Lustrzanka Pentax K-3 Mark III Body (czarny) | Wrześniowa super promocja!

ID: 29837

pentax
Produkt wycofany.

Skontaktuj się z nami w sprawie alternatywnych produktów

Foto-Plus ekspert
kontakt z opiekunem produktu
zapytaj o produkt lub cenę
Zalecane akcesoria

Aparat cyfrowy Pentax K-3 Mark III

Lustrzanka Pentax K-3 Mark III Body (czarny) | Wrześniowa super promocja!

 

Matryca

Zastosowany w PENTAX K-3 Mark III sensor BSI o efektywnej rozdzielczości ok. 25,73 Mpix w połączeniu z silnikiem obrazowania PRIME V i nowo zaprojektowaną jednostką akceleratora zapewnia wyjątkową jakość obrazu. Dodatkowo pozbawiony optycznego filtra AA (antyaliasingowego), aparat zapewnia bardzo dobrą reprodukcję drobnych detali i tekstury fotografowanego obiektu. Udoskonalona konstrukcja nie tylko rozszerza zakres dynamiki tonalnej, ale także ogranicza szumy jednocześnie oferując bardzo wysoką szczytową czułość ISO 1 600 000.

 

Stabilizacja obrazu Shake Reduction II (IBIS)

Wbudowany system stabilizacji zapobiega drganiom aparatu które często są przyczyną rozmazanych obrazów, a które mogą wystąpić na przykład podczas używania obiektywów o długiej ogniskowej jak również przy długim czasie otwarcia migawki. Stabilizacja obrazu działa w pięciu osiach. Oprócz obrotu czujnika, przesunięcia w poziomie i pionie, PENTAX K-3 III oferuje również korektę pochylenia w poziomie i w pionie, która może wystąpić na przykład podczas makrofotografii. Poziome ruchy podczas fotografowania w trybie panoramy są automatycznie wykrywane  i odpowiednio korygowane. Podsumowując, system ten zapewnia niezawodność naświetlania do 5,5 kroku EV, a tym samym rozszerza granice fotografowania „z ręki”. Działa niezależnie od użytych obiektywów. Oznacza to, że obiektywy M42 mogą być używane dokładnie w taki sam sposób, jak bieżąca linia optyki.

 

Prezentacja aparatu Pentax K-3 Mark III.

Lustrzanka Pentax K-3 Mark III Body (czarny) | Wrześniowa super promocja!

Działający w pięciu osiach system stabilizacji obrazu umożliwia również wykonywanie zdjęć wysokiej rozdzielczości (Pixel Shift).

 

Funkcja Pixel Shift

Opcję przesunięcia czujnika w celu poprawy rozdzielczości obrazu zastosowano po raz pierwszy w modelu PENTAX K-3 Mark II. Ta technika może być teraz używana w PENTAX K-3 Mark III bez statywu. W konwencjonalnych systemach brakujące informacje o kolorach RGB czujnika muszą być interpolowane, ponieważ różne kolory nie są rejestrowane przez wszystkie piksele czujnika. Dzięki funkcji Pixel Shift, PENTAX K-3 III oferuje możliwość wykonania czterech zdjęć z rzędu, podczas tego procesu czujnik jest przesuwany w górę, w dół, w lewo i w prawo o jeden piksel, a aparat kalkuluje te informacje jako pojedynczy obraz, który można zapisać jako plik JPEG lub RAW. Dzięki tej technice 25,73 megapikseli jest w pełni wykorzystywane do pliku obrazu, co skutkuje znacznie wyższą ostrością i odwzorowaniem kolorów, a także niższym szumem.

 

Przesunięcie czujnika i automatyczna korekta horyzontu

System stabilizacji obrazu jest również używany do automatycznego wyrównywania horyzontu. Ukośne położenie kamery do kąta widzenia 2° może być automatycznie korygowane przez matrycę. Jednak sensor można również przesuwać ręcznie, poziomo lub pionowo z całkowitym przesunięciem do 1,5 mm, a nawet w obrocie do 2°.

 

Lustrzanka Pentax K-3 Mark III Body (czarny) | Wrześniowa super promocja!

Podwójne gniazdo kart pamięci umożliwia automatyczne tworzenie kopii zapasowej wykonywanych zdjęć.

Lustrzanka Pentax K-3 Mark III Body (czarny) | Wrześniowa super promocja!

Wysokiej jakości magnezowo-aluminiowa obudowa aparatu. 

 

Symulator filtra dolnoprzepustowego

Dzięki mikroskopijnym drganiom matrycy symulator filtra AA (antyaliasingowego) zmniejsza efekt mory tak samo efektywnie jak standardowy filtr AA. Co więcej, pozwala użytkownikowi 
na samodzielny wybór poziomu redukcji lub całkowite wyłączenie tej funkcji.

 

System usuwania zanieczyszczeń DR II (Dust Removal) 

Mechanizm DR II wytwarza ultradźwiękowe wibracje na panelu ze szkła optycznego znajdującego się tuż przed sensorem obrazu. Dzięki temu pozbywamy się wszelkich pyłków i brudów, które mogłyby przykleić się do matrycy i przez to pojawić się na fotografii.

 

Fotografowanie

 

System autofokusa SAFOX 13

PENTAX K-3 III został wyposażony w nowy system automatycznej ostrości SAFOX 13. Posiada łącznie 101 czujników AF, z których 25 jest umieszczonych centralnie jako czujniki krzyżowe. Aby zapewnić niezawodne ustawianie ostrości nawet podczas fotografowania w nocy, trzy specjalne czujniki są umieszczone centralnie i działają nawet w bardzo słabym świetle od -4 EV. Aparat został wyposażony w mały joystick, za pomocą którego można intuicyjnie wybierać poszczególne pola AF.  

System AF jest obsługiwany przez nowy czujnik obrazu RGB-Ir z ok. 307 000 pikseli, oraz przez nowo opracowany algorytm śledzenia obrazu. Oznacza to, że nawet ruchome obiekty są niezawodnie wykrywane i precyzyjniej wyostrzane.

 

Zdjęcia seryjne

W modelu PENTAX K-3 III przeprojektowany został mechanizm lustra i migawki. W połączeniu z nową technologią procesora i szybkimi parametrami przetwarzania obrazu, PENTAX K-3 Mark III umożliwia wykonywanie serii zdjęć z dużo większą niż wcześniej prędkością. 32 pliki RAW można przechwycić z szybkością 12 klatek na sekundę. Mimo większego obciążenia migawka jest zaprojektowana na co najmniej 300 000 cykli.

 

Prezentacja możliwości systemu autofokusa SAFOX 13.

Prezentacja technologii systemu zdjęć seryjnych pozwalających na fotografowanie z dużą szybkością 12 kl./s.

 

System analizy sceny PENTAX 

System analizy sceny w czasie rzeczywistym PENTAX obsługuje sterowanie aparatem przy użyciu najnowszej technologii sztucznej inteligencji. W oparciu o czujnik obrazu RGB-lr posiadający około 307 000 pikseli, procesor wykorzystuje zaawansowaną technologię rozpoznawania obrazu w celu optymalizacji ekspozycji i autofokusa. Fotografowane sceny są analizowane i na podstawie rozkładu kolorów, jasności obiektu oraz wykrywania ruchu. Określone parametry ekspozycji, takie jak migawka, autofokus czy balans bieli są odpowiednio dostosowywane i uwzględniane przy obliczaniu parametrów obrazu. Dzięki zastosowaniu algorytmu sztucznej inteligencji Deep Learning, PENTAX K-3 III gwarantuje niezawodne rozpoznawanie i ocenę fotografowanej sceny.

 

Zaawansowane funkcje sterowania

„Hyper Operation System” został po raz pierwszy użyty w aparacie PENTAX Z-1 i nadal jest ważnym elementem kontroli ekspozycji. Można za jego pomocą przełączać się między przysłoną a czasem otwarcia migawki bez wprowadzania zmian w automatycznym trybie programu. Teraz możliwe jest również śledzenie czułości ISO.

Kolejnym udoskonaleniem firmy PENTAX jest Smart Function System. Pięć funkcji można szybko i łatwo wybrać i przywołać w celu sterowania aparatem. Informacje sterujące są wyświetlane w wizjerze. Ponadto dziesięć różnych przycisków sterujących oferuje dalsze możliwości personalizacji, za pomocą których można szybko wywołać często używane funkcje.

Funkcja HDR (High Dynamic Range) stała się bardzo popularna wśród wielu fotografów PENTAX. Parametry obrazu są dostosowywane na podstawie trzech pojedynczych ujęć wykonanych z różną ekspozycją, co zapewnia bardzo dużą dynamikę tonalną czyli obraz z detalami zarówno w bardzo jasnych jak i bardzo ciemnych obszarach.

 

Prezentacja funkcji "Smart Function" - bardzo wygodnego sposobu zmiany ustawień fotografowania bez potrzeby odrywania oczu od wizjera.

 

Mocowanie PENTAX K

System PENTAX posiada bardzo dobrą kompatybilność wsteczną obiektywów. Wraz z K-3 III można bez problemu używać optyki wyprodukowanej w pierwszych dniach funkcjonowania bagnetu K, a z odpowiednim adapterem możemy użyć nawet optykę z bagnetem M42. To właśnie te bardzo poszukiwane i używane skarby cyfrowej przeszłości sprawiają wiele radości wielu dzisiejszym fotografom. Informacje o ogniskowej wymagane dla systemu stabilizacji IBIS można teraz zapisać i są również pokazywane w danych EXIF.

 

Wideo w rozdzielczości 4K

Mimo, że PENTAX K-3 Mark III został opracowany w tradycji technologii lustrzanek cyfrowych, funkcja filmowania jest obecnie pożądana przez wielu fotografów. Aparat rejestruje filmy w rozdzielczości 4K (3840 x 2160 pikseli; 30p / 24p) lub Full HD (1920 x 1080 pikseli; 60p / 30p / 24p) w formacie nagrywania H-264. Aby zapewnić możliwość profesjonalnego nagrywania dźwięku, K-3 III udostępnia złącze dla mikrofonu stereofonicznego i słuchawek. Istnieje też możliwość regulacji i monitorowania poziomu nagrywania dźwięku. Jedno z dwóch gniazd kart SD jest przygotowane dla standardu UHS-II, aby móc odpowiednio przetwarzać dane z dużą liczbą klatek na sekundę lub nagrania wideo w rozdzielczości 4K.

 

Korpus i ergonomia

 

Duży i jasny wizjer pryzmatyczny

PENTAX K-3 III posiada wizjer optyczny o polu widzenia 100% i powiększeniu 1,05x. Szklany pryzmat o wysokim współczynniku załamania światła zapewnia szerokie pole widzenia odpowiadające pełnoklatkowej lustrzance formatu 35mm, odsunięcie źrenicy wyjściowej jest na tyle duże, aby zagwarantować wygodę podczas patrzenia przez wizjer. Dzięki zastosowaniu elementu optycznego korygującego zniekształcenia i optymalizacji powłok soczewek, wizjer zapewnia wyraźny i realistyczny obraz bez zniekształceń. Jasność została poprawiona o niemal 10 procent w porównaniu do wizjera PENTAX K-3 Mark II. Matówka Natural Bright Matte III pozwala na wygodne ręczne ustawianie ostrości i wspiera korzyści wynikające z używania wizjera do kadrowania obiektu, z wiernym odwzorowaniem efektu bokeh na obrazie. Dodatkowo przejrzysty wyświetlacz  pokazuje szeroki zakresu danych operacyjnych w okienku wizjera i pozwala na bezpośredni podgląd ważnych parametrów podczas fotografowania. Dzięki dużemu wizjerowi pryzmatycznemu w aparacie PENTAX K-3 III, fotograf ma wszystko w zasięgu wzroku bez konieczności odrywania aparatu od oka w kluczowym momencie.

 

Lustrzanka Pentax K-3 Mark III Body (czarny) | Wrześniowa super promocja!

Układ wizjera optycznego zapewnia wyjątkowo jasny obraz o dużym powiększeniu 1.05x.

Lustrzanka Pentax K-3 Mark III Body (czarny) | Wrześniowa super promocja!

Uszczelnienie przeciw kurzowi i wilgoci umożliwia fotografowanie w każdych warunkach.

 

Uszczelniony korpus

Obudowa aparatu PENTAX K-3 III jest wykonana z lekkiego, ale wytrzymałego stopu magnezowo-aluminiowego. Odporna na warunki atmosferyczne konstrukcja zapewnia działanie aparatu w temperaturze nawet do -10° C i posiada 95 uszczelek chroniących przed kurzem i wilgocią. Dzięki temu fotograf może oddać się kreatywnej ekspresji w każdych warunkach atmosferycznych.

 

Dodatkowe funkcjonalności

 

Edycja zdjęć i wideo bezpośrednio w aparacie

PENTAX K-3 Mark III oferuje liczne opcje edycji filmów i zdjęć bezpośrednio w aparacie. Podczas fotografowania dostępne są różne filtry kolorystyczne i oryginalna funkcja Custom Image firmy PENTAX, która symuluje obraz uzyskany podczas fotografowania na kliszy. W przypadku nagrań wideo dostępne są proste opcje edycji filmów. Dzięki wielu wbudowanym możliwościom edycji nie jest potrzebny żaden skomplikowany program do obróbki zdjęć, aby stworzyć własny, wyróżniający się styl obrazu.

 

Sterowanie aparatem i przesyłanie zdjęć za pomocą aplikacji „Image Sync”

PENTAX K-3 III można połączyć z takimi urządzeniami jak smartfony lub tablety za pomocą technologii Bluetooth® lub Wi-Fi. Instalując bezpłatną aplikację Image Sync na urządzeniu mobilnym, użytkownik może wyświetlać obraz Live View na ekranie, zmieniać ustawienia aparatu i robić zdjęcia. Przechwycone obrazy można przenieść na urządzenie mobilne i stamtąd udostępniać bezpośrednio w sieciach społecznościowych.

Opcjonalne akcesoria

 

Grip D-BG8

Uchwyt bateryjny został opracowany do wyłącznego użytku z PENTAX K-3 Mark III. Podobnie jak aparat, grip ma konstrukcję pyłoszczelną i odporną na warunki atmosferyczne. Aby zapewnić wygodną obsługę nawet podczas wykonywania zdjęć portretowych, wiele ważnych elementów sterujących zostało umieszczone na obudowie gripu, podobnie jak w samym aparacie. Uchwyt bateryjny jest zasilany baterią D-LI90, podwajając liczbę wykonanych zdjęć do około 1800, a także jest zasilany przez port USB-C aparatu.

 

Lustrzanka Pentax K-3 Mark III Body (czarny) | Wrześniowa super promocja!

Opcjonalny grip D-BG8 umożliwia wygodne fotografowanie w układzie portretowym oraz zapewnia lepsze wyważenie aparatu podczas pracy z dużymi obiektywami.

 

Osłona gorącej stopki O-HC177

Opcjonalna, metalowa osłona gorącej stopki, która zapewnia ekskluzywny wygląd aparatu.

 

Szybka ładowarka K-BC177E

Ładowarka do akumulatora litowo-jonowego D-LI90. Rozładowany akumulator można w pełni naładować w około 150 minut, czyli znacznie szybciej niż za pomocą ładowarki
K-BC90.

 

Ładowarka USB D-BC177

Ładowarka D-BC177 jest również dostępna bez adaptera do szybkiego ładowania i można ją używać mobilnie za pomocą kabla USB-C.

Zasilanie
Pamięci i czytniki

Przetwornik obrazu

Typ przetwornika
CMOS 
Wielkość przetwornika
APS-C (23.3 x 15.5 mm)
Liczba pikseli
Około 25.73 Mpix 

Optyka

Mocowanie obiektywu
Mocowanie bagnetowe PENTAX KAF2 (łącznik AF, styki informacyjne obiektywu, mocowanie K ze stykami zasilania)
Obiektyw z mocowaniem KAF4, KAF3, KAF2 (kompatybilny z power zoomem), KAF, KA
Mnożnik ogniskowej
1.5x 

Ustawianie ostrości

Typ i zakres pomiaru
TTL: Autofokus z detekcją fazy
Zakres od -4 do 18 EV (ISO 100 / w normalnej temperaturze)
Dedykowane wspomagające światło LED AF 
Punkty pomiaru
Technologia SAFOX 13
101 punktów (25 punktów krzyżowych)
Tryby pracy AF
Tryby:
(1) Pojedynczy AF (AF.S)
(2) Ciągły AF (AF.C)

Wybór punktów:
(1) Auto Area
(2) Zone Select
(3) Select
(4) Expanded Area (S, M, L)
(5) Select (S)
(6) Spot

Ekspozycja

Rodzaje pomiaru światła
Pomiar TTL przy otwartej przysłonie wykorzystujący czujnik RGBIr, 307 tys. pikseli:
(1) Wielosegmentowy
(2) Centralnie ważony
(3) Punktowy
(4) Ważony dla jasnych obszarów

Zakres działania od -3 do 20 EV (ISO100 przy 50 mm F1.4)

Kompensacja ekspozycji ± 5EV (można wybrać co 1/2 EV lub co 1/3 EV)
Tryby ekspozycji
(1) Analiza sceny Auto
(2) Program
(3) Priorytet czułości
(4) Priorytet migawki
(5) Priorytet przysłony
(6) Priorytet migawki i przysłony
(7) Ręczny
(8) Żarówka
(9) Czas synchronizacji lampy błyskowej
(10) USER1, USER2, USER3, USER4, USER5
Czasy otwarcia migawki
Auto: 1/8000 do 30 sek.
Ręczny: 1/8000 do 30 sek. (co 1/3 EV lub co 1/2 EV)
Bulb (czasowe ustawienie ekspozycji możliwe od 1s do 20 min.)

Migawka zaprojektowana na co najmniej 300 000 cykli
Czułość ISO
(1) ISO 100 do ISO 1600000 (z krokiem 1EV, 1/2EV lub 1/3EV)
(2) ISO AUTO
Szybkość robienia zdjęć
Maks. około 12.0 kl./s
JPEG (L: ★★★ przy ciągłym poziomie): do ok. 37 klatek
RAW: do ok. 32 klatek
RAW+: do ok. 30 klatek 
Balans bieli
Metoda wykorzystująca połączenie czujnika obrazu i czujnika RGBIr

Tryby:
(1) AUTO WB
(2) Multi Auto WB
(3) Światło dzienne
(4) Cień
(5) Pochmurno
(6) Światło fluorescencyjne (D: Kolor światła dziennego, N: Biel dzienna, W: Zimna biel, L: Ciepła biel)
(7) Światło wolframowe
(8) CTE

Ręczny balans bieli (do 3 ustawień)
Konfiguracja temperatury barwowej (do 3 ustawień)
Kopiowanie balansu bieli z ustawień przechwyconego obrazu
Regulowanie ± 14 kroków na osi A-B lub osi G-M
 

Zapis obrazu i dźwięku

Rejestracja zdjęć
RAW (PEF/DNG), JPEG (Exif 2.3), zgodzność z DCF2.0
RAW(14bit): PEF, DNG

RAW:(26M:6192x4128)

JPEG
(1) L (26M: 6192x4128)
(2) M (15M: 4752x3168)
(3) S (9M: 3648x2432)
(4) XS (2M: 1920x1280)

RAW + JPEG mozliwy jednoczesny zapis 
Rejestracja filmów
MPEG-4 AVC / H.264 (MOV):
(1) 4K (3840x2160, 30p / 24p)
(2) Full HD (1920x1080, 60p / 30p / 24p)

Czas nagrywania: do 25 minut lub 4 GB; automatycznie zatrzymuje nagrywanie, jeśli wewnętrzna
temperatura aparatu stanie się wysoka. 
Rejestracja dźwięku
Wbudowany mikrofon stereofoniczny, mikrofon zewnętrzny (kompatybilny z nagrywaniem stereo)
Regulowany poziom nagrywania dźwięku
Redukcja szumu wiatru 

Podgląd obrazu

Wizjer
100% pokrycia kadru, wizjer optyczny pentapryzmatyczny
Powiększenie około 1.05x (FA 50 mm F1,4 przy nieskończoności)
Odsunięcie źrenicy około 20.5mm (od okienka widokowego)
Regulacja dioptrii od -4.0 m do + 1.0 m-1
Wymienna matówka Natural-Bright-Matte III

Informacje wyświetlane w wizjerze:
(1) punkty AF
(2) wyświetlanie siatki
(3) poziomica elektroniczna
(4) ramka AF
(5) ramka pomiaru punktowego
(6) kadrowanie
(7) funkcja inteligentna
(8) blokada sterowania
Wyświetlacz LCD
Kolorowy wyświetlacz LCD TFT o szerokim kącie widzenia
Wielkość 3.2 cala (proporcje 3: 2),
Rozdzielczość ok. 1620 tys. punktów
Panel dotykowy - pojemnościowa metoda wykrywania
Regulacja jasności, nasycenia i kolorów
Tryb widoku zewnętrznego (Outdoor Wiew) regulowany ± 2 stopnie
Tryb nocny
 

Złącza

Stopka na akcesoria
Gorąca stopka
Gniazdo mikrofonowe
Tak 
Gniazdo słuchawkowe
Tak 
Gniazdo HDMI
Złącze wyjściowe HDMI (Typ D) 
Gniazdo synchronizacji X
Tak 
Gniazdo USB
Złącze USB (USB Type-C) 
Inne
Złącze zewnętrznego przełącznika kabla (średnica 2.5mm)
Gniazdo kart pamięci
SD, SDHC oraz SDXC zgodne ze standardem UHS-1/UHS-II (UHS-II tylko dla karty w gnieździe SD1)
Dual SD Slot Sequential Use, Save to Both, Separate RAW/JPG, Image copy between slots possible 

Inne funkcjonalności

Stabilizacja obrazu
Redukcja drgań Sensor-Shift "SR II" (5-osi przesunięcia sensora)
Łączność bezprzewodowa
WLAN: IEEE 802.11b / g / n, 2412 MHz ~ 2462 MHz (1 kanał ~ 11 kanałów),
Bluetooth: WPA2 Bluetooth® v4.2 (Bluetooth Low Energy) 2402 MHz ~ 480 MHz (kanał 0 ~ kanał 39) 
Współpraca z lampą błyskową
Czas synchronizacji 1/200sek.
Kompensacja mocy od -2.0 do +1.0 EV

Zasilanie

Akumulator, zasilacz
Akumulator litowo-jonowy D-LI90
Opcjonalny adapter zasilający K-AC166
Czas pracy
Liczba możliwych do zapisania obrazów: około 800
Czas odtwarzania: ok. 500 minut 

Parametry fizyczne

Wymiary
134.5mm (szer.) x 103.5mm (wys.) x 73.5mm (gł.) (Bez elementów wystających) 
Waga
820g (w tym dedykowana bateria i karta pamięci SD)
735g (sam korpus) 
  • Matryca APS-C o rozdzielczości 25.7 Mpix z cropem 1.5x zapewniającym dodatkowe przybliżenie (w porównaniu z tą samą ogniskową na matrycy pełnoklatkowej)
  • Niewielki korpus aparatu o bardzo dobrej ergonomii wykonany z najwyższej klasy materiałów
  • Niezwykle duży (powiększenie 1,05x) oraz jasny wizjer optyczny o pokryciu kadru 100% sprawia, że proces fotograficzny jest jeszcze bardziej dokładny i wciągający
  • Bardzo szybki i precyzyjny system autofokusa SAFOX 13 posiadający 101 punktów z 25 czujnikami krzyżowymi, algorytmami śledzenia obiektu oraz dedykowany joystickiem wyboru punktu AF
  • Pięcio-osiowa stabilizacja obrazu o efektywności 5.5 EV pozwala na fotografowanie nawet w trudnych warunkach oświetlenia oraz zapewnia stabilność filmów
  • Niezwykle szeroki zakres ustawień czułości matrycy od ISO 100 do ISO 1 600 000 oraz bardzo niski poziom szumów nawet dla wysokich ustawień
  • Wyświetlacz dotykowy LCD o wielkości 3,2" i rozdzielczości 1620 tyś. punktów daje bardzo jasny podgląd wykonanego zdjęcia i umożliwia precyzyjne sprawdzenie ostrości
  • Bogate portfolio najwyższej klasy obiektywów Pentax oraz Pentax Limited

Masz ten produkt?
Zachęcamy do zostawienia opinii o produkcie. Pomóż innym dokonać wyboru.

Brak opinii. Dodaj pierwszą opinię!

Masz pytania odnośnie do tego produktu?