Bezlusterkowiec, lustrzanka i drukarka - nowości od Canona

Bezlusterkowiec, lustrzanka i drukarka - nowości od Canona

W ostatnich dniach Canon zaprezentował aż trzy nowe produkty: Mobilną drukarkę SELPHY SQUARE QX10, lustrzankę EOS 850D i pełnoklatkowy bezlusterkowiec EOS R5. O ile drukarka i lustrzanka niebawem trafią do sprzedaży, tak na bezlusterkowcem dopiero trwają prace i nie są znane wszystkie szczegóły specyfikacji. 

SELPHY SQUARE QX10.

To kompaktowa, przenośna drukarka fotograficzna, która bez problemu zmieści się w torebce lub plecaku. Wraz z urządzeniem pokazano także nowy papier fotograficzny (w formacie kwadratu 68 x 68 mm) do wielokrotnego naklejania – Canon XS-20L. Nowe urządzenia w prosty sposób łączą się ze smartfonem i tabletem za pomocą darmowej aplikacji SELPHY Photo Layout (iOS/Android).

SELPHY SQUARE QX10 posiada wbudowaną baterię oraz moduł Wi-Fi do łączności bezprzewodowej. Jej wymiary, dopasowane do formatu nowych naklejek XS-20L, pozwalają spersonalizować ją w dowolny sposób – wystarczy wydrukować dowolną fotografię lub grafikę i nakleić na tylną ściankę urządzenia. Technologia nowych papierów pozwala naklejać i odklejać zdjęcia bez pozostawiania śladów, przez co zmiana kreacji jest bezproblemowa i możliwa do zrobienia w każdej chwili. Nowe naklejki (sprzedawane niezależnie od urządzenia) dodatkowo posiadają zaokrąglone – stylizowane na retro – białe krawędzie do odręcznych podpisów, np. w formie dedykacji.

 Canon EOS 850D.

To wyjątkowo lekki i wszechstronny aparat, którego sercem jest 24,1-megapikselowa matryca APS-C oraz szybki procesor DIGIC 8. Nowa lustrzanka jest wyposażona także w technologię Dual Pixel CMOS AF oraz daje możliwość filmowania w jakości 4K, dzięki czemu pozwala rozwinąć skrzydła zarówno w obszarze fotografii, jak i wideo. Matryca 24,1 MP zapewnia wysoki poziom kontroli głębi ostrości, tworząc ostre obrazy z plastycznie rozmytym tłem. Wysoka rozdzielczość daje dodatkowo szerokie możliwości kadrowania podczas fotografowania wymagających scen i obiektów, takich jak szybko poruszające się osoby czy zwierzęta, także w słabym świetle.

Aparat sprawdzi się także doskonale w fotografii portretowej, szczególnie, że do dyspozycji mamy najszersze na rynku portfolio obiektywów EF lub EF-S. Gdy dodamy do tego dedykowaną lampę błyskową Canon Speedlite lub zewnętrzny mikrofon (aparat posiada standardowe gniazdo 3,5 mm), stworzenie unikatowego materiału ogranicza tylko kreatywność użytkownika. EOS 850D wyposażono w systemem iTR (Intelligent Tracking) autofokus, który – do tej pory obecny w zaawansowanych modelach EOS – zwiększa czułość śledzenia w ujęciach charakteryzujących się nagłymi ruchami obiektów. Wszystko dzięki czujnikowi pomiarowemu RGB+IR o efektywnej liczbie 220 000 pikseli, który wspiera standardowy czujnik pomiaru ostrości AF. Ta zaawansowana technologia umożliwia automatyczne śledzenie twarzy przez wizjer optyczny. Aparat cechuje przemyślana ergonomia, znana z poprzednich modeli Canon EOS. Klarowne rozmieszczenie przycisków w połączeniu z wygodnymi pokrętłami (górne i tylne) do sterowania czasem otwarcia migawki i przysłoną sprawiają, że aparat jest wygodny w użyciu i daje kreatywną kontrolę nad procesem twórczym.

 Bezlusterkowciec EOS R5.

Zapowiadany flagowiec będzie najbardziej zaawansowanym z dotychczas zaprezentowanych aparatów serii Canon EOS R.Najnowszy model charakteryzuje się wysoką szybkością zdjęć seryjnych, możliwością nagrywania filmów w bezkompromisowej jakości 8K,pionierskim systemem stabilizacji obrazu oraz zapisem na dwóch kartach pamięci. Dzięki temu Canon EOS R5 ustala nowe granice w zakresie obrazowania i będzie doskonałym narzędziem pracy dla profesjonalnych fotografów i filmowców.

Szybki i celny

Dzisiejsza zapowiedź modelu EOS R5 świadczy o potencjale rozwoju i ogromnym znaczeniu całej linii EOS R w portfolio Canon.Najnowszy aparat wyznacza bowiem zupełnie nowe standardy w zakresie szybkości –nawet 12 kl./s w trybie mechanicznej migawki i aż 20 kl./s w trybie migawki elektronicznej – oraz jakości obrazu, zarówno na fotografiach, jak i w wideo.Dzięki temu będzie on doskonałym narzędziem zarówno w rękach fotografów czy filmowców ślubnych, jak i fotografów dzikiej przyrody czy sportu.

Co więcej, EOS R5 będzie także wyposażony w nowo opracowaną przez Canon technologię stabilizacji obrazu wewnątrz korpusu, co w połączeniu ze stabilizacją obiektywów RF zaowocuje jeszcze bardziej stabilnym obrazem na zdjęciach i filmach rejestrowanych „z ręki”.

Nieograniczone możliwości wideo

EOS R5 będzie idealnym aparatem dla profesjonalnych twórców wideo. Rejestrowanie filmów w jakości 8K jest teraz na wyciągnięcie ręki – dając możliwości uchwycenia obrazu w 4-krotnie wyższej rozdzielczości niż obecny standard 4K. Materiały 8K to również ogromne możliwości kadrowania obrazu 8K do 4K czy Full HD (przy zachowaniu wysokiej jakości), co szczególnie docenią aktywni twórcy.

Richard Shepherd, Pro Product Marketing Senior Manager, powiedział: „Jesteśmy przekonani, że wprowadzenie modelu EOS R5 będzie ogromnym krokiem naprzód zarówno dla całego rynku aparatów hybrydowych, jak i dla samych twórców – fotografów i filmowców korzystających z technologii obrazowania na co dzień”. „Zapowiedź EOS R5 podkreśla szczególną wagę, jaką przykładamy do rozwoju segmentu aparatów hybrydowych, ale też jest odpowiedzią na potrzeby użytkowników oczekujących od technologii foto-wideo coraz większych możliwości. Zapoczątkowana we wrześniu 2018 r. seria aparatów EOS R oraz szerokie portfolio zaawansowanych optycznie obiektywów RF w niedługim czasie rozszerzyliśmy o kolejne modele aparatów – EOS RP i EOS Ra.Flagowy model EOS R5 to naturalna kontynuacja tej innowacyjnej linii produktów – linii, która z pewnością będzie mieć ogromny wpływ na rynek profesjonalnych aparatów do szerokiej gamy zastosowań”.

Szybka komunikacja z każdego miejsca

Ale to nie koniec innowacji. Canon EOS R5 będzie bowiem wspierał zupełnie nową technologię automatycznego transferu zdjęć i filmów do platformy chmurowej image.canon. Automatyczny transfer ma ułatwić użytkownikom przeglądanie zarejestrowanych obrazów i filmów w dowolnym miejscu i na dowolnym urządzeniu.

Wraz z najnowszym modelem EOS R5, Canon zapowiada także wprowadzenie na rynek obiektywu RF 24-105 mm F4-7.1 IS STM, który uzupełnia –już szeroką – gamę obiektywów RF Canon, dedykowanych do systemu EOS R. Zgodnie z zapowiedziami, w 2020 r. Canon wprowadzi łącznie 9 nowych obiektywów RF.Wśród nadchodzących premier będą m.in. obiektyw RF 100-500 mm F4.5-7.1 L IS USM oraz kompatybilne konwertery –RF 1.4x i RF 2x.opublikowano 13-02-2020 11:05