Obiektyw Sigma 20mm f/1,4 DG HSM Art (Canon) + 3 lata gwarancji

ID: 13910

sigma
  cena 4290 zł
  eRaty 12 x 383 zł


  kontakt z opiekunem produktu
  zapytaj o produkt lub cenę
  Wersje i konfiguracje produktu
  Obiektyw Sigma 20mm f/1,4 DG HSM Art (Canon) + 3 lata gwarancji
  4290 zł
  pytaj o dostępność
  Obiektyw Sigma 20mm f/1,4 DG HSM Art (Nikon) + 3 lata gwarancji
  4290 zł
  pytaj o dostępność
  Zalecane akcesoria

  Sigma 20mm f/1,4 DG HSM Art (Canon)

  Pierwszy na świecie ultra-szerokokątny obiektyw 20mm F/1.4

  Obiektyw o ogniskowej 20mm oraz przysłonie F1.4 zapewnia wyjątkową jasność oraz piękny bokeh, gwarantując niespotykane dotąd doświadczenia wizualne. SIGMA posiada bogate doświadczenie w projektowaniu zaawansowanych produktów w których wykorzystuje najnowszą technologię przeznaczoną dla lustrzanek o matrycach wysokich rozdzielczości. W swoim najnowszym osiągnięciu w tej kategorii, SIGMA stworzyła obiektyw szerokokątny o jasności F1.4 o ogniskowej 20mm. Obiektyw ten zapewnia wyjątkową jasność oraz piękny bokeh, gwarantując niespotykane dotąd doświadczenia wizualne. Fotografów może wykorzystać perspektywę dostarczoną przez szeroki kąt oraz małą głębię ostrości. Obiektyw idealnie sprawdzi się nie tylko do krajobrazów z gwieździstym niebem, ale również w przypadku fotografii przy słabym świetle – na przykład portretów.

  Obiektyw z profesjonalnej linii ART 

  Obiektyw Sigma 20mm f/1,4 DG HSM Art (Canon) + 3 lata gwarancji

  Obiektyw Sigma 20mm f/1,4 DG HSM Art (Canon) + 3 lata gwarancji

  Precyzyjny Autofokus Hyper Sonic Motor (HSM) 

  Napęd HSM pozwala na szybką i cichą pracę napędu AF. Ponadto, nowy firmware oferuje funkcję tzw. „ręcznego doostrzenia” w trybie AF. Pozwala ono na ręczne ustawianie ostrości, poprzez kręcenie pierścieniem MF, nawet w sytuacji gdy obiektyw pracuje w trybie AF. Zwiększa to wygodę i szybkość ustawiania ostrości. 

  Kompatybilny ze stabilizacją w aparacie 

  Aparat wykrywa ogniskową obiektywu i automatycznie optymalizuje działanie stabilizacji obrazu. 

  Zgodny z korekcją aberracji w aparacie 
  Dzięki dopasowaniu korekcji poziomów jasności na brzegach obrazu, dystorsji oraz aberracji chromatycznej do charakterystyki optycznej obiektywu funkcja ta pozwala uzyskać jeszcze wyższą jakość optyczną obrazu.

  Obiektyw Sigma 20mm f/1,4 DG HSM Art (Canon) + 3 lata gwarancji

  Obiektyw Sigma 20mm f/1,4 DG HSM Art (Canon) + 3 lata gwarancji

  W przypadku obiektywów szerokokątnych fotografowie oczekują pozbawionej zniekształceń, wysokiej jakości obrazu, zarówno w centrum kadru, jak i jego brzegach. Wykorzystywane do fotografii architektury nie mogą powodować zakrzywień linii. Sigma wykorzystuje długoletnie doświadczenie przy projektowaniu i produkcji obiektywów szerokokątnych wraz nowe standardy jakości kontroli przy użyciu własnego systemu pomiarowego A1. Aby zapewnić przy ogniskowej 20mm jasność F 1.4 nowy obiektyw wykorzystuje podwójny element asferyczny o średnicy aż 59mm , który jest bardzo trudny do wykonania.

  Obiektyw Sigma 20mm f/1,4 DG HSM Art (Canon) + 3 lata gwarancji

  Obiektyw Sigma 20mm f/1,4 DG HSM Art (Canon) + 3 lata gwarancji

  Zaawansowany układ  15 soczewek ułożonych w 11 grupach  gwarantuje pełną ostrość obrazu  już od przysłony F/1.4 . Aż 2 soczewki wykonano ze specjalnych szkieł  FLD  oraz 5 soczewek z  SLD , wszystko po to aby zminimalizować poprzeczną aberracje chromatyczną, która jest głownie widoczna wokół krawędzi obrazu. 

  SLD  - szkło o niskiej dyspersji mające na celu minimalizację aberracji chromatycznej 

  FLD  - szkło o ultra niskiej dyspersji, które oferuje wydajność na najwyższym poziomie, a jego właściwości są podobne do fluorytu.

  Obiektyw Sigma 20mm f/1,4 DG HSM Art (Canon) + 3 lata gwarancji

  Już na wczesnych etapach procesu projektowania obiektywów, mierzone są flary i bliki w celu zbadania odporności mechanizmu optycznego na silne źródła światła. Specjalna wielowarstwowa powłoka redukuje flary i bliki, by umożliwić fotografom wykonywanie ostrych zdjęć nawet w trudnym oświetleniu.

  Dopełnieniem jakości obrazu jest 9-cio listkowa, zaokrąglona przysłona dzięki której uzyskujemy przyjemną plastykę obrazu generującą gładką gradację i minimalizując powstawanie smug.

  Całość zamknięto w stylowej, bardzo starannie wykonanej obudowie a zastosowanie materiału TSC (kompozytu stabilnego termicznie) w częściach wewnętrznych i zewnętrznych obiektywu przyczynia się do zwiększonej precyzji działania. 

  Za ustawianie ostrości odpowiada zoptymalizowany, ultradźwiękowy silnik HSM. Dzięki nowym algorytmom ustawianie ostrości odbywa się o 30% szybciej niż w poprzednich modelach. Napęd nie ma klasycznych połączeń mechanicznych, taka konstrukcja pozwala na ręczne doostrzanie bez konieczności przełączania w tryb MF.

  Mosiężne mocowanie bagnetu łączy wysoką jakość wykonania z wytrzymałością. Jego powierzchnia jest poddawana specjalnej obróbce wzmacniającej, aby zapewnić wysoką jakość obiektywu, gwarantującą długotrwałe użytkowanie.

  Sigma 20mm f/1,4 DG HSM Art współpracuje z urządzeniem personalizującym USB DOCK i jest objęta możliwością odpłatnej wymiany mocowania. 

   

  Sigma 20mm f/1,4 DG HSM Art (Canon) cena: 4290 zł

  pytaj o dostępność
  Inne akcesoria
  Ogniskowa
  20mm 
  Minimalna wartość przysłony
  f/1.4 
  Maksymalna wartość przysłony
  f/16 
  Rodzaj mocowania
  Canon EF
  Kompatybilność z matrycą
  Canon EF / pełna klatka 
  Kąt widzenia
  94,5° 
  Minimalna odległość ostrzenia
  27,6cm 
  Skala odwzorowania
  1:7.1 
  Konstrukcja optyczna
  15 soczewek w 11 grupach 
  Liczba listków przysłony
  Ustawianie ostrości
  Precyzyjny Autofokus Hyper Sonic Motor (HSM) 
  Stabilizacja
  brak 
  Średnica filtra
  brak możliwości mocowania filtrów 
  Inne funkcjonalności
  Kompatybilny ze stabilizacją w aparacie, Napęd AF jest obsługiwany ultradźwiękowym silnikiem HSM, który pozwala na doostrzanie bez konieczności przełączania w tryb MF.
  Osłona przeciwsłoneczna
  tak, (LC907-01) 
  Wymiary
  129,8 x 90,7 mm 
  Waga
  950 g 
  • Sigma 20mm f/1,4 DG HSM Art
  • Dekiel na osłonę przeciwsłoneczną
  • Dekiel tylny
  • Ogniskowa 20 mm
  • Kompatybilny ze stabilizacją w aparacie
  • Precyzyjny Autofokus Hyper Sonic Motor (HSM)
  • Stała osłona przeciwsłoneczna

  Masz ten produkt?
  Zachęcamy do zostawienia opinii o produkcie. Pomóż innym dokonać wyboru.

  Brak opinii. Dodaj pierwszą opinię!

  Masz pytania odnośnie do tego produktu?