Bezlusterkowiec Fujifilm X-T3 Czarny + Fujinon XF 18-55mm f/2,8-4 R LM + ładowarka Patona NP-W126 + akumulator Patona NP-W126S Gratis!


fujifilm
  cena 7089 zł
  eRaty 12 x 633 zł


  kontakt z opiekunem produktu
  zapytaj o produkt lub cenę

  Wersje i konfiguracje produktu

  Bezlusterkowiec Fujifilm X-T3 Czarny + Fujinon XF 18-55mm f/2,8-4 R LM + ładowarka Patona NP-W126 + akumulator Patona NP-W126S Gratis!
  7089 zł
  pytaj o dostępność
  Bezlusterkowiec Fujifilm X-T3 Srebrny + Fujinon XF 18-55mm f/2,8-4 R LM + ładowarka Patona NP-W126 + akumulator Patona NP-W126S Gratis!
  7089 zł
  dostępny od ręki
  Bezlusterkowiec Fujifilm X-T3 CZARNY + ładowarka Patona NP-W126 + Patona NP-W126S Gratis!
  5349 zł
  dostępny od ręki
  Bezlusterkowiec Fujifilm X-T3 SREBRNY + ładowarka Patona NP-W126 + Patona NP-W126S Gratis!
  5349 zł
  dostępny od ręki

  Zalecane akcesoria

  Aparat cyfrowy Fujifilm X-T3 z obiektywem Fujinon XF 18-55mm f/2,8-4 R LM OIS

  Aparat bezlusterkowy Fujifilm X-T3 jest połączeniem klasycznego designu aparatów analogowych z nowoczesną technologią cyfrowego obrazowania. Mocowanie Fujifilm X umożliwia podłączenie optyki z szerokiej gamy obiektywów Fujinon. Ergonomicznie zaprojektowane przyciski i pokrętła sterowania, nowoczesne funkcje oraz wysokiej jakości elektroniczny wizjer to tylko niektóre cechy bezlusterkowca X-T3 - aparatu, który stanowi doskonałe narzędzie zarówno dla miłośników fotografii jak i profesjonalistów.

   

   

  Nowa matryca X-Trans CMOS 4

  Bezlusterkowiec Fujifilm X-T3 został wyposażony w najnowszą matrycę X-Trans CMOS 4 oraz procesor X-Processor 4 - połączenie gwarantujące najwyższą jakość obrazu i szybkość pracy. Przetwornik obrazu o wielkości APS-C (23.5 × 15.6 mm) i rozdzielczości 26,1 Mpix charakteryzuje się unikalnym rozkładem barw na filtrze kolorów, co minimalizuje występowanie fałszywych kolorów oraz efektu mory. Brak filtra dolnoprzepustowego pozwala na wykorzystanie wysokiej rozdzielczości optycznej obiektywów Fujinon i zapewnia wyrazistość detali. Obrazy powstałe przy pomocy aparatu X-T3 cechują się naturalnym odwzorowaniem barw skóry oraz kolorów problematycznych dla aparatów wyposażonych w tradycyjny filtr barw podstawowych.

  Czułość matrycy od 160 do 12800 ISO możemy rozszerzyć do przedziału 80-51200 ISO. Bezlusterkowic X-T3 doskonale radzi sobie z szumem powstałym przy wysokich wartościach ISO zapewniając doskonałą jakość obrazu nawet wtedy gdy fotografujemy w trudnych warunkach oświetleniowych.

   

  Zobacz jak aparat Fujifilm X-T3 sprawdza się w fotografii krajobrazu

  Zobacz jak bezlusterkowiec Fujifilm X-T3 sprawdza się podczas fotografowania dynamicznych scen tańca ulicznego

   

  Autofokus

  Aparat Fujifilm X-T3 posiada hybrydowy system autofokusa, łączący w sobie system detekcji fazy oraz detekcji kontrastu. Punkty detekcji fazowej w całości pokrywają matrycę aparatu, dzięki czemu automatyczne ustawianie ostrości jest bardzo szybkie i precyzyjne, nawet w trybie śledzenia AF. Poprawiony został również zakres działania autofokusa, który działa nawet w bardzo słabym oświetleniu -3EV. Aparat X-T3 posiada również znacznie poprawioną funkcję detekcji twarzy/oka, zapewniając sprawne działanie autofokusa w fotografii portretowej, bez względu na to czy fotografujemy en face czy z profilu.

  Aparat X-T3 umożliwia dostosowanie trybu śledzenia AF do charakterystyki fotografowanego obiektu, co usprawnia jego działanie. Czułość śledzenia odpowiada za czas reakcji bezlusterkowca na szybką zmianę odległości od obiektu. Ustawiając odpowiednią czułość możemy zapobiec nagłym zmianom ostrości na przykład wtedy, gdy jakaś przeszkoda niespodziewanie pojawi się między fotografem a fotografowanym obiektem. Opcja "Szybkość obiektu" umożliwia zdefiniowanie charakterystyki ruchu - czy jest to ruch stały, przyspieszający czy zwalniający. Odpowiednia wartość zwiększy szybkość oraz precyzję działania funkcji śledzenia AF. Trzecia opcja pozwala natomiast na ustalenie priorytetu dla obiektów w kadrze - możemy dać pierwszeństwo obiektowi w centrum pola AF, najbliższemu obiektowi lub pierwszemu obiektowi, na który nastawiono ostrość.

  Matryca aparatu Fujifilm X-T3 jest w pełni pokryta czujnikami autofokusa z detekcją fazy

  Tryb "Sports finder" umożliwia wykonywanie zdjęć 16,6Mpix, dając podgląd sceny poza ramami kadru, ułatwiając przewidywanie ruchu w przypadku dynamicznych obiektów

  Poprawiony system detekcji twarzy/oka aparatu X-T3 jest bardzo precyzyjny bez względu na to czy fotografujemy twarz od przodu czy z profilu

   

  Design i ergonomia

  Aparat Fujifilm X-T3 charakteryzuje się piękną stylistyką nawiązującą do klasycznych lustrzanek analogowych i jest dostępny w kolorach czarnym oraz srebrnym. Korpus wykonany został ze stopu magnezu i jest uszczelniony przeciw wilgoci i kurzowi. Wyprofilowanie na uchwyt oraz kciuka pozwala na stabilne trzymanie aparatu nawet przy użyciu teleobiektywu. Trzy dedykowane, analogowe pokrętła czułości ISO, czau naświetlania oraz kompensacji ekspozycji odpowiadają za wygodę i ergonomię użytkowania. Bezlusterkowiec X-T3 umożliwia skonfigurowanie dziewięciu przycisków i przypisanie do nich najczęściej używanych opcji (można też przypisać cztery funkcje do dotykowego ekranu, uruchamiane przeciągnięciem palca prawo/lewo/góra/dół). Dedykowany joystick umożliwia sprawne przesunięcie punktu ustawienia ostrości (do tego celu możemy też użyć dotykowego ekranu). Aparat X-T3 daje fotografowi pełną kontrolę bez potrzeby odrywania oka od wizjera.

  Fujifilm X-T3 posiada podwójne gniazdo pamięci, każde obsługujące karty UHS-II / V90. Umożliwia to wybranie jednej z czterech opcji zapisu - zapis na drugiej karcie po zapełnieniu pierwszej, wykonanie kopii zapasowej na drugiej karcie, przeznaczenie jednej karty na zdjęcia RAW a drugiej na zdjęcia JPEG lub przeznaczenie jednej karty na zdjęcia a drugiej na filmy.

  Wizjer elektroniczny oraz ekran LCD

  Bezlusterkowiec X-T3 wyposażono w wizjer elektroniczny OLED o rozdzielczości 1280 x 960 (3,69 mln punktów) i powiększeniu 0,75x. Celownik został przesunięty nieco do tyłu, dzięki czemu korzystanie z niego jest bardziej komfortowe zapewniając więcej miejsca na nos fotografa. Domyślne odświeżanie wyświetlacza 60kl./s można przyspieszyć nawet do 100kl./s w trybie "boost", dając fotografowi płynny podgląd obrazu nawet w przypadku szybko poruszających się obiektów.

  Fujifilm X-T3 posiada również uchylny (w 4 osiach) ekran LCD 3,2" o rozdzielczości 1,04 mln. punktów. Ekran wyposażono w panel dotykowy zwiększając komfort i ergonomię pracy.

   

  Aparat X-T3 wyposażono w trzy analogowe pokrętła do zmiany czułości ISO, czasu naświetlania oraz kompensacji ekspozycji

  Pokrętła czułości ISO oraz dioptrażu posiadają blokadę zabezpieczającą przed przypadkową zmianą ustawienia

  Uchylny ekran aparatu X-T3 umożliwia fotografowanie z praktycznie każdej perspektywy

   

  Szybkość działania

  Fujifilm X-T3 umożliwia fotografowanie z szybkością 11 kl./s z wykorzystaniem migawki mechanicznej. Zaletą bezlusterkowca jest możliwość użycia migawki elektronicznej, która pozwala na wykonywanie zdjęć z szybkością 20 kl./s, a nawet 30 kl./s w trybie pomniejszonej rozdzielczości 16,6 Mpix. Zaletą migawki elektronicznej jest również możliwość ustawienia czasu naświetlania na 1/32000 sekundy (migawka mechaniczna jest ograniczona do 1/8000s).

  Aby zwiększyć szybkość pracy, aparat X-T3 oferuje tryb "Boost", który skraca czas ostrzenia z 0,08 do 0,06 sekundy, zwiększa odświeżanie ekranu z 60 do 100 kl./s, obniża czas reakcji aparatu o 5 ms oraz czas zaciemnienia obrazu o 0,1 sekundy (tryb ten skraca czas pracy akumulatora o 25%).

   

  Funkcje filmowania

  Fujifilm X-T3 umożliwia nagrywanie najwyższej jakości filmów 4K (4:2:0 10-bit) 4096×2160 lub 3840×2160 pikseli, 60kl./s. Opcja filmów w zwolnionym tempie pozwala na nagranie filmów w rozdzielczości Full HD 1920x1080 pikseli z szybkością 120 kl./s. Jest też możliwość wyprowadzenia sygnału HDMI 4K 4:2:2 10-bit. Aparat X-T3 umożliwia podłączenie zewnętrznego mikrofonu oraz słuchawek. Bezlusterkowiec jest również wyposażony w szereg profesjonalnych funkcji filmowych jak podgląd ostrości, zebrę, czy "Movie silent controll", która umożliwia zmianę parametrów filmowania za pomocą dotykowego ekranu (co zapobiega poruszeniu jak w przypadku używania pokręteł i przycisków). Istotną funkcją jest również możliwość nagrania pliku F-Log (teraz przy czułości 640 ISO), a po aktualizacji oprogramowania aparatu również Hybrid Log Gamma (HLG). Wszystko to sprawia, że aparat Fujifilm X-T3 jest doskonałym narzędziem pozwalającym na nagrywanie profesjonalnych filmów najwyższej jakości.

   

  Fujifilm X-T3 pozwala na podłączenie zewnętrznego mikrofonu oraz słuchawek, oraz wyprowadzenie sygnału HDMI 4K 4:2:2 10-bit

  10-cio bitowa głębia kolorów posiada 64 razy więcej informacji o tonach niż głębia 8-bit. Dzięki temu możemy zarejestrować nawet najbardziej subtelne barwy i tony

  Połączenie X-T3 ze smartfonem umożliwia przesyłanie zdjęć między urządzeniami oraz zdalne sterowanie aparatem

   

  Pozostałe Funkcje

  Symulacja Filmu fotograficznego

  Symulacja Filmu jest funkcją umożliwiającą odtworzenie wyglądu tradycyjnych odbitek fotograficznych takich jak Velvia czy CLASSIC CHROME bezpośrednio w aparacie Fujifilm X-T3. Funkcja jest dostępna zarówno w trybie fotografowania jak i filmowania, a jej efekt będzie widoczny w podglądzie na żywo, bezpośrednio w wizjerze aparatu.

  Łączność bezprzewodowa

  Aparat X-T3 posiada moduł łączności bezprzewodowej Wi-Fi oraz Bluetooth. Pozwala on na przesyłanie zdjęć i filmów z aparatu na smartfona. Można również wykorzystać aplikację Fujifilm Camera Remote i użyć swojego telefonu jak pilota zdalnego sterowania aparatem.

   

  Szeroka gama obiektywów Fujifilm X

  Mocowanie Fujifilm X pozwala na stosowanie najwyższej jakości wymiennych obiektywów. Kolekcja ta umożliwia dobranie optyki, która będzie idealnie pasowała do danej sytuacji, zapewniając fotografowi niezwykłą jakość obrazu oraz nieograniczone możliwości kreatywnej ekspresji.

   

  Zasilanie

  Karty pamięci oraz czytniki

  Obiektywy

  Lampy błyskowe

  Pierścienie pośrednie oraz adaptery

  Gripy, futerały oraz uchwyty

  Akcesoria dodatkowe

  Oprogramowanie

  Przetwornik obrazu

  Typ przetwornika
  X-Trans CMOS 4
  Wielkość przetwornika
  APS-C (23.5×15.6 mm)
  Liczba pikseli
  Efektywna liczba pikseli 26,1 Mpix

  Optyka

  Mocowanie obiektywu
  Fujifilm X
  Mnożnik ogniskowej
  1,5x

  Ustawianie ostrości

  Typ i zakres pomiaru
  Intelligent Hybrid AF (detekcja kontrastu TTL / detekcja fazy TTL)
  Punkty pomiaru
  425
  Tryby pracy AF
  Pojedynczy AF / Ciągły AF / Ręczne ustawianie ostrości

  Ekspozycja

  Rodzaje pomiaru światła
  TTL 256-strefowy pomiar
  Multi / Punktowy / Uśredniony / Centralnie ważony
  Tryby ekspozycji
  P (Program) / A (Priorytet przysłony) / S (Priorytet migawki) / M (Manualna ekspozycja)
  Kompensacja ekspozycji -5.0EV do +5.0EV, krok 1/3EV
  (filmy: -2.0EV do +2.0EV)
  Czasy otwarcia migawki
  Migawka mechaniczna:
  (1) Tryb P: 4s do 1/8000s
  (2) Tryb A: 30s do 1/8000s
  (3) Tryb S/M: 15min. do 1/8000s
  (4) Tryb Bulb: do 60min.

  Migawka elektroniczna:
  (1) Tryb P: 4s do 1/32000s
  (2) Tryb A: 30s do 1/32000s
  (3) Tryb S/M: 15min. do 1/32000s
  (4) Tryb Bulb: 1s

  Elektroniczna przednia kurtyna migawki:
  (1) Tryb P: 4s do 1/8000s
  (2) Tryb A: 30s do 1/8000s
  (3) Tryb S/M: 15min. do 1/8000s
  (4) Bulb: do 60min.

  Migawka mechaniczna + elektroniczna:
  (1) Tryb P: 4s do 1/32000s
  (2) Tryb A: 30s do 1/32000s
  (3) Tryb S/M: 15min. do 1/32000s
  (4) Tryb Bulb: do 60min.

  E-front + migawka mechaniczna:
  (1) Tryb P: 4s do 1/8000s
  (2) Tryb A: 30s do 1/8000s
  (3) Tryb S/M: 15min. do 1/8000s
  (4) Tryb Bulb: do 60min.

  E-front + migawka mechaniczna + migawka elektroniczna:
  (1) Tryb P: 4s do 1/32000s
  (2) Tryb A: 30s do 1/32000s
  (3) Tryb S/M: 15min. do 1/32000s
  (4) Tryb Bulb: do 60min.
  *Elektroniczna przednia kurtyna migawki działa do 1/2000s, mechaniczna migawka działa do 1/8000s

  Filmy:
  (1) FHD: 1/8000s - 1/4s
  (2) DCI4K/4K: 1/8000s do 1/24s (w zależności od liczby kl./s)
  Czułość ISO
  ISO Standardowe: AUTO1 / AUTO2 / AUTO3 (do ISO 12800) / ISO 160 do 12800 (1/3 kroku)
  ISO rozszerzone: ISO 80 /100 /125 / 25600 / 51200
  Szybkość robienia zdjęć
  Około 30 kl./s [Tylko migawka elektroniczna, 1.25x Crop] (JPEG: 60 klatek, bezstratna kompresja; RAW: 35 klatek; Nieskompresowany RAW: 33 klatki)
  Około 20 kl./s [Tylko migawka elektroniczna, 1.25x Crop] (JPEG: 114 klatek, bezstratna kompresja; RAW: 37 klatek; Nieskompresowany RAW: 34 klatki)
  Około 10 kl./s [Tylko migawka elektroniczna, 1.25x Crop] (JPEG: 500 klatek, bezstratna kompresja; RAW: 48 klatek; Nieskompresowany RAW: 39 klatek)
  Około 20 kl./s [Tylko migawka elektroniczna] (JPEG: 79 klatek, bezstratna kompresja; RAW: 36 klatek; Nieskompresowany RAW: 34 klatki)
  Około 11 kl./s (JPEG: 145 klatek, bezstratna kompresja RAW: 42 klatki; Nieskompresowany RAW: 36 klatek)
  Około 8.0 kl./s (JPEG: 200 klatek, bezstratna kompresja RAW: 49 klatek; Nieskompresowany RAW: 39 klatek)
  Około 5.7 kl./s (JPEG: do zapełnienia karty pamięci, bezstratna kompresja; RAW: 62 klatki; Nieskompresowany RAW: 43 klatki)
  Balans bieli
  Automatyczne rozpoznawanie sceny, Ustawienia użytkownika 1-3, Wybór temperatury barwowej (2500-10000 K),
  Zaprogramowane ustawienia: Ładna pogoda, Cień, Światło jarzeniowe (Dzień), Światło jarzeniowe (Ciepła biel), Światło jarzeniowe (Chłodna biel), Światło żarówki, Pod wodą

  Zapis obrazu i dźwięku

  Rejestracja zdjęć
  JPEG (Exif Ver.2.3), RAW: 14bit RAW (RAF), RAW+JPEG

  Wielkość obrazu:
  (1) L: (3:2) 6240 x 4160 / (16:9) 6240 x 3512 / (1:1) 4160 x 4160
  (2) M: (3:2) 4416 x 2944 / (16:9) 4416 x 2488 / (1:1) 2944 x 2944
  (3) S: (3:2) 3120 x 2080 / (16:9) 3120 x 1760 / (1:1) 2080 x 2080
  Rejestracja filmów
  MOV (MPEG-4 AVC/H.264, HEVC/H.265, Audio: Linear PCM / Stereo sound 24bit / 48KHz sampling)
  Rozmiar obrazu:
  DCI 4K (4096×2160):
  59.94kl./s / 50kl./s / 29.97kl./s / 25kl./s / 24kl./s / 23.98kl./s, 400Mbps / 200Mbps / 100Mbps
  59.94kl./s / 50kl./s: do około 20min.
  29.97kl./s / 25kl./s / 24kl./s / 23.98kl./s: do około 30min
  4K (3840×2160):
  59.94kl./s / 50kl./s / 29.97kl./s / 25kl./s / 24kl./s / 23.98kl./s, 400Mbps / 200Mbps / 100Mbps
  59.94kl./s / 50kl./s: do około 20min.
  29.97kl./s / 25kl./s / 24kl./s / 23.98kl./s: do około 30min.
  Full HD (2048 ×1080):
  59.94kl./s / 50kl./s / 29.97kl./s / 25kl./s / 24kl./s / 23.98kl./s, 200Mbps / 100Mbps / 50Mbps do około 30min.
  Full HD (1920×1080):
  59.94kl./s / 50kl./s / 29.97kl./s / 25kl./s / 24kl./s / 23.98kl./s , 200Mbps / 100Mbps / 50Mbps do około 30min.
  Full HD (1920×1080) High speed rec.
  120kl./s / 100kl./s , 200Mbps do około 6min.
  Rejestracja dźwięku

  Podgląd obrazu

  Wizjer
  0.5", około 3.69 mln. punktów, Kolorowy wizjer OLED
  Pokrycie kadru około 100%
  Punkt oczny: około 23mm, korekcja dioptrażu: -4 do +2m-1
  Powiększenie: 0.75x z obiektywem 50mm (odpowiednik dla 35mm) na nieskończoność oraz dioptrażem ustawionym na -1m-1
  Kąt widzenia: około 38° (horyzontalny około 30°)
  Wbudowany czujnik oka
  Wyświetlacz LCD
  kolorowy, 3.0", proporcje 3:2, około 1.04 mln. punktów, ekran dotykowy, pokrycie kadru około 100%

  Złącza

  Stopka na akcesoria
  Gorąca stopka
  Gniazdo mikrofonowe
  ø3.5mm, stereo mini
  Gniazdo słuchawkowe
  ø3.5mm, stereo mini
  Gniazdo HDMI
  HDMI micro connector (Typ D)
  Gniazdo SDI
  Brak
  Gniazdo USB
  USB Type-C (USB3.1 Gen1)
  Gniazdo kart pamięci
  Podwójne gniazdo / SD (2GB) / SDHC (32GB) / SDXC (512GB)
  UHS-I / UHS-II / Video Speed Class V90

  Inne funkcjonalności

  Stabilizacja obrazu
  Tylko obiektywowa
  Łączność bezprzewodowa
  Wi-Fi, Bluetooth
  Współpraca z lampą błyskową
  Czas synchronizacji 1/250s

  Zasilanie

  Akumulator, zasilacz
  Akumulator NP-W126S Li-ion
  Czas pracy
  Około 390 klatek

  Filmy:
  (1) [4K] około 40min. (29.97kl./s)
  (2) [Full HD] około 45min. (59.94kl./s)

  Parametry fizyczne

  Wymiary
  132.5 x 92.8 x 58.8 mm
  Waga
  Około 539g (wliczając baterię i kartę SD)
  Około 489g (bez baterii i karty SD)
  • Aparat Fujifilm X-T3
  • Obiektyw Fujinon XF 18-55mm f/2,8-4 R LM OIS
  • Bateria litowo-jonowa NP-W126S
  • Ładowarka baterii BC-W126S
  • Lampa błyskowa mocowana na gorącej stopce EF-X8
  • Pasek na ramię
  • Zakrywka otworu mocowania obiektywu w korpusie
  • Zaczep do paska
  • Zakrywka ochronna
  • Narzędzie dołączania zaczepu
  • Zakrywka gorącej stopki
  • Zakrywka złącza pionowego uchwytu
  • Zakrywka załączy (zdejmowana)
  • Zakrywka terminala synchronizacyjnego
  • Zabezpieczenie kabla
  • Instrukcja obsługi
  • Matryca APS-C typu X-Trans CMOS 4 o rozdzielczości 26,1Mpix
  • Nowy procesor obrazu X-Processor 4
  • Elegancki, uszczelniony korpus wykonany ze stopów magnezu
  • 425-polowy, hybrydowy autofokus
  • Szeroki zakres czułości ISO 160-12800 (rozszerzane od 60 do 51200 ISO)
  • Nagrywanie filmów DCI4K/4K 60kl./s, Full HD 120kl./s
  • Funkcja F-Log, zapis 10-Bitowy
  • Zapis zdjęć w formacie RAW
  • Wysokiej jakości wizjer elektroniczny
  • Dotykowy ekran LCD w rozmiarze 3.0"
  • Tryb zdjęć seryjnych do 11kl/s (do 30 kl./s z migawką elektroniczną, 1.25x crop)
  • Wbudowany moduł Bluetooth oraz Wi-Fi
  • Funkcja Symulacji Filmu fotograficznego

  Masz ten produkt?
  Zachęcamy do zostawienia opinii o produkcie. Pomóż innym dokonać wyboru.

  Brak opinii. Dodaj pierwszą opinię!

  Masz pytania odnośnie do tego produktu?