Bezlusterkowiec Panasonic Lumix DC-GH5 + 12-60mm f/2.8-4 - Rabat Natychmiastowy 300zł (cena po rabacie 8999zł)


panasonic
  cena 9299 zł
  - rabat 300 zł
  eRaty 12 x 831 zł


  kontakt z opiekunem produktu
  zapytaj o produkt lub cenę

  Wersje i konfiguracje produktu

  Bezlusterkowiec Panasonic Lumix DC-GH5 - Rabat Natychmiastowy 400zł (cena po rabacie 5899zł)
  6298 zł - rabat 400 zł
  dostępny od ręki
  Bezlusterkowiec Panasonic Lumix DC-GH5 + 12-60mm f/2.8-4 - Rabat Natychmiastowy 300zł (cena po rabacie 8999zł)
  9299 zł - rabat 300 zł
  dostępny od ręki
  Bezlusterkowiec Panasonic Lumix DC-GH5 + 12-60mm f/3.5-5.6 - Rabat Natychmiastowy 400zł (cena po rabacie 7199zł)
  7599 zł - rabat 400 zł
  dostępny od ręki

  Zalecane akcesoria

  TO CO NAJLEPSZE Z OBU ŚWIATÓW FOTOGRAFII I FILMU

   

  Aparat systemowy, który łączy to, co najlepsze w obu światach. Zarówno osoby fotografujące, jak i profesjonaliści świata filmów odnajdą ogrom możliwości, jakie niesie ze sobą. Korpus został zaprojektowany do zadań specjalnych, które wymagają intensywnego użytkowania. Ten odporny na trudne warunki pogodowe model z najwyższej półki przełamuje tradycyjne bariery. LUMIX GH5 umożliwia rejestrowanie filmów w jakości 4K/60kl./s bez limitu czasu co do tej pory nie było możliwe w bezlusterkowcach. Aparat z przetwornikiem o rozdzielczości 20,3 MP bez filtra dolnoprzepustowego oferuje zarówno możliwość wykonywania pełnych detali zdjęć o wysokiej dynamice, jak i udostępnia funkcje zdjęć 4K/6K, które pozwalają uchwycić każdy ważny moment.

   

  Profesjonalista do zdjęć

  • Nowa matryca 20Mpix bez filtra dolnoprzepustowego (ostre zdjęcia z wysoką szczegółowością)
  • Duży wizjer OLED o rozdzielczości 3,7Mpix (wyraźny obraz nawet w trudnych warunkach)
  • Ultraszybki hybrydowy system kontrastowego autofokusa z 225 polami
  • Podwójna stabilizacja obrazu w 5 osiach (stabilizacja wbudowana + obiektywowa)
  • Szybkie zdjęcia seryjne 6K / 4K przy 30 lub 60kI./s
  • Uszczelniona budowa z magnezu doskonale chroni przez pyłem, zachlapaniami i niską temperaturą

  Profesjonalista do filmowania

  • Nagrywanie w 4K 30kl./s z 10-bitowym kolorem 4:2:2 na kartach SD lub
   w 4K 60, 50kl./s by zarejestrować dynamiczne akcje
  • Nieograniczona długość filmów (brak 30-minutowego limitu długości nagrania)
  • Możliwość zastosowania opcjonalnego adaptera XLR do podłączania profesjonalnych mikrofonów, umożliwia nagrywanie dźwięku wysokiej jakości
  • Wideo dużej szybkości do 180kl./s (FHD) i  60kl./s (4K), dzięki czemu mamy możliwość uzyskania płynnego efektu slow-motion na etapie postprodukcji
  • Programowana zmiana ostrości (do trzech pozycji )
  • Specjalistyczne nagrania w wysokim kontraście (Hybrid Log Gamma) - dostępne z aktualizacją.

  Zobacz film przedstawiający najważniejsze cechy modelu Panasonic Lumix DC-GH5

   

   

  Zdjęcia o rozdzielczości 20,3 MP — doskonałe w każdym pikselu

  LUMIX GH5 oferuje zaawansowane możliwości dzięki zastosowaniu wysokowydajnego cyfrowego przetwornika obrazu Live MOS o rozdzielczości 20,3 megapikseli, który zapewnia najwyższą jakość obrazu w całej historii aparatów cyfrowych LUMIX G. Wraz z usunięciem filtra dolnoprzepustowego z przetwornika pojawiła się możliwość rejestrowania obrazów o największej ostrości w szerokim zakresie dynamicznym — bez żadnych artefaktów. LUMIX GH5 to aparat cechujący się niezwykle stylowym wyglądem, który został stworzony przez firmę Panasonic na podstawie sugestii przekazywanych przez użytkowników.

  Pierwszy na świecie aparat z możliwością płynnego nagrywania obrazu w jakości 4K 60p/50p

  Aparat LUMIX GH5 oferuje zupełnie nowe możliwości w zakresie profesjonalnego filmowania, pozwalając na niezwykle precyzyjne i płynne rejestrowanie obrazów wideo w jakości 4K 60p/50p (QFHD 4K: 3840 x 2160 / MOV lub MP4). Większa szybkość klatek oznacza doskonałą kompensację ruchu, a ponadto zapewnia możliwość zwolnienia tempa materiału filmowego na osi czasu bez utraty szczegółów. Uzyskuje się także doskonałą kontrolę nad panoramowaniem oraz zniwelowanie tzw. efektu „rolling shutter” występującego przy niższych szybkościach klatek.
  Aparat LUMIX GH5 oferuje także funkcję nagrywania „piksel na piksel” bez kadrowania przez przetwornik obrazu, dzięki której można uzyskać obrazy o wysokiej rozdzielczości i doskonałym zogniskowaniu. Nie ma także ograniczenia czasu trwania nagrania, więc można przekroczyć 30 minut przy wszystkich ustawieniach nagrywania.

  Procesor Venus Engine gwarantuje Wysokiej jakości obraz

  Dzięki połączeniu zaawansowanego cyfrowego przetwornika obrazu Live MOS z nowym procesorem Venus Engine 10 można odwzorować bogactwo kolorów oraz uzyskać naturalnie wyglądające tekstury. Funkcje Multipixel Luminance Generation oraz Intelligent Detail Processing zapewniają odpowiednią jasność i silny kontrast. Funkcja Three-Dimensional Colour Control gwarantuje bogactwo kolorów zarówno w ciemnych, jak i jasnych odcieniach, a funkcja precyzyjnej redukcji szumów Multi Process NR sprawia, że obrazy wyglądają niezwykle atrakcyjnie. Użytkownicy korzystający z aparatu do nagrywania filmów będą pod wrażeniem jego udoskonalonego działania w postrzegalnym zakresie dynamicznym przy dużej czułości ISO.

  Stabilny obraz w pięciu osiach, eliminacja drgań korpusu i obiektywu

  Funkcja ta działa także podczas robienia zdjęć i nagrywania filmów (w tym filmów w rozdzielczości 4K). Zaawansowana funkcja stabilizacji korpusu w pięciu osiach kompensuje drgania wszystkich obiektywów, w tym także obiektywów klasycznych, które nie są wyposażone w optyczny stabilizator obrazu.

  Korzystanie z aparatu, gdy trzyma się go w ręce, jest przeważnie utrudnione. Może w tym pomóc funkcja stabilizacji obrazu w pięciu osiach Dual I.S, która zapewnia inteligentną kompensację. Kompensacja ta odpowiada 5-krotnemu zwiększeniu czasu trwania ekspozycji  nawet przy najdłuższej ogniskowej.

  Niezwykle szybkie wykrywanie ruchu i ustawianie ostrości

  Innowacyjna technologia DFD (Depth From Defocus) firmy Panasonic nieustannie ewoluuje i jest teraz jeszcze lepsza. Dzięki technologii DFD aparat LUMIX GH5 może obliczyć ruch obiektywu przy ogniskowaniu poprzez niezwykle szybkie porównanie wartości głębi ostrości dwóch obrazów. Połączenie napędu systemu AF z maksymalną szybkością odczytu na poziomie 480 kl./s sprawia, że aparat LUMIX GH5 może niezwykle szybko automatycznie ustawiać ostrość (maks. 0,05 s)*, a ponadto umożliwia wykonywanie zdjęć seryjnych z szybkością 9 kl./s przy użyciu funkcji AFC (* wykonywanie zdjęć seryjnych z szybkością 12 kl./s przy użyciu funkcji AFS). Nowo wprowadzony detektor ruchu dokładnie śledzi szybko poruszające się obiekty, a dodatkowo umożliwia płynne rejestrowanie obrazu w trybach 4K PHOTO/VIDEO i 6K PHOTO.

  Pierwszy na świecie aparat z wewnętrzną funkcją nagrywania w 10-bitowej jakości 4:2:2

  Aparat LUMIX GH5 wprowadza rewolucyjną wewnętrzną funkcję nagrywania wideo w 10-bitowej jakości 4K, 4:2:2. Przykładowo: w jakości 10-bitowej można odwzorować wszystkie subtelne detale nieba lub zachodu słońca bez zjawiska pasmowania, które często występuje w jakości 8-bitowej. Funkcje tworzenia filmów wbudowane w aparacie oferują zupełnie nowe możliwości w zakresie niskobudżetowego kręcenia filmów. Można także nakrywać filmy w 10-bitowej jakości 4:2:2 na karcie pamięci SD, a jednocześnie przekazywać sygnał na żywo poprzez pełnowymiarowe złącze HDMI do zewnętrznego monitora lub rejestratora. Funkcja nagrywania w 10-bitowej jakości 4:2:2 zapewnia wierne odwzorowanie kolorów i gradacji, oferując ponad miliard kolorów oraz rozpiętość tonalną cztery razy większą niż w przypadku jakości 8-bitowej, co jest przydatne w zastosowaniach profesjonalnych.

  Duży wizjer LVF OLED z 3680 tys. punktów

  Wizjer LVF (Live View Finder) OLEF o bardzo wysokiej rozdzielczości (3680 tys. punktów) zapewnia doskonały podgląd i umożliwia kadrowanie nawet w pełnym słońcu. Dzięki dużemu powiększeniu 0,76x (odpowiednik dla aparatu 35mm) wszystkie szczegóły obrazu oraz ustawienia i ikony są dobrze widoczne a znaczna odległość widzenia (21mm) jest doskonała dla osób noszących okulary. Ponadto, wizjer LVF OLED gwarantuje, że rejestrowane obrazy będą wyglądać dokładnie tak, jak zostało to zamierzone.

  Odporność na zachlapanie, kurz i mróz

  Aparat LUMIX GH5 został skonstruowany w taki sposób, by nadawał się do intensywnego użytkowania w terenie. Do każdego łączenia, pokrętła i przycisku zastosowano uszczelnienie chroniące przed warunkami pogodowymi, dzięki czemu aparat jest odporny na zachlapanie, kurz oraz mróz do -10 stopni Celsjusza. 

  Solidna rama głównej konstrukcji aparatu

  w pełni odlana ze stopu magnezu sprawia, że jego korpus jest lekki, ma niewielkie rozmiary, a jednocześnie cechuje się dużą wytrzymałością. Możesz zabrać ten aparat wszędzie ze sobą.

  Post Focus - Zrób zdjęcie teraz, ostrość ustaw później

  Możliwość błyskawicznego zrobienia zdjęcia, z późniejszym wybraniem pkt. ostrości. to całkowicie nowy wymiar swobody artystycznej. 

  Funkcja Focus peaking 

  Pozwala na precyzyjne, manualne ustawianie ostrości podczas filmowanych obiektów, wskazując ostry obszar za pomocą kolorowej linii.

  Tryb 4K/6K Photo PRE

  Tryb doskonale sprawdza się w sytuacjach, gdzie fotografujemy nieprzewidzianą scenę. Wystarczy wcisnąć przycisk migawki, następnie wybieramy interesujące nas zdjęcie z całej sekwencji zdjęć, a wysoka rozdzielczość zdjęć w serii 6K pozwala dodatkowo na przycięcie zdjęcia w postprodukcji. 

  Dodatkowa gwarancja

  Zasilanie

  Karty pamięci

  Klatki

  Akcesoria do klatki

  Obiektywy

  Adaptery

  monitory podglądowe

  Statywy

  akcesoria audio

  Torby, pokrowce

  Oświetlenie

  Akcesoria

  Przetwornik obrazu

  Typ przetwornika
  Live MOS
  Wielkość przetwornika
  17,3 x 13,0 mm (przy proporcjach obrazu 4:3)
  Liczba pikseli
  21,77 megapiksela (całkowita) 20,3 megapiksela(efektywna)

  Optyka

  Mocowanie obiektywu
  Mikro 4/3
  Mnożnik ogniskowej
  x2

  Ustawianie ostrości

  Typ i zakres pomiaru
  Kontrastowy system AF, Technologia DFD
  Tryb ustawienia ostrości: AFS (Jednorazowy) / AFF (Zmienny) / AFC (Ciagły) / MF
  Zakres EV -4 - 18 (ekwiwalent ISO100)
  Punkty pomiaru
  225
  Tryb pracy AF
  Wykrywanie twarzy/oczu / Śledzenie / 225-obszarowy / tryb Custom Multi / 1-obszarowy / funkcja Pinpoint/(funkcja dotyku jest dostępna dla pełnego obszaru) (skalowalny rozmiar kadru AF(przy użyciu przedniego/tylnego pokrętła) oraz elastyczne położenie AF (przy użyciu dżojstika))

  Ekspozycja

  Rodzaje pomiaru światła
  Wielopunktowy / Centralny ważony / Punktowy
  Tryby ekspozycji
  Program AE, Priorytet przysłony AE, Priorytet migawki AE, Manualny
  Czasy otwarcia migawki
  Bulb (maks. 30 minut), 1/8000 – 60
  Elektroniczna pierwsza kurtyna przednia: Bulb (maks. 30 minut), 1/2000 – 60
  Przysłona elektroniczna: 1/16,000 - 1
  Czułość ISO
  Zdjęcia: Auto / Inteligentny tryb ISO / 100 (rozszerzony) / 200 / 400 / 800 / 1600 / 3200 / 6400 / 12800 / 25600 (możliwość zmiany na krok 1/3 EV)
  Tryb Creative Video: Auto / 100 (rozszerzony) / 200 / 400 / 800 / 1600 / 3200 / 6400 / 12800 (możliwość zmiany na krok 1/3 EV)
  Szybkość robienia zdjęć
  [6K PHOTO] 30 klatek/s
  [4K PHOTO] 60 klatek/s. 30 klatek/s
  Balans bieli
  AWB / AWBc / światło dzienne / pochmurno / cień / żarówka / lampa błyskowa / ustawienie bieli 1, 2, 3, 4 / ustawienie temperatury kolorów 1, 2, 3, 4 / Nastawy własne 2500 - 10000 K z krokiem 100 K

  Zapis obrazu i dźwięku

  Rejestracja zdjęć
  JPEG (DCF, Exif 2.31), RAW
  Rejestracja filmów
  MOV; H.264/MPEG-4 AVC (format audio: LPCM (2 kan. 48 kHz/16 bitów, 48 kHz/24 bity*, 96 kHz/24 bity*)) *Po podłączeniu DMW-XLR1 (sprzedawany oddzielnie).
  MP4: H.264/MPEG-4 AVC, H.265/HEVC*7 (format audio: LPCM (2 kanały, 48 kHz/16 bitów), AAC (2 kanały))
  AVCHD Progressive, AVCHD
  Rejestracja dźwięku
  Dolby Audio 2 kanały

  Podgląd obrazu

  Wizjer
  Wizjer OLED (3680 tys. punktów)
  Wyświetlacz LCD
  Wyświetlacz TFT LCD ze statycznym panelem dotykowym, O swobodnie ustawianym kącie 8,0 cm (3,2 cala) / proporcje 3:2 / szeroki kąt widzenia, Około 1620 tys. punktów, pole krycia około 100%

  Złącza

  Stopka na akcesoria
  Tak
  Gniazdo mikrofonowe
  wejście 3,5 mm do podłączenia mikrofonu zewnętrznego
  Gniazdo słuchawkowe
  wyjście 3,5 mm do podłączenia słuchawek
  Gniazdo HDMI
  4:2:2 10 bitów (gdy opcja [Rec Quality] jest ustawiona na [4:2:2 10bit] lub opcja [Rec Quality] jest ustawiona na [4K/60p]/[4K/50p] i opcja [4K/60p Bit Mode]/[4K/50p Bit Mode] jest ustawiona na [4:2:2 10bit]. Po wybraniu trybu [4K/60p]/[4K/50p] w opcji [Rec Quality] nie można zapisywać filmów ani zdjęć na karcie pamięci SD w aparacie)./4:2:2 8 bitów (gdy opcja [Rec Quality] jest ustawiona na [4:2:0 8bit], za wyjątkiem [4K 60p]/[4K/50p])/4:2:0 8 bitów (gdy opcja [Rec Quality] jest ustawiona na [4K/60p]/[4K/50p] i opcja [4K/60p Bit Mode]/[4K/50p Bit Mode] jest ustawiona na [4:2:0 8bit].)/Auto / 4K/30p/25p / 1080p / 1080i / WYŁ./Wyświetlacz WŁ./WYŁ.(możliwość wyboru)/Automatyczna konwersja w dół/Funkcja HLG View Assist (HDMI) AUTO / TRYB1 / TRYB2 / WYŁ. (możliwość wyboru)*7
  Gniazdo SDI
  Brak
  Gniazdo kart pamięci
  Gniazdo 1, Gniazdo 2 karta pamięci SDHC, karta pamięci SDXC (zgodne ze standardem UHS-I / UHS II UHS Speed Class 3 dla kart pamięci SDHC/SDXC)
  Gniazdo USB
  Port USB typ C, USB 3.1 Super Speed (GEN 1)

  Inne funkcjonalności

  Stabilizacja obrazu
  5-osiowa stabilizacja matrycy
  Łączność bezprzewodowa
  WiFi / Bluetooth®
  Współpraca z lampą błyskową
  Zewnętrzna lampa błyskowa (sprzedawana oddzielnie) / Tryby lampy błyskowej; Auto, auto/redukcja czerwonych oczu, wł. wymuszenie, wł. wymuszenie/redukcja czerwonych oczu, powolna synchronizacja, powolna synchronizacja/redukcja czerwonych oczu, wył. wymuszenie Tylko w trybie iA, iA+.

  Zasilanie

  Akumulator, zasilacz
  Akumulator Li-ion (7,2 V, 1860 mAh, 14 Wh) (w zestawie)
  Czas pracy
  Ok. 410 zdjęć (monitor tylny), 400 zdjęć (LVF), 1000 zdjęć (LVF w trybie oszczędzania energii*) z obiektywem H-FS12060
  Ok. 410 zdjęć (monitor tylny), 390 zdjęć (LVF), 1000 zdjęć (LVF w trybie oszczędzania energii*)

  Parametry fizyczne

  Wymiary
  138,5 x 98,1 x 87,4 mm (bez elementów wystających)
  Waga
  Około 725 g (karta SD, bateria, korpus)/Około 645 g (tylko korpus)
  • Ładowarka akumulatora (kabel zasilający w zestawie)
  • akumulator
  • osłona korpusu
  • osłona gorącej stopki
  • muszla oczna
  • osłona gniazda synchronizacji lampy błyskowej
  • osłona złącza uchwytu z akumulatorem
  • kabel połączeniowy USB
  • pasek na ramię
  • uchwyt na kabel
  • Doskonała jakość zdjęć o rozdzielczości 20,3Mpix, dzięki cyfrowej matrycy M4/3 Live MOS oraz procesorowi Venus Engine
  • Nagrywanie filmów w rozdzielczości 4K z prędkością do 60kl./s, Full HD do 180kl./s
  • Wewnętrzna funkcja nagrywania w 10-bitowej jakości 4:2:2
  • 5-osiowa stabilizacja matrycy zapewnia stabilne ujęcia nawet podczas filmowania z ręki
  • Duży wizjer elektroniczny LVF OLED z 3680 tys. punktów
  • Wyświetlacz TFT LCD z regulowanym panelem dotykowym 3,2"
  • Funkcja Focus Peaking, pozwalająca na precyzyjne, manualne ustawienie ostrości, wskazując ostry obszar za pomocą kolorowej linii
  • Funkcja Zebra wskaźnik informacyjny o prześwietleniu, pozwala odpowiednio dobrać ekspozycję
  • Dwa sloty na karty SD
  • Korpus ze stopu magnezowego, solidna konstrukcja, uszczelniona przed kurzem i wilgocią
  • Szeroki wybór opcjonalnej optyki

  Masz ten produkt?
  Zachęcamy do zostawienia opinii o produkcie. Pomóż innym dokonać wyboru.

  Brak opinii. Dodaj pierwszą opinię!

  Masz pytania odnośnie do tego produktu?