Wzorzec CALIBRITE ColorChecker Passport Video - Promocja do wyczerpania zapoasów!

ID: 22568

  cena 619 zł
  eRaty 12 x 55 zł


  kontakt z opiekunem produktu
  zapytaj o produkt lub cenę

  Calibrite ColorChecker Passport Video

   

  Calibrite ColorChecker Passport Video zapewnia niezrównaną szybkość tworzenia, zbalansowanych i neutralnych obrazów z doskonałą ekspozycją. Ten podstawowy, zawarty w solidnej obudowie wzorzec pozwala na lepsze dopasowanie ujęć z wielu kamer, ustawienie właściwej ekspozycji, ułatwia filmowanie i edycję w mieszanym oświetleniu. ColorChecker Passport Video pomaga skrócić czas edycji wideo, dzięki czemu zyskujesz więcej czasu na pracę twórczą. Idealny dla filmowców.

  ColorChecker Passport Video łączy w sobie 4 wzorce wideo w jednej, kompaktowej i trwałej obudowie, gwarantując funkcjonalność i mobilność.

  Mierzący zaledwie 125 x 90mm kieszonkowych rozmiarów Passport Video można zabrać ze sobą w dowolne miejsce i być przygotowanym na każdą sytuację.

   

  Wzorzec kolorów wideo: Zawiera 6 chromatycznych pól zaprojektowanych dla produkcji wideo, 6 pól z odcieniami skóry, 6 pól z balansem szarości oraz 6 pól dla świateł i cieni (w tym pole czerni o wysokim połysku) dla osiągnięcia idealnego balansu kolorystycznego. 

  Wzorzec skali szarości: 3-stopniowy wzorzec skali szarości, który zawiera biel, średnią szarość o wartości 40 IRE oraz wzorcową czerń.

  Wzorzec balansu bieli: dla tworzenia spójnego i neutralnego punktu bieli, który w późniejszym etapie eliminuje konieczność korekty każdej klatki z osobna.

  Wzorzec ostrości: ułatwiający ustawienie ostrości w części centralnej i na krawędziach.

  Solidna, kompaktowa obudowa:  można ustawić ją stabilnie pod różnymi kątami, dzięki czemu wzorzec dostosuje się do każdej sceny.

   

  Zastosowanie wzorców:

  • gradacja kolorystyczna
  • balans kolorów
  • balans szarości
  • ustawienie doskonałej ekspozycji
  • dopasowanie kolorystyczne ujęć z wielu kamer
  • filmowanie i edycja w mieszanym oświetleniu

   

  OBSŁUGA PRZEZ OPROGRAMOWANIE FIRM TRZECICH

  ColorChecker Passport Video jest obsługiwany przez oprogramowanie firm trzecich ułatwiające gradację kolorów

  DaVinci Resolve

  3DLUT Creator


   

  ColorChecker Passport Video to potężne narzędzie do „przechwytywania i edycji” dla każdego filmowca, który ceni swój czas. Narzędzie umożliwia spójny, przewidywalny i neutralny punkt wyjścia. Dzięki temu osiągniesz swój cel szybciej niż kiedykolwiek dotąd. Wzorzec zabierz ze sobą na każdy plan – zarówno w studio, jak i w plenerze. Szybko stanie się on Twoim kluczowym przenośnym narzędziem w przedprodukcji, podczas filmowania i edycji.

  Umieść wzorzec ColorChecker Video Passport w każdej scenie, aby praca nad tworzeniem filmu była szybsza, a jej efekty bardziej spójne, zbalansowane i powtarzalne. Zaoszczędzisz swój czas i pieniądze, unikając przy tym kosztownych błędów i frustrujących korek kolorystycznych. Najważniejsze, że dzięki wzorcowi szybciej osiągniesz zamierzony efekt, zyskując czas na twórczą pracę, a wszyscy wiemy, że kreatywne działanie jest tym, co kochasz robić.

   

  WZORZEC KOLORÓW WIDEO

  Zaprojektowany specjalnie z myślą o współczesnej produkcji wideo.WzorzeckolorystycznyVideo zawiera cztery rzędy barwnych pól do przechwytywania i edycji wideo, dostarczając potężne narzędzie do szybkiej korekcji kolorystycznej.

  • Kolory chromatyczne: sześć pól zaprojektowanych specjalnie, aby dopasować oś koloru na wektoroskopie
  • Odcienie skóry:  szereg pól dedykowanych odcieniom skóry od jasnego do ciemnego
  • Liniowa skala szarości: sześciostopniowy balans szarości z dodatkowymi polami dla świateł i cieni
  • Światła i Cienie: sześć białych i czarnych pól,  włączając czarne pole o wysokim połysku, umożliwiające kamerze przechwytywanie pełnego zakresu tonów

   

  WZORZEC SKALI SZAROSCI

  Ulepszony wzorzec dla osiągnięcia idealnej ekspozycji w produkcji wideo.Wzorzec balansu szarości zawiera trzy rzędy odcieni bieli, szarość o wartości 40 IRE oraz wzorcową czerń o wysokim połysku. Wzorzec pomaga:

  • dopasować ekspozycję i kontrast wielu kamer
  • sprawia, że półtony takie, jak odcienie skóry są dokładnie przechwycone

   

  WZORZEC BALANSU BIELI

  Uzyskanie poprawnego balansu bieli na początku zdjęć, zapewnia przechwytywanie rzeczywistych kolorów i stanowi punkt odniesienia dla późniejszej edycji wideo.Wzorzec balansu bieli jest neutralny spektralnie, a tym samym stanowi wzorcowy punkt odniesienia dla każdych warunków oświetleniowych, które napotkasz podczas filmowania. Wzorzec odbija równe wartości światła, pozwalając na ustawienie balansu bieli, który prawidłowo zrekompensuje zmiany oświetlenia.

   

  Dzięki wzorcowi zyskujesz:

  • Eliminację zafarbów kolorystycznych
  • Poprawę podglądu kolorów na wyświetlaczu aparatu, dzięki czemu histogramy są bardziej wiarygodne
  • Szybszą i łatwiejszą edycję, eliminując konieczność ustawień balansu bieli dla każdej klatki z osobna

   

  Dlaczego wzorcem bieli nie może być inny, dowolny biały obiekt?

  Ustawianie balansu bieli za pomocą kartki papieru lub innego szarego elementu wydaje się najprostszym sposobem, ale większość tego typu obiektów nie jest neutralne spektralnie w każdym świetle. Niewłaściwe ustawienia balansu bieli będą skutkowały niepożądanymi przesunięciami kolorów i brakiem spójności pomiędzy ujęciami zarejestrowanymi w różnym oświetleniu.

   

  WZORZEC OSTROŚCI

  Poręczny wzorzec, który możesz mieć zawsze w zasięgu ręki ułatwi skupienie ostrości w centrum sceny lub na jej obrzeżach. 

  ColorChecker Passport Photo jest przenośny i niezwykle wygodny. Upewnij się, że jest z Tobą na każdej sesji!Kompaktowy rozmiar Passporta zapewnia maksymalna wygodę. Wykonana z wytrzymałego materiału obudowa, zawiera cztery wzorce ColorChecker chroniąc je podczas codziennego użytkowania i zapewniając dłuższą żywotność.

  Wzorzec CALIBRITE ColorChecker Passport Video - Promocja do wyczerpania zapoasów! cena: 619 zł

  dostępny od ręki
  Liczba wzorców: 4
  Liczba pól kolorystycznych: 27
  Wymiary wzorców: 109,0 x 63,5mm
  Wymiary obudowy: 125 x 90mm
  Zakres wilgotności: 85% lub mniej
  • Wzorzec kolorów wideo
  • Wzorzec skali szarości
  • Wzorzec balansu bieli
  • Wzorzec ostrości
  • Kontrola koloru dla wideo od ujęcia, po obróbkę.
  • Idealny dla wszystkich użytkowników, wymagających dokładnych kolorów podczas ujęć na planie filmowym.
  • Doskonały podczas pracy z wieloma kamerami.
  • Kompatybilny w większością popularnych programów do obróbki wideo.
  • W zestawie praktyczny wzorzec ostrości dla uchwycenia najdrobniejszych szczegółów.

  Masz ten produkt?
  Zachęcamy do zostawienia opinii o produkcie. Pomóż innym dokonać wyboru.

  Brak opinii. Dodaj pierwszą opinię!

  Masz pytania odnośnie do tego produktu?