Bezlusterkowiec Fujifilm GFX 50S II + Fujinon GF 35-70mm f4.5-5.6 R


fujifilm
  cena 20999 zł
  eRaty 12 x 1876 zł


  kontakt z opiekunem produktu
  zapytaj o produkt lub cenę

  Zalecane akcesoria

  Aparat cyfrowy Fujifilm GFX 50SII

  Fujifilm GFX 50S II

   

  W korpusie GFX50S II zastosowano 51,4 megapikselową matrycę średniego formatu o niewiarygodnej rozdzielczości obrazu, potrafiącą zarejestrować każdy szczegół na powierzchni całego kadru. Światło rejestrowane jest przez piksele rozmieszczone na powierzchni 1,7 razy większej w porównaniu z matrycą pełnoklatkową, co pozwala uzyskać szeroki zakres dynamiczny i wysoki współczynnik sygnału do szumu. Powstałe zdjęcie odwzorowuje głęboką tonalność i fakturę w zakresie od cieni do świateł, zapewnia też wysoką przejrzystość obrazu z minimalnym poziomem szumu, nawet gdy zostało zrobione w słabych warunkach oświetleniowych. 

  Jedną z zalet matrycy średniego formatu jest jej zdolność do uzyskiwania bardzo płytkiej głębi ostrości, co w połączeniu z obiektywami GF zapewniającymi ostrość od krawędzi do krawędzi kadru, pozwala na oddzielenie głównego obiektu na fotografii od rozmytego tła i uzyskanie niemal trójwymiarowego efektu.

   

   

   Najwyższa jakość obrazu dzięki unikalnej matrycy światłoczułej średniego formatu o rozdzielczości 51,4 megapikseli

  GFX50S II został wyposażony w matrycę światłoczułą średniego formatu o rozdzielczości 51,4 MP, która w połączeniu z obiektywem GF rejestruje zdjęcia o niesamowitej rozdzielczości.
  W aparacie zastosowana została matryca światłoczuła o specjalistycznej konstrukcji, wykorzystująca rozmieszczone na powierzchni mniejsze mikrosoczewki przechwytujące światło, pozwalające uzyskać większe odstępy między sąsiadującymi pikselami, zwiększając w ten sposób rozdzielczość świetlną każdego piksela, co przekłada się na ostrzejszy obraz.
  Większa powierzchnia poszczególnych pikseli rejestrujących padające światło skutkuje doskonałą czułością ISO, zakresem dynamicznym i tonalnością, ulepszoną kontrolą przycięć w światłach i cieniach (kontrola prześwietleń i niedoświetleń), pozwala jednocześnie na wierne oddanie faktury, detali, a nawet atmosfery fotografowanej sceny w precyzyjnie reprodukowanych szczegółach.
  Zdolność średnioformatowej matrycy do tworzenia bardzo płytkiej głębi ostrości pozwala na uzyskanie pięknie rozmytego tła, co pozwala wyodrębnić temat zdjęcia i skierować uwagę widza dokładnie tam, gdzie zamierzył to sobie fotograf.

   

  Różnorodne Symulacje filmu fotograficznego

  GFX50S II oferuje do wyboru aż 19 trybów Symulacji filmu, w tym symulację “Nostalgic Neg.,” opracowaną specjalnie z okazji premiery aparatu GFX100S, charakteryzującą się wysokim nasyceniem kolorów i miękką tonacją. Predefiniowane ustawienia Symulacji filmu zaprojektowane dla różnych typów obiektów i scen można przetestować przed wykonaniem zdjęcia, sprawdzając ich wpływ na ostateczny obraz w trybie podglądu na żywo.

   

   Kompaktowa, pięcioosiowa stabilizacja optyczna w korpusie zapewnia kompensację drgań na poziomie 6,5 kroków.

  GFX50S II wyposażony został w działający w pięciu osiach mechanizm optycznej stabilizacji obrazu, zapewniający redukcję drgań na poziomie nawet 6,5 kroków, najwyższy wskaźnik w historii serii GFX. Stało się to możliwe dzięki zastosowaniu wysokowydajnego czujnika żyroskopowego i akcelerometru potrafiącego z dużą precyzją wykrywać ruch. Czujnik żyroskopowy został skonstruowany w taki sposób, by zwiększyć dokładność detekcji ruchu i uzyskać jeszcze skuteczniejszą stabilizację obrazu.Aparat ten przynosi rewolucję w sposobie korzystania z konwencjonalnych średnioformatowych aparatów cyfrowych. Użytkownik nie musi już mocować aparatu na statywie w celu powolnego i uważnego fotografowania - GFX50S II, dzięki optycznej stabilizacji obrazu, umożliwia teraz uzyskiwanie zdjęć wyjątkowej jakości przy fotografowaniu z ręki. 

   

  Błyskawiczny i precyzyjny autofokus dzięki silnikowi przetwarzania obrazu o dużej szybkości i najnowszemu algorytmowi

  Szybki i niezwykle precyzyjny system autofokusa, w który wyposażony został aparat GFX50S II, wsparty jest innymi wysokowydajnymi układami w rodzaju średnioformatowej matrycy wysokiej rozdzielczości, szybkiego silnika przetwarzania obrazu „X-Processor 4” i mechanizmu optycznej stabilizacji obrazu, którymi steruje najnowszy algorytm. Podczas procesu detekcji kontrastu przez układ autofokusa, wbudowany mechanizm stabilizacji obrazu kontroluje rozmycia wywołane poruszeniami matrycy, co zwiększa prędkość i dokładność pracy układu autofokusa i tworzy szansę na wykonanie idealnego zdjęcia w każdych warunkach.

  GFX50S II wykorzystuje moc procesora X-Processor 4 i najnowszy algorytm, który zwiększa częstotliwość odświeżania autofokusa. Skutkuje to jeszcze celniejszym autofokusem w trybie wykrywania twarzy/oczu w porównaniu z poprzednim modelem.*4 Możliwość szybkiego ustawiania ostrości przez aparat, mimo korzystania z matrycy średnioformatowej o płytkiej głębi ostrości, przydaje się znakomicie użytkownikom w sesjach portretowych, podczas fotografowania modeli w ruchu. 

  Innowacyjny kompaktowy i lekki korpus zapewnia zwiększoną mobilność

  Zastosowanie niewielkiego, choć wydajnego mechanizmu stabilizacji obrazu w korpusie oraz mechanizmu migawki, w połączeniu z optymalnym rozmieszczeniem innych układów pozwoliło na uzyskanie wymykającego się logice, wyjątkowo kompaktowego korpusu jak na aparat średniego formatu o wadze około 900 g i wymiarach 104,2 mm (wysokość) i 87,2 mm (głębokość). Uchwyt został ukształtowany tak, że aparat bardzo wygodnie leży w ręce, zapewniając komfort poprzez znaczne ograniczenie naprężeń mięśni dłoni i przedramienia, gdy użytkownik korzysta na przykład z dużego teleobiektywu. Korpus aparatu wykonano ze sztywnego stopu magnezu. Obudowa wokół gniazda mocowania obiektywu, szczególnie narażonego na większe obciążenia, została pogrubiona, co sprawiło, że korpus aparatu jest bardzo wytrzymały. GFX50S II został uszczelniony w 60 miejscach dla zapewnienia odporności na pył i wilgoć oraz możliwości pracy w niskich temperaturach, do -10℃. Wyjątkowa poręczność aparatu w połączeniu z solidną konstrukcją pozwala z niego korzystać we wszystkich warunkach i tym samym rozszerzyć granice świata fotografii ultrawysokiej rozdzielczości.

   

  Łatwa obsługa zapewniająca wygodę fotografowania 

  Na górnym panelu zamontowano pokrętło trybu pracy, typowe dla wielu modeli aparatów cyfrowych, dzięki czemu użytkownik może obsługiwać aparat w znany sobie sposób. Pokrętło posiada sześć programowanych pozycji C1-C6, do których użytkownik może przypisać wybrane funkcje i szybko je uruchamiać podczas fotografowania. Poprawia to znacznie wygodę pracy z aparatem. Na górnym panelu znalazł się dogodnie umiejscowiony wybierak, który pozwala na natychmiastowe przełączanie między trybami robienia zdjęć i rejestracji wideo.
  Zastosowanie dźwigni ostrości o spłaszczonym kształcie redukuje dyskomfort fizyczny nawet po długim czasie użytkowania. Dźwignia ostrości reaguje ze zwiększoną czułością podczas przesuwania punktu ostrości, co pozwala użytkownikowi szybko uzyskać ostrość na wybranej pozycji w kadrze. Górny panel wyposażony został również w czytelny, 1,8-calowy pomocniczy ekran LCD, wyświetlający kluczowe ustawienia EXIF, takie jak prędkość migawki, przysłona, czułość ISO i wartość ekspozycji. Dodatkowe informacje wyświetlane na ekranie pomocniczym zawierają liczbę pozostałych klatek i długość możliwego do zarejestrowania materiału wideo. Dla zwiększenia wygody korzystania z aparatu wyświetlacz dodatkowy może być dostosowany do potrzeb użytkownika. Na tylnej ściance aparatu znajduje się główny 3,2-calowy wyświetlacz LCD z 100% pokryciem pola widzenia. Może być odchylany w trzech kierunkach, co umożliwia fotografowanie pod wysokimi i niskimi kątami, kiedy to korzystanie z wizjera elektronicznego (EVF) jest utrudnione.

   

  Funkcja “Pixel Shift Multi-Shot” pozwala generować obrazy o rozdzielczości 200 megapikseli, pozbawione przekłamań kolorystycznych.

  GFX50S II wyposażono w funkcję Pixel Shift Multi-Shot (możliwość wykonania serii zdjęć z przesunięciem matrycy światłoczułej), która pozwala na uzyskiwanie obrazów o rozdzielczości 200 MP, które pozbawione są przekłamań kolorystycznych. Zdolność aparatu do reprodukowania kolorów fotografowanego obiektu, jego faktury, a nawet atmosfery z zachowaniem najdrobniejszych szczegółów czyni z niego niezastąpione narzędzie do archiwizacji. Dużych rozmiarów dzieła artystyczne, artefakty historyczne, które dotychczas trudno było szczegółowo sfotografować z powodu ich rozmiarów, mogą być teraz uchwycone z precyzyjnym oddaniem szczegółów i wyrazistością w całym kadrze.

  Funkcja “Pixel Shift Multi-Shot” wykorzystuje układ IBIS (optycznej stabilizacji w korpusie) do przesuwania matrycy światłoczułej w odstępach co 0,5 piksela, by sukcesywnie zarejestrować 16 obrazów w formacie RAW i za pomocą oprogramowania „Pixel Shift Combiner” połączyć je w jeden plik RAW formatu Digital Negative (DNG), tworząc obraz o ultrawysokiej rozdzielczości 200 megapikseli. Wysoka liczba pikseli zapewnia niesamowity poziom tonalności, niemal trójwymiarową głębię i wyrazistość na całej powierzchni uchwyconego kadru.
  Matryca jest przesuwana z najwyższą precyzją dla zapewnienia, że każdy piksel zarejestruje dane obrazu dla kolorów czerwonego, zielonego i niebieskiego, zupełnie eliminując przekłamania kolorów i rejestrując dokładne informacje kolorystyczne obiektu. 
  Funkcje tę można również skonfigurować tak, by uzyskać łatwiejsze do przetwarzania i wolne od przekłamań kolorystycznych obrazy o rozdzielczości 51,4 MP.

  Uchywty i gripy

  Obiektywy

  Piloty i wężyki spustowe

  Zasilanie

  Lampy błyskowe

  Pamięci

  Konwertery i adaptery

  Przetwornik obrazu

  Typ przetwornika
  CMOS 
  Wielkość przetwornika
  Średni format 43.8 x 32.9 mm 
  Liczba pikseli
  51,4Mpix

  Optyka

  Mocowanie obiektywu
  Mocowanie bagnetowe Fujifilm G 
  Mnożnik ogniskowej
  0,8x 

  Ustawianie ostrości

  Typ i zakres pomiaru
  System pomiaru i ustawiania ostrości (TTL contrast AF)
  Punkty pomiaru
  mode
  Single AF / Continuous AF / MF
  type
  (TTL contrast AF)
  AF frame selection
  Single point AF: 13x9 / 25x17 (Changeable size of AF frame)
  Zone AF: 3x3 / 5x5 / 7x7 from 117 areas on 13×9 grid
  Wide/Tracking AF: Yes (AF-S: Wide / AF-C: Tracking)
  All: Yes
  Tryby pracy AF
  Tryb pojedynczego ustawiania ostrości (Single AF), ciągłego (Continuous AF) , oraz tryb ręczny (Manual)

  Ekspozycja

  Rodzaje pomiaru światła
  Pomiar TTL 256-strefowy/ Punktowy/ Multipunktowy / Średnio ważony / Średnio ważony z priorytetem centralnej części kadru  
  Tryby ekspozycji
  P (Program AE) / A (Aperture Priority AE) / S (Shutter Speed Priority AE) / M (Manual Exposure) 
  Czasy otwarcia migawki
  Migawka mechaniczna:
  P mode: 4sec. to 1/4000sec. A mode: 30sec. to 1/4000sec.
  S/M mode: 60min. to 1/4000sec. Bulb mode: up to 60min.
  Migawka elektroniczna:
  P mode: 4sec. to 1/16000sec. A mode: 30sec. to 1/16000sec.
  S/M mode: 60min. to 1/16000sec. Bulb mode: up to 60min.
  Tryb Bulb: do 60min.
  Czas synchronizacji przy współpracy z lampą błyskową.
  1/125sec. lub wolniej.
  Czułość ISO
  Standardowa czułość
  AUTO1/AUTO2/AUTO3 (up to ISO12800) / ISO100-12800 (1/3 step)
  (podczas nagrywania video max: AUTO / ISO200-12800)
  Tryb rozszerzonej czułości
  ISO50 / 25600 / 51200 / 102400
  (podczas nagrywania video max: ISO25600) 
  Szybkość robienia zdjęć
  CH Electronic Front Curtain Shutter Approx. 2.2fps (JPEG: Endless, Compressed RAW: Endless, Lossless compressed RAW: 35 frames, Uncompressed RAW: 10 frames)
  CH Approx. 3.0fps (JPEG: Endless, Compressed RAW: 31 frames, Lossless compressed RAW: 13 frames, Uncompressed RAW: 8 frames)
  Balans bieli
  Automatyczny / Custom1-3 /Skala w Kelvinach (2500K~10000K) / Ustawienia predefiniowane Fine, Shade, Fluorescent light (Daylight), Fluorescent light (Warm White), Fluorescent light (Cool White), Incandescent light, Underwater 

  Zapis obrazu i dźwięku

  Rejestracja zdjęć
  Rejestracja zdjęć w formatach:
  JPEG (Exif Ver.2.3)*2, RAW : 14bit RAW (RAF original format), RAW+JPEG, 8-bit /14-bit(10-bit output in 14bit file)

  [L]〈4:3〉 8256 x 6192 〈3:2〉 8256 x 5504 〈16:9〉 8256 x 4640 〈1:1〉 6192 x 6192
   〈65:24〉 8256 x 3048 〈5:4〉 7744 x 6192 〈7:6〉 7232 x 6192
  [S]〈4:3〉 4000×3000 〈3:2〉 4000×2664 〈16:9〉 4000×2248 〈1:1〉 2992×2992
   〈65:24〉 4000×1480 〈5:4〉 3744×3000 〈7:6〉 3504×3000
  Rejestracja filmów
  Formaty plików :
  MPEG-4 AVC/H.264, Linear PCM (Stereo sound 24bit / 48KHz sampling)

  Rodzaje kompresjii:
  Long GOP

  [Full HD(16:9)] 1920×1080 29.97p/25p/24p/23.98p 50Mbps Up to 120min.
  *For recording movies, use a SD memory card with UHS Speed Class 1 or higher.
  *Recording time can become short depending on the temperature and/or shooting conditions.
  Rejestracja dźwięku
  b/d 

  Podgląd obrazu

  Wizjer
  Wizjer elektroniczny OLED o rozdz. 3.69mpix, przekątna 0,5".Pokrycie kadru 100%, korekta dioptrażu -4~+2m-1
  Wyświetlacz LCD
  Uchylny ekran dotykowy w rozmiarze 3.2" o rozdzielczosci 2,36mpix, proporcje ekranu 4:3

  Złącza

  Stopka na akcesoria
  Gniazdo gorącej stopki ( X-Sync Socket )
  Gniazdo mikrofonowe
  Tak (3.5mm Microphone) 
  Gniazdo słuchawkowe
  Tak (3.5mm Headphone )
  Gniazdo HDMI
  HDMI D (Micro) 
  Gniazdo SDI
  Brak 
  Gniazdo USB
  USB 3.0, USB Type-C  (USB3.2 Gen1x1))
  Gniazdo kart pamięci
  Dwa gniazda kart pamięci SD 

  Inne funkcjonalności

  Stabilizacja obrazu
  Wbudowana w korpus 5-osiowa stablizacja obrazu, temperatura pracy -10°C~+40°C
  Łączność bezprzewodowa
  Wbudowany moduł Wi-Fi oraz bluetooth 
  Współpraca z lampą błyskową
  Wbudowane gniazdo gorącej stopki
   

  Zasilanie

  Akumulator, zasilacz
  Akumulator NP-W235 dołączony do zestawu
  Czas pracy
  455 klatek w normalnym trybie pracy (z obiektywem 63/2.8)
  ok 80 minut nagrywania w trybie Full HD przy ustawieniu 60kl/s , 140 minut przy ustawieniu 30kl/s

  Parametry fizyczne

  Wymiary
  Szerokość: 150.0mm
  Wysokość: 104.2mm
  Głębokość: 87.2mm
  Waga
  900g wraz z akumulatorem i baterią
  • 1 x Aparat Fujifilm GFX 50S II
  • 1 x Bateria NP-W235
  • 1 x Adapter do ładowarki
  • 1 x Dekielek do korpusu BCP-002
  • 1 x Pasek naramienny
  • 1 x panel ułatwiający montaż przewodów "cable lock"
  • 2 x klipsy zabezpieczające
  • 1 x zaślepka gniazda gorącej stopki
  • Matryca średnioformatowa (43.8mm x 32.9mm) CMOS o rozdzielczości 51,4Mpix
  • Niewielkie rozmiary
  • 5-osiowa stabilizacji matrycy o wydajności blisko 6,5EV
  • Wydajny autofokus z wykrywaniem twarzy oraz oka
  • Zapis w formacie RAW 14 bit
  • Wizjer elektroniczny OLED o rozdz. 3.69mpix
  • Nowy procesoro obrazy X-Processor 4
  • Dwa sloty kart pamięci SD
  • System autofocus oparty o detekcję fazy
  • Nagrywanie filmów w rozdzielczości FullHD, 30 fps,
  • Uszczelniony korpus

  Masz ten produkt?
  Zachęcamy do zostawienia opinii o produkcie. Pomóż innym dokonać wyboru.

  Brak opinii. Dodaj pierwszą opinię!

  Masz pytania odnośnie do tego produktu?