Prawdziwe raty 0% - Na wybrane produkty!

Obiektyw Sigma 16mm f/1,4 DC DN Contemporary Sony E - Używany

ID: 30435

sigma
Produkt wycofany.

Skontaktuj się z nami w sprawie alternatywnych produktów

Foto-Plus ekspert
kontakt z opiekunem produktu
zapytaj o produkt lub cenę
Zalecane akcesoria

PRODUKT UŻYWANY - Sigma 16mm f/1,4 DC DN Contemporary Sony E  - Obiektyw bardzo dobrej kondycji wizualnej i mechanicznej. Szkła i wnętrze obiektywu czyste. Gumy na pierścieniach bez widocznych śladów użytkowania. stan obiektywu b.dobry

 

Sigma 16mm f/1,4 DC DN Contemporary Sony E 

opracowany z myślą o codziennym użytkowaniu - lekki i kompaktowy obiektyw z serii DN do aparatów bezlusterkowych.

 

Przedstawiamy obiektyw o wysokiej rozdzielczości, dużym otworze przysłony i szerokim koncie widzenia. To już drugi obiektyw z serii łączącej doskonałe światło 1.4 z kompaktową obudową. 

Nowa Sigma 16mm f/1,4 DC DN Contemporary jest pierwszym na świecie obiektywem oferującym użytkownikom aparatów z mocowaniem Sony-E i matrycą APS-C odpowiednik pełnoklatkowej ogniskowej 24mm i światło 1.4. Na ten jasny i szeroki obiektyw czekali użytkownicy bezlusterkowców.

Sigma wykorzystuje długoletnie doświadczenie przy projektowaniu i produkcji obiektywów szerokokątnych wraz z nowymi standardami jakości kontroli przy użyciu własnego systemu pomiarowego A1. Aby zapewnić przy ogniskowej 16mm jasność F 1.4 nowy obiektyw wykorzystuje podwójny element asferyczny. Nawet przy szerokim kącie widzenia 32 mm (odpowiednik dla 35mm), jasność F1.4 umożliwia bardzo płytką głębie ostrości, a obiekt stojący na tle ma przyjemny bokeh.

Obiektyw Sigma 16mm f/1,4 DC DN Contemporary Sony E - Używany

Obiektyw Sigma 16mm f/1,4 DC DN Contemporary Sony E - Używany

Każda soczewka jest pokryta warstwami antyrefleksyjnymi likwidującymi bliki i flary, dzięki czemu obiektyw zachowa odpowiedni kontrast nawet przy fotografowaniu pod słońce. Dopełnieniem jakości obrazu jest 9-cio listkowa, zaokrąglona przysłona dzięki której uzyskujemy przyjemną plastykę obrazu generującą gładką gradację i minimalizując powstawanie smug. Uszczelniany bagnet zapewnia większą odporność na zabrudzenia i ewentualne zalania powstałe w wyniku np. deszcz.

Obiektyw Sigma 16mm f/1,4 DC DN Contemporary Sony E - Używany

Obiektyw Sigma 16mm f/1,4 DC DN Contemporary Sony E - Używany

Mosiężne mocowanie bagnetu łączy wysoką jakość wykonania z wytrzymałością. Jego powierzchnia jest poddawana specjalnej obróbce wzmacniającej, aby zapewnić wysoką jakość obiektywu, gwarantującą długotrwałe użytkowanie. Całość zamknięto w stylowej, bardzo starannie wykonanej obudowie a zastosowanie materiału TSC (kompozytu stabilnego termicznie) w częściach wewnętrznych i zewnętrznych obiektywu przyczynia się do zwiększonej precyzji działania. 

TSC (kompozyt stabilny termicznie) - charakteryzuje się termokurczliwością podobną do aluminium. Części wykonane z tego materiału mniej się odkształcają, pozwalając na dużą precyzję wykonania. W porównaniu z poliwęglanem o zawartości 20% szkła, TSC jest o 70% bardziej elastyczny. W porównaniu z poliwęglanem o zawartości 30% szkła, TSC jest o 25% bardziej elastyczny.

Obiektyw Sigma 16mm f/1,4 DC DN Contemporary Sony E - Używany

Obiektyw Sigma 16mm f/1,4 DC DN Contemporary Sony E - Używany

Zaawansowany układ 16 soczewek ułożonych w 13 grupach gwarantuje pełną ostrość obrazu już od przysłony F1.4. Aż 3 soczewki wykonano ze specjalnych szkieł  FLD *, 2 soczewki z  SLD ** oraz dwie ze specjalnego szkła asferycznego. Ten układ optyczny minimalizuje aberracje optyczne i zapewnia znakomitą rozdzielczość przy szeroko otwartej aperturze oraz w całym zakresie przysłony. W szczególności dwa asferyczne elementy soczewek mają ultra-wysoce precyzyjne powierzchnie wypolerowane do tolerancji poniżej 10 nanometrów, co minimalizuje efekt bokeh pierścienia cebulowego, który tworzą niektóre elementy asferyczne i zapewnia wyraźną jakość obrazu w całym kadrze.

Wzmocniona konstrukcja 
Obiektyw Sigma 16mm f/1,4 DC DN Contemporary posiada uszczelniany bagnet, który gwarantuje znacznie większą odproność na wszelkiego rodzaju zabrudzenia czy zalania. 

Silnik krokowy
Za ustawianie ostrości odpowiada nowo opracowany silnik krokowy. Dzięki niemu ustawianie ostrości odbywa się znacznie szybciej i ciszej. Specjalna konstrukcja grupy soczewek w połączeniu z tym silnikiem zapewnia szybką i płynną pracę AF przy videofilmowaniu. 
Mniej flar i blików
Soczewki obiektywu Sigma 16mm f/1,4 DC DN Contemporary wyposażone są w warstwy antyrefleksyjne. Te z kolei odpowiedzielne są za niwelowanie flar i blików, a to z kolei przyczynia się do poprawy jakości obrazu. Możesz tworzyć treści najwyższej jakości niezależnie od warunków pogodowych. 

 

* FLD  – szkło o ultra niskiej dyspersji, które oferuje wydajność na najwyższym poziomie, a jego właściwości są podobne do fluorytu 

** SLD  – szkło o niskiej dyspersji mające na celu minimalizację aberracji chromatycznej

Filtry
Akcesoria różne
Akcesoria czyszczące
Literatura
Ogniskowa
16mm 
Minimalna wartość przysłony
f/1.4 
Maksymalna wartość przysłony
f/16 
Rodzaj mocowania
Sony E 
Kompatybilność z matrycą
Sony E / APS-C 
Kąt widzenia
83.2° 
Minimalna odległość ostrzenia
25 cm 
Skala odwzorowania
1:9.9 
Konstrukcja optyczna
16 elementów w 13 grupach
Liczba listków przysłony
Ustawianie ostrości
krokowy silnik AF 
Stabilizacja
brak 
Średnica filtra
67mm  
Inne funkcjonalności
krokowy silnik AF , wzmocniona konstrukcja
Osłona przeciwsłoneczna
w zestawie  
Wymiary
72.2 x 92.3 mm 
Waga
405 g 
 • Sigma 16mm f/1,4 DC DN Contemporary
 • dekiel przedni i tylny
 • osłona przeciwsłoneczna
 • Stan techniczny:- 6/6
 • Stan wizualny:- 5/6
 • Ogniskowa: 16 mm
 • Kąt widzenia: 83,2°
 • Jasność: f/1,4
 • Mocowanie/Matryca: Sony E / APS-C
 • krokowy silnik AF zapewni precyzyjne, ciche i szybkie ustawianie ostrości
 • Kompaktowe wymiary
 • Wykonanie z termicznie stabilnego kompozytu TSC zapewnia trwałość i niezawodność podczas użytkowania
 • Wzmocniona konstrukcja

Masz ten produkt?
Zachęcamy do zostawienia opinii o produkcie. Pomóż innym dokonać wyboru.

Brak opinii. Dodaj pierwszą opinię!

Masz pytania odnośnie do tego produktu?