Bezlusterkowiec Fujifilm X-T4 czarny + Fujinon XF 16-80mm f4 OIS R WR + ładowarka Patona DUAL LCD BC-W235 - odbierz wakacyjny rabat 860 zł!


fujifilm
  cena 8899 zł
  eRaty 12 x 795 zł


  kontakt z opiekunem produktu
  zapytaj o produkt lub cenę

  Wersje i konfiguracje produktu

  Bezlusterkowiec Fujifilm X-T4 czarny + Fujinon XF 16-80mm f4 OIS R WR + ładowarka Patona DUAL LCD BC-W235 - odbierz wakacyjny rabat 860 zł!
  8899 zł
  dostępny od ręki
  Bezlusterkowiec Fujifilm X-T4 srebrny + Fujinon XF 16-80mm f4 OIS R WR + ładowarka Patona DUAL LCD BC-W235 - odbierz wakacyjny rabat 860 zł!
  8899 zł
  pytaj o dostępność
  Bezlusterkowiec Fujifilm X-T4 czarny + ładowarka Patona Dual LCD BC-W235 - cena zawiera wakacyjny rabat 860 zł!
  7199 zł
  pytaj o dostępność
  Bezlusterkowiec Fujifilm X-T4 srebrny + ładowarka Patona Dual LCD BC-W235 - cena zawiera wakacyjny rabat 860 zł!
  7199 zł
  dostępny od ręki
  Bezlusterkowiec Fujifilm X-T4 czarny + Fujinon XF 18-55mm f/2.8-4 R LM OIS + ładowarka Patona DUAL LCD BC-W235 - odbierz wakacyjny rabat 860 zł!
  8189 zł
  dostępny od ręki
  Bezlusterkowiec Fujifilm X-T4 srebrny + Fujinon XF 18-55mm f/2.8-4 R LM OIS + ładowarka Patona DUAL LCD BC-W235 - odbierz wakacyjny rabat 860 zł!
  8189 zł
  dostępny od ręki

  Zalecane akcesoria

  Aparat cyfrowy Fujifilm X-T4 z obiektywem Fujinon XF 16-80mm f4 OIS R WR

  Fujifilm X-T4

  Fuji X-T4 jest najbardziej zaawansowanym aparatem z serii X. Zapewnia najlepsze rezultaty, zarówno jeśli chodzi o zdjęcia, jak i wideo. Nową migawkę opracowano tak, by działała szybko i cicho, i wyróżniała się wysoką trwałością. W połączeniu z najszybszym jak dotąd autofocusem dostępnym w aparacie z serii X (efekt działania nowego algorytmu), pozwala ona na uchwycenie decydujących momentów wcześniej nie do uchwycenia. X-T4 jest jednocześnie pierwszym modelem z serii X-T4 z wbudowaną stabilizacją obrazu (IBIS), która znacznie poszerza możliwości w zakresie fotografowania i filmowania. Niezależny tryb wideo, uruchamiany teraz jednym przyciskiem oraz zastosowanie w nim cyfrowej stabilizacji obrazu, zapewniają płynną pracę przy rejestracji wideo, i pozwalają na bardziej zaawansowaną produkcję. Nowy tryb symulacji błony fotograficznej ETERNA Bleach Bypass naśladuje tradycyjną technikę wywoływania filmu, dzięki czemu powstaje wyjątkowy obraz o niskim nasyceniu i wysokim kontraście.X-T4 to niesamowite narzędzie do zapisywania obrazu. IBIS, nową migawkę i akumulator o dużej pojemności umieściliśmy w kompaktowym, lekkim korpusie, zgodnie z filozofią leżącą u podstaw całej serii X. Są takie chwile, które tylko X-T4 – najlepszy bezlusterkowy aparat cyfrowy – pomoże nagrać lub sfotografować.

   

  Najważniejsze cechy i najmocniejsze strony

   rejestracja VIDEO 4k 60p oraz FullHD 240 kl/s

  profil f-log w zapisie wewnętrznym na kartę

   wbudowana stabilizacja obrazu IBIS

  uszczelniona magnezowa obudowa z opcją podpięcia pojemnika VG-XT4

  nowy, wydajniejszy akumulator NP-W235

  przełącznik trybu foto-video z oddzielnym menu dla wybranego trybu

  szybkość migawki do 15 kl/s w trybie migawki mechanicznej

   

  Zachęcamy do zapoznania się z poniższym materiałem video, nie bowiem bardziej wartościowych opinii na temat sprzęty niż te które pochodzą od osób które faktycznie tego sprzętu używają. 

  Stabilizacja matrycy IBIS i nowa matryca

  X-T4 jest pierwszym modelem z serii X-T z wbudowaną stabilizacją obrazu (IBIS). Zapewnia 5-osiową stabilizację obrazu o skuteczności 6,5 EV podczas pracy z obiektywem XF / XC (IBIS współpracuje z 18 spośród 29 obiektywów tej serii). To efekt zastosowania nowych materiałów do produkcji części dolnej, udoskonalonego układu pochłaniania wstrząsów migawki oraz nowo opracowanym czujnikom żyroskopowym, których dokładność wykrywania jest o ok. 8x większa niż w jednostce IBIS aparatu X-H1. Układ stabilizacji pomaga w fotografii nocnej lub akcji, np. w sporcie. Pomaga również w nagrywaniu wideo w sytuacjach powodujących drgania aparatu. Nowa jednostka IBIS wykorzystuje siłę magnetyczną zamiast sprężyn, co zwiększa jej funkcjonalność. Jest przy tym o ok. 30% mniejsza i 20% lżejsza niż jej odpowiednik w aparacie X-H1. X-T4 wykorzystuje podświetlaną od tyłu matrycę o rozdzielczości 26,1 miliona punktów "X-Trans™ CMOS 4"4 i szybki procesor przetwarzania obrazu "X-Processor" Dzięki połączeniu technologii reprodukcji kolorów Fujifilm, rozwijanej w trakcie 85 lat prac badawczo-rozwojowych w zakresie tworzenia filmów fotograficznych, X-T4 oferuje szeroką gamę opcji. Pozwala to na zapisanie fotografowanej sceny dokładnie tak, jak ją zapamiętaliśmy.

  Rozszerzone możliwości VIDEO

  X-T4 potrafi nagrywać wideo w jakości Full HD z prędkością 240 kl./s co pozwala to na 10-krotne spowolnienie obrazu (slow motion). Stabilizacja IBIS, w połączeniu z funkcją cyfrowej stabilizacji obrazu (DIS) do użytku w trybie wideo, zapewnia jeszcze większą stabilizację obrazu. Jest niezbędna, gdy nagrywamy wideo, idąc. Tryb "IS (Image Stabilization) Boost" niweluje delikatne drgania aparatu. Umożliwia tym samym stabilne nagrywanie statycznego wideo bez statywu.

  Tryby fotografowania i wideo mają teraz osobne menu, a Szybkie Menu tylko dla wideo (Q Menu) sprawia, że obsługa aparatu podczas nagrywania wideo jest jeszcze prostsza. Wprowadziliśmy funkcję "Optymalizacja filmu video". Pozwala ona użytkownikom na regulację ekspozycji zarówno za pomocą pokrętła sterowania, jak i panelu dotykowego. Funkcja umożliwia przełączanie trybu STILL / MOVIE na panelu górnym, co zapewnia szybkie przejście do trybu nagrywania wideo z już zapisanymi ustawieniami. Wideo można nagrywać w tym samym formacie na dwóch kartach SD jednocześnie, tworząc kopie zapasowe

  Dodano funkcję F-Log View Assist w celu poprawy jakości wideo o niskim nasyceniu / niskim kontraście podczas nagrywania F-Log. Materiał wideo konwertowany jest do BT.709, by ułatwić uzyskanie prawidłowej ekspozycji na podglądzie podczas nagrywania.

   

  Nowy, bardziej wydany akumulator NP-W125

  Akumulator NP-W235 cechuje duża pojemność, ok. 1,5 x większa niż w akumulatorze NP-W126S. Jeden cykl ładowania wystarcza na ok. 500 wyzwoleń migawki w trybie Normalnym, ok. 600 wyzwoleń w trybie Ekonomicznym i do ok. 1700 wyzwoleń przy wykorzystaniu dodatkowego uchwytu zasilającego VG-XT4, który pozwala na użycie 2 dodatkowych akumulatorów.

  Unikalne kolory i symulacje filmów FUJIFILM

  Unikalna technologia reprodukcji kolorów, X-T4 został wyposażony w "ETERNA Bleach Bypass", nowy tryb symulacji filmu, który wykorzystuje unikalną technologię FUJIFILM do zapewnienia szerokiego zakresu odcieni kolorów. Nowy tryb symuluje tradycyjną technikę wywoływania błony fotograficznej, dając obraz o niskim nasyceniu i wysokim kontraście. Pozwala to na oddanie wyjątkowej atmosfery na zdjęciu. Automatyczny balans bieli (AWB) ma teraz opcje "Priorytet Bieli" i "Priorytet Atmosfery" w połączeniu z dotychczasowym "AUTO". Tryb "Priorytet Bieli" lepiej odtwarza biel, a "Priorytet otoczenia" zapewnia cieplejsze tony

  Wydajność

  X-T4 wyposażony jest w ultraszybką migawkę szczelinową. Nowo opracowany, bezrdzeniowy silnik prądu stałego o wysokiej wartości momentu obrotowego pozwala na fotografowanie z prędkością do 15 kl./s w trybie zdjęć seryjnych (najszybciej na świecie)1. Wyróżnia go również szybki czas reakcji (opóźnienie zwolnienia migawki sięga zaledwie 0,035 sekundy). Migawka ma dwukrotnie większą trwałość (liczba wyzwoleń wynosi 300 000)2 i jest o 30% bardziej cicha w porównaniu do X-T3.

  X-T4 zapewnia najszybsze na świecie fotografowanie w trybie seryjnym z prędkością 15 klatek na sekundę (podgląd po wykonaniu zdjęć) lub 8 klatek na sekundę (tryb podglądu na żywo) za pomocą migawki mechanicznej. Migawka elektroniczna umożliwia wykonywanie zdjęć seryjnych z ciągłym podglądem z prędkością 30 kl./s.

  Nowy algorytm i możliwości przetwarzania AF z detekcją fazową pozwoliły na przyspieszenie działania autofocusa do zaledwie 0,02 sekundy. Umożliwia to uchwycenie i śledzenie obiektu poruszającego się z dużą prędkością, i daje wyjątkowe efekty przy korzystaniu z trybu seryjnej fotografii z prędkością 15 kl./s (podgląd po wykonaniu zdjęć) lub 8 klatek na sekundę (tryb podglądu na żywo).Wydajność śledzenia AF również uległa znacznej poprawie. Wskaźnik skuteczności śledzenia został podwojony w porównaniu do modelu X-T4. Znacznie większa precyzja działania AF z detekcją twarzy / oczu. Ustawianie ostrości przy robieniu portretów staje się jeszcze łatwiejsze

  Zasilanie

  Karty pamięci oraz czytniki

  Obiektywy

  Lampy błyskowe

  Pierścienie pośrednie oraz adaptery

  Akcesoria dodatkowe

  Oprogramowanie

  Przetwornik obrazu

  Typ przetwornika
  26.1MP APS-C X-Trans BSI CMOS 4 
  Wielkość przetwornika
  APS-C (23,6 x 15,6 mm)  
  Liczba pikseli
  26,1 mpix
   

  Optyka

  Mocowanie obiektywu
  Fujifilm X 
  Mnożnik ogniskowej
  1x
   

  Ustawianie ostrości

  Typ i zakres pomiaru
  Hybrydowy system pomiaru będący połączeniem systemu detekcji kontrastu oraz detekcji fazy (TTL contrast AF / TTL phase detection AF)
  Pomiar w jednym punkcie (Single point AF: EVF wybór z
  Pomiar w strefie ( Zone AF: 3×3 / 5×5 / 7×7 wybór z 91 stref)
  Tryb śledzenia WIDE:(wybór z 18 stref) 
  Punkty pomiaru
  425 punktów pomiary w trybie detekcji fazy.   
  Tryby pracy AF
  Pojedyncze ostrzenie (Single AF)
  Tryb ciągłego ostrzenia( Continuous AF)
  Tryb ostrzenia ręcznego MF (Manual Focus) z max. 200% powiększeniem na ekranie LCD lub wizjerze   

  Ekspozycja

  Rodzaje pomiaru światła
  Pomiar TTL z 256 strefami pomiaru, (wielosegmentowy, centralnie-ważony, punktowy) 
  Tryby ekspozycji
  Priorytet przysłony, Priorytet migawki, Program, Manualna ekspozycja

  Kompensacja ekspozycji:
  (1) Zdjęcia: +5.0 do -5.0 EV w krokach 1/3 EV
  (2) Filmy: ±2 EV w krokach 1/3EV 
  Czasy otwarcia migawki
  Migawka mechaniczna
  w trybie P : 4sec. do 1/4000sec.
  w trybie A : 30sec. do 1/4000sec.
  w trybie S/M : 15min. do 1/4000sec.
  w trybie Bulb : do 60min.
  Migawka elektroniczna:
  w trybie P: 4sec. do 1/32000sec.
  A mode: 30sec. do 1/32000sec.
  w trybie S/M: 15min. do 1/32000sec.
  w trybie Bulb: 1sec. Fixed
  Mechanical + Electronic Shutter
  w trybie P: 4sec. do 1/32000sec.
  w trybie A: 30sec. do 1/32000sec.
  w trybie S/M: 15min. do 1/32000sec.
  Bulb mode: up do 60min.
  Synchronizacja przy współpracy z lampą błyskową
  1/180 sec. lub wolniej 
  Czułość ISO
  Standardowe ustawienia automatyczne : AUTO1 / AUTO2 / AUTO3 (max. ISO 12800, min ISO 200 z krokiem1/3 EV)
  Standardowe ustawienia ręczne: od ISO 200 do 12800 z krokiem 1/3 EV
  Rozszerzone ustawienia : ISO80 / 100 / 125 / 25600 / 51200  
  Szybkość robienia zdjęć
  Migawka mechaniczna - do 15kl/sek.
  Migawka elektroniczna - do 30 kl/sek.  
  Balans bieli
  Balans bieli można ustawić w następujących trybach:
  Automatyczny
  Ręczny - ustawienie temperatury barwowej w stopniach Kelwina
  Ręczny wzorzec balansu bielu (na podstawie zdjęcia referencyjnego)
  Światło żarowe, świetlówka
  Światło dnia (słońce, pochmurno, cień) 

  Zapis obrazu i dźwięku

  Rejestracja zdjęć
  Format JPEG (8 BIT), RAW(14 bit), RAW+JPEG
  Rozdzielczość
  L: (3:2) 6240 x 4160 / (16:9) 6240 x 3512 / (1:1) 4160 x 4160
  M: (3:2) 4416 x 2944 / (16:9) 4416x 2488 / (1:1) 2944 x 2944
  S: (3:2) 3120 x 2080 / (16:9) 3120x 1760 / (1:1) 2080 x 2080 
  Rejestracja filmów
  format MOV (MPEG-4 AVC/H.264, HEVC/H.265, Audio: Linear PCM / Stereo sound 24bit / 48KHz sampling)
  format MP4 (MPEG-4 AVC/H.264, Audio: AAC) 
  kompresja All Intra/Long-GOP

  [DCI 4K(4096 x 2160)] 59.94p/50p/29.97p/25p/24p/23.98p 400Mbps/200Mbps/100Mbps 59.94p/50p: up to approx. 20min. 29.97p/25p/24p/23.98p: up to approx. 30min
  [4K(3840 x 2160)] 59.94p/50p/29.97p/25p/24p/23.98p 400Mbps/200Mbps/100Mbps 59.94p/50p: up to approx. 20min. 29.97p/25p/24p/23.98p: up to approx. 30min
  [Full HD(2048 x 1080)] 59.94p/50p/29.97p/25p/24p/23.98p 200Mbps/100Mbps/50Mbps up to approx. 30min.
  [Full HD(1920 x 1080)] 59.94p/50p/29.97p/25p/24p/23.98p 200Mbps/100Mbps/50Mbps up to approx. 30min.
  [Full HD(1920 x 1080) High speed rec.]
  240p / 200p 200Mbps(recording) up to approx. 3min.
  120p / 100p 200Mbps(recording) up to approx. 6min.
  Rejestracja dźwięku

  Podgląd obrazu

  Wizjer
  Wizjer elektroniczny OLED o rozmiarze 0.5" o rozdzielczości 3.69 miliona punktów
  Pokrycie kadru :100%, powiększenie ok 0.75x
  Korekcja dioptrażu
  Wyświetlacz LCD
  3.0 calowy ekran LCD, o rozdzielczosći 1.62 punktów, dotykowy ze 100% kryciem , możliwość całkowitego ukrycia ekranu.

  Złącza

  Stopka na akcesoria
  Gniazdo gorącej stopki 
  Gniazdo mikrofonowe
  tak, ø3.5mm, stereo mini connector (Microphone) / ø2.5mm 
  Gniazdo słuchawkowe
  tak, ø3.5mm, stereo mini connector (Microphone) / ø2.5mm 
  Gniazdo HDMI
  HDMI micro connector (Type D) 
  Gniazdo SDI
  brak 
  Gniazdo USB
  USB Type-C (USB3.2 Gen1 x 1) 
  Gniazdo kart pamięci
  Podwójne gniazdo kart pamięci (SD memory card ( - 2GB) / SDHC memory card ( - 32GB) / SDXC memory card ( - 512GB)
  UHS-I / UHS-II / Video Speed Class V90 *1) 

  Inne funkcjonalności

  Stabilizacja obrazu
  Tak, wbudowana - system IBIS. 
  Łączność bezprzewodowa
  Bluetooth Ver. 4.2 ( niski pobór energii), łączność bezprzewodowa Wifi w standardzie IEEE 802.11b / g / n z kodowaniem WEP / WPA / WPA2. Łączność bezprzewodowa może być zastosowana do przesyłu zdjęć z aparatu, geo-tagowania, do bezprzewodowego sterowania aparatem oraz do przesyłania zdjęć do drukarki INSTAX SHARE.
  Współpraca z lampą błyskową
  wbudowana lampa błyskowa o liczbie przewodniej 5 m ISO100 z synchronizacją do /180 sek. Aparat posiada gniazdo gorącej stopki do obsługi zewnętrznych lampa błyskowych (pomiar światła TTL, tryb Auto, tryb I oraz II kurtyny, sterowanie bezprzewodowe) 

  Zasilanie

  Akumulator, zasilacz
  Nowa bateria NP-W235, z podwójną ładowarką w zestawie BC-W235
  Czas pracy
  Możliwość wykonania ok 600 zdjęć w trybie ekonomicznym, 500 w normalnym(wysoka wydajność) 
  Możliwość nagrania ok 85 materiału video.

  Parametry fizyczne

  Wymiary
  134.6mm x 92.8mm x 63.8mm
  Waga
  Ok.607g (z baterią oraz kartą pamięci)
  • Aparat Fujifilm X-T4
  • Bateria litowo-jonowa NP-W235
  • Adapter ładowania baterii BC-W235
  • Pasek na ramię
  • Adapter słuchawkowy (micro Jack 3,5mm - USB-C)
  • Zakrywka otworu mocowania obiektywu w korpusie
  • Zaczep do paska
  • Zakrywka ochronna
  • Narzędzie dołączania zaczepu
  • Zakrywka gorącej stopki
  • Zakrywka złącza pionowego uchwytu
  • Zakrywka załączy (zdejmowana)
  • Zakrywka terminala synchronizacyjnego
  • Zabezpieczenie kabla
  • Instrukcja obsługi
  • Wbudowany system stabilizacji IBIS
  • Uchylny ekran LCD z możliwością 100% ukrycia
  • Matryca APS-C typu X-Trans CMOS 4 o rozdzielczości 26,1Mpix
  • Nowy procesor obrazu X-Processor 4
  • Nowy symulacja fotograficzna oraz filmowa BLEACH BYPASS
  • Elegancki, uszczelniony korpus wykonany ze stopów magnezu
  • 425-polowy, hybrydowy autofokus
  • Szeroki zakres czułości ISO 160-12800 (rozszerzane od 60 do 51200 ISO)
  • Nagrywanie filmów DCI4K/4K 60kl./s, Full HD 240kl./s
  • Funkcja F-Log, zapis 10-Bitowy
  • Zapis zdjęć w formacie RAW
  • Wysokiej jakości wizjer elektroniczny
  • Dotykowy ekran LCD w rozmiarze 3.0"
  • Tryb zdjęć seryjnych do 15kl/s (do 30 kl./s z migawką elektroniczną, 1.25x crop)
  • Wbudowany moduł Bluetooth oraz Wi-Fi
  • Funkcja Symulacji Filmu fotograficznego

  Masz ten produkt?
  Zachęcamy do zostawienia opinii o produkcie. Pomóż innym dokonać wyboru.

  Brak opinii. Dodaj pierwszą opinię!

  Masz pytania odnośnie do tego produktu?