Prawdziwe raty 0% - Na wybrane produkty!

Obiektyw Tamron 70-180mm f/2.8 Di III VXD (Sony E) - Używany

ID: 30465

tamron
cena 3999 zł
eRaty 60 x 83 zł


Foto-Plus ekspert
kontakt z opiekunem produktu
zapytaj o produkt lub cenę
Wersje i konfiguracje produktu
Obiektyw Tamron 70-180mm f/2.8 Di III VXD (Sony E) - Używany
3999 zł
pytaj o dostępność
Zalecane akcesoria

PRODUKT UŻYWANY - NA PRODUKT WYSTAWIAMY FAKTURĘ VAT MARŻA Tamron 70-180mm f/2.8 Di III VXD (Sony E) - Używany - Obiektyw bardzo dobrej kondycji wizualnej i mechanicznej. Szkła i wnętrze obiektywu czyste. Gumy na pierścieniach bez widocznych śladów użytkowania. stan obiektywu -jak nowy.
Gwarancja do 29-07-2025

 

Zmiennoogniskowy teleobiektyw Tamron 70-180 mm f/2.8 Di III VXD do pełnej klatki, wspomagany autofocusem, z mocowaniem Sony-E do fotografii portretowej, martwej natury, przyrody czy sportu.

Kompaktowy rozmiar

Obiektyw waży zaledwie 815 gramów, a jego długość wynosi 149mm. Jego super kompaktowy rozmiar sprawia, że fotografowanie z ręki jest naprawdę proste, Tamron dołożył wszelkich starań, aby stworzyć ten produkt w odpowiedzi na wymagania nowej generacji aparatów cyfrowych.

Nowo opracowany mechanizm liniowego ustawiania ostrości VXD zapewnia szybkie i precyzyjne działanie autofokusa

Tamron opracował swój pierwszy w historii mechanizm ustawiania ostrości AF z napędem liniowym, VXD (Voice-coil eXtreme-torque Drive). Szybciej niż kiedykolwiek wcześniej, pracujący napęd zachowuje dokładność pozycjonowania aż do 0,005 mm. Zapewnia to niespotykanie szybkie i precyzyjne działanie autofokusa.

Dwa ruchome moduły VXD sterowane elektronicznymi impulsami gwarantują szybkie i precyzyjne ustawianie ostrości na bliskich i dalekich obiektach. Nowy silnik gwarantuje ponadto lepsze ostrzenie w przypadku obiektów w ruchu, np. w fotografii sportowej. System jest przy tym tak cichy, że może być stosowany w sytuacjach wymagających absolutnej ciszy. W każdych okolicznościach możesz polegać na 70-180 mm F/2.8 - wszystko jedno czy fotografujesz, czy nagrywasz klip wideo.

Doskonała konstrukcja zapewniająca bezkompromisową jakość obrazu

Tamron 70-180 mm f/2.8 Di III VXD zbudowany został w oparciu o 19 elementów w 14 grupach, z czego 3 to soczewki asferyczne, a aż 6 zostało wykonanych ze szkła o obniżonym współczynniku dyspersji (w tym jedna soczewka eXtra Low Dispertion - XLD). Do tego warstwy fluorynowe, które ułatwią utrzymanie przedniej soczewki w czystości oraz powłoki antyodblaskowe BBAR-G2, które świetnie radzą sobie z odbiciami światła i pracą pod słońce. Ponadto doskonałą jakość obrazu w całym zakresie ogniskowych poprawia korekcja zniekształceń i cieniowania w aparacie. Dodatkowo efekt bokeh uzyskany dzięki jasnej przysłonie f/2.8 zapewnia płynne i miękkie przejście od obiektu do tła. 

Minimalna odległość ostrzenia tylko 0,85 m

Nowy obiektyw 70–180 mm f/2.8 cechuje MOD wynoszący 0,85 m w całym zakresie ogniskowych. Jest to zadziwiająco blisko jak na teleobiektyw zmiennoogniskowy o jasnej przysłonie. Krótki MOD toruje drogę do imponującego teleobiektywu przy maksymalnym współczynniku powiększenia 1:4,6 na końcu teleobiektywu 180 mm. Ponadto element pływający wyposażony w dwa mechanizmy liniowego ustawiania ostrości VXD utrzymuje wysoką jakość obrazu, jednocześnie skutecznie kontrolując aberracje, dzięki czemu 70-180 mm f/2.8 zapewnia doskonałą jakość obrazu nawet w pełnym zbliżeniu. Aby skutecznie tłumić aberracje optyczne, ten obiektyw ma pływający mechanizm, który zapewnia doskonałą jakość obrazu przy odległościach tak krótkich jak 0,85 m (33,5 cala).

Konstrukcja odporna na wilgoć, powłoka fluorowa i przełącznik Zoom Lock

Inżynierowie zastosowali uszczelnienia w obszarze mocowania obiektywu i innych krytycznych miejscach, aby zapobiec infiltracji wilgoci ,kropel deszczu oraz zapewnić konstrukcję odporną na wilgoć. Ta funkcja zapewnia dodatkową warstwę ochrony podczas fotografowania na zewnątrz w niesprzyjających warunkach pogodowych. Ponadto przednia powierzchnia soczewki jest pokryta ochronnym związkiem fluoru, który ma doskonałe właściwości hydrofobowe i olejoodporne. Powierzchnia soczewki jest łatwiejsza do wycierania i jest mniej podatna na szkodliwe działanie brudu, wilgoci lub tłustych odcisków palców, co znacznie ułatwia konserwację. Dodatkowo konwencjonalny przełącznik Zoom Lock zapobiega niepożądanemu rozłożenia podczas transportu.

Kompatybilny z głównymi funkcjami specyficznymi dla aparatu

Tamron 70-180mm f/2.8 jest kompatybilny z wieloma zaawansowanymi funkcjami charakterystycznymi dla niektórych bezlusterkowców. Obejmuje to:
- Szybki hybrydowy AF (umożliwiają szybkie nastawianie ostrości nawet w przypadku szybko poruszających się obiektów)
- Eye AF (automatyczne ustawianie ostrości na oczach fotografowanej osoby)
- Bezpośrednie ręczne ustawianie ostrości (DMF)
- Korekta ustawień obiektywu w aparacie (cieniowanie, aberracja chromatyczna, zniekształcenie)

 Średnica filtra 67 mm dla wygody systemu

Tamron 70-180mm f/2.8 Di III VXD ma tę samą średnicę filtra 67 mm, co inne obiektywy Tamron do pełnoklatkowych aparatów bezlusterkowych, w tym 17–28 mm f/2.8 (model A046), ultraszerokokątny zoom i 28–75 mm f/2.8 (Model A036), standardowy zoom, a także seria obiektywów stałoogniskowych (20 mm, 24 mm i 35 mm). Ta jednorodność znacznie zmniejsza koszty i problemy podczas pracy z filtrami PL, ND i innymi. Nawet przednie osłony obiektywów mają ten sam rozmiar, co eliminuje kłopot z sortowaniem przy zmianie obiektywów. Te funkcje tworzą bardzo wygodny i mobilny system, który zapewnia więcej radości z fotografii.

Obiektyw Tamron 70-180mm f/2.8 Di III VXD (Sony E) - Używany cena: 3999 zł

pytaj o dostępność
Filtry
Akcesoria czyszczące
Ogniskowa
70-180mm 
Minimalna wartość przysłony
f/2.8 
Maksymalna wartość przysłony
f/22 
Rodzaj mocowania
Sony FE 
Kompatybilność z matrycą
Sony FE (pełna klatka) 
Sony E (APS-C)
Kąt widzenia
34° 21'-13° 42'
Minimalna odległość ostrzenia
AF: 0,85m w całym zakresie ogniskowych; MF: 0,27 m przy 70mm
Skala odwzorowania
1:4,6
Konstrukcja optyczna
19 elementów w 14 grupach 
Liczba listków przysłony
Ustawianie ostrości
Szybki hybrydowy AF 
Stabilizacja
brak 
Średnica filtra
67mm 
Inne funkcjonalności
Nowo opracowany mechanizm liniowego ustawiania ostrości VXD zapewnia szybkie i precyzyjne działanie autofokusa, kompatybilny z Fast Hybrid AF Sony i Eye AF
Osłona przeciwsłoneczna
w zestawie 
Wymiary
81 x 149 mm
Waga
810g 
 • obiektyw Tamron 70-180mm f/2.8 Di III VXD (Sony E)
 • dekle: przód /tył
 • osłona przeciwsłoneczna
 • Stan techniczny: - 6/6
 • Stan wizualny: - 6/6
 • Ogniskowa: 70-180mm
 • Kąt widzenia: 34° 21'-13° 42'
 • Jasność: f/2,8
 • Mocowanie/Matryca: Sony FE (pełna klatka)
 • najlżejszy i najbardziej kompaktowy teleobiektyw f/2.8 w swojej klasie (długość zaledwie 149 mm, waga 815 gramów)
 • nowy autofokus VXD zapewnia szybkie i precyzyjne ustawienie ostrości
 • minimalna odległość ostrzenia tylko 85 cm
 • obudowa zabezpieczona przed zachlapaniem wodą
 • przednia soczewka pokryta ułatwiającą czyszczenie powłoką fluorową
 • uszczelniona konstrukcja
 • kompatybilny z Fast Hybrid AF Sony i Eye AF

Masz ten produkt?
Zachęcamy do zostawienia opinii o produkcie. Pomóż innym dokonać wyboru.

Brak opinii. Dodaj pierwszą opinię!

Masz pytania odnośnie do tego produktu?