Prawdziwe raty 0% na wszystkie produkty

Letnia promocja na sprzęt FOTO-WIDEO!

Obiektyw Tamron 17-70mm f/2.8 Di III-A VC RXD (Sony E) - Używany

ID: 30434

tamron
Produkt wycofany.

Skontaktuj się z nami w sprawie alternatywnych produktów

Foto-Plus ekspert
kontakt z opiekunem produktu
zapytaj o produkt lub cenę
Zalecane akcesoria

Tamron 17-70mm f/2.8 Di III-A VC RXD (Sony E) 

Jest lekki i kompaktowy, oferuje zakres zbliżania, który sprawdzi się w wielu rodzajach fotografii począwszy od szerokokątnej fotografii krajobrazowej po portrety z aksamitnym efektem bokeh, a także znakomitą minimalną odległość ostrzenia, dzięki której można go wykorzystać również w makrofotografii.  Co więcej inżynierowie Tamron zadbali o to, aby użytkownicy mogli korzystać z przysłony f/2.8 w całym zakresie zbliżenia!

Firma Tamron to jeden z najbardziej innowacyjnych producentów, jeżeli chodzi o produkcję obiektywów do systemów pełnoklatkowych z mocowaniem Sony E. Teraz nadszedł czas na kompaktowy i uniwersalny obiektyw zaprojektowany specjalnie z myślą o aparatach Sony z serii A6000 z matrycą APS-C. Podobnie jak inne obiektywy marki Tamron do aparatów firmy Sony jest to sprzęt o dużych możliwościach i konstrukcji wysokiej jakości!

Obiektyw Tamron 17-70mm f/2.8 Di III-A VC RXD (Sony E) - Używany

Obiektyw Tamron 17-70mm f/2.8 Di III-A VC RXD (Sony E) - Używany

Zakres ogniskowej zaczyna się od 17 mm czyli szerokiego kąta, który idealnie nadaje się do fotografowania krajobrazów i architektury a kończy na 70 mm, które doskonale sprawdzą się przy portretach. W tym zakresie ogniskowej jest to pierwszy na świecie szybki obiektyw typu zoom z przybliżeniem 4,1x do aparatów bezlusterkowych z matrycą APS-C i z przysłoną f/2.8.

Obiektyw jest wyposażony w mechanizm kompensacji drgań Tamron (VC, Vibration Compensation), aby ograniczać drgania aparatu, oraz moduł mikroprzetwarzania MPU (Micro-Processing Unit) odpowiedzialny wyłącznie za kompensowanie takich drgań. Efektem jest szybszy, bardziej precyzyjny silnik AF i skuteczniejsza eliminacja drgań.

Mechanizm VC został też specjalnie zoptymalizowany pod kątem kręcenia filmów. Podczas nagrywania ten mechanizm VC wykorzystuje technologię sztucznej inteligencji. Silnik krokowy RXD zapewnia płynne, a jednocześnie szybkie działanie autofokusa i świetnie sprawdza się zarówno w fotografii, jak i kręceniu filmów. Jest również kompatybilny z wieloma specyficznymi cechami i funkcjami aparatu, takimi jak Fast Hybrid AF i Eye AF

Konstrukcja optyczna

Obiektyw Tamron 17-70mm f/2.8 Di III-A VC RXD (Sony E) - Używany

Nowy obiektyw 17–70 mm F/2.8 składa się z 16 elementów podzielonych na 12 grup. Dwa elementy obiektywu GM (asferyczne soczewki ze szkła formowanego) oraz jeden hybrydowy element asferyczny są precyzyjnie ustawione tak, aby umożliwić zachowanie wysokiej rozdzielczości obrazu na całej jego powierzchni.  Przysłona 2,8 składa się z dziewięciu listków umożliwiających uzyskanie aksamitnego efektu bokeh. Dzięki świetnej konstrukcji optycznej obiektyw typu zoom może ustawić ostrość nawet w tak bliskiej odległości jak 0,19 m, co sprawia, że doskonale sprawdzi się też w makrofotografii.

Obiektyw ma odporną na wilgoć konstrukcję oraz powłokę fluorową, która zapewnia dodatkową ochronę i umożliwia korzystanie z obiektywu nawet w trudnych warunkach pogodowych.

Filtry
Akcesoria czyszczące
Ogniskowa
17-70mm 
Minimalna wartość przysłony
f/2.8 
Maksymalna wartość przysłony
f/16
Rodzaj mocowania
Sony E 
Kompatybilność z matrycą
Sony E (APS-C)
Kąt widzenia
79° 55'- 23° 0'
Minimalna odległość ostrzenia
19cm 
Skala odwzorowania
1:4,8 (szeroki kąt)
1:5,2 (tele)
Konstrukcja optyczna
16 elementów w 12 grupach 
Liczba listków przysłony
Ustawianie ostrości
Szybki precyzyjny AF 
Stabilizacja
wydajny system stabilizacji obrazu VC
Średnica filtra
67mm 
Inne funkcjonalności
cichy silnik skokowy RXD, mechanizm VC (Vibration Compensation) został też specjalnie zoptymalizowany pod kątem kręcenia filmów
Osłona przeciwsłoneczna
w zestawie 
Wymiary
74,6x119,3 mm 
Waga
525g 
 • obiektyw Tamron 17-70mm f/2.8 Di III-A VC RXD (Sony E)
 • dekle: przód /tył
 • Stan techniczny:- 6/6
 • Stan wizualny:- 5/6
 • Ogniskowa: 17-70mm
 • Kąt widzenia: 79° 55' - 23° 0'
 • Jasność: f/2,8
 • Mocowanie/Matryca: Sony E (APS-C)
 • Doskonały do wszystkich rodzajów fotografii i kręcenia filmów.
 • Jasna przysłona F/2.8 w całym zakresie zbliżenia.
 • Filtry w rozmiarze 67 mm, czyli takim samym jak w przypadku innych obiektywów marki Tamron do aparatów marki Sony z mocowaniem typu E.
 • Szybszy, bardziej precyzyjny silnik AF
 • Mechanizm VC został też specjalnie zoptymalizowany pod kątem kręcenia filmów.
 • Konstrukcja odporna na wilgoć.
 • Zaprojektowany z myślą o Sony APS-C.
 • Waży tylko 525 g.

Masz ten produkt?
Zachęcamy do zostawienia opinii o produkcie. Pomóż innym dokonać wyboru.

Brak opinii. Dodaj pierwszą opinię!

Masz pytania odnośnie do tego produktu?