watson, ze względu na swoje wyczucie obrazu, Bassman za bezkompromisowy eksperymentalny styl (rewolucyjny w latach 50.) i Sundsbo za kreatywne, niemal surrealistyczne podejście do mody. Co ciekawe, nić, która wydaje się łączyć je wszystkie, to mistrzostwo operowania światła. Każdego z nich wyróżnia sposób, w jaki wykorzystują i kształtują światło.

Lindsay wspomina również wielu innych, inspirujących i prowadzących ją we wczesnej karierze fotografów, ponieważ jak podkreśla –  nie zawsze była fotografką mody mieszkającą i pracującą na Manhattanie.

Zobacz OCF II Barndoor w akcji:

Początki

„Pochodzę z północnej części stanu Nowy Jork, z małego miasteczka o nazwie „Hamlet”. Zaczęłam fotografować, gdy miałam 15 lat. Zaczynałam od zdjęć portretowych, ilustrując głównie macierzyństwo, rodzinę i wesela. Chciałam uczyć się, rozwijać swoje rzemiosło i miałam szczęście spotkać na swojej drodze wielu nauczycieli, którzy pomogli mi się rozwinąć i ostatecznie zrealizować moje ambicje związane z fotografowaniem mody”.

Lindsay fotografowała modę przez ostatnią dekadę, a jej zdjęcia pojawiły się na stronach najlepszych czasopism, takich jak Marie Claire, Elle Magazine, Harper’s Bazaar i L’Officiel.

Zobacz gridy OCF II w akcji:

Zrewanżuj się

Zrozumienie historii rozwoju twórczości Lindsay sprawia, że nie jest zaskoczeniem, iż teraz tak samo pasjonuje ją przekazywanie swojej wiedzy kolejnemu pokoleniu kreatorów obrazu. Dlatego też dużo podróżowała po świecie, tworząc samouczki, prowadząc wykłady i pokazy podczas wydarzeń fotograficznych oraz ogólnie doradzając tym, którzy o to proszą. „To proste – chcę przekazać innym to, co dała mi twórcza społeczność fotograficzna”.

Lindsay o świetle i modyfikatorach

Lindsay stworzyła serię filmów dla Profoto pokazujących, w jaki sposób modyfikatory OCF II mogą pomóc twórcom obrazów w uzyskaniu kreatywnych i innowacyjnych efektów.

„Pomyślałam, że byłoby niezwykle interesującym i inspirującym pokazanie jak przy tych samych okolicznościach – tej samej lokalizacji, modelce, jej stylizacji i makijażu można stworzyć tak różnorodne obrazy stosując różne filtry barwne i różne modyfikatory.

Korzystając z Profoto B10 i B10 Plus, wyjątkowo kompaktowego oświetlenia Profoto Lindsay pokazuje w czterech krótkich filmach, w jaki sposób Profoto OCF II Barndoor może stworzyć dramatyczny efekt winiety. W jaki sposób plastry miodu Profoto OCF II mogą kontrolować światło oraz w jaki sposób OCF II Snoot je skupia, oraz jak diametralne zmiany mogą wprowadzić barwne żele OCF II, ale tylko o tym.

Zobacz, jak działa OCF II Snoot i Grids w akcji:

„Ostatecznie chodzi o to, aby dać twórcom obrazów narzędzia do tworzenia ich unikalnego stylu – do znalezienia głosu, który pomoże im wyróżnić się z tłumu”.