Bezlusterkowiec Panasonic Lumix DMC-G7 (srebrny) + LUMIX G VARIO 14-140mm f/3.5-5.6 + Torba Panasonic PGS81 Gratis


panasonic
  cena 3499 zł
  eRaty 12 x 313 zł


  kontakt z opiekunem produktu
  zapytaj o produkt lub cenę

  Zalecane akcesoria

  LUMIX DMC-G7

  Aparat LUMIX G7 stworzony został z myślą o miłośnikach fotografii, którzy cenią sobie wszechstronność oferowaną przez aparaty bezlusterkowe oraz nowe możliwości, które oferuje technologia nagrywania filmów w rozdzielczości 4K.

  16-megapikselowy LUMIX G7 został zaprojektowany tak, by zapewnić najwyższą jakość obrazu przy zachowaniu łatwej, intuicyjnej obsługi. Możliwość wymiany obiektywu na taki, który najlepiej sprawdzi się w danej sytuacji pozwala fotografowi na wykorzystanie swojej kreatywności w stu procentach. Bez względu na to czy chcemy wykonać zdjęcia rozległego krajobrazu, zbliżenia dzikiej przyrody czy sesję portretową w studio, system optyki LUMIX G daje nam możliwość wyboru odpowiedniego obiektywu. Dodatkowo technologia 4K otwiera przed fotografem szereg nowych możliwości, takich jak ustawienie punktu ostrości po wykonaniu zdjęcia czy zapisanie klatki filmu 4K jako fotografii.

  Dzięki temu aparat sprawdzi się jako sprzęt dla miłośników fotografii, którzy chcą uzyskać profesjonalne efekty.

   

   

  Technologia 4K 

  LUMIX G7 jest pierwszym aparatem z rodziny oferującym możliwość filmowania w technologii 4K. Obraz w rozdzielczości 3840 x 2160 z prędkością 30 kl./s to aż czterokrotnie więcej niż oferowała technologia Full HD. Nieważne czy dokumentujemy chwile spędzone w gronie znajomych czy egzotyczną podróż - nasze filmy będą doskonałej jakości.

   

  Technologia 4K pozwala zarejestrować film wideo w rozdzielczości 3840 x 2160 pikseli

  Funkcja 4K PHOTO umożliwia "zrobienie zdjęcia" z nagranego materiału filmowego 4K

   

  Technologia 4K zwiększa również nasze możliwości fotografowania. Aparat posiada szereg funkcji wykorzystujących wysoką rozdzielczość filmów 4K, dzięki którym uchwycenie idealnego momentu jest niezwykle proste.

  Funkcja 4K Photo umożliwia wybranie zarejestrowanego na filmie momentu i zapisaniu go jako zdjęcie w rozdzielczości 4K. 4K Burst oraz 4K Burst (Start/Stop) to tryby zdjęć seryjnych w rozdzielczości 4K z szybkością aż 30 kl./s. Dzięki tym funkcjom możemy zarejestrować ulotne chwile i wybrać idealny moment nawet wtedy gdy warunki bardzo szybko się zmieniają. Natomiast funkcja 4K Pre-Burst pozwala zarejestrować dodatkowo 2 sekundy materiału wideo - sekundę przed (30 klatek) i sekundę po (30 klatek) wykonaniu zdjęcia, nadając danej chwili dodatkowy kontekst.

   

  LUMIX G7 to model wprowadzający użytkownika w świat nowych możliwości dzięki wykorzystaniu technologii 4K

  Technologia 4K to nie tylko lepszej jakości filmy, ale również szereg funkcji zwiększających kreatywność podczas fotografowania

   

  Zaawansowany autofokus DFD

  Szybkość i precyzja aparatu LUMIX G7 wynika z wykorzystania opracowanej przez firmę Panasonic technologii Depth From Defocus (DFD). Technologia ta szybko oblicza odległość między obiektami w kadrze, a zaawansowany system śledzenia rozpoznaje nie tylko kolor obiektu ale również jego rozmiar i wektor ruchu. Dzięki temu możemy osiągnąć autofokus o szybkości nawet 0,07s lub wykonać 6 ostrych zdjęć seryjnych w trybie śledzenia AF.

   

  Technologia DFD pozwala na uzyskanie ostrych zdjęć nawet w trybie zdjęć seryjnych ze śledzeniem AF

  Post Focus to funkcja umożliwiająca na wybranie punktu ostrości nawet po wykonaniu ujęcia.

   

  Informacje o ostrości zdjęcia otrzymujemy jeszcze przed jego zrobieniem dzięki funkcjonalności Focus Peaking. Pokazuje ona obszar na który została ustawiona ostrość - odpowiednie piksele są podświetlone na zielono.

  Do ciekawych funkcji aparatu LUMIX G7 należy funkcja Post Focus. Rejestruje ona krótki materiał 4K ze zmiennym punktem ostrości. Z tak zarejestrowanego filmu możemy wyciągnąć zdjęcia 4K z ostrością ustawioną dokładnie w tym miejscu, w którym chcemy.

   

  Zaawansowany system DFD sprawia, że autofokus jest szybki i prezyzyjny

  LUMIX G7 bardzo dobrze radzi sobie w słabym świetle

   

  Zakres detekcji funkcji AF wynoszący od -4 do 18 EV pozwala na fotografowanie z autofokusem nawet w bardzo słabych warunkach oświetleniowych. Pomaga temu również wysoki zakres czułości matrycy 100-25600 ISO. Dodatkowo fani zdjęć nieba nocnego mogą użyć funkcji Starlight AF, która automatycznie odnajdzie gwiazdy w kadrze i ustawi na nie ostrość.

   

  Matryca Live MOS o rozdzielczości 16 Mpix oraz procesor Venus Engine zapewniają wysoką jakość oraz szybkie przetwarzanie obrazu.

  Funkcja Starlight AF automatycznie ustawi ostrość na gwiazdy.

   

  Gotowy na każdą przygodę

  Przewaga bezlusterkowych aparatów Panasonic LUMIX G nad większymi lustrzankami wynika z zastosowania najnowszych technologii w znacznie bardziej kompaktowych i mobilnych obudowach. Ważący zaledwie 410 gramów LUMIX G7 (aparat, akumulator i karta SD łącznie) jest idealnym towarzyszem podróży.

  Aparat z wysokowydajnym wizjerem LVF OLED i 3-calowym wyświetlaczem dotykowym o szerokim kącie widoczności i rozdzielczości 1,04 mln punktów sprawdzi się w każdej sytuacji. Do skomponowania ujęcia można wykorzystać zarówno tylny ekran, jak i wizjer LVF. Oba wyświetlacze obejmują 100% pola widzenia obiektywu, dzięki czemu fotograf nie przeoczy ważnych wydarzeń rozgrywających się przy krawędziach kadru.

  Przewagą aparatu jest również dostęp do pokręteł i guzików na korpusie aparatu. Dzięki temu można wybrać interesującą nas opcję lub tryb fotografowania szybko i wygodnie, bez konieczności wchodzenia do menu. Najczęściej używane ustawienia możemy przypisać do sześciu konfigurowalnych przycisków Fn

   

  LUMIX G7 został zaprojektowany z myślą o wygodzie użytkowania. Pomimo niewielkiej konstrukcji mamy łatwy dostęp do pokręteł zmiany trybów oraz ustawień fotografowania

  Wysokiej jakości wizjer oraz obracany wyświetlacz oferują nieograniczone możliwości kadrowania

   

  Dziel się swoim zdjęciami z najbliższymi szybko i wygodnie

  Aparat LUMIX G7 jest wyposażony w moduł Wi-Fi, który zwiększa funkcjonalność urządzenia oraz ułatwia i przyspiesza udostępnianie zdjęć. Wystarczy nacisnąć odpowiedni przycisk, aby połączyć aparat ze smartfonem lub tabletem i w ciągu paru sekund wysłać zdjęcia lub klipy wideo do mediów społecznościowych lub e-mailem do rodziny i znajomych. Urządzenie mobilne można także wykorzystać do zdalnego sterowania aparatem LUMIX G7 i regulacji takich ustawień, jak ostrość, przysłona, szybkość migawki i ISO, a także do uruchomienia spustu migawki. Nie trzeba nawet dotykać samego aparatu. 

   

   

  Szeroka gama obiektywów LUMIX G

  Dzięki systemowi wymiennej optyki LUMIX G fotografujący może wybrać idealny obiektyw do danej sytuacji - od szerokiego kąta po teleobiektywy, zarówno stało- jak i zmienno- ogniskowe. Na rodzinę ponad 20 obiektywów składają się wysokiej jakości seria LEICA DG, kompaktowe LUMIX G "X" oraz szereg dodatkowych obiektywów standardowych.

   

   

  Zasilanie

  Karty pamięci

  Obiektywy

  Adaptery

  Statywy

  Oświetlenie

  Akcesoria audio

  Torby, pokrowce, plecaki

  Torby, pokrowce

  Dodatkowa gwarancja

  Przetwornik obrazu

  Typ przetwornika
  Live MOS
  Wielkość przetwornika
  17,3 x 13,0 mm
  Liczba pikseli
  Całkowita ilość pikseli 16.84 Mpix w tym efektywnych 16.00 Mpix

  Optyka

  Mocowanie obiektywu
  Micro mocowanie standardu Cztery Trzecie M4/3
  Mnożnik ogniskowej
  2x

  Ustawianie ostrości

  Typ i zakres pomiaru
  Kontrastowy system AF
  Zakres działania EV -4 - 18 (ekwiwalent ISO100)
  Punkty pomiaru
  49-polowe ustawianie ostrości
  Tryby pracy AF
  One Shot AF, Shutter AF, zwolnienie migawki po wciśnięciu przycisku do połowy, Quick AF, stale mierzony AF (podczas nagrywania filmów), Eye Sensor AF, AF+MF, MF Assist, Touch MF Assist, Focus Peaking, funkcja Touch AF/AE, Touch Pad AF, migawka dotykowa

  Ekspozycja

  Rodzaje pomiaru światła
  System 1728-strefowy, wielowzorcowy
  Tryb pomiaru światła: Wielopunktowy / Centralny ważony / Punktowy
  Zakres pomiaru EV 0-18 (obiektyw F2.0, odpowiednik ISO100)
  Tryby ekspozycji
  Program AE, Priorytet przysłony AE, Priorytet migawki AE, Manualny
  Kompensacja naświetlenia 1/3 EV krok ±5EV (±3EV dla filmów)
  Braketing AE 3, 5, 7 klatek w 1/3, 2/3 lub 1 stopniu EV, maks. ±3 EV, pojedyncze/seryjne
  Czasy otwarcia migawki
  Zdjęcia: czas (maks. 2 minuty), 1/4 000 – 60
  Filmy: 1/16 000 – 1/25
  Przysłona elektroniczna: 1/16 000 - 1
  Czułość ISO
  Auto / Inteligentny tryb ISO / 100 (Extended) / 200 / 400 / 800 / 1600 / 3200 / 6400 / 12800 / 25600 (możliwość zmiany na krok 1/3 EV)/(Nagrywanie filmów z maksymalną czułością ISO 6400) (Automatyczna czułość ISO w trybie M)
  Szybkość robienia zdjęć
  Przysłona mechaniczna:
  (1) H: 8 kl./s (z funkcją AFS), 6 kl./s (z funkcją AFC)
  (2) M: 6 kl./s (z funkcją Live View)
  (3) L: 2 kl./s(z funkcją Live View)

  Przysłona elektroniczna:
  (1) SH: 40 kl./s, H: 10 kl./s
  (2) M: 6 kl./s (z funkcją Live View)
  (3) L: 2 kl./s(z funkcją Live View)

  Liczba rejestrowanych zdjęć:
  Ponad 13 zdjęć (jeżeli są to pliki RAW przy określonej prędkości).
  Ponad 100 zdjęć (jeżeli nie są to pliki RAW)
  (w zależności od pojemności karty pamięci, rozmiaru obrazu i stopnia kompresji)
  Balans bieli
  Auto / światło dzienne / pochmurno / w cieniu / światło halogenowe / lampa błyskowa / ustawianie bieli 1, 2, 3, 4 / ustawienie temperatury koloru
  Regulacja balansu bieli: zabarwienie niebieskie/bursztynowe, zabarwienie magenta/zielone
  Ustawienia temperatury kolorów 2500-10000 K z krokiem 100 K
  Bracketing balansu bieli 3 ekspozycje w osi niebieski/bursztynowy lub purpura/zielony

  Zapis obrazu i dźwięku

  Rejestracja zdjęć
  JPEG (DCF, Exif 2.3)
  RAW
  MPO (w przypadku podłączenia obiektywu 3D w standardzie systemu Mikro Cztery Trzecie)

  Rozmiar obrazu:
  (1) [4:3] 4592x3448(L) / 3232x2424(M) / 2272x1704(S) / 1824x1368 (Z dołączonym obiektywem 3D w standardzie Mikro Cztery Trzecie)
  (2) [3:2] 4592x3064(L) / 3232x2160(M) / 2272x1520(S) / 1824x1216 (Z dołączonym obiektywem 3D w standardzie Mikro Cztery Trzecie)
  (3) [16:9] 4592x2584(L) / 3840x2160(M) / 1920x1080(S) / 1824x1024 (Z dołączonym obiektywem 3D w standardzie Mikro Cztery Trzecie)
  (4) [1:1] 3424x3424(L) / 2416x2416(M) / 1712x1712(S) / 1712x1712 (Z dołączonym obiektywem 3D w standardzie Mikro Cztery Trzecie)
  Rejestracja filmów
  AVCHD (Format audio: Dolby Digital 2ch)
  MP4 (Format audio AAC 2ch)

  Rozmiar obrazu (MP4:obszar NTSC):
  (1) [4K] 3840x2160:4K/30p 100 Mb/s, 4K/24p 100 Mb/s
  (2) [Full HD] 1920x1080:FHD/60p 28 Mb/s, FHD/30p: 20 Mb/s
  (3) [HD] 1280x720:HD/30p 10 Mb/s
  (4) [VGA] 640x480:VGA/30p 4 Mb/s
  Rejestracja dźwięku
  Stereo, Wind-cut: Wył. / Niskie / Standardowe / Wysokie / AUTO

  Podgląd obrazu

  Wizjer
  Wizjer OLED (2360 tys. punktów)
  Pole widzenia około 100%
  Powiększenie około 1,4x/0,7x (odpowiednik aparatu 35 mm) z obiektywem 50 mm ustawionym na nieskończoność; -1.0 m-1
  Wizjer około 17,5 mm dla okularu
  Zakres regulacji dioptrii -4,0 – +4,0 (dioptrie)
  Sensor oka, ustawienia czujnika oka High/Low
  Wyświetlacz LCD
  Wyświetlacz TFT LCD ze statycznym panelem dotykowym
  Możliwość obracania / przekątna 3 cale / format 3:2 / szeroki kąt oglądania
  Około 1040 tys. punktów
  Pole widzenia około 100%
  Tryby ustawiania monitora: Jasność, Kontrast, Nasycenie, Czerń–Zieleń, Niebieski–Żółty

  Złącza

  Stopka na akcesoria
  Gorąca stopka
  Gniazdo mikrofonowe
  Wejście 3,5 mm do podłączenia mikrofonu zewnętrznego/
  Gniazdo słuchawkowe
  Brak
  Gniazdo HDMI
  microHDMI TypeD / VIERA Link/Wideo: Auto / 4K / 1080p / 1080i / 720p / 480p (576p w systemie PAL)/Audio: Stereo
  Gniazdo SDI
  Brak
  Gniazdo USB
  USB 2.0 High Speed Multi
  Gniazdo kart pamięci
  Karta pamięci SD, karta pamięci SDHC, karta pamięci SDXC (zgodne ze standardem UHS-I / UHS II UHS Speed Class 3 dla kart pamięci SDHC/SDXC)

  Inne funkcjonalności

  Stabilizacja obrazu
  Tylko obiektywowa
  Łączność bezprzewodowa
  Wi-Fi IEEE 802.11b/g/n, 2412 MHz - 2462 MHz (1-11 ch), Wi-Fi / WPA / WPA2, Tryb Infrastruktura
  Współpraca z lampą błyskową
  Tryb lampy błyskowej: Auto*, auto/redukcja czerwonych oczu*, wł. wymuszenie, wł. wymuszenie/redukcja czerwonych oczu, powolna synchronizacja, powolna synchronizacja/redukcja czerwonych oczu, wył. wymuszenie
  *Tylko w trybie iA, iA+.
  Prędkość synchronizacji poniżej 1/160 s

  Zasilanie

  Akumulator, zasilacz
  Akumulator litowo-jonowy (7,2 V, 1200 mAh, 8,7 Wh)
  Czas pracy
  Ok. 360 zdjęć z obiektywem H-FS1442A
  Ok. 350 zdjęć z obiektywem H-FS14140
  Około 350 obrazów z H-FS45150

  Parametry fizyczne

  Wymiary
  124,9 x 86,2 x 77,4 mm
  Waga
  Około 410 g (karta SD, bateria, korpus)
  Około 360 g (tylko korpus)
  Około 520 g (w tym karta SD, bateria, obiektyw H-FS1442A)
  Około 675 g (w tym karta SD, bateria, obiektyw H-FS14140)
  Około 610 g (w tym karta SD, bateria, obiektyw H-FS45150)
  Około 720 g (w tym karta SD, bateria, obiektywy H-FS1442A + H-FS45150)
  • Obiektyw Lumix G VARIO 14-140 mm f/3,5-5,6 ASPH
  • Akumulator
  • Ładowarka
  • Dekiel na korpus
  • Zaślepka gorącej stopki
  • Kabel USB
  • Kabel AV
  • Pasek
  • Sterowniki i oprogramowanie
  • Matryca Live MOS 4/3" o rozdzielczości 16Mpix
  • Szeroki zakres czułości ISO 100-25600 pozwalający na fotografowanie i filmowanie w trudnych warunkach oświetleniowych
  • Zdjęcia seryjne 8kl./s lub 30kl./s w jakości 4K
  • Czas otwarcia migawki 60-1/4000s lub 1/16000s (migawka elektroniczna)
  • 49-punktowy system AF działający nawet do -4EV
  • Wysokiej jakości filmy w rozdzielczości 4K 30kl./s i Full HD 60kl./s
  • Wizjer OLED o rozdzielczości 2360 tys. punktów
  • Uchylany, dotykowy, 3" wyświetlacz LCD o wysokiej rozdzielczości
  • Zapis zdjęć w formacie RAW
  • Funkcje: 4K Photo, Post Focus, Focus Peaking, Bracketing
  • Komunikacja bezprzewodowa Wi-Fi

  Masz ten produkt?
  Zachęcamy do zostawienia opinii o produkcie. Pomóż innym dokonać wyboru.

  Brak opinii. Dodaj pierwszą opinię!

  Masz pytania odnośnie do tego produktu?